13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Wszystko na temat trasy The Future Past Tour 2023

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
qracoss
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 730
Rejestracja: pt paź 06, 2006 3:47 pm
Skąd: Amsterdam

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: qracoss » ndz cze 18, 2023 8:33 am

Też było. Że Maiden zacofani. Nie dogodzisz
Jeszcze sie taki nie urodzil co by kazdemu dogodzil ;) Plachty to nieodzowny atrybut koncertow Maiden,troche to stunningowali i wyszlo bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Saul
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 123
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:01 pm
Skąd: Łódź

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: Saul » ndz cze 18, 2023 10:35 am

Wracając do backdropów/płacht to na grupie Maiden Poland na FB to masa ludzi myśli że płachty nie było a całość to ekran LED iii nawet mają o to ból dupy :lol:
tak jak mówiłem z perspektywy tak to może wyglądać (domyślam się że Ci co tak piszą to siedzieli na końcu na tylnich trybunach i nie widzieli jak "ekran" jest zwijany na koniec kawałków
Ta grupa to największy rak w dziejach polskiego interentu. Zdarza mi się tam zajrzeć i za każdym razem uświadamiam sobie, że już wiem dlaczego nie odwiedzam tego miejsca, no ale o czym my rozmawiamy jak tam najwiecej reakcji mają posty skad pościel w Eddiego albo gdzie kupić ledowy napis albo magnes. Do zaorania!

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4349
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: nugz » ndz cze 18, 2023 10:43 am

O, a widziałem stoisko z magnesami pod TA, i miało zainteresowanie :)

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17040
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: pz » ndz cze 18, 2023 11:01 am

Minęło już kilka dni, a ja dopiero znalazłem czas na dokończenie mojej krótkiej relacji. To był bardzo udany wyjazd. Koncertowo, ale może przede wszystkim towarzysko. Koncerty, beforki, afterki. Dużo się działo, mało się spało, a jeszcze musiałem pracować. W czwartek po robocie padłem na 11 godzin i dopiero doszedłem do siebie. Jednak regeneracja w moim wieku nie jest już tak szybka jak kiedyś.


Pierwszy koncert spędziłem na barierce (2 rząd) z ręką opartą na barierce. Cały wieczór (praktycznie od wejście EE z małymi przerwami) dociśnięty do #blackcocker2023 i jakiegoś Włocha. Bez miejsca na pomachanie rękami czy klaskanie. Z jakimiś dwoma dzikami na plecach próbującymi ryć przez cały koncert z prawej i lewej. Koncert statyczny, ale dużo lżejszy niż 2018. Raz, że drugi rząd. Dwa, te barierki w 1/3 płyty jednak sporo osób przytrzymały dalej. To był mój drugi koncert na trasie i ten w Ljublanie bardziej mi się podobał. Jednak pierwszy, to pierwszy.


Na środę fttb nie miałem, zresztą nie bardzo by mi pasowało, bo do 16 pracowałem, a i pogoda była gorsza. No i nie wiem czy wytrzymałbym drugi raz TRA. Pojawiła się szansa na małą zemstę na dzikach z EE. :D Cały dzień się wahałem czy poobserwować koncert spokojnie z oddali czy jednak dać się porwać muzyce. Towarzystwa znowu dotrzymywał mi kolega #blackcocker2023, który podczas biforka wymienił swój bilet na trybunę na jedyne słuszne GA. Zaczęliśmy od lewej strony, podczas doktorka przemieszczając się powoli w stronę środka. Stanęliśmy mniej więcej w 1/3 długości sektora pod sceną, naprzeciwko lewego głośnika. W tym miejscu było już ciasno, a my nie chcieliśmy się na chama przepychać dalej. Gdy zabrzmiało intro Blade Runnera, większość ludzi wokół nas nie wiedziała o co chodzi. Jednak intro CSIT było już powszechnie znane. Podobnie jak tekst. Fajnie było w spokoju poskakać i pośpiewać, bez bydła na plecach. CSIT (tym razem bez wywałki na wejściu) i Stranger - fantastyczne przeżycie po raz kolejny. Dodatkowo ludzie obok również się bawili i śpiewali, co bez wątpienia wpływało pozytywnie na odbiór atmosfery koncertu. Na TWOTW ludzie dalej się bawili i śpiewali - mi się ten numer przejad live, na LOTB bardziej mi siedział - dopiero na Days atmosfera trochę siadła. Za to my bawiliśmy się dobrze. Ten numer, obok Hell on Earth i Stratego, najbardziej mi siedzi z Senjutsu. Time Machine wciąż koszmarne, ale ma "jump jump", więc ludzie skakali. Prisoner, to znowu śpiewy i zabawa w całej okolicy. Na Celtach tak się wzruszyłem, że... prawie zasnąłem. Na szczęście niezawodny #blackcocker2023 wyrwał mnie z letargu, krzycząc FREEEEEEDOM we właściwym momencie. Nasza miejscówka była całkiem fajna do zabawy i obserwowania sceny, więc stwierdziłem, że fajnie będzie z niej obejrzeć Alexandra, a na FOTD uderzyć do kotła na kotletową część koncertu. Jednak podczas CIPWM otworzyła się taka autostrada do kotła, że nie mogliśmy nie skorzystać.

W kotle było zupełnie inaczej. Juwenaliowo. Zamiast śpiewać i obserwować scenę, ludzie tylko obijali się o siebie. Tego ostatniego oczekiwałem, ale liczyłem również na aktywniejsze chłonięcie muzyki. Dość szybko wepchnęli nas w 4-6 rząd od sceny. Publiczność w tym miejscu śpiewała jedynie refren od HCW, Feara (udało nam się ustać bez ruchu dwa pierwsze wersy pierwszej zwrotki) oraz Troopera. Hell on Earth miałem wrażenie, że było w ogóle nie znane (duża różnica, zwłaszcza w porównaniu ze Słowenią, gdzie ludzie płakali na tym kawałku). Jeden chłopak tylko dołączył do zabawy na tym numerze. Szkoda. Troopera to mogliby odpuścić (wolałbym zdecydowanie NOTB lub TETMD). Ogólnie zabawa na drugim koncercie zdecydowanie lepsza. Duże znaczenie miał brak dzików ryjących mi po plecach cały koncert.

Poważnie zastanawiam się nad wybraniem się jeszcze na któryś z kończących koncertów w Niemczech.


Pozdrowienia dla wszystkich spotkanych i poznanych (na koncertach i w knajpach) uczestników zabawy. Szczególne dla #blackcocker2023 (za przenocowanie i towarzystwo przez te 2 dni), Dzosefa (za ogarnięcie kolejki FTTB) oraz MaidenFana, a także dla Benego (za dotrzymanie towarzystwa przez całą drogą do Warszawy).

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4438
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: Cold » ndz cze 18, 2023 11:16 am

Fajna relka. Widziałem z A1, co tam się niekiedy pod tymi barierkami wyprawiało. Szacun dla tych, co to wytrzymują :pijak:

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4349
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: nugz » ndz cze 18, 2023 11:35 am

Widziałem takiego ulanego dzika bez koszulki w środku młyna, był dośc agresywny.
Kurwa, koleś zasługiwał na cała serie w paintballa z 5 metrów, na cycki.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9280
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: blackcocker » ndz cze 18, 2023 12:30 pm

Też dzięki i pozdrock, potwierdzam wszystko co zostało napisane! :pijak: :pijak: :pijak:
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

jacob1
-#Invader
-#Invader
Posty: 152
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:03 pm
Skąd: Wrocław

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: jacob1 » ndz cze 18, 2023 3:29 pm

Wracając do backdropów/płacht to na grupie Maiden Poland na FB to masa ludzi myśli że płachty nie było a całość to ekran LED iii nawet mają o to ból dupy :lol:
tak jak mówiłem z perspektywy tak to może wyglądać (domyślam się że Ci co tak piszą to siedzieli na końcu na tylnich trybunach i nie widzieli jak "ekran" jest zwijany na koniec kawałków
Ta grupa to największy rak w dziejach polskiego interentu. Zdarza mi się tam zajrzeć i za każdym razem uświadamiam sobie, że już wiem dlaczego nie odwiedzam tego miejsca, no ale o czym my rozmawiamy jak tam najwiecej reakcji mają posty skad pościel w Eddiego albo gdzie kupić ledowy napis albo magnes.
Największy tak to forum elektrody (jak ktoś się kiedykolwiek interesował elektronika albo chciał coś naprawić to wie) ale fakt to też jest wysoko w rankingu. Następnym razem chyba sam stanę z magnesami- bilet się zwróci :lol:
Załączniki
Screenshot_20230618_152659_Facebook.jpg

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17040
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: pz » ndz cze 18, 2023 3:31 pm

Kurde, to powinna być taka wielka kostka. 6 okładek by weszło :)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Scoobany
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 13, 2015 11:44 pm

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: Scoobany » ndz cze 18, 2023 10:21 pm

Na Celtach tak się wzruszyłem, że... prawie zasnąłem.
Mi się Celtowie podobali z tego powodu, że mogłem sobie zawiązać buta bez obawy, że zostanę rozdeptany.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4349
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: nugz » ndz cze 18, 2023 10:58 pm


Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2375
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: Sadek » ndz cze 18, 2023 11:17 pm

A w tle leci "Stranger in a Strange World" :D

Marcian
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 10:14 pm

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: Marcian » pn cze 19, 2023 12:25 pm

Byłem 14.06 mniej więcej 1/3 płyty i nie wiem jak napisać żeby nie uschły mi paluchy ale w tym samym miejscu na PGE rok temu był o wiele lepszy dźwięk, ale z tego co oglądam filmiki z trybun to brzmi nieźle więc nie wiem o co chodziło. :) A co do samej reszty klasa. Nicko rzeczywiście gra oszczędniej ale w tym wieku i tak daje radę. Większość pikników nie zwraca na to uwagi.

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: Michcio » pn cze 19, 2023 6:11 pm

W sumie zajebisty weekend w środku tygodnia.
Dzięki za spotkanie ze starą gwardią forum.
Arczi, Opra, SimOn, Marynarz, Andzia, Szymon.
Było głośno, radośnie, sportowo i wędkarsko.
10/10

ÓsmyUtwórNaBNW
-#Invader
-#Invader
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 5:38 pm

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: ÓsmyUtwórNaBNW » wt cze 20, 2023 12:55 pm

Teraz słucham Strangera z pierwszego koncertu z bardzo dobrego nagrania na youtube. Opinia, że to był właśnie najlepiej wykonany utwór trasy wcale nie byłaby niedorzeczna!

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 982
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: Clanowy » wt cze 20, 2023 9:50 pm

Z córką byłem na A10, drugi rząd. Obok mnie jacyś portugeses albo italianes. Córka mała. Siedzimy jak wszyscy. Przed nami rodzinka - facet wąsacz z blondyną i chłopaczek może 16 lat. Stoją, strzelają fotki. Zaczyna się. Blade Runner. Nie siadają. Przed nami na płycie dziewczynka na oko 10-11 lat siedzi ojcu na głowie i trzyma się barierki.

Zaczyna się "Caught...", rodzinka się buja na stojąco. Za mną wszyscy siedzą, głupio wstawać. Moja córcia co jakiś czas zrywa się bo nie widzi sceny i pokazuje mi żebym sobie popatrzył na ekran. Potem "Stranger..." i "Writing.." dalej stoją. W końcu nie wytrzymałem i pacnąłem blondynę po ramieniu i mówię żeby usiedli. Nie reaguje. Próbuję ponownie, obraca głowę ale bez reakcji.

Pacnąłem "wąsacza" i mówię żeby usiedli. Wielkie oczy na mnie. Chyba nie polonez. Mówię sit dałn a on na to "cooo?". To mówię po polsku bo chyba jednak jakiś janusz "siadajcie bo nic nie widać". Wąsacz zripostował trafnie "To jest koncert". Więc odpowiedziałem, że "Wszyscy tu kurwa siedzą a tylko Wy stoicie. Jak koncert to trzeba było iść na płytę jak to dziecko przed wami".

Na "Days.." w końcu usiedli i siedzieli do samego końca.

Stary już jestem.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Deleted User 8107

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: Deleted User 8107 » wt cze 20, 2023 9:56 pm

@Clanowy, współczuje. Mi też na drugi dzień jakaś parka zasłaniała, na szczęście po Strangerze siedli, też byłem w 2 rzędzie.

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2375
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: Sadek » wt cze 20, 2023 10:57 pm

Odnośnie drugiego dnia - nie pozdrawiam typa, który każdą melodię, refren, solówkę musi "łooo ooo o o, ooo oo o o o". Fakt, że maniak znał wszystkie teksty i miał katanę całą obszytą w Maiden, no ale kurwa cały CSiT i Stranger tak jechał na cały regulator.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: beaviso » wt cze 20, 2023 11:02 pm

Drugiego dnia byłem na A10 i... też bym chętnie wstał. Pamiętam koncerty na trybunach, gdzie wszyscy stali - Katowice 2003, Wrocław 2003. To jednak jest kwestia "energii społecznej". Zblazowane społeczeństwa siedzą na dupach, bo "kupili siedzące" (popcorn podać z colą czy bez?), a ludzie emocjonalni woleliby stać. To nie jest tak, że jak ktoś chce stać, to zapraszamy na płytę. Z płyty widać chujowo, powiedzmy sobie szczerze, a do tego różnice wzrostu bywają dotkliwe. Ja koncert przesiedziałem, choć wymachiwałem łapami i łbem. Siedziałem tylko dlatego, że wszyscy siedzieli i nie chciałbym zasłaniać i wdawać się w jakieś kwasy, bo na nie jestem za stary. Wstałem dopiero na Wasted Years i cały sektor wstał, przynajmniej zespół widział przy pożegnaniu brawa na stojąco.

P.S. Ale siedzenioza opanowała cały sektor - takie tuzy ;) jak Wickerman, Madril i Hammers też siedzieli :mrgreen:

M.

cloud
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: wt maja 31, 2005 11:33 pm
Skąd: Świnoujście

Re: 13-14/06/2023 - Iron Maiden - Kraków

Postautor: cloud » śr cze 21, 2023 12:09 am

To nie jest tylko kwestia jak to nazwales „energii spolecznej”, ale rowniez szacunku do pozostalych uczestnikow koncertu, ktorzy rowniez chca w nim uczestniczyc czasem pomimo problemow zdrowotnych, badz sedziwego wieku i moga nie miec sily na stanie.
Ale rozumiem to, ze kogos moze swierzbic, bo sam najczesciej jezeli kupuje juz bilet na trybuny, to wiekszosc koncertu stoje nad/z boku sektoru.
UP THE IRONS !!!


Wróć do „The Future Past Tour 2023/2024”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości