Senjutsu - opinie na temat albumu

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy album Iron Maiden

10
9
8%
9
12
10%
8
17
15%
7
24
21%
6
12
10%
5
5
4%
4
19
17%
3
5
4%
2
6
5%
1
2
2%
0
4
3%
 
Liczba głosów: 115

Deleted User 8107

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Deleted User 8107 » ndz cze 11, 2023 10:40 pm

Są zespoły, które potrafią zaskoczyc. Tyle, że Maiden to angole, a oni są za sztywni by pokazać jaja.

Awatar użytkownika
manichean
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 404
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 4:35 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: manichean » ndz cze 11, 2023 10:42 pm

Napisał więcej dobrej muzyki niż wszyscy muzycy Yes razem wzięci, ale orłem orkiestracji to on nie jest
No i cyk, pierwsza nominacja do "Największej schizofrenii na forum" wjechała :jee:

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Schizoid » ndz cze 11, 2023 10:42 pm

Anglikami byli/są też np. David Bowie czy Peter Gabriel. To nie ma nic do rzeczy.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Geri666 » ndz cze 11, 2023 10:42 pm

Są zespoły, które potrafią zaskoczyc. Tyle, że Maiden to angole, a oni są za sztywni by pokazać jaja.
Ale, po co? Jak włączam Iron Maiden to chcę słuchać Iron Maiden, muzyki która trafia do mnie idealnie. Klekoczący bas, piejący Dickinson, szybki galop i melodie grane na dwóch (trzech gitarach). Jak chcę posłuchać zaskoczeń, zmianę stylistyki co płytę to mam tysiące innych zespołów od tego.

Ja bardzo cenię w wykonawcach tzw spójność stylistyczną. Nie do pomyślenia jest dla mnie np to co zrobił Ulver po pierwszych płytach.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Schizoid » ndz cze 11, 2023 10:44 pm

Tyle, że według mnie Ulver wyszedł z tego obronną ręką, bo black metal był dla nich po prostu za mały i z sukcesami realizują się w innych brzmieniach. A jednocześnie nie są tryhardami, czego nie da się powiedzieć o takim King Gizzard.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 8107

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Deleted User 8107 » ndz cze 11, 2023 10:45 pm

Są zespoły, które potrafią zaskoczyc. Tyle, że Maiden to angole, a oni są za sztywni by pokazać jaja.
Ale, po co? Jak włączam Iron Maiden to chcę słuchać Iron Maiden, muzyki która trafia do mnie idealnie. Klekoczący bas, piejący Dickinson, szybki galop i melodie grane na dwóch (trzech gitarach). Jak chcę posłuchać zaskoczeń, zmianę stylistyki co płytę to mam tysiące innych zespołów od tego.

Ja bardzo cenię w wykonawcach tzw spójność stylistyczną. Nie do pomyślenia jest dla mnie np to co zrobił Ulver po pierwszych płytach.
Ja lubię jak zespół poszukuje. Nie obraziłbym się na jakieś collab z Justinem czy coś. Całkowicie serio to mówię. :o :? :facepalm:

Awatar użytkownika
manichean
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 404
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 4:35 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: manichean » ndz cze 11, 2023 10:48 pm

Ja bardzo cenię w wykonawcach tzw spójność stylistyczną. Nie do pomyślenia jest dla mnie np to co zrobił Ulver po pierwszych płytach.
Ulver to się elegancko odnalazł w multi-gatunkowej rzeczywistości. Każda płyta ma inny urok. Przecież pomiędzy takim Bergtatt i Nattens potrafili wydać totalny folk. I to w pamiętnych latach 90tych.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Pierre Dolinski » ndz cze 11, 2023 10:50 pm

Jak Meta nagrywała St. Anger, to jej muzycy mieli po 40 lat na karku. Maideni mają ponad 60, są w totalnie innym miejscu. Nikt od takich ludzi nie oczekuje rewolucji.
Chyba, że gastrycznych. Wiem. Sraczyk czeka.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Pierre Dolinski » ndz cze 11, 2023 10:51 pm

Są zespoły, które potrafią zaskoczyc. Tyle, że Maiden to angole, a oni są za sztywni by pokazać jaja.
Tak. Brytolscy gwardziści ćwiczą musztrę w pełnym umundurowaniu przy dużym upale, w tych grubych czapach i mdleją. Żaden debil wyższy oficer nie pomyśli, że może do ćwiczeń nie warto pocić się w czapach. Dziś o tym było.
To jest właśnie brytolstwo.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: nugz » ndz cze 11, 2023 10:59 pm

Nie mam nic przeciwko klepaniu tej samej formuły, jeśli działa :)

Deleted User 8107

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Deleted User 8107 » ndz cze 11, 2023 11:02 pm

Nie mam nic przeciwko klepaniu tej samej formuły, jeśli działa :)
Mi to zupełnie nie odpowiada, takie DT ugrzęzło w dołku, a Krusejder mówi, ze podniecam się nijakimi nagraniami DT. A od takich muzyków wymagam więcej niż od Maiden.

Dobra z tym Justinem to tak trochę na serio było, a trochę nie. Ale chyba nikt się nie dał złapać :lol: 8)

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Pierre Dolinski » ndz cze 11, 2023 11:03 pm

Nie mam nic przeciwko klepaniu tej samej formuły, jeśli działa :)
Zatem parafrazując

Wysławiajmy Stefka bo jest dooooobryyyy
A jego pierdołowatość trwa na wieeeekiiiiii.

Oczekuję jednopotworowego singla o czasie 80 minut.


A na serio. Takich macie idoli, jakich sobie wychowacie.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: gumbyy » ndz cze 11, 2023 11:08 pm

tu potrzebna jest jakaś rewolucja
Panowie zaraz będą zwijać kapelę, bo pesel nie kłamie, a Ty chcesz rewolucji? Po co i dla kogo? Większość fanów zachwycona, finansowo się zajebiście zgadza, robić za dużo nie trzeba... Jaka rewolucja, chłopie ;)
www.MetalSide.pl

Deleted User 8107

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Deleted User 8107 » ndz cze 11, 2023 11:11 pm

tu potrzebna jest jakaś rewolucja
Panowie zaraz będą zwijać kapelę, bo pesel nie kłamie, a Ty chcesz rewolucji? Po co i dla kogo? Większość fanów zachwycona, finansowo się zajebiście zgadza, robić za dużo nie trzeba... Jaka rewolucja, chłopie ;)
No właśnie, ale nie ja. Ale koncerty dalej dobre grają, to już muszę pochwalić :wink:

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: nugz » ndz cze 11, 2023 11:13 pm

No, jeśli ktoś myśli, ze od dłuższego czasu Oni cokolwiek muszą, to jest takie fajne słowo/przymiotnik w angielskim - delusional :)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: gumbyy » ndz cze 11, 2023 11:16 pm

tu potrzebna jest jakaś rewolucja
Panowie zaraz będą zwijać kapelę, bo pesel nie kłamie, a Ty chcesz rewolucji? Po co i dla kogo? Większość fanów zachwycona, finansowo się zajebiście zgadza, robić za dużo nie trzeba... Jaka rewolucja, chłopie ;)
No właśnie, ale nie ja. Ale koncerty dalej dobre grają, to już muszę pochwalić :wink:
Ale to większość ma rację :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: blackcocker » ndz cze 11, 2023 11:17 pm

Czytając te wyziewy mam wrażenie, że prawie każdy sobie zaprzecza z posta na post, a jak nie to z całkiem innymi poglądami muzycznymi go kojarzyłem. No cóż. Dalej uważam, że jak robić fikoły to iść na gimnastyka, a nie pisać posty
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

ÓsmyUtwórNaBNW
-#Invader
-#Invader
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 5:38 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: ÓsmyUtwórNaBNW » pn cze 12, 2023 8:48 am

Maiden ostatni raz przekroczyło własne granice na 7 Synie. Pomyślcie co by było gdyby dalej poszli w tym kierunku. Ale Stefanowi się marzył powrót do korzeni. Adrian odszedł i zespół wiele stracił. Gdyby został wtedy w zespole i zespół nagrywał dalej takie wspaniałe albumy jak SiT czy Syn, to byliby największym zespołem Metalowym w historii.
Akurat wątpię w to. Taka muzyka nie pasowałaby do nowej dekady i myślę, że ta formuła się wyczerpała. Dwie takie płyty w dyskografii Iron Maiden mi starczą. Może faktycznie szkoda, że powrót do korzeni oznaczał u nich aż takie uproszczenie muzyki i jakieś elementy takiej przebojowości na siłę (BYDTTS, Holy Smoke, Hooks in You). Choć ogólnie uważam, że No Prayer to album dobry.

Rock progresywny ala Genesis, Yes? Dziękuję, to w ogóle nie moja muzyka i uważam, że jest taka troszkę tresura, że te zespoły trzeba lubić bo tak uważają znawcy. Wolałbym by Harris takich inspiracji nie przemycał do muzyki Iron Maiden bo ma to z heavy-metalem mniej więcej tyle wspólnego co punk. W zasadzie to równie mi daleko do punka jak i prog-rocka, choć w różnych momentach życia z tym też różnie bywało. Z kolei co do Shirleya to jest to absolutnie fatalny producent, niestety.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: nugz » pn cze 12, 2023 10:13 am

Jay Ruston mógłby być dobrym wyborem dla Maiden, ale to nigdy się nie wydarzy :P
Poza tym - niech oleją studio, niech koncertują :)

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: sajki » pn cze 12, 2023 4:01 pm

Są zespoły, które potrafią zaskoczyc. Tyle, że Maiden to angole, a oni są za sztywni by pokazać jaja.
Ale, po co? Jak włączam Iron Maiden to chcę słuchać Iron Maiden, muzyki która trafia do mnie idealnie. Klekoczący bas, piejący Dickinson, szybki galop i melodie grane na dwóch (trzech gitarach). Jak chcę posłuchać zaskoczeń, zmianę stylistyki co płytę to mam tysiące innych zespołów od tego.
I wszystko na ten temat.


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości