Gotowanie

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6499
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Gotowanie

Postautor: Pierre Dolinski » pn gru 04, 2023 9:15 pm

Wchodzimy na kolejny poziom. Zaczynamy wznosić ludzi na piedestał za umiejętności, których nie mamy możliwości doświadczyć i ocenić w sposób realny. Sanktuarium przekracza kolejne granice. :D :D :D

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11797
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Gotowanie

Postautor: gumbyy » pn gru 04, 2023 10:09 pm

Dokładnie. Gotowanie to nie jest jakas czarna magia. Masz przepis, masz podane ile czego trzeba, so tego masz filmiki jak to robić. Nic trudnego.

Ja ostatnio wprawiam się w krewetkach na winie. Wczoraj robiłem kolejny raz i całkiem fajne wychodzą :D
Właśnie, właśnie. Od dobrych paru miesięcy miałem się Ciebie zapytać... Nie brałeś przypadkiem udziału w którymś programie odnośnie gotowania?

Tylko już nie pamiętam z czym/kim to było zwiazane...
Hehe... tak, był występ w programie "Kuchnia dla odważnych" :D Walenty Kania to mój znajomy i kiedyś po prostu zapytał czy chcę wystapić. No to wiadomo, że chciałem :D Akcja aerobik była, a później spotkanie na kolacji. Mega fajna zabawa i fajnie było doświadczyć telewizji od środka :D

S02E1 - łatwo zapamiętać, bo otwarcie 2 sezonu :D
Ostatnio zmieniony wt gru 05, 2023 11:31 am przez gumbyy, łącznie zmieniany 1 raz.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Beny82
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 870
Rejestracja: sob maja 31, 2003 10:13 am
Skąd: Wawa

Re: Gotowanie

Postautor: Beny82 » wt gru 05, 2023 11:16 am

Tak, tak:) Czyli dobrze skojarzyłem. Super, polecam w takim razie pozostałym kuracjuszom do obejrzenia.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11797
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Gotowanie

Postautor: gumbyy » wt gru 05, 2023 11:31 am

Tak, tak:) Czyli dobrze skojarzyłem. Super, polecam w takim razie pozostałym kuracjuszom do obejrzenia.
A to gdzieś w necie można znaleźć?
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Beny82
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 870
Rejestracja: sob maja 31, 2003 10:13 am
Skąd: Wawa

Re: Gotowanie

Postautor: Beny82 » wt gru 05, 2023 11:48 am

Tak, tak:) Czyli dobrze skojarzyłem. Super, polecam w takim razie pozostałym kuracjuszom do obejrzenia.
A to gdzieś w necie można znaleźć?
A nie wiem prawdę mówiąc. Ale pamiętam, że miesiące temu leciało to u siostry i w którymś momencie zauważyłem Ciebie.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11797
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Gotowanie

Postautor: gumbyy » wt gru 05, 2023 4:04 pm

Tak, tak:) Czyli dobrze skojarzyłem. Super, polecam w takim razie pozostałym kuracjuszom do obejrzenia.
A to gdzieś w necie można znaleźć?
A nie wiem prawdę mówiąc. Ale pamiętam, że miesiące temu leciało to u siostry i w którymś momencie zauważyłem Ciebie.
Pewno jakiś płatny TVN to ma.
www.MetalSide.pl

Deleted User 8107

Re: Gotowanie

Postautor: Deleted User 8107 » pt gru 08, 2023 9:26 am

Dobra, wiem, że wygląda jak gówno, ale pierwsze koty za płoty, nie takie złe w smaku lol

Obrazek

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16897
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Gotowanie

Postautor: pz » pt gru 08, 2023 9:28 am

Nie jak gowno, a jak przejechany zwierzak :lol:

Najważniejsze,żeby smakowało. Potem zaczniesz dbać o wygląd. A jeżeli robisz tylko dla siebie, to jeszcze mniejsze ma to znaczenie.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Deleted User 8107

Re: Gotowanie

Postautor: Deleted User 8107 » pt gru 08, 2023 9:39 am

No dzięki. Tak raz w tyg, może w weekendy będę coś się szkolił, to akurat dla siebie tylko gotowałem, ale planuje dla kogoś też. 112 kg waże, moze zejde do 110 do końca roku. Za dużo ostatnio myślę i postanowiłem wolny czas jakoś spożytkować, survivory nie uciekną.

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5433
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Gotowanie

Postautor: Sardi » pt gru 08, 2023 10:11 am

graty Scarred i powodzenia! :)
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11797
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Gotowanie

Postautor: gumbyy » pt gru 08, 2023 10:14 am

Nie jak gowno, a jak przejechany zwierzak :lol:

:lol:

Jak to mówią nie od razu Rzym zbudowano ;)

A żeby Scarred nie był smutny to moje krewetki na winie ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt gru 08, 2023 10:19 am przez gumbyy, łącznie zmieniany 1 raz.
www.MetalSide.pl

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4248
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Gotowanie

Postautor: nugz » pt gru 08, 2023 10:15 am

I nie wygląda jak z proszku! :)

Deleted User 8107

Re: Gotowanie

Postautor: Deleted User 8107 » pt gru 08, 2023 10:26 am

graty Scarred i powodzenia! :)
Nie dziękuje, żeby nie zapeszyć :oops:

@gumbyy wygląda super. Też myślałem żeby jakiegoś zielonego dołożyć, ale to może innym razem. :cry:

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11797
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Gotowanie

Postautor: gumbyy » pt gru 08, 2023 11:22 am


@gumbyy wygląda super. Też myślałem żeby jakiegoś zielonego dołożyć, ale to może innym razem. :cry:
Pewno :D kombinuj, testuj, próbuj, eksperymentuj itp :D
www.MetalSide.pl

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3290
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: Gotowanie

Postautor: barsiarz » pt gru 08, 2023 2:34 pm

Nie jak gowno, a jak przejechany zwierzak :lol:

krewetki na winie ;)
Czyli "krewetki plus wszystko co się nawinie?" :wink:

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11797
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Gotowanie

Postautor: gumbyy » pt gru 08, 2023 5:37 pm

Nie jak gowno, a jak przejechany zwierzak :lol:

krewetki na winie ;)
Czyli "krewetki plus wszystko co się nawinie?" :wink:
Ewentualnie pozostać przy samym winie ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6499
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Gotowanie

Postautor: Pierre Dolinski » sob gru 09, 2023 3:14 pm

Bez powiększenia wygląda na zdjęciu jak zupa z gałek ocznych.

Deleted User 8107

Re: Gotowanie

Postautor: Deleted User 8107 » ndz gru 17, 2023 6:07 pm

Ostatnio miałem coś gotować, ale za późno wstałem. Ostatnio ciągle jem mięso, powoli mam dosyć. Marzą mi się kopytka z cukrem i masełkiem.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1556
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Gotowanie

Postautor: beaviso » czw gru 21, 2023 8:35 pm

Parę dni temu w "now wpierdzielaneksie" napisałem w nocy, że jem "kotleciki jagnięce". Ano, zrobiłem sobie późną kolację - miałem w zamrażalniku mięso, naszła mnie ochota na jego przyrządzenie. Parę lat temu poznałem smak tego gatunku mięsa i stałem się fanem, zwłaszcza tłuszczyku ;) Nie mylić z baraniną. A i "kotleciki" to nazwa tak przyjęta, choć z kotletem nie mają niczego wspólnego - to po prostu kawałek mięśnia grzbietowego wraz z kością. Zalecane przygotowanie z krótką obróbką, mięso różowe w środku.

Dzień wcześniej zrobiłem marynatę z tego co było pod ręką - a więc zielone papryczki chilli w oliwie, mieszanka ziołowa z dodanym tymiankiem, parę ząbków czosnku, sól, dodany olej ryżowy (stosuję zamiast oliwy). I tak na 24h do lodówki, parę razy poobracałem pudełkiem góra-dół. Marynata okazała się trafiona, bo pasowała smakowo i dała lekką pikantność, a mięso zachowało swój naturalny smak (marynata go nie stłumiła - zawsze tego się obawiam i zazwyczaj preferuję mięso zupełnie czyste tzn. tylko sól i pieprz na finiszu.)

Przed przyrządzeniem jakieś 2h wyjąłem to do ciepłego - nigdy nie smażę mięsa prosto z lodówki. Usunąłem marynatę, żeby się nie przypalała. Ziemniaki piekły się w folii (odmiana dość mączysta typu B/C - przy gotowaniu by się rozpadły nawet w łupinach). Na rozgrzanej patelni obsmażyłem kotleciki po ok. pół minuty z każdej strony, żeby je "zamknąć", a potem na otwartym płaskim naczyniu (wysmarowanym na spodzie marynatą) wstawiłem je do piekarnika (150 st.C, termoobieg) na 15 minut. W połowie czasu odwróciłem je, dodałem ziemniaki wyjęte z folii, żeby się podpiekły. Na patelni z resztkami smaku po obsmażaniu mięsa zrobiłem na szybko słodką czerwoną paprykę podkreconą masłem, wrzuciłem ten czoch co został z marynaty, trochę zeskrobałem z dna ;) i wymieszałem. Rezultat na zdjęciu.

Ponieważ nie lubię robić małej ilości, skoro już robię, to oczywiście wjechały ze 3 takie porcje ;) A do tego dobyłem z zasobów wyjątkowo dobrze utrafione, mocne w odbiorze wino - Aglianico del Vulture DOC z południowych Włoch, we wspaniałej masywnej butelce (cięższej niż niejedna pełna).

P.S. Tak, obgryzałem kości i trzymałem mięcho paluchami.

M.
Załączniki
żarcie101.jpg
żarcie102.jpg
żarcie103.jpg

Deleted User 8107

Re: Gotowanie

Postautor: Deleted User 8107 » czw gru 28, 2023 3:48 am

@ beaviso bardzo ładnie wygląda, ja wczoraj niestety tylko kurczaka kroiłem i ogórki, na nic więcej nie starczyło czasu, ale nie zrezygnowałem z gotowania (zresztą co to za gotowanie jak dotychczas jedną potrawę tylko zrobiłem) ale bede kminić ten temat dalej xd


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości