13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3334
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: paulek » ndz lut 04, 2024 9:59 am

Ponoć ma być Colosseum, Magma, Big Big Train
Potwierdzone
https://zewkultury.pl/artykul/magma-col ... CO_lQ4UKjc

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3634
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: Shedao Shai » ndz lut 04, 2024 10:31 am

I to bardzo ciekawe ogłoszenie. Trzy mocne strzały. Ale sposób w jaki to podano... w komentarzach na Fejsie w odpowiedzi komuś wrzucono linka:
https://zewkultury.pl/artykul/magma-col ... ival-2024/
Na samym peju organizator woli pisać o dniu pozytywnego myślenia i WOŚP xD

+ napisał tam, że ta edycja ma być ostatnią. Szok, niedowierzanie.

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3334
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: paulek » ndz lut 04, 2024 11:15 am

+ napisał tam, że ta edycja ma być ostatnią. Szok, niedowierzanie.
no ale w suie się chłopu trudno dziwić, wiecznie szkamranie, co do składu. Wysypaii mu się i to ponoć tuż przed ogłoszeniem dwaj headzi w tym roku stąd pewnie te obsuwy w podawaniu składu...
Ciekawe, co to miały być za gwiazdy...

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: blackcocker » ndz lut 04, 2024 11:45 am

No ale jak ma nie być szkamrania, jeśli typ robi dwudniowy festiwal z totalnymi medium zespołami za 600 zł... Ciekawy jestem czy dużą oszczędnością byłoby zrobienie tego w innym venue, a niekoniecznie w Spodku, który w połowie jest pusty, a pewni swoje kosztuje.
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3634
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: Shedao Shai » ndz lut 04, 2024 12:39 pm

+ napisał tam, że ta edycja ma być ostatnią. Szok, niedowierzanie.
no ale w suie się chłopu trudno dziwić, wiecznie szkamranie, co do składu.
Nie przypominam sobie narzekania na lineup którejkolwiek z poprzednich edycji. Tam problemem była frekwencja, a nie ludzie narzekający na fejsbuku. Ludzie go bardzo chwalili.

A w przypadku tej edycji, to ciężko się dziwić ludziom. Kubica ogłasza trzy szroty, odpala sprzedaż biletów za sześć stów, ze stojącą płytą po tym jak spytał czy ludzie wolą stojącą czy siedzącą i dostał odpowiedź że siedzącą :) , po czym następuje cisza w eterze i pisanie o wszystkim tylko nie lineupie. Sam się prosił o każdą jedną krytykę jaką dostał. A że mu się to nie podoba... no, można wyciągnąć wnioski, wziąć to na klatę i się poprawić, albo się obrazić i zabrać swoje zabawki i iść do domu. Ja sądzę, że kwestią decydującą są jak zwykle finanse. Nie spina się i czas kończyć. No i to rozumiem.

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: KingCrimson95 » ndz lut 04, 2024 6:03 pm

Cześć, akurat tak się złożyło, że to mój pierwszy post tu na forum. Co do problemów z biletami to wiem, że był problem z dostępem po hackowaniu profilu festiwali i wszystkich kont. Pewnie jak te kwestie zostaną ogarnięte to wraz z oficjalnymi ogłoszeniami Magmy, BBT i Colosseum pojawią się informacje o biletach. Myślę, że to może być główną przyczyną zwłoki w potwierdzeniu tej informacji, którą podaliśmy na ZewKultury.

+ napisał tam, że ta edycja ma być ostatnią. Szok, niedowierzanie.
no ale w suie się chłopu trudno dziwić, wiecznie szkamranie, co do składu. Wysypaii mu się i to ponoć tuż przed ogłoszeniem dwaj headzi w tym roku stąd pewnie te obsuwy w podawaniu składu...
Ciekawe, co to miały być za gwiazdy...

Trochę w wywołaniu do tablicy pociągnę wątek, bo to my potwierdziliśmy ze znajomymi te cytowane tu informacje o BBT, Magmie i Colosseum. Z informacji, które do mnie dotarły przewijał się temat Gilmoura i Claptona jako headów. Clapton jednak postawił zaporową stawkę, a Gilmour nie grywa po festiwalach. Był sondowany też temat Roberta Frippa, ale nie wiem czy solo czy jako projektu w ramach King Crimson, to jednak też finansowo nie ten level. Gdzieś w kuluarach przewijał się temat Rush, ale to raczej płonne nadzieje od samego początku.

No ale jak ma nie być szkamrania, jeśli typ robi dwudniowy festiwal z totalnymi medium zespołami za 600 zł... Ciekawy jestem czy dużą oszczędnością byłoby zrobienie tego w innym venue, a niekoniecznie w Spodku, który w połowie jest pusty, a pewni swoje kosztuje.

Spodek wbrew pozorom nie jest tak kosztowną halą mając na względzie to, że w okolicy są już nowocześniejsze obiekty jak choćby Arena Gliwice. Powiedzmy sobie też szczerze, że zeszłoroczny line-up był praktycznie samograjem, który i tak nie wypalił do końca i patrząc realnie ubiegłoroczne ceny były wręcz promocyjne. Impreza się nie spięła pewnie z wielu różnych względów, myślę, że plan początkowo na działania wokół festiwalu wyglądał inaczej. Myślę jednak, że 600 zł za dwudniowy festiwal, który już za sprawą Magmy, Colosseum i BBT trochę nabiera mocy to przy uwzględnieniu, że headlinerzy raczej przed nami nie jest powalającą ceną.
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1226
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: johnny_o » ndz lut 04, 2024 6:27 pm

Wielka szkoda że ktoś z dwójki Clapton i Gilmour nie wypalił, o Rush nie wspominając ;)

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: KingCrimson95 » ndz lut 04, 2024 7:15 pm

Wielka szkoda że ktoś z dwójki Clapton i Gilmour nie wypalił, o Rush nie wspominając ;)
O ile z Rush nie było oficjalki o powrocie, o tyle dziwie się, że Clapton lub jego otoczenie tak mocno postawiło zaporowe warunki. Grał 10 lat temu na Life Festival w Oświęcimiu, po sąsiedzku ode mnie i na pewno nie miał takiej gaży o jaką woła obecnie. Słyszałem też, że o noclegi rozpytywało otoczenie Gilmoura pod koniec zeszłego roku. Jak nie SFF to może jakiś solo koncert Gliwice lub Katowice? Biorę w ciemno. Bo z tej kuluarowo głośnej w ubiegłym roku reaktywacji Pink Floyd chyba też nici.
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1226
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: johnny_o » ndz lut 04, 2024 8:36 pm

Reaktywacja Pink Floyd?! Też chcę takie kuluary! :shock: Po śmierci Wrighta i ostatnich dwóch latach w wykonaniu Watersa równie dobrze możemy mówić o powrocie Led Zeppelin w oryginalnym składzie.
Podśmiechujki sobie robię bo wszystkie te trzy nazwy ewidentnie są daleko poza zasięgiem SFF. Rush zakończył działalność i nie było na poważnie tematu reaktywacji po śmierci Pearta, poza tym to nie to samo i wiadomo że dla Polaków i Żydów nigdy nie zagrają. Clapton, a zwłaszcza Gilmour w Polsce to za każdym razem mega wydarzenie, z każdym rokiem większe. Eric gra już tylko pojedyńcze koncerty, stąd pewnie ta zaporowa stawka. Poza festiwalem w Oświęcimiu, którego odpuszczenia do dziś srogo żałuję ze względu na Soundgarden, grał u nas w ostatnim dwudziestoleciu tylko w Łodzi i Gdyni własne koncerty. U Gilmoura jedynie Gdańsk i Wrocław, z dużo większym rozmachem. Po cichu liczę jeszcze na Davida na Narodowym i mogę umierać.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: Schizoid » ndz lut 04, 2024 8:48 pm

Gilmour chyba woli bardziej osobliwe venue, niż PGE. On grywa w dość ciekawych miejscach, więc myślę, że jak już, to pojawi się w jakiejś specyficznej scenerii. No chyba, że z jakiegoś powodu tym razem postawi na rozwiązania konwencjonalne.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: KingCrimson95 » ndz lut 04, 2024 9:08 pm

Myślę, że jak chodzi o Gilmoura czy potencjalne Pink Floyd to chyba jednak Stadion Śląski prędzej niż PGE. Co do Pink Floyd - był taki temat, zresztą w tle było dopieprzenie Watersowi + uczczenie 30 lat Division Bell, ale o temacie cicho, więc albo upadło albo zaraz nam LN albo inna agencja wyrzuci bez wątpienia news roku albo i dekady :D
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1226
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: johnny_o » ndz lut 04, 2024 9:21 pm

Pełna zgoda co do Gilmoura i scenerii, Gdańsk i Pompeje lubią to ;) Rzuciłem Narodowy dla przykładu i z wygody, ale rzeczywiście nie pasuje i pojechałbym gdzie trzeba. Pink Floyd nie ma bez Wrighta - Gilmour, Mason i Pratt to mimo wszystko za mało na odkurzenie szyldu. Trzydziestolecie Division Bell i dopierdolenie Watersowi bardzo proszę, ale zamiast tego mam nadzieję dostaniemy nowy album Gilmoura i trasę z tej okazji.

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: KingCrimson95 » ndz lut 04, 2024 9:28 pm

Pełna zgoda co do Gilmoura i scenerii, Gdańsk i Pompeje lubią to ;) Rzuciłem Narodowy dla przykładu i z wygody, ale rzeczywiście nie pasuje i pojechałbym gdzie trzeba. Pink Floyd nie ma bez Wrighta - Gilmour, Mason i Pratt to mimo wszystko za mało na odkurzenie szyldu. Trzydziestolecie Division Bell i dopierdolenie Watersowi bardzo proszę, ale zamiast tego mam nadzieję dostaniemy nowy album Gilmoura i trasę z tej okazji.
Z tego co słyszałem album powstaje na pewno i dobrze, bo od Rattle That Lock mija już 9 lat, tyle samo co od On An Island do Rattle. A kończąc wątek PF to oprócz tego, że kuluarowo sami zainteresowani tak wspominali to trzeba powiedzieć, że to jednak byłyby na pewno koszta ogromne za występ, a bilety to myślę, że koło tych na Tool by się kręciły cenowo.
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1226
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: johnny_o » ndz lut 04, 2024 9:36 pm

Album wyjdzie pewnie jeszcze w tym roku i o niego jestem spokojny, ale za trasę trzeba trzymać kciuki bo w każdej chwili może się okazać jak z Knopflerem czy Mayallem. Dam sobie uciąć to i owo że już nigdy nie zobaczymy szyldu Pink Floyd i bardzo dobrze, ale ceny na pewno byłyby odpowiednio kosmiczne, to jasne.

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: KingCrimson95 » ndz lut 04, 2024 9:40 pm

Album wyjdzie pewnie jeszcze w tym roku i o niego jestem spokojny, ale za trasę trzeba trzymać kciuki bo w każdej chwili może się okazać jak z Knopflerem czy Mayallem. Dam sobie uciąć to i owo że już nigdy nie zobaczymy szyldu Pink Floyd i bardzo dobrze, ale ceny na pewno byłyby odpowiednio kosmiczne, to jasne.

Ja już się nauczyłem, że w tej branży się nie daje sobie nic uciąć, bo potem byłoby ciężko... :lol: Ale też tak sądzę, że to były tylko plotki, które może miały dotrzeć do zainteresowanych osób i tyle. Mayall jednak 90-tka na karku to zrozumiałe, że o koncert może być ciężko, Knopfler bywał bardzo często, ale nie wykluczyłbym przy okazji promocji płyty, że jak zdrowie pozwoli to zajrzy do nas.
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1226
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: johnny_o » ndz lut 04, 2024 10:17 pm

Taaak, już piekło zamarzało przy okazji trasy The Eagles ;) Mayalla miałem szczęście widzieć aż pięc razy, w samej tylko Stodole - za każdym razem myślałem że po raz ostatni. Facet niezmiennie przed czy po koncercie wychodził z zespołem rozdawać autografy do ostatniego chętnego, zwłaszcza w jego wieku fenomen nie do opisania. No i w końcu przyszedł czas na pożegnalną trasę, bilety w pierwszym rzędzie na dwa wieczory w Stodole ogarnięte - no i trasa odwołana, John tłumaczył się covidem, wiekiem i pogarszającym się zdrowiem. W pełni zrozumiałe, choć i tak wielka szkoda. Postanowił się skupić na pojedyńczych występach w Kalifornii, gdzie obecnie mieszka. Knopflera też widziałem pięć razy, niestety podczas ostatnich koncertów w 2019 zapowiadał że będzie nagrywał albumy ale w trasę już nie pojedzie, i słowa dotrzymuje. Pewnie wystąpi gdzieś jeszcze jednorazowo, ale na trasę i Polskę niestety nie ma szans.

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: KingCrimson95 » ndz lut 04, 2024 10:33 pm

Taaak, już piekło zamarzało przy okazji trasy The Eagles ;) Mayalla miałem szczęście widzieć aż pięc razy, w samej tylko Stodole - za każdym razem myślałem że po raz ostatni. Facet niezmiennie przed czy po koncercie wychodził z zespołem rozdawać autografy do ostatniego chętnego, zwłaszcza w jego wieku fenomen nie do opisania. No i w końcu przyszedł czas na pożegnalną trasę, bilety w pierwszym rzędzie na dwa wieczory w Stodole ogarnięte - no i trasa odwołana, John tłumaczył się covidem, wiekiem i pogarszającym się zdrowiem. W pełni zrozumiałe, choć i tak wielka szkoda. Postanowił się skupić na pojedyńczych występach w Kalifornii, gdzie obecnie mieszka. Knopflera też widziałem pięć razy, niestety podczas ostatnich koncertów w 2019 zapowiadał że będzie nagrywał albumy ale w trasę już nie pojedzie, i słowa dotrzymuje. Pewnie wystąpi gdzieś jeszcze jednorazowo, ale na trasę i Polskę niestety nie ma szans.
Dokładnie albo Gunsi w składzie z Duffem i Slashem. Nie takie cuda były w historii już. Tym bardziej cieszę się, że też mi się udało Marka zobaczyć bodaj w 2015 roku. A co do Summer Fog jeszcze - przypuszczam, że to co ogłosiliśmy jako Zew Kultury w piątek jutro albo na dniach będzie już oficjalnie potwierdzone na profilu SFF, mam nadzieję, że z informacjami biletowymi.
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: Schizoid » ndz lut 04, 2024 10:40 pm

Polly wstawiała foty ze studia już jakiś czas temu, więc możliwe, że płyta Davida jest już nawet gotowa.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: KingCrimson95 » pn lut 05, 2024 12:10 am

Polly wstawiała foty ze studia już jakiś czas temu, więc możliwe, że płyta Davida jest już nawet gotowa.
Myślę, że jeśli chodzi o nagrania to na bank. Ciekawe czy Guy był obecny na sesjach, bo w Rattle That Lock to bodaj w dwóch utworach tylko grał.
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 13-14/07/2024 - Summer Fog Festival 2024 - Katowice

Postautor: KingCrimson95 » pt lut 16, 2024 11:59 am

Konkretu dalej brak, ale pojawił się niedawno post na oficjalnym fanpage'u SFF:
Już za długo to wszystko trwa … tak, wiemy… ale już wszystko wraca do normy. Mieliśmy problemy techniczne związane z atakami hakerskimi i tu wielkie podziękowania dla Błażeja za pomoc i opanowanie naszych kont.

Mamy kilka informacji pierwsza z nich to ogłoszenie kolejnych trzech artystów, być może już się domyślacie za sprawą ZewKultury.pl, ale oficjalnie już za chwilkę to ogłosimy.

Kolejna informacja jest związana z Projektem Enigmatix tribute to Czesław Niemen, poza wspaniałym koncertem, który szykujemy będzie również gratka dla fanów płyt winylowych.

Ukaże się bowiem specjalna edycja płyty Czesława Niemena – Enigmatic, numerowana ręcznie tylko 250 szt, na specjalnym clear winylu z plakatem i OBI z logo Summer Fog.
Oczywiście, jak co roku, GAD Records, również przygotowuję specjalne Summer Fogowe wydawnictwo, ale to będzie niespodzianka.

A teraz naprawdę wielka gratka od super grupy O_R_k (LEF, Carmelo Pipitone Dime Dimel, Colin Edwin i Pat Mastelotto) chłopaki nagrali hymn naszego festiwalu i już za chwilkę, jak tylko wróci z mixów zaprezentujemy ten świetny instrumentalny kawałek na naszym profilu."
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości