Hammerfall

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Hammerfall

Postautor: Abstract » śr kwie 26, 2006 8:44 pm

Witam! Piszcie o swoich odczuciach apropo szwedzkiego zespołu Hammerfall. Piszcie tu o płytach, lepszych, gorszych itd. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji! :solo

DeaDe
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 738
Rejestracja: wt paź 12, 2004 6:06 pm

Re: Hammerfall

Postautor: DeaDe » śr kwie 26, 2006 9:01 pm

Wszystkie płyty poza najnowszą są ql i trv :rocx . Już było pełno tematów o nich, więc nie chce się mi kolejny raz tego samego :wink: .

Awatar użytkownika
Mad Max
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 70
Rejestracja: pt mar 31, 2006 7:16 pm
Skąd: Poznań

Re: Hammerfall

Postautor: Mad Max » śr kwie 26, 2006 10:16 pm

Wszystkie płyty poza najnowszą są ql i trv :rocx . Już było pełno tematów o nich, więc nie chce się mi kolejny raz tego samego :wink: .
Mnie tam się najnowszy album podoba ;) A zespułogólnie nieźle gra i lubię posłuchać. Czekam aż przyjada na koncert do Polski ;d

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Hammerfall

Postautor: Artur » śr kwie 26, 2006 11:28 pm

W przeciwieństwie do wielu lukrowanych bzdetów, powermetalowych popłuczyn mają całkiem zgrabne kompozycje.
Zgrabne owszem, ale przyznasz, że lukru w Hammerfall jest sporo :wink: Żeby nie było - lubię nawet ten zespół, kiedyś nawet bardzo mi się podobali, ale wraz z ewolucją mojego gustu, heavy metal zacząłem traktować po macoszemu, przyznaję... może nieługo coś nadrobię... i szczerze przyznaję, nie słyszałem żadnego albumu jako takiego, miałem jedynie chyba ze 30 "empetrójek", ale nie chciało mi się ich grupować w albumy... :wink: Z tego co pamiętam to generalnie wszystkie mi się podobały, kawałki z "Renegade" mi się bardzo podobały, z debiutu nawet też, z wszystkich właściwie :D Tylko "Chaptera" nie słyszałem, poza klipem "Blood Bound"...
Muszę też stwierdzić, że qrcze muzyka Szwedów się wydaje strasznie jednorodna, tu już nawet nie chodzi o to, że kawałki są generalnie podobne, bardziej mi chodzi o to, że brzmieniowo tam się niewiele zmienia....
No i - duuuuuuużo z Helloweena biorą :wink: I jak kiedyś z tych 2-óch wolałem Hammerfall(zlinczujcie mnie :lol: ), tak teraz stwierdzam, że różnica jednak klasy...
Ale koncert bym chętnie zobaczył, naprawdę :wink:
Tak przy okazji, bo topic w Hammerfall wydaje się dobrym miejscem do zadania tego pytania, czy zna ktoś może takie kapele jak Virgin Steele, Manilla Road, Kamelot czy Falconer?? Jeśli tak to proszę o przybliżenie mi ich twórczości pokrótce...

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Hammerfall

Postautor: syzygy » śr kwie 26, 2006 11:31 pm

No i - duuuuuuużo z Helloweena biorą
Łeee.. a już myślałem, że może jakiś niezły zespół :lol: :lol: :wink:

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Hammerfall

Postautor: Artur » śr kwie 26, 2006 11:42 pm

Łeee.. a już myślałem, że może jakiś niezły zespół
Dobre :lol: :lol:
Nie znasz Hammerfall?? Toż to ponoć very troo hejwi metal jest :wink:
Nie no, przyznaję, generalnie zespół, który zbyt dokładnie w me gusta nie trafia, ale lubię też czasem takich fajnych chwytliwych rzeczy posłuchać...
A Helloween bardzo fajne jest, w te wakacje chyba całą dyskografię przesłucham :solo

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: Hammerfall

Postautor: Wrath » śr kwie 26, 2006 11:47 pm

A Helloween bardzo fajne jest, w te wakacje chyba całą dyskografię przesłucham
Ja narazie Maiden słucham :D potem przesłucham wszystko Metalliki a potem może jakieś JP albo właśnie Helloween ;)

Deleted User 357

Re: Hammerfall

Postautor: Deleted User 357 » śr kwie 26, 2006 11:48 pm

Generalnie przeciętny zespół,raczej tej młodej fali nie słucham,ale jak już to o wiele lepszy jest IMO Edguy. Ale na żywo szwedzi się obronili,fajny energiczny koncert dali.

Deleted User 622

Re: Hammerfall

Postautor: Deleted User 622 » śr kwie 26, 2006 11:48 pm

czy zna ktoś może takie kapele jak Virgin Steele, Manilla Road, Kamelot czy Falconer?? Jeśli tak to proszę o przybliżenie mi ich twórczości pokrótce...
Znam Virgin Steele bardzo pobierznie, ale to co słyszałem baaardzo mi sie podobało. Taki troche trooo SamOwaR w warstwie tekstowej, ale muzyka na konkretnym poziomie. Kamelot znam 2 albumy i widziałem jakis koncert w tv - mają zajebistego wokalistę i trzaskają kawał heavymetalu.

Za to Hammerfalli nie trawie. To co zrobili z "Man on the silver mountain" woła o pomstę...

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Hammerfall

Postautor: likipiki » śr kwie 26, 2006 11:50 pm

Kamelot
przecież to niesłuchalne jest :P
Kiedyś miałem okazję zapoznać się z 'Eternity' bodaj i powiem jedno - nigdy więcej ;)
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Yaaqb
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1514
Rejestracja: pt gru 31, 2004 2:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Hammerfall

Postautor: Yaaqb » śr kwie 26, 2006 11:51 pm

czy zna ktoś może takie kapele jak Virgin Steele, Manilla Road, Kamelot czy Falconer?? Jeśli tak to proszę o przybliżenie mi ich twórczości pokrótce...
Znam Virgin Steele bardzo pobierznie, ale to co słyszałem baaardzo mi sie podobało. Taki troche trooo SamOwaR w warstwie tekstowej, ale muzyka na konkretnym poziomie. Kamelot znam 2 albumy i widziałem jakis koncert w tv - mają zajebistego wokalistę i trzaskają kawał heavymetalu.

Za to Hammerfalli nie trawie. To co zrobili z "Man on the silver mountain" woła o pomstę...
Ja za to znam Manilla Road, takie dziwne to to. Ciężko określić, wokal mi się trochę kojarzy z jakimś znudzonym dziadem ;) Powszechnie uznawany za najlepszy jest album 'Crystal Logic', mi za to najbardziej się podoba najnowsza 'Gates Of Fire', na której już wokal nie jest tak znudzony :P

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Hammerfall

Postautor: Artur » śr kwie 26, 2006 11:54 pm

Ja się tylko pytam :wink: W życiu ich nie słyszałem :wink:
Pytam bo to dość znane heavymetalow zespoły i chcę wiedzieć czy jest sens brać się za to... Zresztą - w te wakacje to, co jak co, ale troszkę trzeba zagłębić się w thrashu - Kreator wreszcie, Sodom, jaki Coroner, więcej Exodusa, no i Tad Morose(choć to nie thrash), więc klimaty raczej cięższe :wink:

Awatar użytkownika
ironBIDDAF
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 375
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:06 pm
Skąd: Nekropolia

Re: Hammerfall

Postautor: ironBIDDAF » śr kwie 26, 2006 11:54 pm

Debiutancka Falconnera ma kilka dobrych momentów. Ale dla mnie to jest do posluchania raz na rok.

Deleted User 622

Re: Hammerfall

Postautor: Deleted User 622 » śr kwie 26, 2006 11:54 pm

Kamelot
przecież to niesłuchalne jest :P
Kiedyś miałem okazję zapoznać się z 'Eternity' bodaj i powiem jedno - nigdy więcej ;)
Ja z kolei jej nie słyszałem. Słyszałem za to Dominion i Black Halo. Poza tym koncert ktory widziałem wywarł na mnie wielkie wrazenie, wiec przez ten pryzmat też oceniam.

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Hammerfall

Postautor: iEvE » czw kwie 27, 2006 2:37 pm

Uważam, że jest to jeden z niewielu zespołów z tzw. drugiej fali heavy metalu, który zasługuje na uwagę i ma coś do powiedzenia. Oni w zasadzie zapoczątkowali próbę odrestaurowania wpływów tego gatunku. W przeciwieństwie do wielu lukrowanych bzdetów, powermetalowych popłuczyn mają całkiem zgrabne kompozycje.
Myślałam że masz o nich skrajnie negatywne zdanie :shock:
Czekam aż przyjada na koncert do Polski ;d
No koncertem mocno obronili swoją muzykę, żywiołowy i w ogóle świetnie się bawiłam ;). I jak była piosenka Renegade to miałam dreszcze :D
kawałki z "Renegade" mi się bardzo podobały
Bo to Arturze jest ich najlepsza płyta obok Glory To The Brave. Jako jedyne dwie godne większej uwagi.
Dalej cenie sobie na równi Legacy i Chapter V natomiast Chrimson Thunder jest ciężkosłuchalne.
Rok temu jeszcze ich lubiłam, ale troche mi obrzydli, pewna osoba mi ich troche obrzydziła ;). Ale na dłuższą metę, tzn dlugo, ciężko mi się ich słucha - Joacim'a fajnie się przez trwa 1 płyty słucha, dłuzej juz nie.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Hammerfall

Postautor: Artur » czw kwie 27, 2006 2:52 pm

Ale na dłuższą metę, tzn dlugo, ciężko mi się ich słucha - Joacim'a fajnie się przez trwa 1 płyty słucha, dłuzej juz nie.
Też tak mam... :rocx

Awatar użytkownika
zygfryd
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 714
Rejestracja: wt mar 01, 2005 7:41 pm
Skąd:

Re: Hammerfall

Postautor: zygfryd » czw kwie 27, 2006 3:10 pm

Fajni są, ale nie do obrzygania. Posiadam nawet ich 3 płyty - debiut, Renegade i ChapterV, tylko te słuchałem. I doszedłem do wniosku, że najlepszy jednak jest CV. Debiutu już dziś właściwie słuchać nie mogę, straszliwe jest to ciągłe powtarzanie refrenów, takich se swoją drogą.

Chyba ich najgorszą stroną jets ten pusty wokal, monotonny straszliwie.

Ot, ciekawostka taka, ten zespół.

Awatar użytkownika
danko
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 99
Rejestracja: śr mar 30, 2005 11:05 pm
Skąd: stary zmigród

Re: Hammerfall

Postautor: danko » pt kwie 28, 2006 6:50 pm

Fajni są, ale nie do obrzygania. Posiadam nawet ich 3 płyty - debiut, Renegade i ChapterV, tylko te słuchałem. I doszedłem do wniosku, że najlepszy jednak jest CV. Debiutu już dziś właściwie słuchać nie mogę, straszliwe jest to ciągłe powtarzanie refrenów, takich se swoją drogą.

Chyba ich najgorszą stroną jets ten pusty wokal, monotonny straszliwie.

Ot, ciekawostka taka, ten zespół.
zespól do posluchania jednak ich wkład w klasyny heavy jest duzy bo to własnie oni w 1997 roku gdy klasyczego heavy nikt nie słuchal przypomnieli ze nadal istnieja na świecie ludzie którzy takiego grania potrzebuja . Za to mam dla nich respekt

Awatar użytkownika
Mad Max
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 70
Rejestracja: pt mar 31, 2006 7:16 pm
Skąd: Poznań

Re: Hammerfall

Postautor: Mad Max » pt kwie 28, 2006 7:58 pm

Czekam aż przyjada na koncert do Polski ;d
No koncertem mocno obronili swoją muzykę, żywiołowy i w ogóle świetnie się bawiłam ;). I jak była piosenka Renegade to miałam dreszcze :D
A grali już u nas? To kurcze musiałem przegapić...

Awatar użytkownika
M@ti
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6397
Rejestracja: sob lis 26, 2005 9:51 pm
Skąd: z Norwegii

Re: Hammerfall

Postautor: M@ti » sob kwie 29, 2006 9:48 am

Fajnie grają, lubię posłuchać ale żeby tak na dłuższą metę... chyba nie. :wink: Choć to młody zespół i już osiąga sukcesy na scenie heavy metalowej. Szacuneczek. :)


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: johnny_o, Schizoid i 1 gość