Czy lubicie NWOBHM ?

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14702
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: LukaSieka » śr lis 06, 2013 5:24 pm

Nie bardzo, w kategorii stary heavy-metal wolę Amerykanów np. Manilla Road, Medieval Steel, Brocas Helm. Chodzi mi o te troszkę mniej znane kapele.
z tych "mniej znanych" śmiało można by dopisać stare wyśmienite Steel Vengeance, Liege Lord, Metalwolf, Damien Thorne, Dark Age czy trochę bardziej przeciętne Ruthless, Ivory Tiger, Quest.
Nie mniej lubię Savage Grace, Omen, Cirith Ungol i Warlord, którzy od zawsze byli dla mnie mistrzami w tym co robią, ponadczasowymi faworytami amerykańskiego heavy metalu, ale nie wiem, czy akurat one się też łapią do tych "mniej znanych".
Ostatnio zmieniony śr lis 06, 2013 6:56 pm przez LukaSieka, łącznie zmieniany 2 razy.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: Odyseusz » śr lis 06, 2013 5:34 pm

Tak naprawdę to znany z tej ekipy jest tylko ManOwaR i to pełno jest osób, które kojarzą ich głównie z jedną płytą - Kings of Metal.

Znany w kategorii ogółu słuchaczy, a nie fanów heavy-metalu.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4209
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: AncientMariner » wt lut 03, 2015 11:23 am

Dużo slucham angoli, dużo zalicza sie z nim do tego nurtu. Moje ulubione, prócz oczywistego Iron Maiden :D to Saxon, Tygers Of Pan Tang, Diamond Head, Samson, Angel Witch, Tank, Demon, Blitzkrieg i Grim Reaper. Jest na pewno masa zespołów których nie znam z tamtego okresu, a na pewno jest wiele z nich godnych uwagi. Staram się od czasu do czasu dociec i coś wykopać. Dużo zdarza się też przecietniaków.

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: likipiki » wt lut 03, 2015 1:29 pm

Był taki singiel szkockiej kapeli heavy metalowej Holocaust "Heavy Metal Mania". Pamiętam, że był bardzo sympatyczny, przebojowy, klasyczny. Warto się za tę kapelę bardziej zabierać?
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14702
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: LukaSieka » wt lut 03, 2015 2:27 pm

Był taki singiel szkockiej kapeli heavy metalowej Holocaust "Heavy Metal Mania". Pamiętam, że był bardzo sympatyczny, przebojowy, klasyczny. Warto się za tę kapelę bardziej zabierać?
Jak najbardziej! Wczesniej już o tej kapeli pisałem. "The Nightcomers" to wyj*bana płyta. Nic tam znowu jakoś mocno odkrywczego, ale dla jakiegoś fana klasycznego heavy metalu z pod znaku Diamond Head, Iron Maiden, starego Saxon czy Blitzkrieg pozycja myśle wrecz obowiązkowa. Do tego zapoznać sie jeszcze można z epką "Live From The Raw Loud 'N' Live Tour" z 1981 roku, bo później panowie z Holocaust troche bardziej poszli w progresywnym kierunku, choć wstydu tez znowu nie ma. Generalnie jedynka jak dla mnie podstawczak!
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: RALF » wt lut 03, 2015 2:48 pm

Absolutny klasyk, no i Angel Witch - debiut. Super

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7284
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: widman » śr lut 04, 2015 11:44 pm

No i wskazałbym na bank Tytan i "Rough Justice". Na pewno pierwszy Demon. Angel Witch, Holocaust, Diamond Head ale też bardzo przebojowy Praying Mantis. Można śmiało posłuchać WarFare albo Tysondog.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: Zakkahletz » czw lut 05, 2015 12:04 pm

Nie znałem wcześniej tej kapeli, płyta zapowiada się na bombową (muzycznie ma coś wspólnego np. ze starym Def Leppard), wydaje ją firma z pewnością znanego tu wielu osobom Barta Gabriela:
www.youtube.com/watch?v=h7VXz-ZFI48

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14702
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: LukaSieka » pt lut 06, 2015 11:04 am

Nie znałem wcześniej tej kapeli, płyta zapowiada się na bombową (muzycznie ma coś wspólnego np. ze starym Def Leppard), wydaje ją firma z pewnością znanego tu wielu osobom Barta Gabriela:
www.youtube.com/watch?v=h7VXz-ZFI48
Quartz jak najbardziej, z tym, że do Def Leppard bym ich nie porównywał. Troche ambitniejsze granie mimo wszystko, ocierające się więcej o Budgie czy Black Sabbath. Jak dla mnie najlepsze "Stand Up And Fight" i "Against All Odds" z tych starych płyt.
No i wskazałbym na bank Tytan i "Rough Justice". Na pewno pierwszy Demon. Angel Witch, Holocaust, Diamond Head ale też bardzo przebojowy Praying Mantis
Tytan również. Jedna wydana płyta, ale za to jaka. "Rough Justice" też się u mnie plasuje wysoko.
Z zespołów tego typu to jeszcze bym Vardis poleciał albo Demon właśnie. Ich płyty od pierwszej do siódmej "Hold On To The Dream" są co najmniej dobre. Chłopaki też trzymali poziom.
Z resztą pisałem, takich kapel było mnóstwo, lepsze i trochę słabsze - bardziej przeciętne. Genralnie w tamtym regionie, swego czasu wyszło na świat na prawdę mnóstwo dobrej muzyki, bardzo dużo conajmniej dobrych płyt.
Można śmiało posłuchać WarFare
Warfare podobnie jak Venom czy Motorhead do szufladki z napisem NWOBHM raczej bym nie wrzucał. Zbyt agresywna i ciężka muzyka jednak.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: Zakkahletz » sob lip 11, 2015 9:20 pm

Przyjemny, lekki AOR z nowej płyty Modliszki:
www.youtube.com/watch?v=EOl5C-eL1zI

[EDIT] I coś nowego, PIĘKNEGO:
www.youtube.com/watch?v=ZPeG00fSz94

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: krusejder » pn lip 20, 2015 12:00 am

Wszedłem na stronę Pagan Altar, by sprawdzić, czy czegoś nowego nie wykombinowali, a tu bardzo smutna wiadomość. Wokalista zespołu Terry Jones zmarł 15 V br. w wieku 69 lat. Kyrie eleison !

cały koncert PA z 2008 r. : https://www.youtube.com/watch?v=zTUWT6UmNGk
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: Zakkahletz » czw sie 13, 2015 4:09 pm

Uparłem się na Modliszkę, bo świetna ta nowa płyta i co rusz ujawniany jest kolejny numer:
www.youtube.com/watch?v=364W3HE815w

[EDIT] Dzisiaj dodali "Tokyo" - puszczenie oczka do fanów z Japonii i znowu dobry kawałek:
www.youtube.com/watch?v=TrUj77BDqxQ

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: Zakkahletz » śr wrz 07, 2016 6:29 pm

W top dyszce m.in. IM i Samson, czyli jest okej. :P
http://www.theguardian.com/music/musicb ... f-the-best

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: krusejder » czw wrz 08, 2016 1:04 am

absolutnie nie czaję fenomenu Diamond Head!! U mnie ten band byłby poza 20 czołowych bandów NWOBHM :(((

no i nr Saxona też kontrowersyjny.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14702
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: LukaSieka » czw wrz 08, 2016 11:12 am

absolutnie nie czaję fenomenu Diamond Head!! U mnie ten band byłby poza 20 czołowych bandów NWOBHM :(((
Akurat debiut Diamond Head można spokojnie wrzucić do worka pod tytułem"najlepsze debiuty heavy metalowe". Materiał świetny, pełny energii i przepełniony pasują. Na innych płytach już był oczywiście z tym problem. Po "Borrowed Time" z resztą wiadomo co się z tą kapelą stało....
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: krusejder » czw wrz 08, 2016 2:23 pm

Jak dla mnie wszystko co dobre w DH, to zżynki z Sabs. Ale jeszcze kiedyś dam szansę tej płycie (choć CD kiedyś miałem i sprzedałem)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9459
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: Schizoid » czw wrz 08, 2016 3:42 pm

NWOBHM to fajna muzyka, klasyczny metal. Tylko problem w tym, że bardzo wiele kapel brzmiało dokładnie tak samo. Przesłuchałem dużo płyt wydanych w pierwszej połowie lat '80 i miejscami się zastanawiałem, czy płyty x i y nie nagrała ta sama kapela. Na szczęście jest też sporo świetnych nagrań z NWOBHM, przypomnieć choćby dokonania Virtue. Tych zawsze żałuję, że coś im nie wyszło z EMI.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14702
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: LukaSieka » czw wrz 08, 2016 8:32 pm

Na szczęście jest też sporo świetnych nagrań z NWOBHM, przypomnieć choćby dokonania Virtue. Tych zawsze żałuję, że coś im nie wyszło z EMI.
Żałować to można przede wszystkim tego, że Virtue tak mało nagrało. Poza tym zespołów tego pokroju co Virtue właśnie, gdzie kapela nagrała na prawdę dobre jeden czy dwa single było sporo.

A tak poza tym z tych rzeczy, które ostatnio znów słuchałem polecam kapele i płyty takie jak choćby Blade Runner "Warriors Of Rock", Hellanbach "Now Hear This", Chateaux "Chained And Desperate", Tytan "Rough Justice", Le Griffe "Breaking Strain", Blackmayne "Blackmayne", Tysondog "Beware Of The Dog", Tysondog "Crimes Of Insanity", Blitzkrieg "A Time Of Changes", Satan "Court In The Act", Vardis "100 MPH", Blind Fury "Out Of Reach", pierwsze trzy płyty Demon i masę innych :).
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Lipa
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 873
Rejestracja: sob maja 06, 2017 12:28 pm

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: Lipa » wt maja 09, 2017 6:59 pm

Ja bardzo lubię NWOBHM. Czuję tę magię riffów, tą epickość. Głowa sama się buja i nóżka tupie :D A kiedy słyszę NWOBHM widzę przed oczyma te zespoły:
https://www.youtube.com/watch?v=XkRAiOSruco
https://www.youtube.com/watch?v=KyrQdeSYFv8
https://www.youtube.com/watch?v=YXH_9707PLc
https://www.youtube.com/watch?v=Mta53ZCcoOk
No i nie zapominamy o takich zespołach jak Tygers of Pan Tang, Iron Maiden, Saxon, Samson czy Raven ;)

on_the_run
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 417
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:31 pm

Re: Czy lubicie NWOBHM ?

Postautor: on_the_run » wt maja 09, 2017 11:06 pm

Co do NWOBHM, to chyba będą wiecznie trwać spory, czy ten termin tylko określa zespoły, które grały w określonym czasie, czy też jakąś szufladkę stylistyczną.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości