Flight of Icarus

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Flight of Icarus

Postautor: Nomad » sob cze 30, 2007 2:20 pm

Co sądzicie o tym utworze, wiem że głupio zakładać tematy o pojedynczych utworach,ale tu jest taka specyficzna sprawa, że ten świetny utwór praktycznie od 20 lat nie grany jest na koncertach, osobiście tego nie rozumiem, wiem o co mniej więcej chodzi,bo czytałem o tym ale nie przekonuje mnie to ,że niby jest zbyt prosty i nie ma dłuższego sola, no mógłby może i mieć,ale to przecież nie jest zarzut.
Utwór to dla mnie typowy utwór w którym maczał palce Adrian Smith, majestatyczny wstęp, dopracowane zwrotki i bardzo ,bardzo melodyjny refren w którym jakby wszystko eksploduje, do tego perfekcyjnie zagrany.Jeszcze trzeba zwrócić uwagę na niesamowity wokal Bruce'a Dickinsona ,ale to tyczy się wszystkich nagrań z tej płyty.
Utwór od początku był moim ulubionym na Piece of Mind potem przegonił go Trooper, jednak ostatnio stwierdziłem że to jednak Flight jest najlepszy no i ulubiony dla mnie, także jeden z ulubionych wogóle u Iron Maiden.
Ktoś kiedyś gdzieś napisał w Teraz Rocku że utwór zainspirował całą rzesze zespołów heavy-metalowych ,pojawia się motyw lotu ,wolności ,wątki mitologiczne ,czyli tematy które często były poruszane w tekstach heavy-metalowych głównie zespołów tzw. melodyjnego heavy-metalu czy jak kto woli europejskiego power-metalu..zresztą mniejsza z tym ,utwór to jeden z najwspanialszych dokonań Iron Maiden i mam nadzieje że kiedyś jeszcze usłysze go na żywo.

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Flight of Icarus

Postautor: syzygy » sob cze 30, 2007 2:50 pm

le tu jest taka specyficzna sprawa, że ten świetny utwór praktycznie od 20 lat nie grany jest na koncertach
Bruce go grał na trasie promującej Accidenta. :wink:

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Flight of Icarus

Postautor: wojteq » sob cze 30, 2007 3:34 pm

no to był pierwszy utwór Maiden, jaki usłyszałem (pierwszy gdy jednocześnie wiedziałem, że to IM), więc darzę go ogromnym sentymentem, esencja maiden jak dla mnie, zresztą tak jak większość Piece of Mind.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Flight of Icarus

Postautor: WICKER MAN » sob cze 30, 2007 3:58 pm

Wspaniały utwór... Esencja tego co najlepsze w Maiden! Zwłaszcza cięższe, koncertowe wykonanie Bruce'a z Adrianem i Roy'em Z urywało... nie powiem co. ;)
Niestety obawiam się, że już nigdy nie usłyszymy tego kawałka na żywo... :( Niestety Steve Harris nie jest jego zwolennikiem... Od początku niezbyt mu się on podobał, bo 'Arry chciał, żeby był szybszy - z charakterystycznym maidenowym galopem. Jednak ponieważ Bruce postawił na swoim, przez co kawałek różni się od wielu "typowych" numerów Maiden, Steve się na niego trochę obraził i nie chce już go grac live... A wielka szkoda...

Awatar użytkownika
dkruczek
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 11:14 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Flight of Icarus

Postautor: dkruczek » sob cze 30, 2007 4:00 pm

Jeszcze trzeba zwrócić uwagę na niesamowity wokal Bruce'a Dickinsona
Szczególnie 13-sekundowe "fly" (chyba) na końcu :D

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Flight of Icarus

Postautor: Mr.Hankey » sob cze 30, 2007 4:29 pm

Maideni już tak mają, że wiekszości swoich najlepszych numerów paradoksalnie nie grają na żywo.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Flight of Icarus

Postautor: Nomad » sob cze 30, 2007 4:32 pm

W latach '80 ,na tych trasach praktycznie wszystkie świetne utwory zostały zagrane, jednak teraz gdy płyty są coraz słabsze,a oni muszą koniecznie zagrać pełno utworów z nich ,a resztę utworów to tylko klasyki,nie zawsze genialne,to wiadomo żę brakuje miejsca dla takich utworów jak Powerslave,Flight of Icarus,The Prisoner,
Infinite Dreams,Killers,Afraid too Shoot Strangers czy Stranger in the Strange Land...tak można wymieniać i wymieniać.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Flight of Icarus

Postautor: vyrus » sob cze 30, 2007 6:28 pm

Krótko mówiąc Maiden wogóle nie gra swoich najlepszych numerów na koncertach :sad:
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Flight of Icarus

Postautor: iEvE » sob cze 30, 2007 9:25 pm

Wiadomo, uwielbiam, bo jest piękny. Ale chyba nawet dorbze że juz na żywo nie jst grany, obawiam się, że mogłoby wyjść fatalnie. Wiadomo że teraz i wtedy Bruce jest w szczytowej formie ( :B ) ale pewnie by wyoknanie jego wołało o pomstę. Lepiej se nie obrzydzac.

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Flight of Icarus

Postautor: Szajba » sob cze 30, 2007 9:41 pm

mam rozpracowany ten kawałek na wszystkie strony, prze moją mature :B ale kawalek swietny ;)
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Flight of Icarus

Postautor: Abstract » sob cze 30, 2007 10:03 pm

A czemu akurat ten? Jakas praca była na ten temat ? :B

Awatar użytkownika
michi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 467
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 12:41 am
Skąd: Gorlice/Kraków

Re: Flight of Icarus

Postautor: michi » sob cze 30, 2007 10:05 pm

Niestety Steve Harris nie jest jego zwolennikiem... Od początku niezbyt mu się on podobał, bo 'Arry chciał, żeby był szybszy - z charakterystycznym maidenowym galopem
To pewnie dlatego na żywo grany jest trochę szybciej. Osobiście wolę wersję studyjną, to wolniejszą, ma to jakby więcej magii wtedy, choć live też nie jest źle. A sam kawałek genialny- ciekawe zwrotki [chyba nigdy później ani wcześniej nie widziałem u Maiden akordów granych podobnie], melodyjny refren, jak zwykle kapitalne solówki [a co, Golden Years w końcu], no i outro... uwielbiam to przeciągnięte "fly" i solówke Murray'a :)
Dla niektórych taka ciekawostka, końcowe solo grane przez Adriana Smitha na trasie z Brucem: http://www.youtube.com/watch?v=jxj8biy1xmI

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Flight of Icarus

Postautor: vyrus » sob cze 30, 2007 10:15 pm

Można ten kawałek cały zobaczyć ?
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Maveral
-#Invader
-#Invader
Posty: 218
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:52 pm
Skąd: Rybnik

Re: Flight of Icarus

Postautor: Maveral » ndz lip 01, 2007 12:08 am

jest taka specyficzna sprawa, że ten świetny utwór praktycznie od 20 lat nie grany jest na koncertach
Jak nie jak tak ;-) Flight of Icarus (Tokio '97)
...brakuje miejsca dla takich utworów jak Powerslave (...), The Prisoner...
Te dwa utworki również były grane przez Bruce'a na trasie promującej Accident of Birth :)

Dlaczego FOI nie jest grany na koncertach? Hmmm mnie się wydaje, że Harris nie chce grać już czegoś, co Bruce "przywłaszczył" sobie w trakcie solowej kariery. Może prawnie ten kawałek znajduje się już w posiadaniu zespołu Bruce Dickinson? Tak samo może być z Powerslave i The Prisoner. Ale to już tylko moje przypuszczenie.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Flight of Icarus

Postautor: Nomad » ndz lip 01, 2007 12:18 am

Maveral z całym szacunkiem ale to co piszesz nie trzyma się kupy, to prędzej by solowy Dickinson je sobie przywłaszczył, to są utwory Iron Maiden i tylko Iron Maiden, a Bruce na koncertach oczywiście miał je prawo grać, tak samo jak Dio,Gillan czy Halford grali utwory kapel w których śpiewali,to jest normalne.
Co do tego którą wersję wolę studyjną czy z LAD lub Dortmund '83 to nie ma to dla mnie znaczenia,bo obie są świetne.

Maveral
-#Invader
-#Invader
Posty: 218
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:52 pm
Skąd: Rybnik

Re: Flight of Icarus

Postautor: Maveral » ndz lip 01, 2007 12:26 am

Maveral z całym szacunkiem ale to co piszesz nie trzyma się kupy, to prędzej by solowy Dickinson je sobie przywłaszczył
No przecież napisałem, że Dickinson przywłaszczył...
to są utwory Iron Maiden i tylko Iron Maiden, a Bruce na koncertach oczywiście miał je prawo grać, tak samo jak Dio,Gillan czy Halford grali utwory kapel w których śpiewali,to jest normalne.
Napisałem, że to tylko moje przypuszczenie, więc nie musi być to prawdą. Poza tym, nie wiem jak w innych kapelach, ale Dickinson miał prawo grać kawałki, które były (choć po części) jego dziełem. Nie wiem jak jest w światku muzycznym i dlatego mam pytanie - prawo do wykonywania utworu ma zespół, pod szyldem którego dany utwór został stworzony, czy prawo do wykonywania kawałka ma wyłącznie jego kompozytor(-zy)?

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Flight of Icarus

Postautor: Nomad » ndz lip 01, 2007 12:27 am

Nie, Dickinson mógłby na swoich koncertach grać pewnie i Running Free ,nikt by nawet tego nie zauważył z Maiden ,granie coverów jest rzeczą dowolną.
Ironi myśle że zagrają Powerslave na trasie Golden Years.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Flight of Icarus

Postautor: vyrus » ndz lip 01, 2007 10:22 am

To, że zagrają Powerslave jest pewne z wielu powodów, ktrych nie muszę wymieniać ;-)
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Flight of Icarus

Postautor: Budziol » ndz lip 01, 2007 9:47 pm

Wspaniały utwór... Esencja tego co najlepsze w Maiden! Zwłaszcza cięższe, koncertowe wykonanie Bruce'a z Adrianem i Roy'em Z urywało... nie powiem co. ;)
Niestety obawiam się, że już nigdy nie usłyszymy tego kawałka na żywo... :( Niestety Steve Harris nie jest jego zwolennikiem... Od początku niezbyt mu się on podobał, bo 'Arry chciał, żeby był szybszy - z charakterystycznym maidenowym galopem. Jednak ponieważ Bruce postawił na swoim, przez co kawałek różni się od wielu "typowych" numerów Maiden, Steve się na niego trochę obraził i nie chce już go grac live... A wielka szkoda...
eh... te fochy Harrisa ;)

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Flight of Icarus

Postautor: Nomad » ndz lip 01, 2007 10:56 pm

z foch to kto inny słynie w Iron Maiden...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości