Exodus

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Exodus

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 12:00 am

Zespół równie genialny jak i trochę niedoceniany. Zawsze (niesłusznie) był gdzieś obok Slayera, Metalliki, Testamentu i innych gigantów amerykańskiego thrashu.
Grupa godna uwagii ze względu na "Bonded by blood", "Fabulous disaster" oraz dwa ostatnie albumy "Tempo of the damned" i "Shovel headed kill machine".
Troszkę przekombinowali na "Impact Is Imminent" i "Force Of Habit", ale od czasu ich zreformowania większość zespołów thrash metalowych powinna brać u nich korepetycje jak powinno się grać ten gatunek muzyki.

Paul Baloff ['] - byłeś genialnym wokalistą

Taka ciekawostka - na pierwszej demówce słychać wpłyty NWOBHM, niestety jakość tego nagrania pozostawia trochę do życzenia. Jest to jedyne wydawnictwo w tworzeniu którego brał udział Kirk Hammett.
Na TOTD jest jeden kawałek współtworzony przez Kirka - "Impaler" - cud, miód i orzeszki.

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Exodus

Postautor: Bonzo » czw wrz 14, 2006 12:02 am

panieee daj pan spokoj, nie no jutro sie wypowiem na temat tej kapelki, ale zawsze to byla scisla czolowka kapel thrashowych

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: Exodus

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 12:03 am

zawsze to byla scisla czolowka kapel thrashowych
Panie, mnie chodzi o to, że jak się kogoś pytasz to nikt nie wymieni Exodusa w pierwszej trójce, chociaż tam jest jego miejsce. Clear?

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Exodus

Postautor: Bonzo » czw wrz 14, 2006 12:08 am

zawsze to byla scisla czolowka kapel thrashowych
Panie, mnie chodzi o to, że jak się kogoś pytasz to nikt nie wymieni Exodusa w pierwszej trójce, chociaż tam jest jego miejsce. Clear?
yep, pierwsza trojka mowisz? no w sumie... test, exo, sleja, meta... łapie sie, ale na pierwsza "czworke" :P

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: Exodus

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 12:09 am

zawsze to byla scisla czolowka kapel thrashowych
Panie, mnie chodzi o to, że jak się kogoś pytasz to nikt nie wymieni Exodusa w pierwszej trójce, chociaż tam jest jego miejsce. Clear?
yep, pierwsza trojka mowisz? no w sumie... test, exo, sleja, meta... łapie sie, ale na pierwsza "czworke" :P
Dark Angel
Exodus
Sabbat/Sacrifice? :D

herki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4929
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:05 pm
Skąd: wawa

Re: Exodus

Postautor: herki » czw wrz 14, 2006 12:09 am

Panie, znasz coś takiego jak gust? Ja bym Exodusa co najwyżej wrzucił do pierwszej trójki amerykańskich zespołów thrashowych założonych w roku 1980 :lol:

Żarty żartami, ale szczerze to lubię i bardzo szanuję ten zespół. Trochę żałuję, że na koncert się ostatnio nie wybrałem, ale cóż - takie życie.

ps. Polski Exodus lepszy \m/

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Exodus

Postautor: Bonzo » czw wrz 14, 2006 12:13 am

Panie, mnie chodzi o to, że jak się kogoś pytasz to nikt nie wymieni Exodusa w pierwszej trójce, chociaż tam jest jego miejsce. Clear?
yep, pierwsza trojka mowisz? no w sumie... test, exo, sleja, meta... łapie sie, ale na pierwsza "czworke" :P
Dark Angel
Exodus
Sabbat/Sacrifice? :D
chlopie co ty ze wsi jestes? ales zrobil zestawienie, no ale niech ci bedzie

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: Exodus

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 12:18 am

chlopie co ty ze wsi jestes? ales zrobil zestawienie, no ale niech ci bedzie
Faktem jest, że Tychy to jedna wielka wieś, ale tak uważam i swojego stanowiska nie zmienię. Te kapele uważam za najlepsze z thrashu, a że taki Sabbat czy Sacrifice nigdy specjalnie się nie wybił nie znaczy, że jest gorszy np. od Metalliki.

P.S.Tematem jest Exodus.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Exodus

Postautor: Artur » czw wrz 14, 2006 12:23 am

Heh, a nosiłem się z założeniem tego topicu, ale stwierdziłem, że lepiej najpierw całą dyskografię poznać :wink: Ale bardzo fajnie, że temat powstał :D
Ja się szerzej wypowiem jutro, ale na dziś dzień stwierdzam, że ostatnie 2 albumy są zajebiste(ze wskzaniem jednak lekkim na "TOTD"), i że z tych "wielkich thrashu" to oni teraz najwięcej sobą prezentują, jak mi się wydaje...
Ktoś też kiedyś bardzo fajnie powiedział - "ten kto wymyślił Wielką Czwórkę" powinien dostać w ryj. Za co ?? Za TestAmenT i Exodus, a ja się pod tym podpisuję wszystkim co mam...
Panie, mnie chodzi o to, że jak się kogoś pytasz to nikt nie wymieni Exodusa w pierwszej trójce, chociaż tam jest jego miejsce. Clear?
Ja tam trójki nie mam :wink: Ale podejrzewm, że wraz z poznawaniem kolejnych płyt Exo, ten zespół będzie u mnie coraz bardziej zyskiwał :)

Aha - na oficjalnej widnieją daty koncertów w Europie tej zimy(listopad/grudzień, więc taka prawie zima :lol: ), jest tam sporo przerw, więc liczę , że może coś się u nas zorganizuje, wtedy jadę na 90% :D
Te kapele uważam za najlepsze z thrashu, a że taki Sabbat czy Sacrifice nigdy specjalnie się nie wybił nie znaczy, że jest gorszy np. od Metalliki.
No to też jest dobry punkt widzenia... jest pełno świetnych, niedocenianych kapel i dobrze, że są tacy, którzy potrafią je docenić. Tak więc jedyne co ja mogę powiedzieć o Twojej "trójce" to to, że jest po prostu ciekawa.
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2006 12:25 am przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.

herki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4929
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:05 pm
Skąd: wawa

Re: Exodus

Postautor: herki » czw wrz 14, 2006 12:24 am

"ten kto wymyślił Wielką Czwórkę" powinien dostać w ryj.
A jaka jest, bo ciągle zapominam co jest do niej zaliczane?

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: Exodus

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 12:25 am

wtedy jadę na 90% :D
Jo tyż. Chyba, że będę miał taką sytuację finansową, że nie będę mógł jechać (tak jak teraz, że nie dane mi było zobaczyć Obituary, Sinister i Grave :( ).
Swoją drogą co myślicie o zmianie wokali w zespole na przestrzeni lat?

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Exodus

Postautor: Artur » czw wrz 14, 2006 12:27 am

A jaka jest, bo ciągle zapominam co jest do niej zaliczane?
Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax
Swoją drogą co myślicie o zmianie wokali w zespole na przestrzeni lat?
Zetro był spoko, bardzo charakterystyczny.... ale Dukes jest po prostu zajebisty :rocx

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: Exodus

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 12:27 am

podejrzewm, że wraz z poznawaniem kolejnych płyt Exo, ten zespół będzie u mnie coraz bardziej zyskiwał :)
Znaczy, że nie znasz tych starszych, czy że czekasz na nowe?

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Exodus

Postautor: Artur » czw wrz 14, 2006 12:28 am

Znaczy, że nie znasz tych starszych, czy że czekasz na nowe?
Niestety chodzi o starsze.. :/ Ale już od jakiegoś czasu się planuję za nie zabrać, a teraz to już spoko, bo wkrótce je wreszcie będę miał.

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: Exodus

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 12:28 am

Zetro był spoko, bardzo charakterystyczny.... ale Dukes jest po prostu zajebisty :rocx
Widzę, że nie słyszałeś jeszcze Baloffa - polecam pierwszą płytę i "Another Lesson in Violence" gdzie można porównać umiejętności Paula i Zetry (grają "Impaler")

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: Exodus

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 12:29 am

Znaczy, że nie znasz tych starszych, czy że czekasz na nowe?
Niestety chodzi o starsze.. :/ Ale już od jakiegoś czasu się planuję za nie zabrać, a teraz to już spoko, bo wkrótce je wreszcie będę miał.
Warto. "Bonded by blood" bije "Reign in blood" Slayera na głowę

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Exodus

Postautor: Bonzo » czw wrz 14, 2006 12:30 am

A jaka jest, bo ciągle zapominam co jest do niej zaliczane?
Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax
pierwsze slysze :P to chyba nie moja 4 :P

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Exodus

Postautor: Artur » czw wrz 14, 2006 12:31 am

Widzę, że nie słyszałeś jeszcze Baloffa - polecam pierwszą płytę i "Another Lesson in Violence" gdzie można porównać umiejętności Paula i Zetry (grają "Impaler")
No oBallofie sporo się naczytało... sama jego historia też smutna..
Warto.
Ma się rozumieć :D "Bonded By Blood" to ponoć KVLT \m/ :wink:

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Exodus

Postautor: Artur » czw wrz 14, 2006 12:34 am

pierwsze slysze to chyba nie moja 4
No to jest właśnie tzw. Wielka Czwórka (Big Four) amerykańskiego thrashu... jest jeszcze Święta Trójca (Holy Trinity) thrashu niemieckiego - Kreator, Sodom i Destruction oczywiście.
No jeśli idzie o mnie to też nie jest moja "czwórk", jeśli już takową miałbym wybrać.

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: Exodus

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 12:34 am

No oBallofie sporo się naczytało... sama jego historia też smutna.
http://youtube.com/watch?v=OgTWhjzAJIw :(


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości