Dream Theater

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » pn wrz 11, 2017 8:34 pm


Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Dream Theater

Postautor: krusejder » wt wrz 12, 2017 10:51 am

półtora roku, nie takie nowe
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » wt wrz 12, 2017 7:33 pm

Faktycznie dopiero teraz przesłuchałem, ale na yt nie było, za to pojawił się Budokan z tej trasy.

https://www.youtube.com/watch?v=KiQBZ7Z5-NI

Cały gig na tym profilu. Jakoś straszna, trza będzie znaleźć na Dime.

I trochę o sprzęcie JP :
http://www.musicradar.com/news/rig-tour-dream-theater

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Dream Theater

Postautor: Bon Dzosef » sob wrz 16, 2017 12:31 am

A ja postanowiłem przesłuchać całą dyskografię i po wielu latach zrobić drugie podejście.

Kończę pierwszą płytę, mam wrażenie, że to koktajl z muzyki z gier Pokemon (które uwielbiam :P ), Rush na sterydach i paru innych rzeczy. Chociaż wolałbym, żeby zamienili klawisze na drugą gitarę.

Zobaczymy jak będzie dalej.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » sob wrz 16, 2017 3:37 am

Posłuchaj koniecznie majesty demos, i WDaDu DEMOS tam jest sporo utworów, które nie weszły na zadna płyte i brzmia troche jak Maiden, Rush (ich dwie najwieksze inspiracje) oraz Queensryche.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Dream Theater

Postautor: Bon Dzosef » sob wrz 16, 2017 8:08 am

Queensryche... poszedlem na nich na Graspopie. Wygladali jak Janusze i grali jakieś smuty. Dopiero pod koniec ogarnąłem, że... pomyliłem sceny i jestem na czymś zupelnie innym :mrgreen:
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » sob wrz 16, 2017 8:13 am

A co do klawiszy, to bez nich imo nie ma DT, ale wrzucę Ci utwór z trasy Awake, gdzie grali wałek z debiutu bez klawiszy, bo nowy klawiszowiec nie zdążył się go nauczyć, to tak w ramach ciekawostki :)

https://www.youtube.com/watch?v=ez3rqTfZJXc

Debiut to spokojnie ich top 5 płyt myślę. Choć wielu fanów stawia ją najniżej :lol:

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Dream Theater

Postautor: Dejavu » sob wrz 16, 2017 2:12 pm

Queensryche... poszedlem na nich na Graspopie. Wygladali jak Janusze i grali jakieś smuty. Dopiero pod koniec ogarnąłem, że... pomyliłem sceny i jestem na czymś zupelnie innym :mrgreen:
Nieźle :D

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Dream Theater

Postautor: krusejder » ndz wrz 17, 2017 10:39 pm

Posłuchaj koniecznie majesty demos, i WDaDu DEMOS tam jest sporo utworów, które nie weszły na zadna płyte i brzmia troche jak Maiden, Rush (ich dwie najwieksze inspiracje) oraz Queensryche.
W każdej prawdziwej kapeli najlepsze są dema przed pierwszą płytą, może jeszcze debiut ... Reszty nie warto słuchać ;)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » pn wrz 18, 2017 8:59 am


Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Dream Theater

Postautor: Bon Dzosef » pt wrz 22, 2017 10:11 am

Images and Words bardzo pozytywnie, chociaż brzmi jakby w studiu mieli dwie gitary, przynajmniej w niektórych momentach (albo bas przesterowali bardziej niż Joey DeMaio).

Wokal mi przypadł do gustu, chociaż memy jadą z nim bezlitośnie. Przesłucham sobie jeszcze pewnie 2-3 razy i ruszę dalej z dyskografią.

Aha i dalej wolałbym dwie gitary i marginalne klawisze, zamiast jednej i wyrazistych klawiszy, ale to chyba burzy się we mnie moja thrashowa krew ;) .
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » pt wrz 22, 2017 4:27 pm

2 gitary, bo kilka ściezek czasami jest , na basie akurat nagrywał 4 stronowym na tym albumie, choć może sie wydawać lekko przesterowany, vide solo JMX w Metropolis.

Serek to mój wokalista wszech czasów, właśnie za 2 pierwsze płyty z jego udziałem, jak wiemy potem bywało już różnie. Jestem bardzo ciekawy co powiesz o Awake.
Takki gitarzysta jak JP nie potrzebuje drugiego gitarnika w bandzie. Jak chce sobie posłuchać grę JP z kimś innym, to włączam G3 ;)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Dream Theater

Postautor: Dejavu » pt wrz 22, 2017 5:44 pm

Studyjnie to wiadomo, że się robi więcej ścieżek instrumentu, niż jest instrumentalistów, ale generalnie uważam, że DT w żadnym razie nie potrzebuje drugiego gitarzysty, gitarowych popisów jest dużo, bardzo dużo. Klawisze na wczesnych płytach są bardzo dobre, trochę tandetnych brzmień się zdarza Jordanowi niestety (chociaż uważam go za dobrego klawiszowca).
A ja jestem ciekaw jak się Dżozefowi spodoba Train of Thought. Tam takiego bardziej metalowego grania jest sporo. I brzmieniowo ciężej. Ja osobiście nie jestem fanem tej płyty, ale bardzo dobrego grania jest tam sporo.

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » sob wrz 23, 2017 2:10 pm

Klawisze na wczesnych płytach są bardzo dobre, trochę tandetnych brzmień się zdarza Jordanowi niestety (chociaż uważam go za dobrego klawiszowca).
A ja jestem ciekaw jak się Dżozefowi spodoba Train of Thought. Tam takiego bardziej metalowego grania jest sporo. I brzmieniowo ciężej. Ja osobiście nie jestem fanem tej płyty, ale bardzo dobrego grania jest tam sporo.
Kevin robił niesamowity klimat, Jordan na ostatnim albumie na szczęście oszczędził nam tym odpustowych brzmień, nawet mnie jako fanatyka to do końca nie przekonuje :P. A ToT to chyba najlepszy ich okres live (no może IaW tour była lepsza), wtedy żonglowali setami jak nigdy i ten ich sound, wszyscy poza LaBrie byli w życiowej formie, choć oni cały czas w niej są. Mnie się ostatnio ToT znowu zaczyna podobać, ale to raczej końcówka ich płyt w moim rankingu. ToT to płyta Pietruchy i MP.

Dzosef jak przesluchasz wszystkie płyty, to zrób ranking, chętnie zobaczę. Nie wiem czy koncertówki też słuchasz, ale polecam Live at the Marquee, nie dość, że klub znany, to jeszcze znakomite wykonania wałków z pierwszej płyty, no i boskie Bombay Vindaloo.

Dziś mija 20 lat od ukazania się Falling Into Infinity, a poniżej próbka możliwości chłopaków z NYC 2004.
https://www.youtube.com/watch?v=_9fy-72oJQI

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Dream Theater

Postautor: Bon Dzosef » sob wrz 23, 2017 6:12 pm

Studyjnie to wiadomo, że się robi więcej ścieżek instrumentu, niż jest instrumentalistów
Momentami brzmiało to jak duet gitarzystów, z wyraźnym podziałem rytmiczny/prowadzący. Aż żałuję, że tego nie wynotowałem. Dziś się zabieram za ostatni odsłuch Images, a potem lecę dalej z dyskografią.
Dzosef jak przesluchasz wszystkie płyty, to zrób ranking, chętnie zobaczę.
Jasne, chociaż będzie trochę na czuja, ciężko przyswoić tak dużo muzyki w relatywnie krótkim czasie ;) .
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » sob wrz 23, 2017 8:32 pm

A koncertówek będziesz słuchać?

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Dream Theater

Postautor: Bon Dzosef » sob wrz 23, 2017 10:38 pm

Pewnie dopiero jak zacznę rozpoznawać po kawałkach studyjny materiał.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » pn paź 16, 2017 2:37 pm

G3 po raz pierwszy z JP w Europie.

Znane są 4 daty :

Mar 16, 2018
Moscow, Central RU
Crocus City Hall

i 3 gigi we Włoszech w kwietniu, będzie się działo.

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » pt paź 20, 2017 6:17 pm

http://teamrock.com/feature/2017-10-20/ ... -new-album

Już dziś premiera nowej płyty, nowego zespołu MP i Dereka Sheriniana.

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » czw paź 26, 2017 6:31 pm

https://www.setlist.fm/setlist/dream-th ... 31d9c.html

Zmiany w secie, a jednak zaskoczyli, pogrom.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: johnny_o, niehouse, thorgal_30 i 2 gości