Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Który album podoba Ci się bardziej

Oba podobają mi się w takim samym stopniu
3
7%
Judas Priest - Firepower
19
46%
Iron Maiden - Senjutsu
19
46%
Oba ssą w takim samym stopniu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Emilio » sob wrz 04, 2021 9:49 pm

Ciężko porównywać te płyty. JP nagrało klasyczny heavymetalowy album, Maiden obrało inną drogę. Firepower oceniłem na 8/10, nowe Maiden na 7... Więc chyba JP. Może taki remis ze wskazaniem ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: blackcocker » sob wrz 04, 2021 11:53 pm

Bez dwóch zdań JP
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Deleted User 4783

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Deleted User 4783 » ndz wrz 05, 2021 12:01 am

Firepower. Nie wiem jak Steve mógł mówić przed premierą o zajebisty brzmieniu. Ogłuchł na stare lata? Po kilku dniach słuchania Senjutsu, album mnie nie powala, produkcja leży, brzmienie to jakaś tragedia. Solówki są nijakie, żadna nie wpada w ucho i zostanie na dłużej, wokalu często nie rozumiem, jest schowany za gitarami. Daleko tej płycie do BOS...

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Bon Dzosef » ndz wrz 05, 2021 12:27 am

Senjutsu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> fajny heavy firepower
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Zdan » ndz wrz 05, 2021 12:31 am

Oczywiście Fajerpałer. Żywszy, podany z większą energią, bardziej hiciarski niż wymęczone i klocowate Senjutsu ;)

Awatar użytkownika
grieeg
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 64
Rejestracja: ndz wrz 05, 2021 7:57 am

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: grieeg » ndz wrz 05, 2021 8:50 am

Na razie nic nie zaznaczę, napomnę tylko że do Firepower jakoś specjalnie nie wracam. Zobaczymy jak to za miesiąc będzie z Maiden.
Everything I hear influences me. I can't tell you all my influences as a musician.

Lemmy

Awatar użytkownika
Rainmaker.
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 504
Rejestracja: śr paź 22, 2003 7:46 pm
Skąd: Będzin

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Rainmaker. » pn wrz 20, 2021 1:12 am

Judas Priest jednak gra tutaj w lekko rezerwowym składzie bez KK Downinga, a Iron Maiden w absolutnie najmocniejszym.
Czy ja wiem czy takim najmocniejszym :D
Niby tak, ale trzeba brać pod uwagę że paradoksalnie w Iron Maiden od przeszło 20 lat jest najbardzej stabilny skład w historii zespołu, co za tym idzie brak dopływu świeżej krwi, a jak pokazuje najnowszy album (i nie tylko) muzycy są raczej wymęczeni z nowych pomysłów, są oczywiście jakieś nowe prześwity, ale tak naprawdę, i to też jest paradoks, Maiden dużymi garściami czerpie z kontrowersyjnego i nie maidenowego :D The X Factor. Tak naprawdę, oczywiście moim zdaniem, szkoda że główne zmiany personalne nastąpiły w 1994 roku a nie np. w 2003, chodź oczywiście to taka mała dygresja, gdyby wybierać kiedy to miało nastąpić, bo mimo wszystko absolutnie nie chciałbym zmian w obecnym składzie. Po prostu wymarzony, najmocniejszy, legendarny skład nie gwarantuje muzyki najwyższych lotów, zwłaszcza przez tyle tłustych lat...

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: wojakwojak » pn wrz 20, 2021 9:17 am

Zdecydowanie Senjutsu. Do Firepower w ogóle nie wracam - muzycznie nie słyszę tam nic co by mnie na dłużej zaciekawiło, męki Halforda w kilku utworach są nie do zniesienia. Produkcja - no cóż, typowy Sneap - koszmarna buła, zero dynamiki, łupanka bez polotu, triggery gdzie się da, samplowane, komputerowe gitarki, wszystko do przodu - totalny brak smaku, polotu i kultury muzycznej. Zdecydowanie bardziej lubię Angel of Retribution. Na Senjutsu mamy bardzo (bardzo) dużo autoplagiatów, ale są całkiem dobrze wykorzystane, nie rażą tak jak np. zrzynka z Wasted Years na BOS. Produkcyjnie, jak na Iron jest dobrze, na pewno dużo lepiej niż na BOS. Bruce tez aż tak bardzo nie męczy jak na większości poprzednich płyt, od DOD poczynając.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Mikojaski » pn wrz 20, 2021 9:42 am

Najlepszy album JP od czasów Painkillera, czy zmęczona forumła maidenów? Nie no, strasznie trudny wybór :lol:
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2619
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Frank Drebin » pn wrz 20, 2021 6:51 pm

Zdecydowanie Senjutsu. Do Firepower w ogóle nie wracam - muzycznie nie słyszę tam nic co by mnie na dłużej zaciekawiło, męki Halforda w kilku utworach są nie do zniesienia. Produkcja - no cóż, typowy Sneap - koszmarna buła, zero dynamiki, łupanka bez polotu, triggery gdzie się da, samplowane, komputerowe gitarki, wszystko do przodu - totalny brak smaku, polotu i kultury muzycznej. Zdecydowanie bardziej lubię Angel of Retribution. Na Senjutsu mamy bardzo (bardzo) dużo autoplagiatów, ale są całkiem dobrze wykorzystane, nie rażą tak jak np. zrzynka z Wasted Years na BOS. Produkcyjnie, jak na Iron jest dobrze, na pewno dużo lepiej niż na BOS. Bruce tez aż tak bardzo nie męczy jak na większości poprzednich płyt, od DOD poczynając.
Z ciekawości, w których fragmentach słyszysz męki Halforda na Fajerpałer? Przecież Dickinson na Senjutsu nie wyciąga w o wiele większym stopniu. Prawie we wszystkich utworach są momenty, od których bolą uszy. Fakt, jest lepiej niż było na kilku ostatnich płytach, ale Bruce w takiej formie to nadal jeden z najsłabszych elementów nowego Maiden.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: pz » pn wrz 20, 2021 6:56 pm

Bruce już po prostu nie daje rady. Na Senjutsu się do tego w miarę dopasowali, dlatego pod względem wokalu brzmi nieźle.

Ja do Firepower wracam w miarę często. Senjutsu jest na razie zbyt świeże, żeby to ocenić.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: sajki » pn wrz 20, 2021 7:12 pm

Tyle że nawet świetnymi wokalami nie uratowałby tej płyty.
Z głosem Brusa jest słabo, ale dodaktowym problemem, którego nigdy nie było, jest to że zaczął seplenić.

spider89
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 75
Rejestracja: sob sty 30, 2010 5:08 pm

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: spider89 » pn wrz 20, 2021 7:26 pm

Facet jest po nowotworze jamy ustnej więc nie zapominajmy o tym!

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2619
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Frank Drebin » pn wrz 20, 2021 7:48 pm

Wątpię czy ktokolwiek o tym zapomniał. Jednak w ten albo podobny sposób (tj. uwzględniając perypetie życiowe muzyków) można by usprawiedliwić niedostatki każdego albumu, a nie o to w tym wszystkim chodzi.

Halford jest dużo starszy, Tipton ma parkinsona a Hill z Travisem są smutni po odejściu K.K. etc. itd.

spider89
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 75
Rejestracja: sob sty 30, 2010 5:08 pm

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: spider89 » pn wrz 20, 2021 7:53 pm

Ale nie sądzisz ze taki nowotwór jamy ustnej może zostawić po sobie jakieś komplikacje, wg mnie i tak radzi sobie świetnie.

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2619
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Frank Drebin » pn wrz 20, 2021 7:56 pm

Tak, może i pewnie zostawił. Podobnie jak wiek i nadmierne wyeksploatowanie na koncertach. Ale mimo że o tym pamiętam, wokal na Senjutsu dalej jest momentami b. słaby.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4429
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Cold » pn wrz 20, 2021 9:12 pm

Senjutsu - gdybym miał zabrać jedną z tych dwóch płyt na przysłowiową "bezludną" wyspę (z wiatrakiem prądotwórczym).

Natomiast w dysko zespołów te płyty wg mnie mają się tak:
Senjutsu 6,5/10
Firepower 8,5/10

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3351
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Iron Maiden - Senjutsu vs Judas Priest - Firepower

Postautor: Siwy » wt wrz 21, 2021 8:52 am

W jakiejś dyskusji już pisałem, że wolę odgrzewane kotlety IM, od odgrzewanych kotletów JP. Słuchałem Firepower niedawno i no jest to świetny, heavy metalowy strzał, ale w żaden sposób mnie nie porywa. Jednak rozmemłane kotlety Harrisa dużo bardziej mi siedzą - podkreślam tu jeszcze raz moją mocną subiektywność.

W temacie wokali, to bez dwóch zdań Halford wygrywa i wciąż się zastanawiam czy jest to tylko kwestia predyspozycji, czy jednak Rob lepiej dba o swój instrument, bo problemy Bruce'a zaczęły się wcześniej, niż jego nowotwór, więc rak krtani nie jest wytłumaczeniem słabszej formy od starszego kolegi.


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości