Oprawa koncertu i Eddie

Wszystko o koncercie Maiden w Chorzowie 29 maja 2005!

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: miki » czw sty 20, 2005 1:48 pm

Nicko chyba jest za :D

btw wyjaśniło się też po częsci czemu Bruce ma krótkie włosy :)

kocian_jr
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 311
Rejestracja: pt lis 12, 2004 9:13 pm
Skąd: Lublin

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: kocian_jr » czw sty 20, 2005 3:22 pm

Fajnie by bylo jakby byly diabelki z Beast On The Road :twisted:
A tak w ogole to czytalem gdzies ze na ktoryms z koncertow jednym z tych diabelkow byl Nicko :roll: No ja wiedzialem ze to diabel wcielony :D

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: S1MON » czw sty 20, 2005 3:41 pm

taaa te diabły z trójzębami :) nicko to ma diabelski , ale power do joke`ów itp. 8)

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: Szymon » czw sty 20, 2005 4:33 pm

Rod zawsze zapowiada ze trasa bedzie wyjatkowa, specjalna, jedyna, najwieksza dej ewer hed, zagraja kawalki ktorych dawno/nigdy nie grali i tak dalej, wiec moze nie ma co sie specjalnie napalac :)
Bedzie co ma byc. Ja jak mysle o scenografi do tej trasy to od razu mam przed oczami scenografie z GMETID......i pewnie cos zrobia na tej bazie. Zreszta scenografia do DOD Tour tez byla lekko przerobiona scenografia z GMETID

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: miki » czw sty 20, 2005 4:40 pm

nie tak lekko :wink:
bardziej bym powiedział, że ta z GMETID była lekko przerobiona z Metal 2000 :wink:

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: Michcio » czw sty 20, 2005 8:25 pm

napewno głowny układ sceny bedzie kalsyczny tj. pomosty dl abruca po bokach.... a co do edka.. powinny byc wszystkie 5!!! tzn z 1 2 3 4 plyty oraz early years.. wchodza na scene na kawalku z danej " epoki" a chlopaki powinny grac w stroacj wspolczesnych :lol:

Wujek_Wojtek
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 68
Rejestracja: czw gru 04, 2003 4:26 pm
Skąd: Wrocław

hmmmm

Postautor: Wujek_Wojtek » czw sty 20, 2005 8:44 pm

po scenografi to wogóle sie ciężko czegoś spodziewać, a eddie to chyba będzie taki jak z Early Days :), może jeszcze jako dodatkową oprawą będzie multum pirotechniki i sztucznych ogni :twisted:

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: Szymon » czw sty 20, 2005 9:42 pm

musialbym przyjrzec sie tej z 2000, ale chyba jednak inna byla. A jesli chodzi o ostatnie 2 trasy to poprostu zmienili tylko teksture :)

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: S1MON » czw sty 20, 2005 9:59 pm

tekstura zamku :) :beer mysle, ze teraz cos z upgraduj`a :D

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: miki » pt sty 21, 2005 9:29 pm

ogólnie rzecz biorąc - fundament sceny jest niezmienny od dłuższego czasu :wink:

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: hmmmm

Postautor: WICKER MAN » sob sty 22, 2005 9:49 pm

po scenografi to wogóle sie ciężko czegoś spodziewać, a eddie to chyba będzie taki jak z Early Days :), może jeszcze jako dodatkową oprawą będzie multum pirotechniki i sztucznych ogni :twisted:
Akurat wiemy czego mniej więcej się spodziewać - scenografii opartej w części na trasach Beast On The Road '82 i World Piece Tour '83 tylko zrobionej na większą skalę. :)
Co do pirotechniki to obawiam się, że po wydarzeniach na koncercie Great White Maideni zrezygnowali z takich efektów. :( Co najwyżej możemy spodziewać się "suchego lodu" na "The Number Of The Beast" czy "Iron Maiden"... Ale może się mylę. :D
musialbym przyjrzec sie tej z 2000, ale chyba jednak inna byla. A jesli chodzi o ostatnie 2 trasy to poprostu zmienili tylko teksture :)
Akurat trasy Give Me Ed i Dance Of Death bardzo się od siebie różniły. Wiadomo, że podesty dla Bruce'a zawsze pozostają takie same (może na najbliższej trasie trochę je zmienią - i na przykład przystosują do tego, żeby mógł się po nich wspinać/biegać cały zespół :D ;) ), ale trójwymiarowy zamek, Eddie-śmierć w tle, efekty na Paschendale itp. to zupełna nowość i IMHO jedna z najlepszych scenografii Maiden - na pewno najlepsza od czasów Seventh Tour Of A Seventh Tour!

Awatar użytkownika
Pink
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 841
Rejestracja: pt gru 17, 2004 4:39 pm
Skąd: Warszawa

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: Pink » sob sty 22, 2005 9:52 pm

Co do pirotechniki to obawiam się, że po wydarzeniach na koncercie Great White Maideni zrezygnowali z takich efektów. Co najwyżej możemy spodziewać się "suchego lodu" na "The Number Of The Beast" czy "Iron Maiden"... Ale może się mylę
Ale to był chyba koncert w maleńskim klubie, z niodpowiedzialnym pirotechnikiem na pokładzie... IM na nowej wielkiej trasie niemoze sobie pozwolić na taką wpadke :P Sądże że pirotechnika bedzie i to na duża skalę.

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: S1MON » sob sty 22, 2005 9:53 pm

show must go on :solo jako, ze bedzie to stadion mysle, ze mozemy liczyc na jakies fajery :twisted: :beer

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3188
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: Piwowarus » sob sty 22, 2005 9:56 pm

No tylko, że nie wiem czy opłaca im się robic scenę od nowa dla któtkiej bądź co bądź trasy. Dla 20 występów za drogo wyszło by zbudowanie tego od nowa. Może jakaś przełomowa zmiana będzie przy okazji trasy 2006

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: WICKER MAN » sob sty 22, 2005 9:58 pm

Ale to był chyba koncert w maleńskim klubie, z niodpowiedzialnym pirotechnikiem na pokładzie... IM na nowej wielkiej trasie niemoze sobie pozwolić na taką wpadke :P Sądże że pirotechnika bedzie i to na duża skalę.
No na pewno... Mimo wszystko wiele zespołów zrezygnowało po tych wydarzeniach z pirotechniki. Trzeba pamiętać, że Maideni mają już koło 50-tki i chyba nie lubią (np. Nicko), żeby wokół nich non-stop szalały ognie czy wybuchały petardy. :lol: :wink: Po tym jak zrezygnowali z pirotechniki na ostatnich trasach nie wiem czy teraz do niej wrócą - zwłaszcza, że nie było o nich mowy w zapowiedziach trasy...

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: WICKER MAN » sob sty 22, 2005 9:59 pm

No tylko, że nie wiem czy opłaca im się robic scenę od nowa dla któtkiej bądź co bądź trasy. Dla 20 występów za drogo wyszło by zbudowanie tego od nowa. Może jakaś przełomowa zmiana będzie przy okazji trasy 2006
Scenę zawsze robią od nowa. :P Po prostu jak większość zespołów wykorzystują stare elementy konstrukcji - ale dekoracje itp. są nowe. :)
Poza tym jeśli trasa potrwa do końca sierpnia to będzie więcej niż 20 koncertów. ;)

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: Stranger » ndz sty 23, 2005 12:27 pm

Mam nadzieje ze bedzie jakis efektowny wybuch na poczatku koncertu - pamietam ta eksplozje i wejscie zespolu podczas BNWT i uwazam ze cos takiego wychodzi swietnie.

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: Szymon » ndz sty 23, 2005 1:40 pm

pirotechnika niezle kopie - brakuje mi tego baaardzo!! Na BNWT na IM czy TNOTB jak sie ognie zaczely palic to pamietam ze az mnie w twarz parzylo. Piekna sprawa :D Powinni ja stosowac przynamniej na Open Air'ach

Co do scenografi to zgadzam sie ze byla najlepsza od 7sona, ale jednak nie byla tak trojwymiarowa jakby mogla byc - wiekszosc to byla tylko teksturka :) W kazdym razie ujdzie w tlumie ;)

Awatar użytkownika
Majek
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 416
Rejestracja: ndz sie 01, 2004 5:45 pm
Skąd: Świnoujście/Poznań

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: Majek » ndz sty 23, 2005 2:16 pm

Byłoby fajnie, gdyby użyli jakiś materiałów pirotechnicznych :D Na pewno podniosłoby to atrakcyjność koncertu (zwłaszcza open air). Co do Eddie'ego to myślę, że będzie z Early Days.

Awatar użytkownika
she-wolf
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2737
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 8:42 pm

Re: Oprawa koncertu i Eddie

Postautor: she-wolf » ndz sty 23, 2005 2:41 pm

a mi się zdaje, że Eddiego w ogóle nie będzie.


Wróć do „29/05/2005 - Eddie Rips Up Mystic Festival - Chorzów @ Stadion Śląski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości