TSA,Turbo czy Kat

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Kogo najlepiej lubisz ?

TSA
37
25%
Turbo
40
27%
Kat
71
48%
 
Liczba głosów: 148

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Pierre Dolinski » pt wrz 01, 2023 8:25 pm

Na miejscu Miśka bym się cieszył, że nikt mu jeszcze nie wyjebał. Ale w sumie kto tego dupoliza kojarzy? Gość jest nikim.
To ten śmieć na łopacie, co tam jest psem ogrodnika i szczeka na wszystkich, którzy tam coś napiszą przeciwko niosącemu ciemnotę szalonemu kapelusznikowi?

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Schizoid » pt wrz 01, 2023 8:28 pm

Dokładnie tak
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Emilio » sob wrz 02, 2023 2:08 pm

Mogłaby być ta kniga do Zwierciadła i resztę obrzucania się gównem zakryć zasłoną milczenia.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5486
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Sardi » sob wrz 02, 2023 2:18 pm

Mogłaby być ta kniga do Zwierciadła i resztę obrzucania się gównem zakryć zasłoną milczenia.
Nie, bo wtedy ominięto by ważny dla Kata okres Popióra i współpracy z Jackiem Hiro
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Pierre Dolinski » sob wrz 02, 2023 3:31 pm

Czekam na wspólną wkładkę w Teraz Rocku pt. "Kat i Roman Kostrzewski i Kat". Luczyfer dostałby chyba zawału.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Emilio » sob wrz 02, 2023 4:07 pm

Mogłaby być ta kniga do Zwierciadła i resztę obrzucania się gównem zakryć zasłoną milczenia.
Nie, bo wtedy ominięto by ważny dla Kata okres Popióra i współpracy z Jackiem Hiro
Jak dla mnie mogliby to pominąć. Żeby nie było, chodzi mi o płyty obu "katów" po zwierciadle.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Schizoid » wt wrz 26, 2023 10:35 pm

Jak ktoś się zastanawia, czy warto kupić książkę o Kacie - tak, bardzo warto. Dla fanów lektura obowiązkowa, ale to także po prostu znakomita publikacja. Bardzo wiele się wyjaśniło, trochę gówna wypłynęło na wierzch.

Bardziej rozpisałem się tutaj: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 6221069678
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5398
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: mic7 » śr wrz 27, 2023 9:09 pm

Popiór wyda debiutancki krążek "Pomarlisko" 12 października. Będzie słuchane.

Preorder zamówiony a dziś Panowie wrzucili na YT całą płytę "Pomarlisko" do odsłuchu.

Ps książka już w drodze :jee:

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Żelazny » śr wrz 27, 2023 9:17 pm

Jak ktoś się zastanawia, czy warto kupić książkę o Kacie - tak, bardzo warto. Dla fanów lektura obowiązkowa, ale to także po prostu znakomita publikacja. Bardzo wiele się wyjaśniło, trochę gówna wypłynęło na wierzch.
Wleciało dziś na Legimi, myślałem, że łyknę na raz, ale to taka lektura długa, że się nie da jednak.

Ale pierwsze wrażenie - tak jak piszesz - pozycja obowiązkowa dla chyba każdego polskiego fana metalu.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Schizoid » czw wrz 28, 2023 10:10 am

Prawda. Żyła bardzo fajnie opisał realia PRL-u. Z przyczyn metrykalnych nie miałem szansy doświadczyć tamtych czasów, ale ta książka naprawdę nieźle je oddaje. Ludzie, którzy je pamiętają, najpewniej wybiorą się w mentalną wycieczkę do ery swojej młodości.

Choć przyznam, że najbardziej intrygujący był dla mnie rozdział poświęcony ostatecznemu rozpadowi zespołu.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Mila
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 518
Rejestracja: pt maja 28, 2010 10:08 pm
Skąd: wlkp

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Mila » czw wrz 28, 2023 10:36 am

Jak ktoś się zastanawia, czy warto kupić książkę o Kacie - tak, bardzo warto. Dla fanów lektura obowiązkowa, ale to także po prostu znakomita publikacja. Bardzo wiele się wyjaśniło, trochę gówna wypłynęło na wierzch.
Wleciało dziś na Legimi, myślałem, że łyknę na raz, ale to taka lektura długa, że się nie da jednak.

Ale pierwsze wrażenie - tak jak piszesz - pozycja obowiązkowa dla chyba każdego polskiego fana metalu.
Ooo...Legimi piękna sprawa! Nie spodziewałam się tej pozycji tutaj i tak szybko, wow.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: gumbyy » czw wrz 28, 2023 11:15 am

Zakup obowiązkowy, szczególnie po tym co napisaliście :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Schizoid » pt wrz 29, 2023 2:54 pm

Odpaliłem tego Popióra... No ciężko się tego słucha. Głównie przez wokal, on jest naprawdę słaby. Riffowo ochów i achów nie ma, jest bezpiecznie. Gdyby za mikrofonem był Roman, to słuchałoby się tego znacznie lepiej.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: gumbyy » pt wrz 29, 2023 3:02 pm

Też posłuchałem i jest okej. Wokalnie jest śpiewane trochę pod Romana, no ale to nie te buty. Muzycznie w porządku, ale bez szału. Czekam na CD :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5398
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: mic7 » pt wrz 29, 2023 3:29 pm

Niestety jest średnio ,wokal kiepski ,płyta Roman &Kat - Popiór to była piękna jazda w porównaniu do Pomarliska ,Roman robił ZASADNICZĄ różnicę.
Liczyłem na więcej.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Żelazny » pt wrz 29, 2023 9:47 pm

I książka za mną.

Cóż tu dużo mówić, polecam każdemu. Mimo tego, że autor był bliskim przyjacielem Romana, co dokładnie opowiedział w ostatnim rozdziale, to w żadnym wypadku nie jest hagiografia Kostrzewskiego, czy książka wybielająca go, krytykując jedynie Luczyka. Wręcz przeciwnie, całkiem sporo jest przytoczonych opinii, które wręcz stawiają w bardziej pozytywnym świetle Luczyfera. Celną wydaje się być diagnoza, że PL odjebało do reszty po rozpadzie składu z Mind Cannibals (swoją drogą, byłem na tym koncercie Helloween w 2005, gdzie Kat Luczyka miał być supportem a nie zagrali ze względu na wyimaginowaną "kontuzję" Prętkiewicza i potwierdzam - przyjęcie wówczas byłoby w najgorszym razie neutralne, nikt tam Luczyka wówczas nie chciał wyzywać, ale cóż - spękał i stracił okazję pokazania się w Polsce z tym składem). Potem to już coraz dalsze odmęty szaleństwa.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Schizoid » pt wrz 29, 2023 10:20 pm

Powiem więcej, ja ostatnio pod wpływem książki odpaliłem Mind Cannibals i... Słuchało się tego dość ok. Wiadomo, ten materiał to jest w głównej mierze dzieło Gronosa, ale nie zmienia to faktu, że mowa o Kacie bez Romana. Gdyby Luczyk nie zwariował, gdyby nie miał takich kompleksów i fobii, to może jakoś tam udałoby mu się odnaleźć na polskim rynku nawet bez Kostrzewskiego.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: gumbyy » pt wrz 29, 2023 10:37 pm

No spokojnie mógł swoją muzę grać i tyle. Jakby to było dobre, to i ludzie nawet pod szyldem KAT to przyjęli. A jak się Piotrowi odkleiło pod sufitem, to pogrzebał wszystko.
www.MetalSide.pl

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Żelazny » pt wrz 29, 2023 10:45 pm

No bo wlaśnie wg książki, ten skład z Mind Cannibals na żywo dobrze wypadał. I nie są to opinie Luczyka, a Oseta czy Dziewulskiego, a zatem ludzi którzy nie mieli żadnego interesu w tym, żeby Luczykowi kadzić. Wyszedłby wtedy przed tym Helloween, poszłaby fama że na żywo wypada to całkiem ok i by mogły funkcjonować równolegle Katy Romana i Luczyka. Ale spękał i wolał wymyślać kontuzje Prętkiewicza.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: gumbyy » czw paź 05, 2023 9:43 pm

www.MetalSide.pl


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość