Wywiady i newsy

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » wt mar 19, 2024 8:43 pm

Jedna czy dwie fajne solówki na całą płytę, to "trochę" mało, prawda?
Strasznie mało... niestety jak zostało to już zauważone - wyrównał poziom do reszty. Albo po prostu nie chce "kopać się z koniem"...
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1753
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Wywiady i newsy

Postautor: erosinho » śr mar 20, 2024 10:09 am

https://weszlo.com/2024/03/20/mart-poom ... biografia/

Wątek Iron Maiden także się tutaj pojawia.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Piotr Lange » śr mar 20, 2024 10:27 am

Tak, świetny artykuł, Ironi są znani z fanatycznego podejścia do piłki.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » śr mar 20, 2024 10:41 am

https://weszlo.com/2024/03/20/mart-poom ... biografia/

Wątek Iron Maiden także się tutaj pojawia.
Pamiętam gościa. Jakimś wybitnym bramkarzem nie był, ale zapamietałem go z tamtych lat przez jego narodowość i blond czuprynę ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1753
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Wywiady i newsy

Postautor: erosinho » śr mar 20, 2024 12:36 pm

Tak, świetny artykuł, Ironi są znani z fanatycznego podejścia do piłki.
I ostrą grę, nie tylko na scenie ale i na boisku :-) Przynajmniej wtedy, ponad 20 lat temu.

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » śr mar 20, 2024 12:39 pm

Jak raz widziałem Harrisa w akcji to miałem wrażenie, że mu ludzie z drogi schodzą. Może taka była konwencja tego meczu.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » śr mar 20, 2024 5:08 pm

Tak, świetny artykuł, Ironi są znani z fanatycznego podejścia do piłki.
I ostrą grę, nie tylko na scenie ale i na boisku :-) Przynajmniej wtedy, ponad 20 lat temu.
"Ostra" gra tam była i porażka 7:1 :lol: z bramkarzem w ataku u tych estończyków :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1226
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Wywiady i newsy

Postautor: johnny_o » śr mar 20, 2024 6:36 pm

Lubię ten zespół, choć wiem że z nimi jest trochę jak z NK. Tu wokal i tekst chujowe, ale instrumentalnie w punkt.
https://m.youtube.com/watch?v=CPeWnZB1J6I

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 718
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Dzosef » śr mar 20, 2024 7:34 pm

Wszyscy bronią Adriana, a jego pomysły na ostatnich płytach są tak samo gówniane jak reszty. Nikt się na plus nie wybija. Wszyscy wyrównali się poziomem do najsłabszego ogniwa.
XD ale zjebany komentarz

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » śr mar 20, 2024 8:48 pm

Dzosef co Ty byś mówił o płytach Maiden jakbyś się urodził pod koniec 60 i dorastał z Numberem, Powerslave czy Seventh Son? Jeśli Frontier czy (o zgrozo) Senjutsu są świetne to jakie są płyty z lat 80? Obawiam się, że nie znajdziemy przymiotników.

Maiden to lata 80 oraz jakieś dodatki. Taka prawda. Z płyt od 1990 można zrobić dwie, może trzy płyty. Dwie świetne, trzy bardzo dobre.

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 718
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Dzosef » śr mar 20, 2024 8:54 pm

Mysle, ze to samo bo nie interesuje mnie data wydania tylko muzyka.

Hell on Earth, Days of Future Past, If Eternity Should Fail czy połowa Frontiera podoba mi się bardziej niż cały No Prayer, większość Killers.

Wiele moich ulubionych numerów Megadeth wyszło w XXI wieku.

Firepower to dla mnie lepsza płyta niż Defendersi, nie mowiac juz o reszcie nagranych przez Priest w 80s bo to po prostu srednie granie.

Z drugiej strony w takim thrashu uważam, że 95% nowych zespołów robi to wtórnie i gorzej niż stare dziady i żadne Havoki, Crisixy itd nie dorastają do pięt nowym Exodusom, Overkillom itd. A taki Manowar to w ogóle jakby nic nie nagrał po 2002 to wielkiej straty by nie było.
Z płyt od 1990 można zrobić dwie, może trzy płyty.
Pierdolenie.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Piotr Lange » śr mar 20, 2024 9:12 pm

Mysle, ze to samo bo nie interesuje mnie data wydania tylko muzyka.

Hell on Earth, Days of Future Past, If Eternity Should Fail czy połowa Frontiera podoba mi się bardziej niż cały No Prayer, większość Killers.

Wiele moich ulubionych numerów Megadeth wyszło w XXI wieku.

Firepower to dla mnie lepsza płyta niż Defendersi, nie mowiac juz o reszcie nagranych przez Priest w 80s bo to po prostu srednie granie.

Z drugiej strony w takim thrashu uważam, że 95% nowych zespołów robi to wtórnie i gorzej niż stare dziady i żadne Havoki, Crisixy itd nie dorastają do pięt nowym Exodusom, Overkillom itd. A taki Manowar to w ogóle jakby nic nie nagrał po 2002 to wielkiej straty by nie było.
Z płyt od 1990 można zrobić dwie, może trzy płyty.
Pierdolenie.
Otóż to, prezentuję podobny punkt widzenia. Nie prawda, że IM to tylko lata 80te, może dla twardogłowych metalowców. Uważam, ze później mieli mnóstwo świetnych utworów, absolutnie klasyczny album BNW, intrygujący TXF czy koncertówkę XXI w - Rock in Rio. Niektóre rzeczy z Senjutsu czy TBoS bardzo mi się podobają, choć zgadzam się, ze to już inne, spokojniejsze granie. Z połączenia DoD/AMOLAD wyciąłbym genialny album.

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » śr mar 20, 2024 9:15 pm

Przede wszystkim jedno słowo INTENSYWNOŚĆ. Muzyka Maiden jak i Priest była w latach 80 intensywna. Ci goście wtedy byli fanatykami dźwięków i dzielenia się nimi z słuchaczami. 1 pieprzony rok to było dużo. 5 to była cała epoka. Dzisiaj 5 lat masz odstępu między płytami. TFF, BOS, Senjutsu, serio tak CIę to kręci? No spoko, w sumie zazdroszczę. Pamiętam jak mało nie płakałem jak wychodziły te albumy. Jak bardzo chciałem się w to wtedy wkręcić. Nie udało się za nic w świecie. Nie widzę na tych albumach punktu zaczepienia. Jestem fanem heavymetalu a tam tego jest bardzo mało, na Senjutsu prawie nic. X Factor czy No Prayer są charakterystyczne, a te płyty są biedne. Są przede wszystkim bezjajeczne.

Z Judasami jest troszkę inaczej bo oni teraz nie grają w swoim najlepszym składzie. Jestem im więcej w stanie wybaczyć, oczywiście bez przesady.

Na thrashu się nie znam, jestem przyznam laikiem. Mam wybrane kawałki Slayera, Megadeth, Overkill i Anthrax. No i oczywiście Coronerka.

Z Manowar pełna zgoda. Ross był gwarantem wielkości tego zespołu, Triumpf to wyjątek potwierdzający regułę.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Wywiady i newsy

Postautor: sajki » śr mar 20, 2024 9:24 pm

Wszyscy bronią Adriana, a jego pomysły na ostatnich płytach są tak samo gówniane jak reszty. Nikt się na plus nie wybija. Wszyscy wyrównali się poziomem do najsłabszego ogniwa.
XD ale zjebany komentarz
Parafrazując klasyka- zjebany to ty jesteś.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Pierre Dolinski » śr mar 20, 2024 9:34 pm

Ja tam uważam, że z X Factora i Virtuala wycięłoby się jedną 33 minutową EPkę, Fear of The Dark mógłby zawierać 8 kawałków i być krótszy spokojnie o 22-23 minuty, a Senjutsu powinno być raczej singlem pt. The Writing On The Wall i nie zawierać na setliście Senjutsu... itd, itd.
Ostatnio zmieniony śr mar 20, 2024 9:37 pm przez Pierre Dolinski, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » śr mar 20, 2024 9:36 pm

Mam dosłownie 5 utworów po AMOLAD-owych Maiden, które lubię całościowo

Reincarnation of Benjamin Breeg
These Colours Don't RUn
Isle of Avalon
Talisman
Parchment

Z BoS to jest taki problem, że mi tam się wszystko zlewa w jedno. Ten album jest tak koszmarnie nijaki, że nie wiem. Zero charakteru. Niby coś gra, a nic się nie zapamiętuje z tego. When the River Runs Deep jest chyba najlepsze no i dobra tytułowy. Dwa utwory, które powiedzmy spełniają jakieś kryteria.

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 718
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Dzosef » czw mar 21, 2024 3:16 am

Dzisiaj 5 lat masz odstępu między płytami. TFF, BOS, Senjutsu, serio tak CIę to kręci?
To normalne, że faceci w wieku 70 lat po 50 latach grania wydają muzykę rzadziej. Oni nic nie muszą, ani komercyjnie, ani ambicjomalnie, a granie muzyki nie zajmuje im pewnie tak dużej części życia jak kiedyś bo mają rodziny, dzieci, niektorzy wnuki i sporo innych zajęć.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Wywiady i newsy

Postautor: blackcocker » czw mar 21, 2024 6:22 am

Dzisiaj 5 lat masz odstępu między płytami. TFF, BOS, Senjutsu, serio tak CIę to kręci?
To normalne, że faceci w wieku 70 lat po 50 latach grania wydają muzykę rzadziej. Oni nic nie muszą, ani komercyjnie, ani ambicjomalnie, a granie muzyki nie zajmuje im pewnie tak dużej części życia jak kiedyś bo mają rodziny, dzieci, niektorzy wnuki i sporo innych zajęć.
W ogóle czasy się trochę zmieniły jeśli chodzi o wydawanie muzyki. Kiedyś wydawało się po 2 płyty rocznie, teraz szczególnie bardziej ustatkowane zespoły wydają albumy z większymi odstępami, tak po prostu jest, to nie kwestia Maiden czy nie. Młodsze zespoły, które potrzebują ciągłej aktywności, żeby utrzymywać i zdobywać popularność obecnie wydają co 2-3 lata, co względem realiów lat 70-80 też jest sporym odstępem. Po prostu rynek wygląda inaczej niż 50 lat temu i dotyczy każdego :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
pinio
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 01, 2024 6:40 pm
Skąd: Warszawa/Torrevieja

Re: Wywiady i newsy

Postautor: pinio » czw mar 21, 2024 7:41 am

Dzosef co Ty byś mówił o płytach Maiden jakbyś się urodził pod koniec 60 i dorastał z Numberem, Powerslave czy Seventh Son? Jeśli Frontier czy (o zgrozo) Senjutsu są świetne to jakie są płyty z lat 80? Obawiam się, że nie znajdziemy przymiotników.

Maiden to lata 80 oraz jakieś dodatki. Taka prawda. Z płyt od 1990 można zrobić dwie, może trzy płyty. Dwie świetne, trzy bardzo dobre.
Urodziłem się w 67.
Piszesz bzdety explorując na wszystkie możliwe strony swoje własne emocje/gust. Bo przecie nie ma nic cudowniejszego od pisania o samym sobie.
Pomijając kwestie thrashu (mało słucham), pod resztą wpisu Dzozefa z 8:54 p.m. podpisuję się wszystkimi czterema kończynami.
Może tej muzyki nie napisał Mozart,
ale ten kto ją napisał - był Mozartem

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 10:32 am

Skoro Final Frontier i Book of Souls to takie świetne płyty, to dlaczego utwory z tych płyt były grane jednorazowo? Widocznie niewiele osób chce do tego wracać.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości