Mity, kontrowersje i herezje

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

ÓsmyUtwórNaBNW
-#Invader
-#Invader
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 5:38 pm

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: ÓsmyUtwórNaBNW » pt cze 16, 2023 5:36 pm

Mnie to nie bawiło bo uważałem zawsze, że zagranie tego utworu to powinna być dla nich przyjemność i jakaś taka jednocześnie powinność wobec fanów. Dla wielu osób Mariner-Alexander-Seventh Son to taka swoista Wielka Trójca Harrisa i każdy chyba chciał mieć to zaliczone. Cieszę się, że należę do tych osób. Niewiele rzeczy w życiu osiągnąłem, w życiu osobistym/zawodowym ale choć na szczeblu głównego hobby to całkiem sporo.

Jeszcze z mitów to np. te dziwne opinie, że Ironi dopiero na Powerslave zaczęli zarabiać duże pieniądze, tak jakby na trasach Numbera i Piece of Mind już nie byli bardzo dużym zespołem. Choć prawda jest taka, że taka naprawdę ogromna kasa to dopiero im wpada od gdzieś 20 lat.
Mnie zarówno cieszy jak i smuci fakt, że nie będzie już można żartować, że „na tej trasie na pewno zagrają Alexandra”. Przecież pisanie o ATG w secie przy setlistowych predykcjach, to tradycja ciągnąca się już ze 20 lat.
To co teraz, może OTGDY :lol:
Albo Still Life. Żelazny to nawet chyba w 2005 roku przed Chorzowem miał taki avatar, że chce ten utwór. Mnie wtedy tyle braków zasmuciło, mimo tego, że przecież ten set był świetny. To świadczy jak genialnym okresem dla Iron Maiden jest 1980-1983!

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: Schizoid » pt cze 16, 2023 5:43 pm

Mnie zarówno cieszy jak i smuci fakt, że nie będzie już można żartować, że „na tej trasie na pewno zagrają Alexandra”. Przecież pisanie o ATG w secie przy setlistowych predykcjach, to tradycja ciągnąca się już ze 20 lat.
To co teraz, może OTGDY :lol:
To obecnie chyba jedyny niegrany utwór, który ma szanse na zadebiutowanie na żywo. Dziwi mnie, że nigdy nie zagrali Como Estais Amigos, bo to niby nie jest nic wielkiego, ale refren ma bardzo duży potencjał koncertowy. Na pewno sprawdziłby się jako kilka minut odpoczynku dla Bruce'a.

Niegranie Alexandra to było nic innego, jak lenistwo. Nie ma tu żadnej innej odpowiedzi. Teraz po prostu musieli go zagrać, bo przecież tyralibyśmy z nich bekę do końca świata, jakby zabrakło go w secie :mryellow:

Natomiast nurtuje mnie kwestia, co takiego działo się na próbach do SBiT, jeżeli Rod nie zaaprobował CSiT. Teoretycznie wtedy powinni być w stanie zagrać go lepiej, niż teraz. A pomijając aspekt perkusyjny, to w 2023 ten kawałek brzmi bardzo dobrze. Sprawa Infinite Dreams też jest dziwna, bo na Maiden England Bruce był jeszcze w swoim (już blednącym, ale jednak) peaku.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5484
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: Sardi » pt cze 16, 2023 5:56 pm

Już to pisałem w temacie Lublanowym czy okolotrasowym, ale te wszystkie rodzynki z Somewhere to tak naprawdę sztuczne rarytasy, wygenerowane przez sam zespół, które powinny być zagrane już dawno temu (co oczywiście zostało zanegowane przez tych bezkrytycznych :D)

Nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia dlaczego te utwory nie były grane podczas SBiT, Legacy, czy nawet Maiden England

Dobrze, że są, ale przykro że nie usłyszeliśmy uwspolczesnionej wersji tych wałków z czasów gdy Nicko jeszcze był w formie
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

ÓsmyUtwórNaBNW
-#Invader
-#Invader
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 5:38 pm

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: ÓsmyUtwórNaBNW » pt cze 16, 2023 6:07 pm

No ja teraz napiszę jak typowy Janusz 100/100 ale czuję się dziwnie, że jako taki popierdolony ultrafanatyk Iron Maiden od ponad 20 lat żyjący tym zespołem mam z Somewhere in Time mniej więcej tyle samo posłuchane na żywo co 14 letni Kuba, początkujący metal, który poszedł w koszulce Fear of the Dark do Taurona a za 3 lata będzie słuchał artystycznego rapu. Oni jednak tą trasę strasznie zrównali fanów, w takim nie do końca tego słowa dobrym tego znaczeniu.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: Żelazny » pt cze 16, 2023 6:22 pm



Albo Still Life. Żelazny to nawet chyba w 2005 roku przed Chorzowem miał taki avatar, że chce ten utwór. Mnie wtedy tyle braków zasmuciło, mimo tego, że przecież ten set był świetny. To świadczy jak genialnym okresem dla Iron Maiden jest 1980-1983!
O kurwa, szanuję za dobrą pamięć, bo faktycznie tak było :)

ÓsmyUtwórNaBNW
-#Invader
-#Invader
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 5:38 pm

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: ÓsmyUtwórNaBNW » pt cze 16, 2023 6:26 pm

Do tamtego czasu Sanktuarium mam bardzo miły i wyjątkowy stosunek. Moje posty z tamtego okresu to był jakiś słowotok. nomad85, można sobie sprawdzić. Nie wiem jak u Was, ale właśnie chyba wtedy mój fanatyzm do Iron Maiden był największy. Wiekowo między 19 a 20, dopiero drugi koncert, początki życia we Wrocławiu i jakaś taka naturalna chęć zgłębiania wiedzy o wszystkim co dotyczy naszych 6 kochanych Brytyjczyków.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: gumbyy » pt cze 16, 2023 6:45 pm

Mnie zarówno cieszy jak i smuci fakt, że nie będzie już można żartować, że „na tej trasie na pewno zagrają Alexandra”. Przecież pisanie o ATG w secie przy setlistowych predykcjach, to tradycja ciągnąca się już ze 20 lat.
Ojjjj taak ;) :D

Definitywnie coś się skończyło ;)
www.MetalSide.pl

ÓsmyUtwórNaBNW
-#Invader
-#Invader
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 5:38 pm

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: ÓsmyUtwórNaBNW » pt cze 16, 2023 6:49 pm

Samo to, że ludzie to mówili w żartach znaczy, że sporo ludzi to w ogóle miało postawę, że już niech będzie co chcą a i tak pójdą. Być może teraz ludzie zrobią się wybredni w końcu.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: Pierre Dolinski » sob cze 17, 2023 12:11 am

Mnie zarówno cieszy jak i smuci fakt, że nie będzie już można żartować, że „na tej trasie na pewno zagrają Alexandra”. Przecież pisanie o ATG w secie przy setlistowych predykcjach, to tradycja ciągnąca się już ze 20 lat.
Ojjjj taak ;) :D

Definitywnie coś się skończyło ;)
To było bardzo złośliwe z ich strony. Pewnie przez to, że Harris przychodzi na nasze forum, pierdoli głupoty i podsłuchuje. Wredny staruszek z farbowanymi włosami. Trzeba go opierdolić raz a porządnie. Niech zna miejsce w szeregu i nie psuje naszych tradycji.
Ale nie wszystko stracone. Zostało nam Infinite Dreams.

ÓsmyUtwórNaBNW
-#Invader
-#Invader
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 5:38 pm

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: ÓsmyUtwórNaBNW » pn cze 19, 2023 8:44 am

Najśmieszniejsze są 4 rzeczy wokół trasy DOFP

1-utwory z Somewhere in Time usłyszeliśmy nie dzięki jakiejś trasie historycznej tylko przy promocji ich najgorszej płyty w dziejach
2-okazało się, że głównym maestro sceny wcale nie musi być Dickinson czy Harris
3-takie utwory jak Caught Somewhere in Time, Stranger in a Strange Land, Alexander the Great dopiero teraz będą miały jakieś zapisy koncertowe z prawdziwego zdarzenia (ten 3 jakiekolwiek)
4-podejrzewam, że dla sporej grupy osób możliwość usłyszenia rarytasów z SiT na swoim pierwszym koncercie albo przeszła bez echa albo wręcz była wadą ( brak Numbera, Hills, Hallowed, Evila itd)

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: MaidenFan » śr cze 21, 2023 1:29 pm


4-podejrzewam, że dla sporej grupy osób możliwość usłyszenia rarytasów z SiT na swoim pierwszym koncercie albo przeszła bez echa albo wręcz była wadą ( brak Numbera, Hills, Hallowed, Evila itd)
A to już pełno takich komentarzy na fejsie znalazłem, że niby było fajnie, ale oprócz kilku hitów, były same anonimowe utwory.
Gdy ktoś wyjaśnił, że Stranger, CSIT, czy ATG, nie były grane bardzo długo / nigdy nie grane, to pojawiały się głosy, że fajnie, ale są lepsze utwory, których zabrakło. I na pewno te osoby nie miały na myśli Parchmenta czy Deja Vu :)

Sprawdza się to, co było pisane tutaj już wiele razy - większość ludzi idzie tylko i wyłącznie na kotlety.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: pz » śr cze 21, 2023 1:33 pm

Tak jest przy każdy zespole, który gra na stadionach, halach czy w dużych klubach. W piwnicach można liczyć na większość fanatyków.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: Geri666 » śr cze 21, 2023 1:38 pm

Tak jest przy każdy zespole, który gra na stadionach, halach czy w dużych klubach. W piwnicach można liczyć na większość fanatyków.
dlatego ostatnio pokochałem koncerty w małych klubach czy piwnicach.

Randomów tam nie spotkasz.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Mity, kontrowersje i herezje

Postautor: nugz » śr cze 21, 2023 1:54 pm

Od zawsze u mnie klub ponad stadiony/hale, z tym ze w przypadku najwiekszych kapel to juz sie nie uda.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości