A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
nomad85
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 104
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 10:56 pm
Skąd: między Wrocławiem a Opolszczyzną

A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: nomad85 » śr kwie 13, 2005 2:25 pm

Był Powerslave to teraz moze Seventh ,wg.mnie to najwspanialsza płyta w historii całej muzyki rockowej .Jest wielka jednym słowem.
Każdy utwór jest arcydziełem ,począwszy od szybkiego ,znakomitego Moonchild paraliżującego solówkami i wokalem Bruca(wielki popis!!!),potem piękny wielowątkowy Infitie Dreams,czadowy Can i Play z fantastycznym refrenem ,.The Evil to samo kolejny hit.Seventh Son to sie nawet nie wypowiadam ,utwór posiadające taką magie i moc że aż cięzko coś napisać .Jak go słucham to jestem w innej krainie. Kolejny utwór ,również świetny ,troche niedoceniany ,ale ja go lubie bardzo ,zwłaszcza ostatnie 50 sekund. Clairvoyant to wiadomo ,klutowy kawałek z nieprawdopodobną solóweczką Murraya ,no i na koniec dobre zakończenie Ony The Good Die Young.
Ta płyta rządzi ,ale to za mało powiedziane.Po prostu gdy sie jej słucha to sie jest w innej krainie ,zapomina sie o tym świecie.
Cudo

Clans
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 833
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 4:32 pm
Skąd: Zawiercie

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: Clans » śr kwie 13, 2005 3:28 pm

Bardzo lubie ta plyte. Razem z Somewhere in Time tworza duet moich ulubionych plyt Maiden. Co do zawartosci krazka to chyba nie trzeba specjalnie nikomu jej przyblizac. Swietne kompozycje, wspanialy klimat plyty oraz calosc tworzaca jakby opowiadanie podzielone na osiem czesci. Cos wspanialego. Zawsze chetnie slucham tej plyty i chyba nigdy mi sie nie znudzi :wink:

Bartdeath
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:50 pm
Skąd: Leszno stolicą speedwaya

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: Bartdeath » śr kwie 13, 2005 7:17 pm

Hej Nomad, widzę, że za każdym razem kiedy się pojawiasz, mamy nowy temat.
Ok.Seventh son to jedna z najlepszych płyt Ironów. Wspaniałe zwieńczenie lat 80 -tych. Znajduje się na niej kilka klasyków,Can I Play, The Evil,Clairvoyant, tytułowy itd.
Uwielbiam video Maiden England z tej trasy.
W kolejnych latach po odejściu Adriana było już nieco gorzej. :cry:

Awatar użytkownika
IM
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 133
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 5:47 pm
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: IM » śr kwie 13, 2005 7:23 pm

Tak żeczywiście bardzo dobra płyta Jedna z najlepszych. Ale The NUmber..... ja dla mnie jest lepszy :wink:

Adrian Borgnine
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 60
Rejestracja: czw mar 24, 2005 1:49 pm
Skąd: Pruszków - stolica ziomów ;)

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: Adrian Borgnine » śr kwie 13, 2005 7:30 pm

No cóż.... Seventh Son to legenda i nie ma bata. Niesamowita, mistyczna płyta, wspaniale skomponowana, niezwykły "concept" i oczywiście wspaniałe gitary, perkusja i wokal (ale to jest zawsze). Płyta bardzo dobra, kawałek tytułowy gorszy jest tylko od Halloweda, ale niestety, niszczy ją 3 kawałki. Infinite Dreams, The Evil that Men Do i Can I Play with Madness. Patrząc na ich powodzenie, chyba mi się znudziły przez mięsiące słuchania gdy miałem Edward the Great a nie miałem całego Seventh Sona, :wink: chociaż nie są złe. W każdym razie "klasyk". :solo

El Dorado

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: El Dorado » śr kwie 13, 2005 7:53 pm

dla mnie chyba najlepszy album!

Awatar użytkownika
kobi
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: sob maja 03, 2003 1:10 pm
Skąd: Bytom

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: kobi » śr kwie 13, 2005 8:04 pm

bardzo dobra plyta. Nie lezy mi tylko Can I Play With Madness, wg. mnie zbyt odstaje od reszty pod wzgledem stylistyki, ot typowy singielek. Jedyne co mi sie w nim podoba to Bruce'owe "ooo" ktore po chwili ustepuje miejsca fajnej soloweczce. Jest to jeden z najrowniejszych albumow Maiden, a kawalki takie jak Moonchild, Infinite Dreams czy tytulowy ciagle mnie zachwycaja.

np. Iron Maiden - Only The Good Die Young

Awatar użytkownika
nomad85
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 104
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 10:56 pm
Skąd: między Wrocławiem a Opolszczyzną

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: nomad85 » śr kwie 13, 2005 8:42 pm

a ja Can i Play bardzo ale to bardzo lubie

Deleted User 1309

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: Deleted User 1309 » śr kwie 13, 2005 8:50 pm

Świetny album , czołówka płyt Maiden :) . Wszystkie piosenenki z tej płyty mi pasuja , nie ma zadnego zapychacza :)

Infinite Dreams - miodzio :wink:

eulogy
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 430
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 1:31 pm
Skąd: rzeszów i okolice;)

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: eulogy » śr kwie 13, 2005 8:52 pm

"Seventh son of a seventh son" była druga plyta (a w zasadzie kaseta :lol: ) Maidenow jaka słuchałem. Od razu sie w niej zakochałem. Do dzis album ten, jak dla mnie, pozostaje jednym z najswiezszych w ich dorobku :D genialnie sie go słucha...po prostu klasyk :rocx nagrac taka plytke i stworzyc taki kocnept mogli jednynie Mistrzowie :rocx

juras
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1571
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 2:41 pm
Skąd: Poznań

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: juras » śr kwie 13, 2005 11:09 pm

dziwne ma brzmienie, ale bardzo ją lubię
najbardziej 'the evil that men do', 'can I play with madness', 'only the good die young'
chociaż tak w zasadzie wszystkie kawałki sa super, jedynie czasem kręcę nosem na 'the prophecy'...

kocian_jr
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 311
Rejestracja: pt lis 12, 2004 9:13 pm
Skąd: Lublin

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: kocian_jr » czw kwie 14, 2005 4:21 pm

SSOASS....coz po prostu moja ulubiona plytka Ironow :) Najrowniejsza ze wszystkich i zawierajaca wiele moich ulubionych kawalkow takich jak tytulowy (ten fragment z melorecytacja jest po prostu genialny!), Infinite Dreams (swietny popis instrumentalistow) no i The Evil That Men Do :rocx Aczkolwiek, mimo tego ze ta plytka jest naprawde swietna, wydaje mi sie ze mogli bardziej dopracowac jej spojnosc. Chodzi mi o to ze taki utwor jak Can I Play WIth Madness powinien po prostu ukazac sie na singlu a na album nie trafic (ewentualnie jako bonus wydania zremasterowanego czy cos w tym stylu tak jak np Sanctuary). Poza tym lepiej by moim zdaniem album brzmial jakby nie bylo przerw miedzy utworami tylko plynne przejscia. Dawaloby to lepszy obraz calosci. Ja z reguly concept albumow slucham od poczatku do konca (tak jak np. floydowski The Wall czy tez Dream Theater - Scenes From A Memory) natomiast z Seventh Sona moge sobie sluchac po kawalku, po dwa, po trzy i w roznej kolejnosci. Tak wiec jako concept album mi Seventh Son tak nie imponuje jak kiedys, nie mniej utwory ktore na nim sie znalazly dalej robia na mnie gigantyczne wrazenie i dalej uwazam go za swietny album.

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: slayer » czw kwie 14, 2005 5:53 pm

plyta geniusz, chyba najczesciej (no moze oprocz RiR :)) sluchana plyta Maidenow, niesamowity klimat, swietny wokal szybciotkie milutkie sola... po prostu slucha sie swietnie! trzeba znac.
Jazz is not dead, it just smells funny.

Awatar użytkownika
Granulion
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 82
Rejestracja: pn lut 09, 2004 4:34 pm
Skąd: Krosno

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: Granulion » czw kwie 14, 2005 6:10 pm

Po prostu świetna płyta...

Sim0n
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 616
Rejestracja: pn mar 31, 2003 5:16 pm
Skąd: Legionowo, Polska

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: Sim0n » czw kwie 14, 2005 10:17 pm

Bardzo lubie ta plyte. Razem z Somewhere in Time tworza duet moich ulubionych plyt Maiden. Co do zawartosci krazka to chyba nie trzeba specjalnie nikomu jej przyblizac. Swietne kompozycje, wspanialy klimat plyty oraz calosc tworzaca jakby opowiadanie podzielone na osiem czesci. Cos wspanialego. Zawsze chetnie slucham tej plyty i chyba nigdy mi sie nie znudzi :wink:
zgadzam sie z powyzszym.. uwazam Somewhere In Time za najbardziej solowkowy album maiden i seventh son za najbardziej klimatyczny..

Awatar użytkownika
nomad85
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 104
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 10:56 pm
Skąd: między Wrocławiem a Opolszczyzną

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: nomad85 » pt kwie 15, 2005 1:05 am

....a Piece of Mind za najbardziej przebojowy

Awatar użytkownika
Slav The Great
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 12, 2005 8:03 pm
Skąd: Katowice

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: Slav The Great » pt kwie 15, 2005 1:54 pm

Genialny album!Chyba moj ulubiony.Ma wszystko na najwyzszym poziomie.Super okładka,genialne teksty i klimat... :D

Putra
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 145
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:50 am
Skąd: Z Probówki

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: Putra » ndz kwie 17, 2005 11:55 am

Dla mnie jeden z najlepszych albumów .... Każda pisoenka prawie mi tam siadała i nie można tutaj zapomnieć o genialnym klimacie :d

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: S1MON » ndz kwie 17, 2005 4:03 pm

Wg. mnie chyba miejsce drugie mu sie nalezy :) ale cóż - u mnie kazda plyta przegrywa z BNW :twisted: za to klimat SSOASS jest wielki , czuc go...szkoda, ze ta plyta ma z 44 min chyba, ale i tak moze tez jest dobrze :wink:

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: A co sądzicie o ..... Seventh Sonie

Postautor: syzygy » sob paź 08, 2005 7:41 pm

Wspaniała płyta, jedna z lepszych, :P Wspaniały klimat, świetne spięcie w klamrę wyliczanką 7777777:P ostatnio spodobał mi się na nowo Moonchild, dawniej go nie doceniałem ale teraz stwierdzam, że to jeden z lepszych kawałków na tej płycie :P znakomity jest tytułowy, Infinite..,Clairvoyant, wszystkie są świetne :beer


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość