10 lat minęło...

Regulamin, kwestie techniczne i organizacyjne związane z forum, info o Fan Klubie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
ironBIDDAF
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 375
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:06 pm
Skąd: Nekropolia

Re: 10 lat minęło...

Postautor: ironBIDDAF » wt kwie 07, 2015 12:27 am

Cześć! To i ja pozdrowię starych bywalców. To były wspaniałe, szalone czasy.

Btw. koniec czerwonego forum i przejście na phpbb to 31 marca 2003 roku. Pamiętam jeszcze tematy ze starego forum typu: "dlaczego iron maiden jest lepsze od metalliki".

Do wspomnianych w poprzednich wpisach osób dodam jeszcze CzarnoBiała, Opra, Caleb, Copycat (z którą się sporadycznie widuję), Miki (ponoć nieżyjący już, ale ja w to nie wierzę).

No i gorące pozdrowienia dla Kei <3 ;-)

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Szajba » wt kwie 07, 2015 1:27 pm

Miki (ponoć nieżyjący już, ale ja w to nie wierzę).
też mnie doszły te słuchy już jakiś czas temu, ale pamiętam, że go potem jakoś na mieście widziałem, więc to raczej głupia plota :)
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Szajba » wt maja 12, 2015 7:49 am

już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

iron84
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 623
Rejestracja: pn wrz 08, 2003 1:42 pm
Skąd: ******

Re: 10 lat minęło...

Postautor: iron84 » czw maja 21, 2015 10:16 am

Pozdrowienia dla staruchów ze stażem > 10 lat :pijak:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Szajba » pn cze 08, 2015 7:45 pm

Miki (ponoć nieżyjący już, ale ja w to nie wierzę).
też mnie doszły te słuchy już jakiś czas temu, ale pamiętam, że go potem jakoś na mieście widziałem, więc to raczej głupia plota :)
Miki żyje i ma się dobrze ;) spotkałem go w zeszłym tygodniu, ale chyba mnie nie poznał

EDIT:
tak, Miki żyje, był na Brutalu ;)
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Krokodyl_dg
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:50 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Krokodyl_dg » śr gru 05, 2018 9:27 pm

Zrobię chłopaki i dziewczyny małą archeologię i odkopię ten temat, bo nie znalazłem niczego lepszego. Z Sanktuarium wiążą się dla mnie wspaniałe wspomnienia, jeszcze z czasów "czerwonego forum". To był czas mojego liceum, gdy odkrywałem muzykę metalową, a ojciec przyniósł mi, w 2000 r. pierwszą płytę Maidenów do domu. W tym samym roku (albo 2001? k... pamięć zawodzi) byłem na koncercie w Spodku i się zakochałem.

Potem stukaliśmy mnóstwo postów na forum z ekipą: Biddafem, Vladem, Keą.... były kolejne koncerty Maiden, część osób poznałem na żywo. Dyskusje były chyba tak gorące, że albo dostałem bana, albo sam zdecydowałem się opuścić forum (szczerze, nie pamiętam...) Musiałem jednak tęsknić, bo w 2007 roku na nowo otworzyłem konto i wypowiadałem się w temacie koncertu Blaze'a Bayley'a na Metalmanii 2007.

Ze starych znajomości nie zostało mi prawie nic. Co jakiś czas widzę tylko polubienia od Biddafa na Facebooku, gdy coś umieszczam. Jedyną osobą, z którą mam kontakt ze starej ekipy był RazorTongue, z którym kręciliśmy równolegle forum o wdzięcznej nazwie Naga Prawda, a było to gdzieś właśnie w latach 2004-6. Gdy ostatnio robiliśmy sprint po shotowniach na Mariackiej przypomniałem sobie w jakich okolicznościach się poznaliśmy i zadałem sobie nawet pytanie, czy forum istnieje.

Widzę, że istnieje, fajnie. Cieszę się.

Ktoś w jakimś temacie pytał, dlaczego stara gwardia (mieliśmy wtedy od osiemnastu do dwudziestu-kilku lat, z wyjątkiem Vlada, który był nauczycielem muzyki) odeszła... cóż, ja podam swój własny powód, forum utraciło dla mnie urok, coraz mniej było znajomych, jednocześnie złagodniałem i przestałem czerpać radość z internetowego trollingu ;)

Anyway, kawał historii...

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5358
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: 10 lat minęło...

Postautor: mic7 » czw gru 06, 2018 9:59 am

Fajne opowieści ,wpadaj częściej na foruma :)

Krokodyl_dg
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:50 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Krokodyl_dg » czw gru 06, 2018 3:57 pm

Widzę, że jest jeszcze kilka moich bardzo starych wypowiedzi pod nickiem Justin Credible :) Anyway, jako Krokodyl_dg byłem 10 osobą, która zarejestrowała się na tym forum. Quite good, isn't it?

Wiele, bardzo wiele moich postów jednak zniknęło. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem dlaczego.

Forum pamiętam z wojenek i połajanek. Najsłynniejszy w tym wszystkim był Vlad Tepes, choć oczywiście było to 15 lat temu i nie pamiętam dokładnie szczegółów to pamiętam różne jego dziwne teksty, jak np. "Gadanie dla gadania jest jak robienie kupy na czczo, masa huku, zero treści" :) Vlad był zabawny, niewielu widziało go na żywo, ale pamiętam właśnie to, że był nauczycielem muzyki. Kiedyś umieściłem na forum linka do mp3 z wokalną wersją Ides of March mojego autorstwa (słowa i wokal), usłyszałem, że mam fajną barwę, ale generalnie reszta absolutnie do dupy, brak tempa, fałsze itp :D Pamiętam, że się potem pokłóciliśmy. Ciekawe co on teraz robi, w jakim on jest wieku?

Wiele osób pamiętam tylko przez pryzmat jakiejś emocji, ulotnego obrazu.

Kea, była dziewczyną Biddafa, a potem została dziewczyną RazorTongue'a ;) Well... uwielbiała Opeth i Dana Swano.
Biddaf studiował to co ja, tylko na niższych latach. Z tego co widzę to dalej ma bujną czuprynę i jest w nim heavy metal.

Wicker Man wkurzał wszystkich tym, że jeździł po koncertach Maiden gdzie chciał i jak chciał. Nikt tego nie pisał, ale wielu mu zazdrościło. W tym ja oczywiście. Niedawno, gdy jechałem na koncert Threshold do Pragi i zostawiałem u mojej mamy dzieci, mama się spytała: "Jeszcze z tego nie wyrosłeś?" Odpowiedziałem jej, że nie. Jeżeli kochasz tę muzykę to nigdy z niej nie wyrośniesz. Poza tym, gdy miałem 20 lat oczywiście kochałem tę muzykę mocniej i bardziej, ale dopiero mając trzydzieści kilka lat mam nie tylko miłość do niej, ale też środki finansowe by spełniać marzenia. Do tej pory niektórzy koledzy pukają się w głowę, gdy np. lecę lub jadę na koncert do innego kraju. A ja po prostu odbijam sobie dzieciństwo...

Kojarzę jeszcze, jak przez mgłę Bizona, likipikiego, Zeratula, Hallowed'a...

Fajne były te dyskusje, nie powiem :)

Może założę gdzieś temat "wspomnienia dziadka krokodyla" :))

Anyway, widzę, że forum już nie tak żywotne jak wtedy. Facebook jednak robi swoje.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Bon Dzosef » czw gru 06, 2018 4:19 pm

Anyway, widzę, że forum już nie tak żywotne jak wtedy. Facebook jednak robi swoje.
Wszystkie fora, na których sie udzielałem padły. To jak na dzisiejsze standardy trzyma sie niezle ;)
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Krokodyl_dg
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:50 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Krokodyl_dg » czw gru 06, 2018 5:07 pm

\Wszystkie fora, na których sie udzielałem padły. To jak na dzisiejsze standardy trzyma sie niezle ;)
Trudno mi powiedzieć... tutaj czasami przybywało po kilkadziesiąt, jak nie więcej, postów na godzinę. Teraz nie jest tak różowo chyba :)

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16686
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: 10 lat minęło...

Postautor: pz » czw gru 06, 2018 5:16 pm

Aż tak gorących dyskusji to raczej nie mamy, ale te kilkanaście osób się regularnie udziela, więc chyba nie jest źle. Zresztą w czasach, o których piszesz nie było tak dominującego medium jak facebook, więc fora były naturalnym miejscem komunikacji. Chociaż dużo ciężej dostępnym - w końcu dzisiaj większość osób jest online na telefonie 24/7.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Bon Dzosef » czw gru 06, 2018 6:21 pm

\Wszystkie fora, na których sie udzielałem padły. To jak na dzisiejsze standardy trzyma sie niezle ;)
Trudno mi powiedzieć... tutaj czasami przybywało po kilkadziesiąt, jak nie więcej, postów na godzinę. Teraz nie jest tak różowo chyba :)
Sam fakt, że pojawiają się posty jest różowy w dobie fb ;)
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Szajba » czw gru 06, 2018 10:12 pm

\Wszystkie fora, na których sie udzielałem padły. To jak na dzisiejsze standardy trzyma sie niezle ;)
Trudno mi powiedzieć... tutaj czasami przybywało po kilkadziesiąt, jak nie więcej, postów na godzinę. Teraz nie jest tak różowo chyba :)
Sam fakt, że pojawiają się posty jest różowy w dobie fb ;)
BTW, Dzosefie, skoro w dwa lata naklepałeś ponad 3k postów to znaczy, że ktoś tu jednak pisze ;)


albo, że jesteś spamerem prawie tak wielkim jak największy spamer w historii tego forum*

*czyli ja :B
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Bon Dzosef » pt gru 07, 2018 1:53 am

Nie no, forum jest całkiem aktywne. W przeciwienstwie do wielu, na których się udzielalem, a ktore sa martwe...
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5042
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: 10 lat minęło...

Postautor: thorgal_30 » pt gru 07, 2018 9:57 am

Ja to nawet postawiłbym tezę, że jeśli chodzi o muzę rockowo-metalową to te jest chyba najprężniej działające w polskim necie. Z innych to chyba tylko forum Depeszy lepiej przędzie, ale to mocna subkultura jest.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Puszek123
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 688
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 5:45 pm
Skąd: Żywiec

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Puszek123 » wt kwie 07, 2020 10:31 pm

Witam dziś mija mi dokładnie 10 lat kiedy to pierwszy raz tu zajrzałem i się zarejestrowałem, piękne czas kiedy to przygotowywałem się do swojego pierwszego koncertu ależ ten czas leci 10 lat temu gówniarz a parę dni temu zostałem ojcem pozdrawiam was wszystkich!!
IRON MAIDEN

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9062
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: 10 lat minęło...

Postautor: blackcocker » wt kwie 07, 2020 10:51 pm

Witam dziś mija mi dokładnie 10 lat kiedy to pierwszy raz tu zajrzałem i się zarejestrowałem, piękne czas kiedy to przygotowywałem się do swojego pierwszego koncertu ależ ten czas leci 10 lat temu gówniarz a parę dni temu zostałem ojcem pozdrawiam was wszystkich!!
Jeszcze napisałeś właśnie sześćset sześćdziesiąty szósty post! Wszystkiego dobrego dla rodziców i malca :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16686
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: 10 lat minęło...

Postautor: pz » wt kwie 07, 2020 11:24 pm

No ładnie, 666 post na 10 lecie. Niezły szatan :) Wszystkiego dobrego.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1748
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: 10 lat minęło...

Postautor: erosinho » śr kwie 08, 2020 5:09 pm

Witam dziś mija mi dokładnie 10 lat kiedy to pierwszy raz tu zajrzałem i się zarejestrowałem, piękne czas kiedy to przygotowywałem się do swojego pierwszego koncertu ależ ten czas leci 10 lat temu gówniarz a parę dni temu zostałem ojcem pozdrawiam was wszystkich!!
Jeszcze napisałeś właśnie sześćset sześćdziesiąty szósty post! Wszystkiego dobrego dla rodziców i malca :D
Ale to nieźle sobie wyliczył :D

Neon
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10514
Rejestracja: sob cze 08, 2019 7:47 pm
Skąd: Kozienice

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Neon » śr kwie 08, 2020 7:47 pm

Puszek123 wszystkiego dobrego.


Wróć do „Forum Organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: paulek, Shedao Shai i 4 gości