Dlaczego??..

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Dlaczego??..

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt cze 07, 2011 5:35 pm

Dlaczego nie powstają filmy lub książki,których bohaterowie byliby fanami Iron Maiden,nie chodzi mi o T-shirty Eddiego a o pokazanie ich drogi życiowej,tożsamości którą wyznacza to kim są ,fanami Iron Maiden. Nie chodzi mi o nastoletnich "mjetali" ,zaznaczam.

A może to tylko w Polsce ten temat jest pomijany,nie badałem np. sytuacji w innych krajach,ale chyba też z tym słabo.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Dlaczego??..

Postautor: ttomasz » wt cze 07, 2011 5:38 pm

A takie filmy o fanach innych kapel są mam rozumieć powszechne?

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Dlaczego??..

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt cze 07, 2011 5:41 pm

"Yesterday" o The Beatles, "Detroit Rock City" o KISS, "The Doors" wiadomo o kim, był też spektakl teatralny w Polsce o fanach Rolling Stones "Usta Micka Jaggera"

Nie są powszechne,ale umówmy się,żaden zespół nie ma takich zagorzałych fanów,byłoby to ciekawe, akcja mogła by się toczyć w szarych latach 80 i ksiązka/film mogłaby przedstawić 2-3 kumpli którzy chcą zdobyć bilet na któryś z polskich koncertów.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Dlaczego??..

Postautor: Emilio » wt cze 07, 2011 5:45 pm

Nie powstał bo nikt jeszcze nie napisał takiego scenariusza. :razz: W historii Iron Maiden nie było takiej dramaturgii, ćpania, dziwkarstwa, samobójstw czy morderstw na członkach zespołu, więc raczej nie ma sensacyjnego materiału na film. Takie elementy były częścia historii stonesów, doorsów czy beatlesów.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Dlaczego??..

Postautor: ttomasz » wt cze 07, 2011 5:49 pm

OK, nie oglądałem ich, więc tu się nie wypowiem...Zwróć jednak uwagę, że są to filmy o najbardziej popularnych zespołach rockowych, IM to jeden z popularniejszych zespołów heavy metalowych.
Nie wiem jeszcze (min. bo nie znam wymienionyc, przez Ciebie filmów) o czym dokładnie taki film by opowiadał, bo życie fana IM niewiele różni się od życia innych zjadaczy chleba :?:

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Dlaczego??..

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt cze 07, 2011 5:52 pm

Ale mi chodzi tylko o fanów,pokazać np. człowieka młodego,ale już dojrzałego,który ma powiedzmy 20 lat dla którego Iron Maiden jest treścią życia ,jest fanatykiem i nie ma pieniędzy a musi dostać się na koncert,który będzie za powiedzmy 2-3 tygodnie.
W tle PRL ,choć mogłaby to być np. Serbia (wtedy Jugosławia) albo Węgry,czemu nie ,pokazać przy tym nie kogoś z syndromem "mjetala" ubieram się na czarno,staruszki mnie nie lubią a właśnie pokazać ,że IM to kult,że ludzie ich szanują,że kocha wielu ,coś jak gang motocyklowy albo fanatycy klubu piłkarskiego.
Można np. pokazać jak ktoś wybiera drogę fana Iron Maiden i np.w tle leci Blood Brothers gdy on zakłada koszulkę i katanę a zrzuca garnitur ,depta krawat,wyzywa swojego szefa,odchodzi z pracy w korporacji po namowie kumpli(oczywiście pracę ma ale fizyczną) ,odrzuca myśl o założeniu rodziny poświęcając sie organizowaniu zlotów fanów,jeżdzeniu na koncerty,zbieraniu pracy i jego fanatyzm ciągle się powiększa i razem z kumplami codziennie słucha muzyki Iron i dyskutuję o płytach przez cały wolny czas.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Dlaczego??..

Postautor: ttomasz » wt cze 07, 2011 5:57 pm

Zgłoś scenariusz, jak jakiegoś producenta przekonasz to z chęcią obejrzę ;-) Wątpię jednak żeby kiedykolwiek taki film powstał. To co opisałeś może dotyczyć każdego zespołu, brakuje natomiast, jak wspomniał Emilio, seks, narkotyków i morderstwa.

Awatar użytkownika
Władysław_Warneńczyk
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 462
Rejestracja: śr sty 19, 2011 8:10 pm

Re: Dlaczego??..

Postautor: Władysław_Warneńczyk » wt cze 07, 2011 6:01 pm

chodzi o to, że takie filmy, książki itp. zazwyczaj oglądaliby/czytaliby tylko fani IM, bo dla innych nie sądzę, żeby to było atrakcyjne. ludzie, którzy nie słuchają Ironów po prostu by czegoś takiego nie docenili. oczywiście jestem za tym, żeby coś takiego powstało, bo byłoby czymś nowym, raczej niespotykanym. ale tak naprawdę nie sądzę, żeby sięgnęli po to ludzie nie znający IM. chyba, że ew. w takim filmie/książce roiłoby się od różnego rodzaju ostrych i kontrowersyjnych scen zabójstw, seksu itd. wtedy na pewno oddźwięk byłby większy

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Dlaczego??..

Postautor: Emilio » wt cze 07, 2011 6:06 pm

Ale mi chodzi tylko o fanów,pokazać np. człowieka młodego,ale już dojrzałego,który ma powiedzmy 20 lat dla którego Iron Maiden jest treścią życia ,jest fanatykiem i nie ma pieniędzy a musi dostać się na koncert,który będzie za powiedzmy 2-3 tygodnie.
W tle PRL ,choć mogłaby to być np. Serbia (wtedy Jugosławia) albo Węgry
To dokładnie powtórzenie schematu "Detroit Rock City" tylko w innej scenerii i innych realiach...
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Dlaczego??..

Postautor: gumbyy » wt cze 07, 2011 8:44 pm

pokazać np. człowieka młodego,ale już dojrzałego,który ma powiedzmy 20 lat dla którego Iron Maiden jest treścią życia ,jest fanatykiem i nie ma pieniędzy a musi dostać się na koncert,który będzie za powiedzmy 2-3 tygodnie.
Oskar murowany :lol:

Czym się różni życie fana zespołu Iron Maiden, od fana zespołu np. Metallica? A co w przypadku gdy fan IM jest równocześnie fanem M? :shock:
www.MetalSide.pl

Deleted User 622

Re: Dlaczego??..

Postautor: Deleted User 622 » wt cze 07, 2011 8:56 pm

zakłada koszulkę i katanę a zrzuca garnitur ,depta krawat,wyzywa swojego szefa,odchodzi z pracy w korporacji po namowie kumpli(oczywiście pracę ma ale fizyczną) ,odrzuca myśl o założeniu rodziny poświęcając sie organizowaniu zlotów fanów,jeżdzeniu na koncerty,zbieraniu pracy i jego fanatyzm ciągle się powiększa i razem z kumplami codziennie słucha muzyki Iron i dyskutuję o płytach przez cały wolny czas.
człowieka młodego,ale już dojrzałego
Doprawdy? :B

Ja mam pomysł na prequel. (5 lat wcześniej)
http://www.youtube.com/watch?v=xSZbbTjM0Es&feature=fvst :lol:
Ostatnio zmieniony wt cze 07, 2011 8:59 pm przez Deleted User 622, łącznie zmieniany 1 raz.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3363
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Dlaczego??..

Postautor: Siwy » wt cze 07, 2011 8:57 pm

pokazać np. człowieka młodego,ale już dojrzałego,który ma powiedzmy 20 lat dla którego Iron Maiden jest treścią życia ,jest fanatykiem i nie ma pieniędzy a musi dostać się na koncert,który będzie za powiedzmy 2-3 tygodnie.
Oskar murowany :lol:

Czym się różni życie fana zespołu Iron Maiden, od fana zespołu np. Metallica? A co w przypadku gdy fan IM jest równocześnie fanem M? :shock:
a jak jest jeszcze fanem Britney Spears?

jest dokładnie tak jak piszecie. taki film można by zrobić o fanie każdego zespołu. dlatego od scenarzysty głównie zależy czyim jest fanem. jeżeli ktoś by się znalazł z dobrym pomysłem na film o fanach, a sam przy okazji byłby fanem IM i wplótł ten zespół w swoją historię, to czemu nie?

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Dlaczego??..

Postautor: mimski » wt cze 07, 2011 9:13 pm

Krzychu jest na forum od 5-6 lat, ale wciąż potrafi mnie jeszcze zaskoczyć.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Dlaczego??..

Postautor: voivod » wt cze 07, 2011 9:20 pm

Dlaczego nie powstają filmy lub książki,których bohaterowie byliby fanami Iron Maiden
bo nie

Awatar użytkownika
cellman
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1233
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:58 pm
Skąd: Głogów/ZG/Wawa

Re: Dlaczego??..

Postautor: cellman » wt cze 07, 2011 9:58 pm

O ja... ale topic :lol:

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Dlaczego??..

Postautor: Emilio » wt cze 07, 2011 9:59 pm

pokazać np. człowieka młodego,ale już dojrzałego,który ma powiedzmy 20 lat dla którego Iron Maiden jest treścią życia ,jest fanatykiem i nie ma pieniędzy a musi dostać się na koncert,który będzie za powiedzmy 2-3 tygodnie.


Oskar murowany
Ale tylko jeśli ten fan byłby Żydem i homoseksualistą :lol:
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Dlaczego??..

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt cze 07, 2011 10:10 pm

albo fanem rocka alternatywnego zaangazowanego politycznie

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: Dlaczego??..

Postautor: tomtomala » wt cze 07, 2011 10:20 pm

A co w przypadku gdy fan IM jest równocześnie fanem M? :shock:
Wtedy mamy do czynienia ze światem równoległym bądź też rozdwojeniem jaźni tudzież schizofrenią.

Typujmy, kto mógłby zagrać taką rolę. Stawiam na Crowe.

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Dlaczego??..

Postautor: DaveM » wt cze 07, 2011 10:23 pm

Stawiam na Crowe.
i byka ;)

Deleted User 357

Re: Dlaczego??..

Postautor: Deleted User 357 » wt cze 07, 2011 10:27 pm

Powiedzmy sobie otwarcie, Nomad chce żeby nakręcili jego biografię

A mówiąc poważnie, zaintrygował mnie ten fragment o pracy fizycznej - w sensie że prawdziwi fani IM pracują fizycznie? Nie wiem czy to dobrze zrozumiałem?


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość