28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Wszystko na temat trasy The Future Past Tour 2023

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

ÓsmyUtwórNaBNW
-#Invader
-#Invader
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 5:38 pm

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: ÓsmyUtwórNaBNW » pn maja 29, 2023 10:37 am

Akurat ja byłem pewny Aleksandra, zwłaszcza jak zobaczyłem brak Grecji na trasie. Nasz ulubieniec wokalista to człowiek mający specyficzne poczucie humoru i to może być taka mała zemsta za wiadomą sytuację . Pewnie w 2024 lub 2025 r będzie dogrywka i Grecja się w końcu pojawi, ale to już nie będzie dla nich to samo.

Awatar użytkownika
MEFISTO
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 1:34 pm
Skąd: z kanału

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: MEFISTO » pn maja 29, 2023 10:44 am

podrzuci ktos zdjęciem merchu z wczoraj?
Tell me why I had to be a Powerslave I don't wanna die, Im a God, why can't I live on?

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 717
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: Dzosef » pn maja 29, 2023 10:46 am

podrzuci ktos zdjęciem merchu z wczoraj?
Był niepełny

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: gumbyy » pn maja 29, 2023 10:48 am

Czekam na drugiego "niedowiarka" :)
Ja nie wierzyłem, ale zakładałem się o coś z Tobą? Aż się boję, bo zazwyczaj nie zawieram zakładów. Może poza lotto.
Jeśli tak, to musiałem być nietrzeźwy i mi przypomnij.
Kto inny się zakładał ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
zgo
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:48 pm
Skąd: Bydgoszcz/Wrocław

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: zgo » pn maja 29, 2023 10:53 am

Jprld koszulki po 45 ojro... dużo.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: Michał » pn maja 29, 2023 10:59 am

Chwila na podsumowanie.

Koncert top - moje top2 Maiden (1 mimo wszystko poznań 2014)

Świetny set, a niektórzy narzekają na każdy krok i decyzję Maiden :wink:

Najlepsze momenty to Otwieracz i HOE, najgorszy to Celci.
Alexander ok, ale mnie nie powalił.

Fajnie się oglądało jak się rozjeżdżali i ich błędy.
Na minus dźwięk na początku koncertu.

Absolutny top to Dave. To z jakim luzikiem i radością zagrał ten koncert jest niesamowite. Adi był trochę pospinany, Janick do nas na prawo podszedł raz na fotd.
Nicko nie wyrabiał na CSIT, ale może się wyrobi.


Nie będę wymieniał kogo pozdrawiam, bo nie chce nikogo pominąć (więc pominę wszystkich :lol:)
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich spotkanych i nowo poznanych, do zobaczenia w Krakowie :pijak:

PS.

Lublana mnie oczarowała, jestem zakochany w tym mieście
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: Budziol » pn maja 29, 2023 11:00 am

Merch byl bardzo ubogi teraz juz wiem dlaczego - dobrze ze sie nie skusiłem na CIPWM granatową - czekam na koszulke z Olkiem.
Zakład byl z gerim i sajkim - obydwaj bardzo honorowi - szacun :pijak:

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: Pierre Dolinski » pn maja 29, 2023 11:07 am

Zapytam z ciekawości. Jakie są szczegóły tego zakładu?

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: gumbyy » pn maja 29, 2023 11:17 am

Zapytam z ciekawości. Jakie są szczegóły tego zakładu?
Zagranie Olka = 100 dla Budziola od chłopaków.
Brak Olka po 100 od Budziola dla chłopaków.
www.MetalSide.pl

Deleted User 8107

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: Deleted User 8107 » pn maja 29, 2023 11:22 am

Czy był/będzie Tourbook? koszulki mnie raczej nie interesują.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: blackcocker » pn maja 29, 2023 11:28 am

To parę słów ode mnie, ale jeśli ktoś jest przewrażliwiony na punkcie Maiden, niech ominie tego posta i zaoszczędzi sobie frustracji :D

Może najpierw do technikaliów: dźwięk był całkiem ok tam gdzie stałem, tj. 4 rząd na przeciwko Jana. Nowa scena mi się bardzo podoba. Te ekrany po bokach backdropa są super i bardzo ożywiają scenografię. Inna kwestia to to, co tam puszczają, a czasem no to był totalny kicz i słabe animacje, ale no... Jeszcze chyba nie byłem na koncercie metalowym, na którym by cały koncert leciały na ekranach fajne rzeczy, bez kiczu. Tutaj było całkiem nieźle. Nawet głupia animacja deszczu trochę dodała kolorytu. Nowy backdrop "sitowy" świetny. Na intrze BR bardzo mi się podobała gra LEDów u góry sceny. Małe a cieszy :D

Setlista. No ja jestem raczej z tych, którzy uważają ją za słodko-gorzką. Po fenomenalnym, absolutnie fenomenalnym otwarciu, które sprawiło, że już myślałem o tym gdzie uderzyć jeszcze w trakcie tej trasy, nadszedł czas na prysznic. Nie zimny, nieprzyjemny. Ohydny, ze śmierdzącą rdzawą wodą. Nie mogę wystawić noty 9/10 setliście, w której niemal pod rząd lecą trzy najbardziej przeze mnie nielubiane numery, z najbardziej nielubianej płyty. Takie arcykupsztale jak Celtowie i Time Machine naprawdę skutecznie mnie zdegustowały i odczułem mocno ich obecność w secie. TWOTW, którego nie znoszę, myślałem że może zyska trochę na żywo. No ale niestety nie, nawet solo Adriana straciło jakoś urok. A jak już jesteśmy przy Adrianie... Co za gość! Jak wino. Naprawdę, to jakie solóweczki wycinał w numerach z SiT, jak to cudownie brzmiało. Nie mam słów, chłop jest niesamowity. Days lubię i bardzo fajnie wypadło, ten główny riff jest moim ulubionym na S i zażarł cudnie i zadziornie. To jeszcze może trochę pochwał indywidualnych. Nie wiem czy to kwestia odbioru na żywo, ale BD naprawdę dobrze wypadł w numerach z SiT. Stary Dickinson jest dla mnie bardzo męczący, ale tutaj, naprawdę należy mu oddać co jego, bo dał radę i moje oczekiwania przebił. Super sprawa. CSIT, Stranger, Olek wypadły rewelacyjnie, tak samo fajnie mi siadł HCW, którego ultrasem nie jestem, a tutaj było naprawdę super. No ale to w końcu najlepsze OOOO w dyskografii Maiden :D walka Bruce'a z cyborgiem też mi się mega podobała. Prisonera bardzo przyjemnie było usłyszeć, a z kotletów nawet FOTD mi się przyjemnie słuchało. HoE fajnie wypadło, na żywo się bardzo dobrze sprawdza, no ale jest za długi :D miałem nadzieję, że nie będzie tego Troopera, który doprowadza mnie do porzygu, a nasłuchałem się plotek o Moonchildzie i oczekiwania miałem wysokie co do bisów :D CIPWM no to jest nieporozumienie, mogli już przywalić Evil i byłby super wypełniony slocik, a tak to... Iron Maiden słaby dla mnie, ale ja bardzo nie lubię tego numeru, a być musi. No i wielka głowa Edka tragiczna :D za to wszystkie 3 chodzące Edki bardzo fajne, nawet Samuraj, którego nie lubię wygląda fajnie "w pełnym wymiarze". WY na zakończenie działa na mnie za każdym razem, we Wrocławiu spociły mi się oczy, wczoraj co prawda nie, ale i tak złapałem się na niezwykle przyjemnym przeżywaniu tego kwałka na tym spocie.

Publika głośna, trochę bydła było (największe na Doctor Doctor - naprawdę boję się o te koncerty w PL), szczególnie maciora, która odpierdalała tańce niczym Romek Kostrzewski i pchała się straszliwie w pewnym momencie, potem chyba opadła z sił (a miała ich naprawdę dużo, wspomagana na pewno jakimiś wyskokowym substancjami).

Cały koncert patrzenia głównie na Jana to jest ciężkie przeżycie. Strasznie nie lubię tego jego małpowania, myślałem że może z bliska będzie trochę lepiej, ale za dużo pajacowania, a za mało grania. A jak już ktoś wspomniał - w pewnym momencie zaliczył jakąś wyjebkę, którą Adrian skwitował skwaszoną miną (nie pamiętam co to była za sytuacja). Ogólnie było parę niedociągnięć, ale wykonawczo dalej klasa. Reszta to po prostu uroki grania na żywo.

Cieszę się bardzo, że udało mi się usłyszeć TE kawałki, z ukochanej płyty, szkoda że wymieszali je z naprawdę ogromnymi kupsztalami, przez co set wyszedł bardzo, bardzo nierówny. A szkoda, bo mała podmianka Celtów na Parachute, CIPWM na choćby Evil i ogólnie dużo lepsze byłyby wrażenia. Niemniej jednak, bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym, co by nie mówić, historycznym wydarzeniu jeśli chodzi o Maiden.

Dziękuję wszystkim spotkanym Sanatorianom. Przede wszystkim @MaidenFan i jego lepszej połówce :D pozdrawiam całą ekipę beforową z @pz, @Żelazny, @barsiarz, @death_busters na czele. Serdeczne pozdrowienia dla @Michał i @Dzosef. Miło było poznać @Roberrcik, @Tweener, @remi. Jeśli o kimkolwiek zapomniałem, proszę wybaczać i pozdrawiam jeszcze raz!
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: Budziol » pn maja 29, 2023 11:28 am

Zapytam z ciekawości. Jakie są szczegóły tego zakładu?
Zagranie Olka = 100 dla Budziola od chłopaków.
Brak Olka po 100 od Budziola dla chłopaków.
Dokladnie tak :)
Tourbookow nie bylo, naszywki byly ;)

Awatar użytkownika
Mila
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 518
Rejestracja: pt maja 28, 2010 10:08 pm
Skąd: wlkp

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: Mila » pn maja 29, 2023 12:40 pm

Koncert top - moje top2 Maiden (1 mimo wszystko poznań 2014)
O Wow! Z ciekawości, co takiego zapadającego w pamięć wydarzyło się w Poznaniu? :D
Ja mimo, że koncert był w praktycznie moim mieście + organizowałam meet up to samego koncertu totalnie nie pamiętam :D I to nie z powodu ilości wypitego alkoholu.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: Michał » pn maja 29, 2023 2:18 pm

Koncert top - moje top2 Maiden (1 mimo wszystko poznań 2014)
O Wow! Z ciekawości, co takiego zapadającego w pamięć wydarzyło się w Poznaniu? :D
Ja mimo, że koncert był w praktycznie moim mieście + organizowałam meet up to samego koncertu totalnie nie pamiętam :D I to nie z powodu ilości wypitego alkoholu.
Pewnie sentyment, bo to był mój pierwszy koncert jako fan. Wcześniej w 2013 dopiero ich poznawałem i poszedłem na koncert do Gdańska, bo byłem w okolicy.

Ale generalnie jako otwieracz wolę Moonchild, 7Synek > Olek i jeszcze był Phantom - szkoda, że zrezygnowali z Afraid i Clairvoyant po 2013 bo tak to to pewnie koncert bym jeszcze lepiej wspiminal
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: nugz » pn maja 29, 2023 3:19 pm


Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: remi » pn maja 29, 2023 4:17 pm

Pięknie Dave tutaj wyłożył solo w Prisoner (7:20). Po prostu wow.
https://youtu.be/Ddinqa4EZ-s

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: nugz » pn maja 29, 2023 6:23 pm

Podczas WY Adrian podkurwil się pajacerka Jana czy jak? :)

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: sajki » pn maja 29, 2023 6:49 pm

No właśnie, zna ktoś konkretny moment tej sytuacji?

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: MaidenFan » pn maja 29, 2023 6:51 pm

Pięknie Dave tutaj wyłożył solo w Prisoner (7:20). Po prostu wow.
https://youtu.be/Ddinqa4EZ-s
Warto dodać, że The Prisoner został przedłużony o jeden refren. :D

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 28/05/2023 - Ljubljana, SLOVENIA Arena Stozice

Postautor: nugz » pn maja 29, 2023 8:10 pm

Gdyby tylko chcieli, mogliby troszkę porotowac. Nowa scena raczej łatwiejsza w obsłudze, a prześcieradła wjeżdżają momentalnie. Kiedy jak nie na starość zerwać ze sztywną formułą :)


Wróć do „The Future Past Tour 2023/2024”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości