King Diamond

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: King Diamond

Postautor: Pierre Dolinski » wt sie 20, 2019 7:17 am

No to może jednak obskoczy z nowym materiałem festiwale w Europie i pojawi się ponownie na Mystic. :D

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5484
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: King Diamond

Postautor: Sardi » śr sie 21, 2019 9:06 am

No to może jednak obskoczy z nowym materiałem festiwale w Europie i pojawi się ponownie na Mystic. :D
No ciekawe kiedy będzie miał na to czas :P
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: King Diamond

Postautor: Bon Dzosef » śr sie 21, 2019 12:28 pm

Nie ma opcji żeby wrócił na Mystic 2020 jako KD
Szkoda, że Europa potraktowana po macoszemu, względem USA.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Deleted User 2259

Re: King Diamond

Postautor: Deleted User 2259 » pt sie 23, 2019 11:07 pm


Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: King Diamond

Postautor: Schizoid » pt lis 08, 2019 12:20 am

Singiel na Spotify, a rano wjedzie pewnie teledysk na YT. Po zapoznaniu się ze studyjną wersją, uważam ten numer za dobry. To oczywiście już nie to, co kiedyś, ale jest git. Fajne smyczki w tle. W sumie to ten kawałek napawa optymizmem co do płyty...Kiedykolwiek ona wyjdzie :lol:
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: King Diamond

Postautor: blackcocker » pt lis 08, 2019 7:12 am

Kiedyś to był krul, nie to co tera kwii
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: King Diamond

Postautor: Vorgel » pt maja 08, 2020 9:33 am

Jestem po wysłuchaniu nowego CD reissue Abigai, winyl replica.

Jest to dokładnie winyl replica, co do detalu. A więc, okładka, bardzo twarda jak w winylu tyle, że dużo mniejsza, więc ciężko wyciąga się płytę. Wkładka jak w winylu, ale że mniej miejsca więc składa się na cztery, reprodukcja zdjęcia z fuckami taka sobie. Na odwrocie zrobiono ten sam błąd co na winylu i przestawiono zdjęcia Andyego i Michaela, przez co ma się wrażenie, że Andy jest leworęczny. Sam krążek czarny po obu stronach, jak winyl to winyl. Co do wydania, absolutnie nie zachwyca i wolałbym by to przeniesiono do jewel case, chociaż sama płyta ładnie wygląda.

Brzmienie jednak rekompensuje wszystkie niedostatki wydania. Czegoś podobnego nie usłyszycie na remasterze, ani nawet na oryginalnym wydaniu CD reissue, nie remasterze z lat 90 (bo porównałem). Najwyraźniej zostało przeniesione 1:1 z płyty winylowej z zachowaniem tamtej dynamiki. Słychać każdy szmer blach, a bas rzeźbi lepiej niż na płytach Iron Maiden. Płyta nagrana jest cicho, więc z pewnością nie dla maniaków ubitych placków do słuchania z youtuba.

Znalazłem jeszcze parametry, zgodnie z tym co słyszałem. Rewelka.

http://dr.loudness-war.info/album/view/173850

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: King Diamond

Postautor: blackcocker » pt maja 08, 2020 10:44 am

Ja czekam na placuszki Eye i Abigail :D CO ZA POWRÓT!
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: King Diamond

Postautor: Zdan » pt maja 08, 2020 10:50 am

Muszę to porównać do swojego bicia japońskiego FEMS bo zawsze wydawało mi się idealne wręcz.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: King Diamond

Postautor: Schizoid » pt maja 08, 2020 11:30 am

Posiadam winyla Abigail z najnowszej serii wznowień i jestem z niego bardzo zadowolony. Remastery Roadrunnera bywały plastikowe, w przypadku Abigail i Them kłuło mnie to szczególnie. Placuszek brzmi dynamicznie, żywo, perkusja przestała być kawałkiem kartonu. Od strony wizualnej nie jest to jakieś wypasione wydawnictwo, bo w środku poza płytą znajdziemy jedynie insert z tekstami i fotką, ale doznania słuchowe wyśmienite, a to liczy się najbardziej.

Dodam tylko, że ceny za CD są śmiesznie wysokie, ponad 5 dych za nowy kawałek tekturki i płytę CD to nie jest uczciwa cena.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: King Diamond

Postautor: Zdan » pt maja 08, 2020 11:41 am

Widziałem jak wygląda wydanie CD i nigdy bym czegoś takiego nie kupił. Może gdyby było w normalnym jewelu. Na szczęście nie muszę się tym przejmować.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: King Diamond

Postautor: Vorgel » pt maja 08, 2020 12:21 pm

Cena 57 zeta to rzeczywiście gruba przesada, chociaż pamiętam, że jak pojawiły się remastery Pink Floyd podobnie wydane, też tyle kosztowały. Dopiero ich wznowienia z 2016 były tańsze. Natomiast jakość nagrania jest rewelacyjna. Na remasterach najbardziej z dynamiką ucierpiały Abigail i Them.

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: King Diamond

Postautor: Zdan » pt maja 08, 2020 12:43 pm

Muszę się odezwać do kogoś kto to ma i porównać z tym FEMS. Zobaczymy jak się będzie prezentować.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: King Diamond

Postautor: MaidenFan » ndz maja 10, 2020 7:56 pm

Posiadam winyla Abigail z najnowszej serii wznowień i jestem z niego bardzo zadowolony. Remastery Roadrunnera bywały plastikowe, w przypadku Abigail i Them kłuło mnie to szczególnie.
Ja kupiłem kiedyś, dawno temu boxa z reedycjami Roadrunnera, brzmią tak sobie. Może jutro odpalę sobie Abigail pierwsze wydanie, a potem reedycję, bo w sumie nigdy tak nie porównywałem.
Co ciekawe box zawiera pierwsze 5 płyt, a kosztował 80 zł.
Tylko tu mowa o CD, nie o winylach.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: King Diamond

Postautor: blackcocker » ndz maja 10, 2020 8:07 pm

Posiadam winyla Abigail z najnowszej serii wznowień i jestem z niego bardzo zadowolony. Remastery Roadrunnera bywały plastikowe, w przypadku Abigail i Them kłuło mnie to szczególnie.
Ja kupiłem kiedyś, dawno temu boxa z reedycjami Roadrunnera, brzmią tak sobie. Może jutro odpalę sobie Abigail pierwsze wydanie, a potem reedycję, bo w sumie nigdy tak nie porównywałem.
Co ciekawe box zawiera pierwsze 5 płyt, a kosztował 80 zł.
Tylko tu mowa o CD, nie o winylach.
I pewnie są w tych kartonikowych kopertach? :(
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: King Diamond

Postautor: MaidenFan » ndz maja 10, 2020 9:00 pm

Tak, są w kopertach. Jak kupowałem to z 5 lat temu to mi to nie przeszkadzało, teraz bym już takiego czegoś raczej nie kupił.

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: King Diamond

Postautor: Zdan » ndz maja 10, 2020 9:04 pm

To mi przypomina, że kiedyś miałem edycję deluxe "Melissy" Fate. Potem porównałem z japońskim pierwszym biciem to poszła na sprzedaż od razu ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: King Diamond

Postautor: Schizoid » pn maja 11, 2020 12:16 pm

Posiadam winyla Abigail z najnowszej serii wznowień i jestem z niego bardzo zadowolony. Remastery Roadrunnera bywały plastikowe, w przypadku Abigail i Them kłuło mnie to szczególnie.
Ja kupiłem kiedyś, dawno temu boxa z reedycjami Roadrunnera, brzmią tak sobie. Może jutro odpalę sobie Abigail pierwsze wydanie, a potem reedycję, bo w sumie nigdy tak nie porównywałem.
Co ciekawe box zawiera pierwsze 5 płyt, a kosztował 80 zł.
Tylko tu mowa o CD, nie o winylach.
Mnie od lat raziły te remastery. Nie wszystkie, bo taki Fatal Portrait brzmi całkiem spoko, porównując z moim winylem (niestety nie mam pewności co do roku wydania, możliwe że 1989) nie słyszę tam zbyt dużej ingerencji w dźwięk. Ale Abigail i Them to tragedia. Mam szczęście być posiadaczem winylowego 1st pressa tej drugiej i brzmi nieporównywalnie lepiej. Oczywiście mając te 14 lat i słuchając tych płyt po raz pierwszy to nie miało znaczenia, ale z czasem zaczęło mi przeszkadzać coraz bardziej. Teraz jeśli słucham Them z fizycznego nośnika, to w ruchu jest wyłącznie LP.

Czekam, aż przyjdzie mi The Eye z tych nowych reedycji, bardzo ciekawi mnie pierwotne brzmienie tej płyty. Być może jest znacznie inne od tego, które znam, ale niekoniecznie, bo to specyficzny materiał i remaster Roadrunnera nie sprawiał wrażenia szczególnie złego.

@Zdan, to DVD w edycji deluxe Melissy jak się prezentowało? Nagrywane kartoflem, czy nawet spoko?
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: King Diamond

Postautor: Zdan » pn maja 11, 2020 12:19 pm

O ile pamiętam dobrze to dało się to oglądać ale bez żadnych fajerwerków. Ale mogę się mylić bo to było dawno temu.

Deleted User 2259

Re: King Diamond

Postautor: Deleted User 2259 » sob cze 27, 2020 8:50 pm

Jak coś to pojawiło się też The Eye w maju <jesli chodzi o te wznowienia<


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość