Senjutsu - Ostatni album?

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Geri666 » pt wrz 03, 2021 1:09 am

Takiego tematu jeszcze nie było, więc zakładam.

Pamiętam dywagacje, czy Frontier będzie ostatnim albumem. Harris powiedział kiedyś w wywiadzie, że chce ich nagrać piętnaście. Frontier był piętnasty. Dodatkowo nazywał się "Ostateczna granica", więc można było zakładac, że tak będzie.

Spoiler - tak się nie stało i dzisiaj pyknęła premiera siedemnastego albumu, który jest ukłonem w stronę przyjaciół ze skośnymi oczami.
Jak myślicie, to już ten ostatni raz?

Czy jeszcze kiedyś pokłócimy się na forum z okazji osiemnastego, studyjnego, trzypłytowego krążka z papierową czapeczką w zestawie?

Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony pn wrz 13, 2021 8:35 am przez Geri666, łącznie zmieniany 1 raz.

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: CzytojestNoweIM? » pt wrz 03, 2021 1:13 am

Jeśli Smallwood rozkaże to tak będzie, jeśli nie rozkaże to tak nie będzie. To samo dotyczy tras koncertowych, jeśli rozkaże by jakaś trwała 5 lat to będzie tyle trwała. To jest tak naprawdę bardzo proste. Smallwood i ludzie zgromadzeni wokół niego trzymają w ryzach muzyków, którzy zrobią dokładnie to jakie dostaną wytyczne. To jest zbyt poważny biznes by pozwolić sobie na jakieś nieprzewidywalne ruchy. Jeśli ktoś myśli, że poważna kasa to ta którą gromadzi zespół jest w błędzie. Na "łebka" oczywiście tak ale ogólnie to prawdziwa kasa trafia do niezliczonej ilości ludzi podpiętych pod ten Holding. To jest tak dochodowy interes, że aż szkoda go przerywać. Zwłaszcza, że prawdziwe pieniądze w muzyce zarabia się teraz, są wielkie festivale, sprzedaż internetowa, niezliczone możliwości jeśli chodzi o merch i to co robią wokół muzyki portale społecznościowe.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Pierre Dolinski » pt wrz 03, 2021 7:29 am

Oni będą grali dłużej od Stonesów, o ile coś złego nie wydarzy się Stefanowi, lub Bruce'owi. Reszta delikatnie mówiąc jest wymienialna, więc jeśli osłabną, to znajdzie się następców. Z gorszym lub lepszym skutkiem.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Michał » pt wrz 03, 2021 7:56 am

Obstawiam, że przynajmniej jeden jeszcze usłyszymy.
Mamy do czynienia z albumem lepszym niż poprzednie. Obstawiam, że oni sobie zdają z tego sprawę, dobrze wykonana robota motywuje do dalszej pracy, więc zgaduje, że następny album dostaniemy szybciej.

Zresztą myślę, że przy ostatnim albumie oni akurat bardzo podkreślą to, że to koniec - swoją reklamę to zrobi.

Bardziej bym się zastanawiał nad składem, ale rozważania nad tym pozostawię sobie na czas gdy znowu ich zobaczę na scenie i przekonam się czy jeszcze się ruszają czy Rod podłączył ich do gniazdka :wink:
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: remi » pt wrz 03, 2021 9:17 am

Myślę, że zakończą trochę innym akcentem niż japoński ale fakt ciężko im będzie to przebić.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Schizoid » pt wrz 03, 2021 11:31 am

Z takim tempem pracy to kolejny album będą nagrywali pod kroplówką. Myślę, że Senjutsu to ich ostatni krążek w karierze i zamyka ją lepiej, niż TBOS.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: gumbyy » pt wrz 03, 2021 11:53 am

dobrze wykonana robota motywuje do dalszej pracy, więc zgaduje, że następny album dostaniemy szybciej.
Ej... ale mówimy o Iron Maiden :lol: ;)

S - 6 lat
TBOS - 5
TFF - 4
AMOLAD - 3

więc wiesz jaka jest tendencja ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: MaidenFan » pt wrz 03, 2021 11:56 am

Dobra, ale te 6 lat przerwy to przez covid, tak to byśmy mieli znowu 5.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Geri666 » pt wrz 03, 2021 11:59 am

5 lat to szmat czasu. Wystarczająco, żeby nagrać kilka dobrych utworów. W latach 80 to by nagrali 5 płyt w tym czasie.

Następna płyta w 2028 wg tendencji. Nicko będzie miał 76 lat :d

AMOLAD
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 24
Rejestracja: pt wrz 03, 2021 10:41 am

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: AMOLAD » pt wrz 03, 2021 12:17 pm

Początkowo płyta miała się ukazać w 2020 roku czyli 5 lat po poprzedniczce. Moim zdaniem pojadą w trasę koncertową, wakacje, być może trasa promująca nowy album, wejście do studia nagranie nowego albumu (tym razem ostatniego) wydanie go w 2024 być może 2025 a potem koncertowanie aż nie padną na koncercie :wink:

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: CzytojestNoweIM? » pt wrz 03, 2021 12:20 pm

Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam sytuacji, że jeden z muzyków umrze podczas trasy. Jeśli Smallwood będzie ich traktował jak roboty do zarabiania pieniędzy tak może się stać. Obawiam się, że ten chytry człowiek jest na taką ewentualność ubezpieczony. Podejrzewam,że wymiana kogokolwiek poza Harrisem i Dickinsonem dla 80% fanów to żaden problem. To jest w tym wszystkim przerażające. Nie ma żadnej podmiotowości muzyków, jest tylko produkt Iron Maiden mający dostarczać zabawę na koncertach i widowisko. Nie chcę w czymś takim już uczestniczyć, jak mam wspierać korporacje to chyba z dwojga złego wolę iść do KFC.

AMOLAD
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 24
Rejestracja: pt wrz 03, 2021 10:41 am

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: AMOLAD » pt wrz 03, 2021 12:28 pm

Mam nadzieję, że nigdy nie doczekam sytuacji, że jeden z muzyków umrze podczas trasy. Jeśli Smallwood będzie ich traktował jak roboty do zarabiania pieniędzy tak może się stać. Obawiam się, że ten chytry człowiek jest na taką ewentualność ubezpieczony. Podejrzewam,że wymiana kogokolwiek poza Harrisem i Dickinsonem dla 80% fanów to żaden problem. To jest w tym wszystkim przerażające. Nie ma żadnej podmiotowości muzyków, jest tylko produkt Iron Maiden mający dostarczać zabawę na koncertach i widowisko. Nie chcę w czymś takim już uczestniczyć, jak mam wspierać korporacje to chyba z dwojga złego wolę iść do KFC.
Patrząc po tym, że Bruce jest po nowotworze ( a to kurestwo lubi wracać w najmniej odpowiednich chwilach) Nick też swoje problemy ma to kto wie co przyniesie przyszłość. Myślę, że jeżeli nic się nie stanie to zagrają jeszcze dwie trasy koncertowe na pełnej kurwie a potem albo będę grali parę koncertów w roku ale odwalą ostateczną trasę i jebną tym :wink:

Awatar użytkownika
wojczi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 532
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: wojczi » pt wrz 03, 2021 12:38 pm

5 lat to szmat czasu. Wystarczająco, żeby nagrać kilka dobrych utworów. W latach 80 to by nagrali 5 płyt w tym czasie.

Następna płyta w 2028 wg tendencji. Nicko będzie miał 76 lat :d
Gdzieś tam kiedyś coś było, że Lazarus jest szykowany na wejście za Nicko w razie czego.

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Journeyman666 » pt wrz 03, 2021 6:00 pm

A ja z kolei kojarzę wywiad, tylko nie pamiętam czy ze Stevem czy Brucem, że ewentualna niedyspozycja któregoś z członków zespołu będzie się równał z zakończeniem kariery i nie będzie żadnych podmianek i zastępstw. Wydaje mi się, że był to Steve.

Awatar użytkownika
wojczi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 532
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: wojczi » pt wrz 03, 2021 6:07 pm

A ja z kolei kojarzę wywiad, tylko nie pamiętam czy ze Stevem czy Brucem, że ewentualna niedyspozycja któregoś z członków zespołu będzie się równał z zakończeniem kariery i nie będzie żadnych podmianek i zastępstw. Wydaje mi się, że był to Steve.
A Steve nie mówił też przypadkiem, że Richie Faulkner jest brany pod uwagę jak któryś z gitarzystów nie da rady?

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Schizoid » pt wrz 03, 2021 6:08 pm

A ja z kolei kojarzę wywiad, tylko nie pamiętam czy ze Stevem czy Brucem, że ewentualna niedyspozycja któregoś z członków zespołu będzie się równał z zakończeniem kariery i nie będzie żadnych podmianek i zastępstw. Wydaje mi się, że był to Steve.
A Steve nie mówił też przypadkiem, że Richie Faulkner jest brany pod uwagę jak któryś z gitarzystów nie da rady?
To nie do końca tak. Kiedyś po prostu w rozmowie powiedział Richiemu, że byłby jego pierwszym wyborem, gdyby któryś z wioślarzy IM nie mógł grać dalej.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: gumbyy » pt wrz 03, 2021 6:32 pm

A ja z kolei kojarzę wywiad, tylko nie pamiętam czy ze Stevem czy Brucem, że ewentualna niedyspozycja któregoś z członków zespołu będzie się równał z zakończeniem kariery i nie będzie żadnych podmianek i zastępstw. Wydaje mi się, że był to Steve.
A Steve nie mówił kiedyś, że chce nagrać 15 albumów z IM? ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Schizoid » pt wrz 03, 2021 6:34 pm

When asked if he was on the metaphorical bench for Iron Maiden, Faulkner responded, "[Laughs] Yeah, you never know! I worked with Steve and Lauren [Harris], and he was one of the first ones that I told when I got the Priest gig. I said I’ve been approached by another band, and he was over the moon when I told him it was Priest." Receiving high praise from Harris, Faulkner said, "He’s one of these guys who’s really supportive, and [Harris] said; 'I would have had you in my band. If anything would have happened to any of my guys, you were the guy that was going to do it.'"
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: CzytojestNoweIM? » pt wrz 03, 2021 6:37 pm

Mam nadzieję, że nigdy czegoś takiego nie dożyje. Judas Priest muzycznie uwielbiam, ale emocjonalnie nigdy nie byłem z tym zespołem związany, ot jeden z 6-7 ulubionych zespołów grających tego typu muzykę. Co innego Iron Maiden. Gdyby zdecydowali się kontynuować karierę biorąc innego muzyka byłoby to dla mnie niesmaczne. Zaznaczam, że z Mendesem chodziło mi o wydanie jednej studyjnej płyty, w zasadzie nawet pod innym szyldem. Każdy przecież wie, że na koncertach Dickinson jest nie do zastąpienia. Tylko, że tak samo nie do zastąpienia jest np. Dave czy Nicko.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: gumbyy » pt wrz 03, 2021 6:40 pm

Mam nadzieję, że nigdy czegoś takiego nie dożyje. Judas Priest muzycznie uwielbiam, ale emocjonalnie nigdy nie byłem z tym zespołem związany, ot jeden z 6-7 ulubionych zespołów grających tego typu muzykę. Co innego Iron Maiden. Gdyby zdecydowali się kontynuować karierę biorąc innego muzyka byłoby to dla mnie niesmaczne.
Ja nie mam z tym zupełnie problemu gdyby zmienili perkusistę, czy gdyby odszedł jeden z gitarzystów. Jak dla mnie mogliby grać nawet na 2 gitary (i tak tych 3 nie słychać). Jedynie miałbym pewnie problem z nowym głosem.
www.MetalSide.pl


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości