30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11874
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: gumbyy » ndz mar 31, 2024 1:02 am

Bardzo fajny wyjazd, bardzo fajne koncerty :D
www.MetalSide.pl

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1374
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Żelazny » ndz mar 31, 2024 1:31 am


Frekwencyjnie też ładnie. Mamy paru fachowców na forum od liczenia pustych krzesełek na mapkach to tutaj za bardzo by nie mieli czego liczyć. Pewnie z jakie 15k na tym koncercie się odliczyło.
Tauron w ogóle tyle ma? Co nie zmienia faktu że hala pełna, ale nie nabita niekomfortowo. Jeszcze co do setu - ZA MAŁO NOWYCH UTWORÓW - Lightning Strike na lekko można zastąpić czymś nowym, Saints in Hell chyba też

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9272
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: blackcocker » ndz mar 31, 2024 3:00 am


Frekwencyjnie też ładnie. Mamy paru fachowców na forum od liczenia pustych krzesełek na mapkach to tutaj za bardzo by nie mieli czego liczyć. Pewnie z jakie 15k na tym koncercie się odliczyło.
Tauron w ogóle tyle ma?
Jak najbardziej. Sabbath pewnego czasu pobili rekord tego obiektu z 18k ludzi. Meta to pobiła, ale trochę oszukując, bo mieli scenę 360 - mieli 20k.
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Schizoid » ndz mar 31, 2024 3:10 am


Tauron w ogóle tyle ma? Co nie zmienia faktu że hala pełna, ale nie nabita niekomfortowo. Jeszcze co do setu - ZA MAŁO NOWYCH UTWORÓW - Lightning Strike na lekko można zastąpić czymś nowym, Saints in Hell chyba też
No właśnie na tym gigu sobie przypomniałem, dlaczego oni grają to LS. Nie przesadzę mówiąc, że ten kawałek miał jedno z najlepszych przyjęć ze strony publiki. I jak sięgam pamięcią, to faktycznie tak samo było w 2018 i 2022. W sumie można chyba uznać ten kawałek za największy klasyk Priest XXI wieku (choć sam mam innych faworytów).

Saints najlepsze jakie słyszałem, w pewnym momencie mi dosłownie odpierdoliło :dance:
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Emilio » ndz mar 31, 2024 3:49 am

Nagłośnienie tragedia, zlewało się wszystko na trybunach, jak Halford wchodził w wyższe rejestry to robił się z tego tragiczny jazgot. Jeden z najgorzej nagłosnionych koncertów jakie ostatnio słyszałem, Maiden z Taurona rok temu to była poezja w porównaniu z tym. Sama forma zespołu dobra, nowe kawałki obroniły się na żywo. Plus za set Saxon i za zagranie jednego numeru więcej niż w Pradze ;) Uriah krótko ale fajnie. Całosc 7/10, byłoby 8 ale k***, ta studnia...
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7480
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Saimon1995 » ndz mar 31, 2024 8:26 am

Przekazuje relację od Invadera :wink:

"Siema wszystkim, to moja recka z wczorajszego koncertu Priest w Krk: Widziałem Judasów już raz w 2012, ale byłem tak nawalony, że pamiętam tylko motor i Midnight na koniec. Set pewnie lepszy był niż ten co wczoraj, ale już nie pamiętam. Ogólnie byłem w c24 rząd 50, więc prawie ostatni rząd - wbiłem na 4 ostatnie utwory Saxon - dla mnie zespół tragedia, kompletnie nie moja muzyka, o ile 2 płyty kiedyś mi się podobały, to nie wiem jak jest teraz (strasznie kwadratowe granie) i ten Byford mnie wkurza, mógłby się ostrzyc a nie zgrywać podstarzałego playboya. Występ Gabriela, który mnie wynudził w zeszłym roku przy tym Saxon to mistrzostwo świata.

Czas na Judasów, nie wiedziałem czego się spodziewać, bo jak pisałem widziałem raz po pijaku, nagłośnienie słabe. Jazgot na samej górze, ale dało się wyłapać wszystko mniej więcej. Instrumentaliści: Hill - cienias, Travis - poniżej przeciętnej, gitarzyści nawet dawali radę (jak na taką muzykę) wiadomo, że drugi Petrucci czy Satriani z nich nie będzie. Nie wiedziałem, że Sneap ma długie włosy, myślałem, że to jakiś random go zastępuje. No i Rob Halford, tak, męska miłość w najlepszy wydaniu, gdyby był ze 30 lat młodszy, to może bym się nim zainteresował nawet 😃 wokalnie petarda, koleś ma tyle lat, a wyczyniał cuda z mikrofonem, on ciągnie ten zespół - zdecydowanie. Fajnie chodził w kółko i przebieranki też mi się podobały, ale jak tyle młodzików na barierce, to trza się jakoś prezentować hahaha.

Przejdźmy do utworów: Nowości super, kupię ten album, bo mi się podobało, wałki z żyletki, strasznie archaicznie to brzmiało, może w latach 80tych to było dobre, ale nie dla mnie sorry. Reszta bez zarzutu, szkoda, że tak mało Turbo, bo to moje top 2 Priest. Painkiller oczywiście rozjebał mnie najbardziej, taki ''niedzielny'' fan można powiedzieć jestem, ale wszystkie płyty oryginalne poza ostatnią mam. Fajnie było ich zobaczyć na trzeźwo i się pożegnać, bo raczej jak nie będą w Krk, to się już nie wybiorę. Płyta napchana na full, tak jak powiedział Kuba, mogło się uzbierać te 15 K. Ale i tak uważam, że refren piosenki New Rules - Dua Lipy zjada całe Priest na śniadanie 🙂 już nie mówiąc o reszcie tego całego pożal się szatanie heavy metalu. Top 3 wokalistów heavy: Dick (ostatnio mega dobra forma) Adams i Halford (zasłużenie doczłapał się do mojego top 30 wokalistów co kiedyś robiłem) mam nadzieję, że nie trafię na Saxon na jakimś koncercie kiedyś tylko. Idę walić do Agi Chylińskiej. Następna recka Dave Matthews Band - Jakość z najlepszego kraju na świecie czyli USA. Szykujta się xD".

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: krusejder » ndz mar 31, 2024 8:58 am

xD
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Piotr Lange » ndz mar 31, 2024 9:04 am

Nie dziwię się nagłośnieniu, robi je ten sam maestro, który niszczył koncerty Maiden od 2012 do 2017 kiedy go ostatecznie wylali. Koncert dobry i tyle.
Ostatnio zmieniony ndz mar 31, 2024 9:16 am przez Piotr Lange, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
manichean
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 403
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 4:35 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: manichean » ndz mar 31, 2024 9:10 am

"Idę walić do Agi Chylińskiej"
Najbardziej merytoryczny punkt recenzji

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 717
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Dzosef » ndz mar 31, 2024 9:34 am

Nie dziwię się nagłośnieniu, robi je ten sam maestro, który niszczył koncerty Maiden od 2012 do 2017 kiedy go ostatecznie wylali. Koncert dobry i tyle.
Pod barierka o dziwo spoko, może niezbyt selektywnie, ale przynajmniej nie było w pizdu głośno.

Natomiast dzwiekowiec musi być slaby, bo jazgot na trasie TBOS był czasami straszny, Pooch to 10 poziomow wyżej

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Piotr Lange » ndz mar 31, 2024 9:51 am

Nie dziwię się nagłośnieniu, robi je ten sam maestro, który niszczył koncerty Maiden od 2012 do 2017 kiedy go ostatecznie wylali. Koncert dobry i tyle.
Pod barierka o dziwo spoko, może niezbyt selektywnie, ale przynajmniej nie było w pizdu głośno.

Natomiast dzwiekowiec musi być slaby, bo jazgot na trasie TBOS był czasami straszny, Pooch to 10 poziomow wyżej
Dlatego za nagłośnienie trasy IM 2023 Pooch dostał Parnelli Award - to taki Oskar świata dźwięku.

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 717
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Dzosef » ndz mar 31, 2024 10:44 am

Nie dziwię się nagłośnieniu, robi je ten sam maestro, który niszczył koncerty Maiden od 2012 do 2017 kiedy go ostatecznie wylali. Koncert dobry i tyle.
Pod barierka o dziwo spoko, może niezbyt selektywnie, ale przynajmniej nie było w pizdu głośno.

Natomiast dzwiekowiec musi być slaby, bo jazgot na trasie TBOS był czasami straszny, Pooch to 10 poziomow wyżej
Dlatego za nagłośnienie trasy IM 2023 Pooch dostał Parnelli Award - to taki Oskar świata dźwięku.
Pogadalem z nim na lotnisku w Edmonton, bardzo fajny gość przy okazji.

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1397
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Max323 » ndz mar 31, 2024 10:49 am

Priest fantastyczne, świetny Robert.

Plusy:
-Love Bites - numery z Defendersa zawsze mile widziane.
-Crown - Piękna piosenka, na początku trochę jej nie doceniałem. Na żywo magia.
-Saints - Wydaje mi się, że lepsze wykonanie niż w 2018.

Minusy:
-Lightning - Nie rozumiem czemu nie zostawili Sword, albo cokolwiek innego z Firepower.
-Metal Gods - Powinno być w secie tylko na gigach z Glennem. Znając życie, to w Wiedniu wróci zarówno Sword jak i You Don't..
Te dwie zmiany to spory zawód, nie taki jak Bratysława, ale jednak trochę wpłynęło to negatywnie na radość z koncertu.

Niemniej, wyjście zdecydowanie na plus. Chętnie wybiorę się na następne Priest w w lipcu (oby z podrasowanym repertuarem).
A
B
C
D
E

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5174
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: thorgal_30 » ndz mar 31, 2024 11:53 am

Pytanie do płytowców - ciężko było? Gorzej niż na Maiden? Z góry wyglądała ta płyta na srogo nabitą, ale wiadomo, że inna perspektywa i teoretycznie mogły być luzy. W sumie miałem opcję na GA, ale że jestem w wieku przedemerytalnym tym razem wybrałem trybunkę. Bez EE nie było opcji na barierkę, a stać w 10 rzędzie to nie moje klimaty. Poza tym właśnie to "nabicie" zniechęciło mnie aby po Saxon przenieść się na GA.

Nie kumam zarzutów do nagłośnienia bo na B8 brzmiało cudnie, selektywnie, głośno ale jak Bogowie grają to musi być głośno. Set wiadomo mógłby być lepszy, ale i tak te 1,5 h w uroczy sobotni wieczór to doskonała rozrywka.

Wielkie podziękowania dla Sanktuarianina za podwóżkę :) LOL -- rezerwujesz randomowy przejazd z blablacar, a za sterami człowiek z forum :D
The Number Of The .....

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1374
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Żelazny » ndz mar 31, 2024 12:23 pm

Po stronie Ritchiego 2 rząd raczej luźny, parę razy mocniej popchali, ale jak na Polskę to nie ma w ogóle o czym mówić,

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 717
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Dzosef » ndz mar 31, 2024 12:43 pm

Nie no luzu nie było, nie przesadzaj. Pchali i trzeba było pracowac, im bliżej srodka tym mocniej, ale zgadzam się ze nie było bydła i strefy zgniotu, ot napór tłumu. Jak na PL to ok

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Schizoid » ndz mar 31, 2024 12:45 pm

Na barierce pod Richiem najgorzej było na Saxon, praktycznie większość koncertu było ostro. Na Priest było źle przez pierwsze pół godziny, potem jakoś się uspokoiło.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1374
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Żelazny » ndz mar 31, 2024 12:52 pm

Nie no luzu nie było, nie przesadzaj. Pchali i trzeba było pracowac, im bliżej srodka tym mocniej, ale zgadzam się ze nie było bydła i strefy zgniotu, ot napór tłumu. Jak na PL to ok
Trochę się źle wyraziłem, miałem na myśli luźny w sensie braku jakiejś faktycznie walki o przetrwanie jaka często u nas jest. Na Saxon było o wiele gorzej

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1397
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Max323 » ndz mar 31, 2024 12:56 pm


Tauron w ogóle tyle ma? Co nie zmienia faktu że hala pełna, ale nie nabita niekomfortowo. Jeszcze co do setu - ZA MAŁO NOWYCH UTWORÓW - Lightning Strike na lekko można zastąpić czymś nowym, Saints in Hell chyba też
No właśnie na tym gigu sobie przypomniałem, dlaczego oni grają to LS. Nie przesadzę mówiąc, że ten kawałek miał jedno z najlepszych przyjęć ze strony publiki. I jak sięgam pamięcią, to faktycznie tak samo było w 2018 i 2022. W sumie można chyba uznać ten kawałek za największy klasyk Priest XXI wieku (choć sam mam innych faworytów).

Saints najlepsze jakie słyszałem, w pewnym momencie mi dosłownie odpierdoliło :dance:
Ja tego trochę nie kupuję. Lover i Painkiller mają lepsze przyjęcie, a nie przeszkadzało im wyrzucić je na tych trasach po Stanach, które do nas nie dotarły. A Lightning nie ma przecież takiego star powera, jak wspomniane hity.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1223
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: johnny_o » ndz mar 31, 2024 1:46 pm

To Zew Kultury ma już teksty Invadera na wyłączność? ;) Fragment o Saxon podniósł mi ciśnienie, ale śmiechłem parę razy więc niech mu będzie.
Na płycie w czwartym rzędzie pośrodku bardziej w stronę Sneapa było ciężko przez kilka pierwszych numerów, gorzej niż na pierwszym tauronowym Maiden w zeszłym roku, ale potem się uspokoiło. Na Saxon było trochę lżej, chyba, ale nie potrafię do końca stwierdzić ;)


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości