El Dorado - okładka singla - opinie

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
jesper
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1308
Rejestracja: pn mar 31, 2003 8:16 pm
Skąd: Lublin

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: jesper » wt cze 08, 2010 10:41 am

Super okładka. W ogóle mogli zrobić cały artwork nowej płyty w tym klimacie. Liczę, że chociaż booklet będzie właśnie taki komiksowy. Świetny pomysł!
... zgadzam się w 100% :!:

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: Michcio » wt cze 08, 2010 11:05 am

wkoncu cos innego, DoD i AMLOAD to komplikacja okladek i rysunkow robionych chyba w paincie ( oprocz Benka) teraz wkoncu cos innego, komiksowy styl mi sie podoba. Wkoncu klasyczne SCI FI bylo zawsze w komiksach. ciekaw jestem plakatow na koncerty i koszulek, to moze byc rewelacyjne ! :dance:

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: wojteq » wt cze 08, 2010 11:11 am

O ile okładka samego albumu jakoś mnie nie przekonuje na razie (choć z czasem zaczynam się do niej przyzwyczajać), to okładka singla jest super!! Bardzo fajny pomysł i taki klimat starych komiksów :) Tylko nie wiem co ma ona wspólnego z "El Dorado", ale może to problem, że niestety nie jestem w stanie wychwycić całej warstwy tekstowej utworu.... Ale niemniej jednak, okładka singla jest cacy ;-)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: RALF » wt cze 08, 2010 11:15 am

Doskonały pomysł, wydrukowałem ją w pracy na papierze foto - ekstra. Ciekaw jestem daty premiery singielka! ;-)

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: Szymon » wt cze 08, 2010 11:22 am

mimo ze edek kompletnie nie edkowy, ciulaty wrecz.........to ta okladka jest ok, napewno milion razy lepsza od albumowej........

Co do wygladu sceny to jest niemal pewne ze tak bedzie wygladac.........zreszta zadna nowosc juz tak bylo chocby na virtualu........

zastanawia mnie tylko czy to jest zeskanowany kartonik z singlem czy to odbicie plyty w srodku jest zrobione celowo...............

Awatar użytkownika
Mila
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 518
Rejestracja: pt maja 28, 2010 10:08 pm
Skąd: wlkp

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: Mila » wt cze 08, 2010 11:23 am

Większości nie podoba się okładka płyty, ale singla już tak. Ciekawe. Jak dla mnie okładka singla jest trochę tandetna...ok zgadzam się, że to coś nowego, ale wolałabym mimo wszystką inną stylistykę ;-) Chociaż rozumiem, że pomysł z komiksem trafia do facetów :mrgreen:

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3352
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: Siwy » wt cze 08, 2010 11:45 am

Pozostaje jeszcze nadzieje, że to wszystko (okładka, kawałek, singiel) to jakiś żart :( :neutral:
Oj tam, biadolicie. Nie wiem na co się nastawialiście i jakie mieliście oczekiwania, ale przecież Maideni już nie będą robili tej samej muzyki, co 20-30 lat temu, a po okładce, to już od 2 płyt nie ma się co spodziewać jakiś arcydzieł.

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: Steve » wt cze 08, 2010 11:48 am

Jedno co mnie w**rwia w okładce singla najbardziej to logo :< tandeta... w ogólnie w sumie nie taka zła, tylko ten edek straszy :B

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: RALF » wt cze 08, 2010 11:50 am

Wiesz co - ja chyba czaję w czym rzecz, 99% metalowych grup chciało nam pokazać zawsze "jakie to z nich kozaki" - te "mrrrroczne okładki, takie - poważne i makabryczne" - te buźki z zaciśniętymi "męskimi szczenami", ten wzrok nie znoszący sprzeciwu no i bicepsy - koniecznie po retuszu, co by bardziej "true" było ... i wiesz co, zawsze miałem z tych "twardzieli" zlewę. ;-)
Maideni w przeciwieństwie do"prawdziwych metalowców" byli tacy... normalni, fajni. Nawet ten ich EDDIE, bardziej śmieszny niż straszny, - bo oni straszyć ani "zastraszyć" nie mieli zamiaru nikogo, raczej rozbawić, rozśmieszyć... trochę to Monthy Pyton a trochę "czeski film". Tak - to jest kicz, straszny kicz - ale wiesz co, - warto się pośmiać, oni zawsze tak traktowali EDDIEGO". Właśnie jako clowna a nie "diabła 666" z tą nadętą głupią miną. Z diabła też się trzeba czasem pośmiać. ;-)

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7284
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: widman » wt cze 08, 2010 12:44 pm

Trochę klimat jak okladki OSTR'a ;) może Adaś miał jakiś wpływ heheheh... A tak na poważnie, to kawałek jest w porządku, wreszcie riff, wreszcie hard rock. Słychać wpływ UFO ("Rock Bottom") Właśnie nie heavy a hard rock, klimat UFO, MSG... Dobrze, dobrze! Jak cała płyta będzie taka, to będzie gniotła ostatnie produkcje i na szczęście będę jej słuchać! :D

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: IM_Power » wt cze 08, 2010 1:11 pm

a mnie dziwi ,że okładka singla pojawiła się w tym samym momencie co utwór, to dziwne jest, bo jednak okładka pojawiała się zawsze później, w momencie gdy singiel trafiał do sklepu....poza tym więcej tu się pisze o okładce niż o utworze...no ludzie ,swoją drogą po co osoby temat na okładkę, to tylko okładka....a jest...no kontrowersyjna,mi się w ogóle nie podoba

ps. uwielbiam Ufo, bardzo lubię MSG ale Ironi mogli zapożyczać od gwiazd hard-rocka na płytach z Di Anno,wtedy to wychodziło dobrze, już na Fear wyszło dość sztucznie momentami, wolę by Ironi grali jak...Ironi

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: Zilian » wt cze 08, 2010 1:14 pm

Dziwnie, inaczej ale według mnie niestety na - . Jakoś nie podoba mi się za bardzo. Hmm wo gule mi się nie podoba.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: ttomasz » wt cze 08, 2010 2:40 pm

Słabizna straszna. Już ta z trasy jest fajniejsza.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: WICKER MAN » wt cze 08, 2010 2:46 pm

W ogóle nie zdziwiłbym się, gdyby tym razem Maideni nie wypuścili singla do sklepów przed premiera płyty. Tak naprawdę single kupują w dzisiejszych czasach tylko maniacy i kolekcjonerzy - pytanie czy warto bawić się z kilkoma wydawnictwami (CD, ''7 i '12 itp.) dla grupki maniaków, bo jest to średnio opłacalne. ;)

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: ttomasz » wt cze 08, 2010 2:48 pm

Też w to wątpię, wszyscy raczej ściągają, inna sprawa w przypadku całej płyty.

Kosimus
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 30
Rejestracja: sob mar 18, 2006 5:25 pm

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: Kosimus » wt cze 08, 2010 3:36 pm

IMO najlepsza chyba okładka singla w historii zespołu (porównywalnie dobra była chyba tylko okładka z Be Quick Or Be Dead). Ogólnie taki lajtowy klimat. Mimo to, wisząca nad całością gębuchna Eda przypomina z jakim zespołem mamy do czynienia :).

Awatar użytkownika
rob69
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 31, 2005 6:26 pm
Skąd: Lodz

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: rob69 » wt cze 08, 2010 4:24 pm

Co do okladki to nie mam jeszcze swojej opinii jednak nowy Eddie przypomina mi Predatora ... tak jakos odkad pierwszy raz zobaczylem plakat z trasy.

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: Matek » wt cze 08, 2010 4:29 pm

to jest predator ;) nawet nie wysilili się na jakieś kamuflowanie inspiracji ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: RALF » wt cze 08, 2010 4:30 pm

Ale jednak single też się wydaje, choćby dla tych kolekcjonerów - tak zrobiła Metallica z piosenkami do "Death Magnetic" - limitowane serie... Mogliby z "El Dorado" taki limit zrobić, np. singiel + rozkładany komiks w stylu okładki, do kolekcji jak ulał :)

Opra
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1087
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 8:38 pm
Skąd: Olkusz/Kraków

Re: El Dorado - okładka singla - opinie

Postautor: Opra » wt cze 08, 2010 4:32 pm

mnie sie nie podoba.


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość