Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: IM_Power » pt wrz 10, 2010 9:40 am

Planuję we Wrocławiu zrobić akcję promocyjną Final Frontier. To ostatni dzwonek by jeszcze wzmocnić pozycję Iron Maiden i doprowadzić do większej popularności Final Frontier.
Mam zamiar zrobić to w którąś sobotę września ,prawdopodobnie 17-ego lub 24-ego września na Rynku miejskim.Akcja myślę polegałaby na rozdawaniu ulotek ,potrzebowałbym wsparcia. Nie rozmawiałem o tym jeszcze z kolegami ale pewnie mi pomogą.
Ale chciałem o tym zawiadomić także drogich kolegów forumowiczów.
Oczywiście bo takiej akcji można by było zrobić poprostu spotkanie Fanów Iron Maiden .
Starczyłoby by zrobić jakiś wzór ulotki a następnie skserować na dajmy na to 300-500 sztuk i rozdawać. Można by było postawić także jakiś transparent .

Oczywiście możnaby było zgadać się z EMI, ale ja nie chcę żadnych nagród,mi na tym nie zależy, chcę to zrobić tylko dla własnej przyjemności oraz w poczucie ,że zrobiłem coś dla zespołu.
Zresztą na 10 osób ksero 300-500 ulotek to nie będą wielkie pieniądze a mam kolegę który świetnie rysuję i zrobi wzór.
Także fajna akcja myślę, bardziej nie o to by poprawić wyniki sprzedaży, jestem realistą, ale by zrobić fajny klimat wokół Iron Maiden oraz zorganizować fajne spotkanie.
A jak chociaż jedna osoba kupi dzięki temu płytę ,to tez świetnie.

Tylko proszę Was nie mówcie mi ,że to za późno ,cały czas czekałem na jakiś ruch EMI, jak oni pokpili sprawę to nie moja wina, sami sobie szkodzą .

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: MetallicaTruFan^^ » pt wrz 10, 2010 9:42 am

Super akcja :) Żebym mieszkał w okolicach Wrocławia, zaangażowałbym się w to... Niestety to trochę daleko. Gratuluje pomysłu i życzę powodzenia w "znalezieniu kolegów" i rozdawaniu ulotek :mryellow:

Deleted User 622

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: Deleted User 622 » pt wrz 10, 2010 9:45 am

Można by było postawić także jakiś transparent .
Np krzyż! I śpiewać refren "Sign of the Cross" :dance:

Aleś Ty naiwny chłopaku ;)

Lepiej zrób gazetke szkolną na brystolu i wywieś w jakiejś podstawówce. Trzeba wychowywać nowe pokolenie, nawet jeśli samemu nie można...
dać swojej Ojczyźnie nowych obywateli

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: IM_Power » pt wrz 10, 2010 10:00 am

Prosiłbym o merytoryczne posty

Gustava
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 45
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 8:11 pm
Skąd: Katowice

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: Gustava » pt wrz 10, 2010 11:07 am

Dobrze by było zrobić coś, żeby Ironi przyjechali w 2011 roku na koncert do Polski.
What a dream, when will it end? And will I transcend?

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: Michcio » pt wrz 10, 2010 1:21 pm

jak dla mnie post Metala jest merytoryczny, czytamdo tego pierwszy post tematu i mnie zaraz śmiech zabije. Masaaakra, jak chcesz cos zrobic dla zespolu to idz na koncert i zaplac te 40 ojro :lol: oni tylko tego potrzebuja, a akcje z ulotkami i heppening to wiesz....
BUAHAHAHAHAHAHA :lol: :lol:

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: WICKER MAN » pt wrz 10, 2010 1:36 pm

Takie inicjatywy powinny być zaakceptowane przez EMI. Jeśli oni nie są zainteresowani promocją to taka akcja absolutnie nie ma sensu. Zwłaszcza, że amatorskie ulotki niczego nie zdziałają. Poza tym to już musztarda po obiedzie - był sens walczyć o #1 na liście OLIS w 1-szym tygodniu sprzedaży. Jak będzie koncert w PL to album i tak będzie się jakoś sprzedawał. :P

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: RALF » pt wrz 10, 2010 2:02 pm

Taa, tym bardziej że ten Bocelli to tak "z konopii" wyskoczył. Jak ogłoszą koncert w Polsce - wówczas możemy (musimy!) coś zrobić, jakieś plakaty street team, czy nawet ulotki w klubach. Jest nas sporo, warto się dogadać z EMI Polska. Przecież im powinno zależeć na współpracy z SANKTUARIUM FC Ironów, który działa już tyle lat. Jakąś tam markę mamy.

Osobiście uważam, iż SANKTUARIUM jest za mało "widoczne" - potrzeba współpracy z witrynami muzycznymi, magazynami, nie jest to proste, cóż - może w przyszłym roku. Dzień ogłoszenia koncertu w Polsce, powinien być dla nas impulsem, mobilizować do działania. ;-)

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: tomtomala » pt wrz 10, 2010 2:05 pm

potrzeba współpracy z witrynami muzycznymi, magazynami, nie jest to proste, cóż - może w przyszłym roku.
Zapraszam. Stwórz plan "wejścia" w media i ja się z chęcią podłączę. Ale może jeszcze w tym roku...

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: Emilio » pt wrz 10, 2010 2:51 pm

Osobiście uważam, iż SANKTUARIUM jest za mało "widoczne"
Też tak myśle, dlaczego nie ubiegacie sie (a może sie myle?) o patronaty?? Przez kilka lat byłem redaktorem serwisu Horror Online i tam wszystko świetnie sie układało, mieliśmy patronaty nad ksiązkami - nasze logo widniało na ksiązkach, np Stephena Kinga, na filmach DVD a nawet plakatach kinowych bo dogadaliśmy sie z multikinem (przed kilkoma horrorami mieliśmy nawet reklame na dużym ekranie - http://www.youtube.com/watch?v=EbrWctmPKqg). Poza tym patronowaliśmy w wydawnictwach takich jak "Kino Grozy" czy "Horrory Świata" i mieliśmy swoje reklamy w kilku pismach. Jestem ciekawy czy dałoby rade załatwic patronat sanktuarium na jakiś płytkach...
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

baxi100
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 69
Rejestracja: pn sie 16, 2010 6:09 pm
Skąd: Jelenia Góra

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: baxi100 » pt wrz 10, 2010 5:27 pm

ja też jestem za takim pomysłem ja jestem tu od niedawna ale uważam że jest świetnie ;p a propo tematu to fajny pomysł tylko nie jestem pewna czy coś takiego by wyszło :( niestety żyjemy w świecie gdzie 90% społeczeństwa słucha hip hopu i bimbera ;(
UP THE IRONS \m/

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: WICKER MAN » pt wrz 10, 2010 5:46 pm

Nie wiem czemu obecnie nic nie dzieje się w sprawie współpracy z mediami czy pozyskiwaniem patronatów, ale warto byłoby to zmienić.

Przypomnę, że kiedyś mieliśmy naprawdę sporo deali patronackich (z EMI, wyd. Kagra, Fan.pl itp.), pomagaliśmy też przy promocji płyt (AMOLAD, DVD LAD) i koncertów (Mysitc Festival '05, Ostrawa '07, Warszawa '08 oraz Metalmania '07 czy trasy Paula DiAnno). Z tych umów uzyskaliśmy sporo korzyści - że przypomnę tylko darmowe bilety na koncerty, opaski do sektora pod sceną dla Klubowiczów (Mystic Festival), mnóstwo fajnych gadżetów i płyt od EMI (płyty, winyle, single promo, plakaty, koszulki), a także spotkania z muzykami np. Paul'em DiAnno. Sam załatwiłem też ciekawe fanty na konkurs świąteczny w 2006 (AMOLAD z podpisem Bruce'a, koszulka podpisana przez Paul'a itp.). Z kolei dziennikarze muzyczny często powoływali się na nasz portal, a o zlocie fanów w Łodzi pisała nawet lokalna Gazeta Wyb...Koszerna. Logo SanktuariuM znalazło się też na plakatach np. seansów Live After Death w Multikinie czy koncertów Paula DiAnno.

Warto byłoby na nowo ruszyć z promocją SanktuariuM i zainteresować nami EMI, promotorów i media. Oczywiście wymaga to pewnej pracy, ale myślę, że gra jest warta świeczki. Przede wszystkim powinniśmy spotkać się osobiście z przedstawicielami takich firm jak EMI czy Live Nation i przedstawić im naszą ofertę współpracy. Same maile to jednak trochę za mało... W każdym razie temat pozostawiam otwarty i chętnie pogadam o tym z Deleted User 804em czy Budziolem. :)

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: panzerschreck » pt wrz 10, 2010 6:08 pm

Ja jestem z Wrocławia...ale nie ;)
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

baxi100
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 69
Rejestracja: pn sie 16, 2010 6:09 pm
Skąd: Jelenia Góra

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: baxi100 » pt wrz 10, 2010 8:13 pm

bajer z tymi mediami jak wyjdzie to bedzie super ;p
UP THE IRONS \m/

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: Steve » sob wrz 11, 2010 1:29 am

Kiedyś już wspominałem, Krzysiek, że rozdawanie ulotek przypadkowym ludziom jest trochę bez sensu ;-) Pomysł ciekawy, jednak taka akcja wydaje mi się że nic nie zmieni - wystarczy chociażby spojrzeć gdzie ląduje na rynku większa część wręczonych ulotek - w kuble, zaraz po wręczeniu :neutral:
500 czy 1000 a nawet więcej ulotek to bez znaczenia, bo bez mocy przekazu one nic nie dadzą.
doprowadzić do większej popularności Final Frontier.
Ta płyta jest już wystarczająco popularna, żeby na siebie zarobić a jeżeli nawet kogoś przekonałaby ulotka do zapoznania się z nowym dziełem IM to pewnie i tak taka osoba ściągnęła by płytę z sieci
Aleś Ty naiwny chłopaku ;)
Nie wiem czy się znacie, ale nie oceniaj kogoś w ten sposób przez pryzmat tego co robi a jeszcze w taki celu... gdzie ludzie narzekają i smucą, że płyta się nie sprzedaje a jak ktoś ma pomysł na akcje tego typu to zaraz jest wyśmiewany.
Dobrze znam autora postu i wiem jak bardzo dużo by zrobił dla Iron Maiden, byle tylko jakoś wspomóc ich działania.

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: IM_Power » sob wrz 11, 2010 1:32 am

dzięki Steve, ale ja się nie przejmuję, ja dokładnie wiem jakiej odpowiedzi spodziewać po każdej osobie z tego forum

pomysł wpadł mi spontanicznie...najwazniejsze że się spotkamy i pogadamy, będe we Wro w piątek i sobotę następną

Deleted User 804

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: Deleted User 804 » sob wrz 11, 2010 1:48 am

Nie wiem czemu obecnie nic nie dzieje się w sprawie współpracy z mediami czy pozyskiwaniem patronatów, ale warto byłoby to zmienić.
Z kim możemy to współpracujemy. Do EMI pisał Budziol ale został zlany o czym już Ci pisałem. W zeszłym roku przy okazji trasy Di Anno można było wygrać spotkanie z nim o czym doskonale wiesz bo sam na nim byłeś :razz: W tym roku z Di Anno niestety za wiele załatwić się nie dało bo trasa została odwołana, ale na szczęście mieliśmy wcześniej 3 występy Blaza na których dzięki współpracy z organizatorami mogliśmy bez problemu robić zdjęcia i wrzucić je jako pamiątkę dla osób które były na koncercie, a nasze logo pojawiło się na części plakatów.

Piszesz o współpracy z fan.pl. Przecież nadal z nimi współpracujemy. "Powoływanie się innych serwisów na sanktuarium" - ależ proszę http://wiadomosci.onet.pl/2137433,19,item.html , spójrz na źródło. Współpraca z innymi serwisami - chociażby nasz baner na gitarzysta.pl przy recenzji final forntier a w zeszły roku mieliśmy nawet reklamę w radiu przy okazji koncertów Di Anna. :mryellow:

Fajnie ze udało Ci się kiedyż załatwić AMOLAD z podpisem Bruca. Ja niestety nie miałem takiego szczęścia. Autograf Di Anno czy Blaza na koszulce na konkurs akurat nie byłby większym problemem, zwłaszcza przy okazji koncertu w Polsce, tyle że gorzej mogłoby być z samym załatwieniem koszulki :B Jeśli spojrzeć na nasze finanse to nawet do wysyłki musimy dokładać od siebie, a zbieranie od ludzi pieniędzy by mieli szansę wygrać coś, za co sami zapłacili mija się trochę z celem. Oczywiście można zdobyć inne źródło finansowania, ale wszystko w swoim czasie i najpierw musimy dokończyć parę ważniejszych projektów. Zdaje mi się że od zeszłego roku całkiem sporo osiągnęliśmy, ale niestety jeszcze więcej jest przed, ale i tak póki co patrzymy z nadzieją w przyszłość ;-)

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3352
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: Siwy » ndz wrz 12, 2010 5:34 am

a zbieranie od ludzi pieniędzy by mieli szansę wygrać coś, za co sami zapłacili mija się trochę z celem.
Jeżeli jesteście w stanie załatwić jakieś ekskluzywne gadżety związane z zespołem i wręczać je losowo wybranym fan klubowiczom, to jestem za składką na takie rzeczy.
Zdaje mi się że od zeszłego roku całkiem sporo osiągnęliśmy, ale niestety jeszcze więcej jest przed, ale i tak póki co patrzymy z nadzieją w przyszłość ;-)
Oczywiście, że dużo osiągnęliśmy, bo reanimowaliśmy całe to forum ;)

Gustava
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 45
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 8:11 pm
Skąd: Katowice

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: Gustava » ndz wrz 12, 2010 12:39 pm

Myślałam o tym co napisał IM_Power, może by się zastanowić nad tym trochę?

Np. czy nie lepiej by było takie ulotki typu Sanktuarium poleca... , z jakimś rysunkiem Eddiego wykonanym przez kogoś z nas, rozdawać nie na rynku, ale przy okazji jakichś koncertów, imprez, na które się wybieramy, chodzimy. Dużo jest tu młodzieży i pewnie chodzicie na rożne koncerty, do knajpek itp. itd.wtedy nie jest to rozdawanie przypadkowym osobom, ale osobom które interesują się muzyką.rozdawanie ulotek przypadkowym osobom nie ma sensu, ale jeśli się trafi do odpowiednich osób.
Albo nawet lepiej: jest dużo knajpek rockowych, gdzie pewnie się spotykacie, lub innych nawet. Można by się dogadać z barmanami czy nie można by zostawić takich ulotek w tych knajpkach, może macie nawet znajomych w takich knajpkach.

(pamiętam jak kiedyś byłam w restauracji i tam mieli podkładkę pod piwa z Bruce'em i napisem 666 the number of te beast, a także 999 pogotowie ratunkowe ;) zabrałam ją wtedy oczywiście ;))
Jakby taka ulotka miała ciekawa grafikę Eddiego, to by mogła zwrócić uwagę i zainteresować ludzi.

I przy okazji było by to zwrócenie uwagi na samo Sanktuarium.

Może ktoś z was ma jakiś zespół i gra koncerty? to by idealnie pasowało na takiej imprezie polecić Ironów ludziom.


Co do akcji na rynku, to tu by się przydało żeby był ktoś kto gra i może śpiewa, żeby pograć i pośpiewać trochę Ironów lub urywki z ich utworów. Zebrać grupę która by po prostu wyszła na rynek czy gdzieś i pośpiewała, zagrała.. W ten sposób można zachęcić ludzi do zapoznawania się z Ironami ogólnie.
Bo gdzie niby maja szanse usłyszeć Maiden, w radio?
Wiele ludzi zbiera się i nieraz gra na ulicy, zbierają kasę i jest dobrze.
Czemu by nie pograć tak dla zabawy Ironow?
a nuż ktoś przejdzie i go złapie za serce jakiś dźwięk i się zainteresuje co tu jest grane.

I to by można potraktować jako takie niezobowiązujące spotkanie klubowiczów w terenie, a przy okazji pokazać ludziom, co to znaczy porządna muzyka .

Do tego wszystkiego chyba nie potrzeba zgody EMI.

Myślę ze z okazji wydania nowej płyty Ironów, jakieś takie działania osób z forum, zmierzające do promowania Ironów i samego Sankutarium, wydaja się całkiem na miejscu.
What a dream, when will it end? And will I transcend?

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Akcja Promocyjna we Wrocławiu...mój plan,co o tym myślicie?

Postautor: IM_Power » ndz wrz 12, 2010 2:09 pm

Jak będzie jakaś akcja to obliczona na to by reklamować nie Iron Maiden ...ale Sanktuarium ,jestem tego pewien, a wg.mnie nie o to w tym wszystkim chodzi....mi bardziej chodziło by stworzyć taki fajny klimat wokół Iron Maiden, co by było okazją do spotkań fanów, wiadomo ,że nie zastąpimy EMI do promocji Iron Maiden.
Można wspomóc, a mówienie o jakiejś zgodzie EMI na to jest niepoważne, takie rzeczy robi się spontanicznie, potem się to lepiej wspomina mi się wydaję ,żę tak powinny działać fan -cluby, ale takie luźne ,bo nie wiem czy wiecie a oficjalny FC musi mieć 100 osób, a można mieć fan club złożony z 20-30 .


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości