The Future Past Tour 2023 - trasa

Wszystko na temat trasy The Future Past Tour 2023

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 719
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Dzosef » pt sie 18, 2023 4:12 pm

Według Iron Maiden Italia, zespół miałby zmienić plany odnośnie trasy w 2024 roku. Miała się przyczynić do tego fatalna sprzedaż koncertów w Kanadzie, zdecydowanie rozczarowująca, tym bardziej iż grali tam aż 4 lata temu. W sumie nie wiadomo czemu ludzie tak zaregowali. Management obawia się, iż trasa po Ameryce Północnej w pełnym wymiarze okazałaby się klapą. Konkretów nie znamy, niemniej jest możliwe, iż zagrają po kilkanaście koncertów w obu Amerykach oraz w Azji i Oceanii. Na 99% Europę i UK odwiedzą ze stadionową trasą w 2025 roku.
Fakty są takie, że:
- w Kanadzie faktycznie nie idą te trybuny, z drugiej strony mam wrażenie, że nie są te koncerty mocno reklamowane
- w 2022 objechali spory kawałek USA i już wtedy grali w mniejszych obiektach, w Spokane, Worcester czy Chula Vista były to obiekty na na 12-14k.
- w Kalifornii Power Trip powinien mocno wyczerpać popyt na Maiden
- Future Past to nie jest dla amerykanów mocny magnes

Są bardzo mocne ploty o zaczęciu trasy w marcu w Ameryce Południowej, jak i jeden kumaty gość na IMFC twierdzi, że jest pewna Japonia. Na upartego, jeśli faktycznie USA to taki niepewny rynek, to pasowałoby.

Harris ma jakiś festiwal na statku z Lionem kończący się 3.03, pewnie wcześniej zagra jakąś trasę po USA.

Czyli można założyć start w Ameryce Południowej i koncerty do drugiej połowy kwietnia max. Są ploty o Ameryce Środkowej, wtedy parę sztuk tam, Meksyk, z 15 w USA i wtedy kilka w Japonii + Azji (może zaległe Izrael i Dubaj) i wtedy faktycznie parę sztuk w Europie + festiwale (Download, Graspop) a potem zjazd do bazy i od połowy lipca trasa Bruce'a (tak żeby załapać się na festiwale typu Wacken itd).

Ale moim zdaniem trudno sobie wyobrazić tak mało koncertów w USA. No i zakładając wariant powyżej wychodzi i tak te ~10 (SA) + ~20 (US+środkowa) + ~5 Azja + ~10 Europa. 45 koncertów, trochę sporo jak na ich ostatnie tendencje.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: beaviso » pt sie 18, 2023 7:09 pm

Japonia... Mieliśmy jechać na FC Trip i przygodę życia w maju 2020... Covid to skasował.
Miałem zjeść takoyaki... Co się tych kulek naoglądałem na Youtube!
Zjadłem 3 lata później - w przejściu podziemnym dworca kolejowego w Ljubljanie :)
Powiem tak - te gluty czułem przez 3 dni w kichach. Dzięki Ljubljanie do Japonii już się nie wybieram, zaoszczędzę!

M.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Piotr Lange » pt sie 18, 2023 11:17 pm

Według Iron Maiden Italia, zespół miałby zmienić plany odnośnie trasy w 2024 roku. Miała się przyczynić do tego fatalna sprzedaż koncertów w Kanadzie, zdecydowanie rozczarowująca, tym bardziej iż grali tam aż 4 lata temu. W sumie nie wiadomo czemu ludzie tak zaregowali. Management obawia się, iż trasa po Ameryce Północnej w pełnym wymiarze okazałaby się klapą. Konkretów nie znamy, niemniej jest możliwe, iż zagrają po kilkanaście koncertów w obu Amerykach oraz w Azji i Oceanii. Na 99% Europę i UK odwiedzą ze stadionową trasą w 2025 roku.
Fakty są takie, że:
- w Kanadzie faktycznie nie idą te trybuny, z drugiej strony mam wrażenie, że nie są te koncerty mocno reklamowane
- w 2022 objechali spory kawałek USA i już wtedy grali w mniejszych obiektach, w Spokane, Worcester czy Chula Vista były to obiekty na na 12-14k.
- w Kalifornii Power Trip powinien mocno wyczerpać popyt na Maiden
- Future Past to nie jest dla amerykanów mocny magnes

Są bardzo mocne ploty o zaczęciu trasy w marcu w Ameryce Południowej, jak i jeden kumaty gość na IMFC twierdzi, że jest pewna Japonia. Na upartego, jeśli faktycznie USA to taki niepewny rynek, to pasowałoby.

Harris ma jakiś festiwal na statku z Lionem kończący się 3.03, pewnie wcześniej zagra jakąś trasę po USA.

Czyli można założyć start w Ameryce Południowej i koncerty do drugiej połowy kwietnia max. Są ploty o Ameryce Środkowej, wtedy parę sztuk tam, Meksyk, z 15 w USA i wtedy kilka w Japonii + Azji (może zaległe Izrael i Dubaj) i wtedy faktycznie parę sztuk w Europie + festiwale (Download, Graspop) a potem zjazd do bazy i od połowy lipca trasa Bruce'a (tak żeby załapać się na festiwale typu Wacken itd).

Ale moim zdaniem trudno sobie wyobrazić tak mało koncertów w USA. No i zakładając wariant powyżej wychodzi i tak te ~10 (SA) + ~20 (US+środkowa) + ~5 Azja + ~10 Europa. 45 koncertów, trochę sporo jak na ich ostatnie tendencje.
To prawda, tyle że trasa w 2022 wiodła głównie przez amerykańskie rynki b lub nawet c. Nie da się ukryć, iż Legacy wzbudziła o wiele większe zainteresowanie dosłownie wszędzie. The Future Past Tour to jednak rzecz zdecydowanie bardziej dedykowana maidenowskim die hardom. Raczej wątpliwe żeby dwa lata po koncercie w 2022 wracali tak szybko do Donington. W Europie mogą odwiedzić te rynki, które pominęli w tym roku. W sumie taki układ byłby możliwy. Jeśli tak, to w 2025 ruszą z nową trasą pewnie podsumowującą 50 lat istnienia. Sądzę, że raczej już bez Nicko, któremu należy się wypoczynek po tylu latach grania.

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5177
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: thorgal_30 » pt sie 18, 2023 11:55 pm

Sądzę, że raczej już bez Nicko, któremu należy się wypoczynek po tylu latach grania.
Aleś się uparł z tym zwalnianiem Nicko z grania -- jakiś lobbing prowadzisz czy ki uj? Chłop będzie grał tak długo aż sam stwierdzi, że nie daje rady - skoro nawet ostatnie poważne problemy zdrowotne nie były przeszkodą aby zagrać fantastycznego lega to co musi się stać aby za kilkanaście miesięcy miał nie grać dalej? Ok, część fanów zauważa to oszczędniejsze granie, ale dla masowej publiki jest to bez znaczenia. Ja je...ie, Def Leppard sobie ogarnęli perkę, nawet po stracie kończyny przez pałkera - także myślę, że nawet jakby Nicko miał z jakimś specyficznym zagraniem problem to też technologia potrafi pomóc. Poza tym nie wiem czy bym chciał uczestniczyć w takim gigu bez Nico za zestawem -- na przykład takie U2 bez Larrego to jakieś kosmiczne nieporozumienie ( nie przekonuje mnie nawet fakt, że zastępca dostał błogosławieństwo od Larrego). Na Stonsach źle się czułem bez Charliego, no ale on już gra po drugiej stronie...także tego...serio odczuwasz jakąś rozkosz z pisania w co którymś poście, że Maiden ruszy w trasę bez Nicko??
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: beaviso » sob sie 19, 2023 12:38 am

Guzik prawda, że setlista ma wpływ na sprzedaż.
80% nawet jej nie zna. Czynniki są inne np. przesycenie.
Legacy Vol.2 nie różniła się konstrukcyjnie od obecnej trasy. I jedna i druga zawiera po parę kawałków z Senjutsu, kilka dosłownie kotletów i kilka wykopów z dawnych lat. Dla nie-randomów atrakcyjność np. Eagles czy Aces i Sign względem Caught, Strangera i HCW jest na porównywalnie wysokim poziomie. A dla randomów dla równie niskim.

M.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1376
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Żelazny » sob sie 19, 2023 12:58 am

Sądzę, że raczej już bez Nicko, któremu należy się wypoczynek po tylu latach grania.
Aleś się uparł z tym zwalnianiem Nicko z grania -- jakiś lobbing prowadzisz czy ki uj? Chłop będzie grał tak długo aż sam stwierdzi, że nie daje rady - skoro nawet ostatnie poważne problemy zdrowotne nie były przeszkodą aby zagrać fantastycznego lega to co musi się stać aby za kilkanaście miesięcy miał nie grać dalej? Ok, część fanów zauważa to oszczędniejsze granie, ale dla masowej publiki jest to bez znaczenia. Ja je...ie, Def Leppard sobie ogarnęli perkę, nawet po stracie kończyny przez pałkera - także myślę, że nawet jakby Nicko miał z jakimś specyficznym zagraniem problem to też technologia potrafi pomóc. Poza tym nie wiem czy bym chciał uczestniczyć w takim gigu bez Nico za zestawem -- na przykład takie U2 bez Larrego to jakieś kosmiczne nieporozumienie ( nie przekonuje mnie nawet fakt, że zastępca dostał błogosławieństwo od Larrego). Na Stonsach źle się czułem bez Charliego, no ale on już gra po drugiej stronie...także tego...serio odczuwasz jakąś rozkosz z pisania w co którymś poście, że Maiden ruszy w trasę bez Nicko??
Nie spodziewałem się, że się zgodzę w 100% z postem thorgala, a jednak.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Piotr Lange » sob sie 19, 2023 12:05 pm

Nie za bardzo mogę się zgodzić z twierdzeniem, iż repertuar i tematyka trasy nie ma wpływu na zainteresowanie biletami. Weźmy pod uwagę trasy albumowe począwszy od 2003 roku. To nie przypadek, że zawsze największym powodzeniem cieszyły się trasy przekrojowe, oparte na hitach. Gdyby takich nie organizowali, nie graliby na stadionach. Jeśli chodzi o USA, tamtejsza publiczność jest zupełnie inna niż Europejska. Tam nie ma aż takiego przywiązania do zespołu jak u nas, dlatego artyści muszą wciąż starać się o publiczność, bo ta może im odpłynąć w siną dal. Ale nawet w USA Maideni potrafili przyciąga ć masę ludzi na trasach historycznych. Z albumowymi było słabo. Inna rzecz, to że Maideni w Stanach tak na prawdę nigdy nie mieli dobrej promocji. Rozmawiałem z wieloma tamtejszymi fanami i zgodnie podkreślali, iż Maiden praktycznie w amerykańskich mediach (nawet rockowych) byli nieobecni lub zdarzało to się bardzo rzadko. Tutaj niestety zawiódł też management, który nie potrafił odpowiednio zakotwiczyć grupę na tamtejszym rynku.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: nugz » sob sie 19, 2023 2:59 pm

Ty to jesli nie wyslesz raz na tydzień Nicko na emeryturę, to będziesz chory :D

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9279
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: blackcocker » sob sie 19, 2023 3:15 pm

Ty to jesli nie wyslesz raz na tydzień Nicko na emeryturę, to będziesz chory :D
Tak jak ty nie napiszesz nic o Mustainie narzekającym, że go z Mety nie wyjebali :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: nugz » sob sie 19, 2023 3:26 pm

To inny poziom farmazonu, ja operuję faktami, nie spekulacjami :D

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: gumbyy » sob sie 19, 2023 4:40 pm

Nicko idejdzie jak mu się znudzi granie. A widać, że ma power do dalszego grania i jak teraz nie odpuścił, to nie widzę powodu, żeby za rok odpuścił.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Pati
***** ***
***** ***
Posty: 390
Rejestracja: ndz sty 11, 2004 8:57 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Pati » ndz sie 20, 2023 2:50 pm

Obstawiam festiwale w Europie w zestawie Maiden, Lajon i ten gówniak muzyków, którego zespół potrzebuje wsparcia. Może faktycznie najpierw Japonia i festy na starym kontynencie albo na odwrót... Co by nie patrzeć, zakładam że zagrają coś w Europie w przyszłym roku.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Piotr Lange » ndz sie 20, 2023 2:57 pm

Obstawiam festiwale w Europie w zestawie Maiden, Lajon i ten gówniak muzyków, którego zespół potrzebuje wsparcia. Może faktycznie najpierw Japonia i festy na starym kontynencie albo na odwrót... Co by nie patrzeć, zakładam że zagrają coś w Europie w przyszłym roku.
Ja również, wybrane festy w czerwcu/lipcu. Na jesieni album Bruce’a.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Budziol » pn sie 21, 2023 6:00 am

No to od "pewniaków" ze nie zagrają to jednak zagrają w Europie ;)
Dla mnie tez najlogiczniejsze "pomęczyć" jeszcze trasą w 2024 bo wyjątkowo udana i w 2025 zupełnie ruszyć z czyms nowym.
Chyba, ze premiera plyty we wrześniu 2024 i wtedy na czas festów w wakacje wskakuje już jeden nowy utwór, a co w 2025 to już wtedy wiadomo ;)

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 982
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Clanowy » wt sie 22, 2023 10:32 pm

Taka ciekawostka. W sumie nie wiem w jakim temacie o tym napisać ale CSiT na nagraniach z 1986 nie umywa się do tej trasy jeśli chodzi o śpiew Bruce'a. Widać, że wtedy mu się nie chciało a teraz dużo radości. Słychać oczywiście, nie widać.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 719
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Dzosef » śr sie 23, 2023 12:40 am

Powiem tak - te gluty czułem przez 3 dni w kichach. Dzięki Ljubljanie do Japonii już się nie wybieram, zaoszczędzę!
M.
Japońskie żarcie w Japonii smakuje zupełnie inaczej :D . Mimo, że bardzo lubie sushi czy onigiri w Polsce, to jednak tam jest inny level.

Nie widzę szans na powrót Maiden do Europy już w 2024. Zespół wiedział o udarze Nicko już dawno temu, więc na pewno nie wpłynęło to na żadne zmiany planów, to że my się dowiedzieliśmy niedawno, nie znaczy że zespół nie brał tego pod uwagę, a letnia europejska trasa Bruce'a to ploty/info z wiosny.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: remi » śr sie 23, 2023 9:53 am

Taka ciekawostka. W sumie nie wiem w jakim temacie o tym napisać ale CSiT na nagraniach z 1986 nie umywa się do tej trasy jeśli chodzi o śpiew Bruce'a. Widać, że wtedy mu się nie chciało a teraz dużo radości. Słychać oczywiście, nie widać.
Dokładnie, lubię posłuchać tych bootlegów, ale po tym co zaprezentował w tym roku, strasznie mnie irytuje to ciągłe ucinanie wersów w 86 (zamiast melodyjne je zakończyć - jak np w momencie "Taaaajm is always onnn maaaaaj saaaaajd").
Pamiętam jak mnie wkurzało w 2019 roku, gdy tak krótko ciągnął ostatnie kończące Sign of the Crooooss, gdy w 2018 wychodziło mu to dosyć długo.

Wokal Bruce'a mega przeważa mi w odbiorze nowych wersji CSiT, nawet z uboższą perką i wolniejszym tempem.

I tak już na chłodno - Stranger chyba statystycznie najlepiej wypadł na tej trasie. Obecne możliwości zespołu jakby uniosły ten wolniejszy utwór ponad przeciętną, jeżeli chodzi o wykonanie. Gdzie CSiT jest mega dziełem, aczkolwiek ciut oryginalnie za szybki, tak Stranger jest idealnie dopasowany. Wersje live z lat 80 tych wolniejszych utworów wydają się być takie "byle jakie" i trochę "dzikie" - Flight of Icarus, Stranger, Revelations. Ma to swój urok, bo byli mega młodzi, ale w ostatnich latach te 3 kawałki "spotężniały" w odbiorze, dzięki bardzo dokładnemu ich zagraniu (z takim jakby przyłożeniem się).

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: Geri666 » śr sie 23, 2023 10:08 am


I tak już na chłodno - Stranger chyba statystycznie najlepiej wypadł na tej trasie. Obecne możliwości zespołu jakby uniosły ten wolniejszy utwór ponad przeciętną, jeżeli chodzi o wykonanie.
Stranger najlepszy z 99 roku.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: nugz » śr sie 23, 2023 10:12 am

Gdzieś słyszałem, ze Strangera najczęściej kładli na zywo, jeśli nie Bronek wyjebał tekst, to Adrian się dowiózł sola, czy inna wpadka instrumentalna. Może to ploty i bs.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: The Future Past Tour 2023 - trasa

Postautor: remi » śr sie 23, 2023 10:32 am


I tak już na chłodno - Stranger chyba statystycznie najlepiej wypadł na tej trasie. Obecne możliwości zespołu jakby uniosły ten wolniejszy utwór ponad przeciętną, jeżeli chodzi o wykonanie.
Stranger najlepszy z 99 roku.
Ok wykonanie z Quebec jest mega (https://youtu.be/TnnB2Obln8U), tutaj Bruce wyjątkowo przeciąga aż do prechorusa co jest mega mocne, ale i tak wolę amatorski multi kam z Barcelony https://youtu.be/rQsb7oC8wtw.
Te wersje z 1999 chyba miały za głośne klawisze i wciąż były ciut za szybkie, ale to już moja opinia :)


Wróć do „The Future Past Tour 2023/2024”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości