Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Wszystko o koncercie Maiden w Chorzowie 29 maja 2005!

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: WICKER MAN » pt cze 03, 2005 3:39 pm

Oświadczenie prasowe firmy Mystic Production:

Mystic Festival 2005!

Największy metalowy koncert roku 2005 dobiegł końca. To było wielkie święto fanów heavy metalu, istna metalowa majówka, na której przed obliczem blisko 30 000 ludzi zaprezentowały się Iron Maiden, Nightwish, Kreator, Behemoth, Primal Fear, Frontside i Dragonforce. Mimo ponad trzydziestostopniowego upału, który najbardziej dawał się we znaki stojącym na płycie Stadionu Śląskiego, nikt nie oszczędzał sił, a reakcje na występy zespołów były jeszcze bardziej gorące niż świecące tego dnia słońce.

Gorąco na scenie

Entuzjastycznie powitane na polskiej ziemi zostały zespoły występujące po raz pierwszy w naszym kraju, czyli Dragonforce, Primal Fear i chyba najbardziej wyczekiwany tego wieczoru, fiński Nightwish. Bardzo dobrze zostały przyjęte nasze dwa towary eksportowe – Behemoth i Frontside, których występy – mimo wczesnej pory - były oklaskiwane przez kilkudziesięciotysięczną widownię. Główna atrakcja wieczoru - Iron Maiden, zaprezentował fantastyczną scenografię, mnóstwo efektów pirotechnicznych i zgodnie z zapowiedziami repertuar z czterech pierwszych płyt. Bruce Dickinson przebiegł na scenie kilka kilometrów potwierdzając swoją najwyższą formę zarówno wokalną, jak i fizyczną.

Bez ekscesów

Jeśli chodzi o organizację, ochronę i bezpieczeństwo, festiwal przebiegał bardzo spokojnie. Zmęczonych upalną pogodą polewano wodą pod sceną, w tym celu wykorzystane zostały wszystkie ujęcia hydrantów na Stadionie Śląskim, zaś wody zużyto blisko 200 metrów sześciennych. Obyło się bez żadnych niebezpiecznych sytuacji, nie prowokowano bójek, nie odnotowano też żadnych zniszczeń, co po raz kolejny potwierdziło wysoką kulturę fanów heavy metalu.

Skandal z napojami

Jesteśmy jednakże zbulwersowani postawą i niewyobrażalną wręcz chciwością większości punktów gastronomicznych, które na Stadionie Śląskim oferowały żywność i napoje. Z każdą godziną firmy te podnosiły ceny wody mineralnej do niewyobrażalnych wręcz poziomów, dochodząc do kwot rzędu 20 złotych! Zaznaczamy, że Mystic Production nie miał żadnych udziałów w zyskach ze sprzedaży artykułów spożywczych. Michał Wardzała, przedstawiciel Mystic Production, powiedział: Wszyscy sprzedawcy, którzy w tak bezczelny sposób wykorzystali fakt upału panującego w dniu 29 maja, mają ode mnie jedną wiadomość – Mystic Festiwal 2005 był pierwszym i ostatnim koncertem organizowanym przez naszą firmę, na którym mieliście możliwość wystawienia swoich stoisk. Osobiście dopilnuję, ażeby na żadnej innej imprezie organizowanej przez nas nie pojawiły się firmy odpowiedzialne za skandaliczne ceny, które funkcjonowały ma Stadionie Śląskim w dniu 29 maja.

Przechodzimy do historii

Wszystko, co dobre szybko się kończy i Mystic Festiwal jest już historią. Historią jednak, o której długo będzie się pamiętać. Warto podkreślić bowiem, że był to największy festiwal metalowy, jaki kiedykolwiek odbył się w Polsce (jedynie występy AC/DC i Metallica zgromadziły większą widownię), a pod względem ilości publiczności porównywalny z podobnymi odbywającymi się w Europie. Czy jest to pierwszy krok do normalności i stworzenia w Polsce festiwalu z prawdziwego zdarzenia? Nie ulega wątpliwości, że Polscy fani takiego potrzebują i na taki zasługują, co dobitnie udowodnili 29 maja. Za tak liczne stawiennictwo w tym miejscu serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również wszystkim firmom i osobom, które pracowały przy organizacji festiwalu. Do zobaczenia za rok.

Zdjęcia by Katarzyna Zaremba:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mystic Production

Belze
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 28, 2005 5:32 pm
Skąd: wawa-tarchomin

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Belze » pt cze 03, 2005 3:46 pm

i ja mam nadzieje ze mystic bedzie robil coraz lepsze festiwale ;)

chwala im za oswiadczenie odnosnie tych stoisk gastronomicznych.. !
SCREAM FOR ME POLAND.. THE IRON MAIDEN!! ;D

Deleted User 357

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Deleted User 357 » pt cze 03, 2005 3:47 pm

Fajne zdjęcie z Troopera.
Myślicie że naprawdę dotrzymają słowa i nie zatrudnią więcej tych złodziei od wody?

El Dorado

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: El Dorado » pt cze 03, 2005 3:48 pm

no i gites :) :beer
Teraz czekac na nastpny festival

Mirdaroh
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1430
Rejestracja: czw lis 18, 2004 4:37 pm
Skąd: Bełchatów / Łódź

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Mirdaroh » pt cze 03, 2005 4:12 pm

I bardzo dobrze. Nie dawac juz tym zlodzieja zarobic Powini ich do kryminalu za to wsadzic ;p. Teraz tylko czekamy na kolejna edycje Mystic Festiwal (moze kiedy Maideni beda promowac najnowsza plyte?)

Urchin
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 299
Rejestracja: czw gru 16, 2004 7:53 pm
Skąd: San Jose

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Urchin » pt cze 03, 2005 5:51 pm

Czy jest to pierwszy krok do normalności i stworzenia w Polsce festiwalu z prawdziwego zdarzenia?
jezeli IM bedzie gralo na kazdym takim festivalu to jak dla mnie moze taki festivalik byc :roll: zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce :)

eulogy
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 430
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 1:31 pm
Skąd: rzeszów i okolice;)

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: eulogy » pt cze 03, 2005 6:37 pm

Mam nadzieje ze w nastepnych latach Mystic przyłoży sie nieco bardziej do promocji swojego festivalu, przedewszystkim rozpocznie ja duzo wczesniej.... :wink:

Awatar użytkownika
LoRdI
-#Invader
-#Invader
Posty: 185
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 8:59 pm
Skąd: Będzin

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: LoRdI » pt cze 03, 2005 6:41 pm

festiwal udany oby nastepne były duzo lepsze zarówno organizacyjnie jak i składowo :D

Deleted User 1309

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Deleted User 1309 » pt cze 03, 2005 7:14 pm

Maja racje , rzeczywiście im wyszedł ten festiwal :) , oby następny był równie udany :beer . W kazdym razie maja u mnie dużego plusa :wink:

Awatar użytkownika
Blackman
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 122
Rejestracja: pn maja 02, 2005 10:27 pm
Skąd: Warszawa

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Blackman » pt cze 03, 2005 7:16 pm

Wedlug mnie tegoroczny mystic Festival odniosl sukces..oby nastepny jeszcze go przebil. :rocx
6.06.2007-Iron Maiden Ostrava,Stadion Bazaly 19.06.2007-Heaven and hell,Warszawa Torwar

Awatar użytkownika
Slav The Great
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 126
Rejestracja: sob lut 12, 2005 8:03 pm
Skąd: Katowice

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Slav The Great » pt cze 03, 2005 7:39 pm

Bardzo miło czyta się takie wiadomości :)

Awatar użytkownika
Macias
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 27
Rejestracja: pt kwie 30, 2004 7:48 pm
Skąd: Sosnowiec

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Macias » pt cze 03, 2005 7:59 pm

Festival ogolnie byl swietny, pomijajac ceny wody i temperature :x Dlatego duzy plus dla Mystica za to ze nie bedzie juz takich cen wiecej ( mam taka nadzieje, ale zobaczymy jak to sie sprawdzi w praktyce, czyli za rok :D ) a z pogoda, to nie ich wina wiec mozna wybaczyc. Zycze sobie i innym jeszcze lepszego Mystica za rok, oczywiscie z Maiden w roli glownej :D :beer

Deleted User 1499

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Deleted User 1499 » pt cze 03, 2005 8:10 pm

ja rownierz zycze wszytskim swietnej zabawy za rok na maiden i oby chlopaki znowu zaserwowali swietny repertuar i byli w takiej formie w jakiej sa obecnie dla mnie bruce jest w bardzo dobrej formie bo reszta zawsze byla w swietnej a bruce miewal czasem zalamania wokalne np. na live at donnington ale i tak milo slucham ten koncercik. :beer

kocian_jr
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 311
Rejestracja: pt lis 12, 2004 9:13 pm
Skąd: Lublin

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: kocian_jr » pt cze 03, 2005 8:50 pm

no coz... Mystic sam swietnie podsumowal ten festival w swoim oswiadczeniu, wiec moj komentarz jest zbedny. Powiem tylko: oby tak dalej :beer

Miras
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: śr sty 19, 2005 11:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Miras » pt cze 03, 2005 9:01 pm

A propo cen to jakis koles probowal rozmawiac o cenie ze sprzedawczynia ta nie zrozumiala sarkazmu i sie zdenerwowala :D podeszla droga i normalnie probowala go zastrzelic pytaniem " A wiesz ile za to stoisko trzeba bylo zaplacic" :lol: no wiec to wyjasnia tez dlaczego bylo tak drogo :wink:

juras
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1571
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 2:41 pm
Skąd: Poznań

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: juras » pt cze 03, 2005 10:29 pm

to już po mału tradycja, że Irons grają na Mysticu, ale nie mam nic przeciwko aby ją kontynuować!!!
zgadzam się, impreza była bardzo udana i Mysticowi należą się podziękowania!

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: Nomad » pt cze 03, 2005 10:45 pm

Wszystko za co odpowiadał Mystic było do dupy ,supprty tragedia ,praktycznie połowa supportów zagrał beznadziejnie do kwadratu , po drugie pomysł z lokalizacją , Stadion wogóle nie wypalił ,sto razy lepszy byłby spodek ,ten upał był niszczący i skutecznie męczył ludzi , po trzecie ceny picia , wiem wiem oni sie tłumaczą ,ale mogli postawić swoje stoiska ze swoimi ludźmi żeby było taniej ,mogli ale nie dali , po czwarte pomysł z opaskami ,ja co prawda miałem ,ale te opaski to głupota z tego względu że koncert traci swoją spontanicznośc ,wszystko jest ustawione itd, po piąte wreszcie organizacja ,tutaj starczą dwa słowa ,szkoda gadać.

Tak więc mysticowi dziękujemy

Awatar użytkownika
she-wolf
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2737
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 8:42 pm

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: she-wolf » pt cze 03, 2005 10:46 pm

aleś Ty marudny :? jak się tak nie podobało to trzeba było zostać w domu a nie narzekać :? u suck :?

El Dorado

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: El Dorado » pt cze 03, 2005 10:48 pm

aleś Ty marudny :? jak się tak nie podobało to trzeba było zostać w domu a nie narzekać :? u suck :?
skoro z niego taki kozak to niech sam lepiej zorganizuje taki duży koncert.. łatwo jest nazekać.. :roll:

juras
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1571
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 2:41 pm
Skąd: Poznań

Re: Mystic Festival 2005 zakończony sukcesem!

Postautor: juras » pt cze 03, 2005 10:50 pm

ludzie z mystica na pewno czytają gazetę wyborcza i są na pewno żydami
to wyjaśnia sprawą fatalnej organizacji


Wróć do „29/05/2005 - Eddie Rips Up Mystic Festival - Chorzów @ Stadion Śląski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości