Pearl Jam

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
cellman
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1233
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:58 pm
Skąd: Głogów/ZG/Wawa

Pearl Jam

Postautor: cellman » pn lip 20, 2009 5:57 pm

Chyba nie ma tematu o Pearl Jam? Chyba, że przeoczyłem coś.

nowy singiel:

http://www.youtube.com/watch?v=pF3Cp47r-YY

kurde, jakiś lekki, przebojowy i mało Pearl Jamowy :-o , ale podoba mi się, mam nadzieję, że nowa płyta cała będzie utrzymana w takich barwach

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: Pearl Jam

Postautor: Matek » pn lip 20, 2009 6:23 pm

ja myślę że już od dobrych kilku(nastu?) lat wszyscy mają dość tego co 'pearljamowe' ;) ostatnia cała dobra płyta chłopaków to vs, już trochę minęło ;) mi ten stajl z fixera pasuje. dawno przestałem od nich oczekiwać geniuszu na miare 2 pierwszych płyt ale oczekuje że nagrają coś co przyjemnie będzie się słuchać. i to dobry początek jest. byle by znowu nie zamęczyli płytą całą... ;)

Awatar użytkownika
cellman
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1233
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:58 pm
Skąd: Głogów/ZG/Wawa

Re: Pearl Jam

Postautor: cellman » pn lip 20, 2009 11:25 pm

No wiesz, ten zespół ma kilka oblicz, ja lubię wszystkie, szczególnie ostatnie z 2006 i poraz kolejny zostałem zaskoczony. 'Get Some' z nadchodzącej też niezłe.

Awatar użytkownika
cellman
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1233
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:58 pm
Skąd: Głogów/ZG/Wawa

Re: Pearl Jam

Postautor: cellman » śr sie 05, 2009 9:12 pm

Obrazek
okładka nowej płyty... mnie zgniotła

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: Pearl Jam

Postautor: Kuki91 » sob wrz 12, 2009 3:47 pm

Płytka pojawiła się w necie

Osobiście jestem zniszczony, jedna z lepszych płyt 2009 jak dla mnie.

Awatar użytkownika
cellman
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1233
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:58 pm
Skąd: Głogów/ZG/Wawa

Re: Pearl Jam

Postautor: cellman » wt wrz 15, 2009 11:57 am

Zaraz przesłucham, bo nie wytrzymam normalnie.

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3188
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Pearl Jam

Postautor: Piwowarus » czw lip 11, 2013 10:34 pm

A temat znalazłem.

http://www.youtube.com/watch?v=DhODYyZVL6Y

Nowy utwór Pearl Jam, płyta ma wyjść 15 października. Trasa po Ameryce już ogłoszona kilka dni temu.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7483
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Pearl Jam

Postautor: Saimon1995 » czw lip 11, 2013 10:36 pm

Oby utrzymała poziom poprzednika.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Pearl Jam

Postautor: Emilio » czw lip 11, 2013 11:06 pm

Dobry kawałek.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3188
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Pearl Jam

Postautor: Piwowarus » sob lip 13, 2013 12:57 pm

Słucham tego 3 dzień i nie mogę się do niego przekonać. Niby szybko, niby spoko, ale zupełnie bez mocy, bez "jaj". Got Some wyrywało z kapci, tutaj nic nie zostaje w głowie bo zakończeniu kawałka.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7483
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Pearl Jam

Postautor: Saimon1995 » sob lip 13, 2013 1:04 pm

Słucham tego 3 dzień i nie mogę się do niego przekonać. Niby szybko, niby spoko, ale zupełnie bez mocy, bez "jaj". Got Some wyrywało z kapci, tutaj nic nie zostaje w głowie bo zakończeniu kawałka.
A mnie tam się podoba. Jest szybko i do przodu - i o to chodzi u Pearl Jam. Choć zgodzę się z tobą, że po wysłuchaniu Got Some szczena opadała (i długo jej podnieść się nie dało), a tu - nie wiadomo co zrobić. Co jednak nie zmienia faktu, że Mind your Manners zaostrzył mój apetyt na całość.

Abhorrent
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob gru 08, 2012 10:00 pm

Re: Pearl Jam

Postautor: Abhorrent » sob lip 13, 2013 11:02 pm

Jest szybko i do przodu - i o to chodzi u Pearl Jam.
No co Ty nie powiesz. Akurat ta kapela potrafi zwolnić i nagrać genialne ballady. Czy PJ kiedykolwiek słynęło z szybkiego grania? Chyba nie w tym wymiarze.

Co do nowego kawałka to mimo wszystko fajnie zapowiada nowy album (w porównaniu do takiego "The Fixer" wręcz rewelacyjnie ;) ). Nie podobają mi się tylko grafiki. Jakieś takie hipsterskie :razz:

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7483
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Pearl Jam

Postautor: Saimon1995 » sob lip 13, 2013 11:08 pm

No co Ty nie powiesz. Akurat ta kapela potrafi zwolnić i nagrać genialne ballady. Czy PJ kiedykolwiek słynęło z szybkiego grania? Chyba nie w tym wymiarze.
Pewnie, że potrafi. Chodziło mi o to, że jest rockowo. Z tym szybko widocznie źle się wyraziłem. Utwór sunie po prostu do przodu - to miałem na myśli.

Hipsterska okładka? Chłopaki dostosowują się do współczesnego otoczenia.

Abhorrent
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob gru 08, 2012 10:00 pm

Re: Pearl Jam

Postautor: Abhorrent » ndz lip 14, 2013 11:18 am

Hipsterska okładka? Chłopaki dostosowują się do współczesnego otoczenia.
Trochę lipa jak dla mnie. Okładka nie gra, wiadomo, ale pokazuje pewne nastawienie. Rację ma IMHO autorka tego tekstu: http://www.forbes.com/sites/ruthblatt/2 ... -business/
Pewnie dlatego PJ od lat nie potrafi nagrać naprawdę dobrego albumu. Czego nie zrobią i nie nagrają to sprzedaje się jak alkohol w Mielnie, hajs się zgadza, a oni mogą luzować się na hawajskich prywatnych plażach. To (+wiek) nie sprzyja artystycznym wzlotom, jakie notowali niewątpliwie w latach dziewięćdziesiątych.

Tego nowego singla posłuchać ze trzy razy i nudzi. To w sumie takie sobie brzdąkanie, maksymalnie wygładzone i udaje ostry punk.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7483
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Pearl Jam

Postautor: Saimon1995 » ndz lip 14, 2013 11:26 am

Pewnie dlatego PJ od lat nie potrafi nagrać naprawdę dobrego albumu. Czego nie zrobią i nie nagrają to sprzedaje się jak alkohol w Mielnie, hajs się zgadza, a oni mogą luzować się na hawajskich prywatnych plażach. To (+wiek) nie sprzyja artystycznym wzlotom, jakie notowali niewątpliwie w latach dziewięćdziesiątych.

Tego nowego singla posłuchać ze trzy razy i nudzi. To w sumie takie sobie brzdąkanie, maksymalnie wygładzone i udaje ostry punk.
Ostatnia płyta kładzie na łopatki (najlepsza od czasu Vitalogy). Wiadomo, Pearl Jam to solidna firma, więc cokolwiek nagrają - sprzedaje się dobrze. Choć w drugiej połowie lat 90. sprzedaż ich płyt zmalała - tak samo jak zmalał ich poziom muzyczny. Hajs się zgadza (jak to napisałeś), więc oni już nic i nikomu udowadniać nie muszą. I tak przejdą do historii z (przynajmniej) czterema klasycznymi płytami.

Abhorrent
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob gru 08, 2012 10:00 pm

Re: Pearl Jam

Postautor: Abhorrent » ndz lip 14, 2013 6:41 pm

Sprzedaż płyt PJ znacznie wzrosła, bo wróciła koniunktura na takie rockowe granie, której było próżno szukać na przełomie wieków. Niedawna wycieczka z żoną po sklepach tylko mnie w tym utwierdziła. Liniowce typu "ejdż & em", "ci & ej" i "rizerwd" mają w ofercie koszulki z logo Guns n' Roses, Udwa, Bitlesów i innych Nirwan. Co za czasy dziwne. Kurt Donald pewnie się nieźle wkurza na swojej chmurce.
Ostatnia płyta kładzie na łopatki (najlepsza od czasu Vitalogy).
Obrazek
Rozumiem, że mogą się komuś podobać takie nijakie pop-rockowe popierdółki i problemu z tym nie mam ale zapominanie o klimatycznym No Code i przestrzennym Yield to grzech ciężki i powinna za to być co najmniej jedna zdrowaśka lub lodzik w ramach zadośćuczynienia. Też nie uwielbiam tych albumów, ale są po prostu znakomite i wyróżniają się w dyskografii, czego o maksymalnie zachowawczych RA, "avocado", BS powiedzieć nie można.

Kusy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 691
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:06 am

Re: Pearl Jam

Postautor: Kusy » ndz lut 07, 2016 2:27 pm

Czekam na Wasze oceny albumów:

Ten - 10/10
Vs- 9/10
Vitalogy 8/10
No Code - 6/10
Yield 8/10
Binaural 8/10
Riot Act - 10/10
Lost Dogs - 5/10
Pearl Jam - 8/10
Backspacer - 4/10
Lightning bolt 6/10

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Pearl Jam

Postautor: voivod' » ndz lut 07, 2016 3:40 pm

2/10

Deleted User 2259

Re: Pearl Jam

Postautor: Deleted User 2259 » ndz lut 07, 2016 3:42 pm

Cała dyska ? to szybko :)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14702
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Pearl Jam

Postautor: LukaSieka » ndz lut 07, 2016 5:33 pm

Cała dyska ? to szybko :)
Dla mnie 1/10 :). Z tym, ze ja nigdy nie lubiłem takiej muzy. Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, Alice In Chains..... Jedynie Jane's Addiction toleruje. Ale w domu bym nie włączył :P.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: johnny_o i 0 gości