Starblind - opinie

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
reiper
-#Invader
-#Invader
Posty: 162
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:59 pm
Skąd: Chełm

Re: Starblind - opinie

Postautor: reiper » sob sie 14, 2010 11:30 am

Poki co najlepszy kawalek na plycie wg mnie. Czepiacie sie Bruce'a, jak dla mnie refrenem pozamiatal. Pokazal, ze nadal ma glos.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Starblind - opinie

Postautor: Budziol » ndz sie 15, 2010 8:58 pm

ma głos, tylko coś z nim dzieje się niedobrego, na koncertach tego nie słyszę, a na płytach jakby się męczył, powinien górek nie wyciągać i byłoby super!

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Starblind - opinie

Postautor: matik » ndz sie 15, 2010 9:02 pm

Lubie ten "brudny" glos Bruce'a jest taki drapiezny w tym utworze ! Po kolejnych przesłuchaniach stwierdzam ze Starblind baaardzo zyskuje u mnie . To jest kolejna perełka na tym albumie :pijak: 10/10 bez zadnej sciemy super utwor!
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Starblind - opinie

Postautor: beaviso » wt sie 17, 2010 7:24 pm

Jest taki moment w Starblind, pod koniec partii solówek, gdy przez kilka sekund gitara (Adrian?) brzmi jak żywcem wyjęta z epoki SIT '86...

M.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Starblind - opinie

Postautor: Budziol » śr sie 18, 2010 9:25 pm

końcówka i te klawisze też ciaRRRRy, długo trwało dla mnie NUMBER ONE, wyprzedził na finiszu AVALON

Awatar użytkownika
Jaerdic
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 13, 2010 9:11 pm
Skąd: Lublin

Re: Starblind - opinie

Postautor: Jaerdic » śr sie 18, 2010 11:53 pm

Chyba najlepszy na płycie. Chyba, bo coś może się jeszcze zmienić. Ta solóweczka ok 6 minuty rozwaliła mnie przy pierwszym odsłuchu, przyznam, że byłem dość zaskoczony. Świetny wałek, nie wiem do czego się przyczepić. Wokal też mi tu pasi.

ryju
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 122
Rejestracja: czw mar 25, 2010 10:31 pm

Re: Starblind - opinie

Postautor: ryju » pt sie 20, 2010 10:31 pm

Komentarze tylko o muzyce, więc dla odmiany o tekście:
SENS
- Kiedy umrę, zobaczę podszewkę świata.
Drugą stronę, za ptakiem, górą i zachodem słońca.
Wzywające odczytania prawdziwe znaczenie.
Co nie zgadzało się, będzie się zgadzało.
Co było niepojęte, będzie pojęte.

- A jeżeli nie ma podszewki świata?
Jeżeli drozd na gałęzi nie jest wcale znakiem
Tylko drozdem na gałęzi, jeżeli dzień i noc
Następują po sobie nie dbając o sens
I nie ma nic na ziemi, prócz tej ziemi?

Gdyby tak było, to jednak zostanie
Słowo raz obudzone przez nietrwałe usta,
Które biegnie i biegnie, poseł niestrudzony,
Na międzygwiezdne pola, w kołowrót galaktyk
I protestuje, woła, krzyczy.
Utwór niesamowicie mistyczny, muzyka świetnie komponuje się z treścią.

Awatar użytkownika
jArO
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 384
Rejestracja: wt sie 22, 2006 5:03 pm
Skąd: Brave New World

Re: Starblind - opinie

Postautor: jArO » pt sie 20, 2010 10:47 pm

Tak jak każdy z resztą utwór na tej płycie, tutaj wszystko ma sens. To jest album dla osób które patrzą nie tylko na piękno muzyki ale też na tekst. Całość daje niesamowity efekt

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Starblind - opinie

Postautor: IM_Power » sob sie 21, 2010 10:45 am

Tak jak każdy z resztą utwór na tej płycie, tutaj wszystko ma sens. To jest album dla osób które patrzą nie tylko na piękno muzyki ale też na tekst. Całość daje niesamowity efekt
a przepraszam na Piece of Mind ,Somewhere in Time,X Factor i Brave New World teksty są durnowate i banalne?

ryju
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 122
Rejestracja: czw mar 25, 2010 10:31 pm

Re: Starblind - opinie

Postautor: ryju » sob sie 21, 2010 10:57 am

Który utwór z Piece of Mind masz na myśli, Quest For Fire? ;)
Głupie może nie były, ale TFF przebija wszystkie i to bardzo.
Westwards, the tide!

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Starblind - opinie

Postautor: IM_Power » sob sie 21, 2010 11:03 am

To jest Twoja opinia, dla mnie np. nie przebija ,a teraz wymienię swoje ulubione teksty Iron Maiden :Hallowed Be thy Name,Flight of Icarus,Powerslave,Loneliness of Long Distance Runner,Stranger in the Strange Land,Be Quick or Be Dead, Lord of the Flies,Blood on the World's Hands,Futureal,Educated Fool,The Mercenary,Dream of Mirrors,New Frontier,Longest Day i jeszcze kilkanaście innych,ale musiałbym pomyśleć

z tekstami TFF jeszcze się nie zapoznałem dokładnie, ale na pewno nie jest to jakaś kolosalna różnica względem wcześniejszych bo robimy takie wrażenie,że w zasadzie teksty IM wcześniej były na poziomie Hooks in You

Kozas
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 101
Rejestracja: pn gru 28, 2009 11:00 pm
Skąd: Szczecin/Trzcianka

Re: Starblind - opinie

Postautor: Kozas » sob sie 21, 2010 11:53 am

Bardzo dobry utwor, jeden z najlepszych na plycie. Najbardziej podoba mi sie fragment koło 5.50-6.00. Tzn gitara Adriana( moj ulubiony gitarzysta). BARDZO przypomina mi to fragmenty z plyty A.S.A.P( Adrian Smith Album Project)- The Lion. Co prawda tamto bylo rockowym graniem, a nie metalowym, ale uwielbiam ta bluesowa nutke w gitarze Adriana.

Oczywiscie nie tylko te 10 sekund decyduje ze lubie ten utwor( po prostu Adrian imo spisal sie najlepiej ze wszystkich na calym albumie). Swietny tekst, dobra melodia i bardzo dobry wokal. When the wild wind blows nie przebija, ale jest tuz za nim.

Awatar użytkownika
jArO
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 384
Rejestracja: wt sie 22, 2006 5:03 pm
Skąd: Brave New World

Re: Starblind - opinie

Postautor: jArO » sob sie 21, 2010 12:02 pm

z tekstami TFF jeszcze się nie zapoznałem dokładnie, ale na pewno nie jest to jakaś kolosalna różnica względem wcześniejszych
No więc najpierw radzę się zapoznać a później cokolwiek pisać ;-)

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4524
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Starblind - opinie

Postautor: MaidenFan » sob sie 21, 2010 5:01 pm

Na początku wcale nie wpadł mi w ucho, ale za każdym przesłuchaniem coraz bardziej się podoba, ogólnie Starblind na + :)

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Starblind - opinie

Postautor: DaveM » sob sie 21, 2010 6:45 pm

z tekstami TFF jeszcze się nie zapoznałem dokładnie, ale na pewno nie jest to jakaś kolosalna różnica względem wcześniejszych bo robimy takie wrażenie,że w zasadzie teksty IM wcześniej były na poziomie Hooks in You
Skoro się z nimi nie zapoznałeś, to nie możesz mieć takiej pewności ;-)
Nikt nie stwarza takiego wrażenia, ale Ironi nigdy nie pisali tak dojrzałych i dobrych tekstów. Poczytaj np. "When The Wild Wind Blows". Nawet "Alchemist" który jest o okultyście Johnie Dee nie jest głupim tekstem :) Co nie zmienia faktu, że pod wzgledem tekstu Halloweda nie przebija żadna z tych piosenek..

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: Starblind - opinie

Postautor: SebastianArcheo » pn sie 23, 2010 11:09 am

Najlepsza kompozycja na płycie! Delikatny wstęp! Świetna linia melodyczna wokalu... kontrapunkt gitary - który uzupełnia śpiew Dickinsona! Słucham tego numeru na kolanach! Piękny!

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Starblind - opinie

Postautor: IM_Power » pn sie 23, 2010 12:35 pm

Faktycznie to kompozycja wysokiej klasy, ma taki mistyczny klimat rodem z 7th Sona i brzmienie ala SiT zwłaszcza gitar, co dokładnie słychać pod sam koniec solówek gitarowych, jednak utwór jest wg.mnie troszeczkę za długi i troszeczkę niespójny ,ale ogólnie zdecydowanie na plus

wielka trójka płyty

Mother of Mercy/The Talisman/Starblind

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Starblind - opinie

Postautor: wojteq » pn sie 23, 2010 12:42 pm

Mnie jakoś nie podchodzi ten utwór, Starblind = SteveDeaf :lol: podtytuł "jak udusić Bruce'a Dickinsona jednym utworem" ;-) A tak poważniej, to bardzo średnio podoba mi się tutaj zwrotka, wokalista niemal się dusi śpiewając, potem akurat refren fajnie wchodzi ale jest jakiś bez polotu, no i te momenty kiedy wokal jest "przesłaniany" przez dźwięk, akurat samo to jest ok, ale mam wtedy fakt, że każdy gitarzysta gra tam co innego i wszystko się rozjeżdża....

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Starblind - opinie

Postautor: matik » pn sie 23, 2010 7:26 pm

Na początku wcale nie wpadł mi w ucho, ale za każdym przesłuchaniem coraz bardziej się podoba, ogólnie Starblind na +
Za pierwszym razem niewiele z płyty wchodzi od razu . Potrzeba czasu bo to wymagająca płyta . Mnie Starblind wszedł dopiero gdzies za piątym podejsciem i teraz bardzo go lubie ;-)
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Starblind - opinie

Postautor: Mr.Hankey » śr sie 25, 2010 10:40 am

Kapitalny kawałek, ale po cholerę to intro znowu... Powinno zaczynać się od riffu i byłoby git. Wstęp ewentualnie mogli wsadzić w to zwolnienie po partii instrumentalnej i też by mogło być, a tak kolejne intro, których już się słuchać nie da. Fajnie jak stosuje się je co jakiś czas, ale nie w każdym dłuższym utworze... Ale kawałek porywa bez dwóch zdań i mam wielką nadzieję, że panowie zdecydują się zagrać go na żywo.


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości