Fear of the Dark a koncert Iron Maiden

Wszystko o koncercie Maiden w Chorzowie 29 maja 2005!

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Czy ubolewasz nad brakiem "Fear of the Dark"?

Tak
50
27%
Nie
134
73%

Liczba głosów: 184

Awatar użytkownika
deadly_sin
-#prisoner
-#prisoner

Fear of the Dark a koncert Iron Maiden

Postautor: deadly_sin » pn maja 30, 2005 5:37 pm

Zauważyłem, że wiele osób narzekało, że na koncercie Iron Maiden nie było "Fear of the Dark"...

Ja mówię im: "nie!"!

Po pierwsze było wiadomo, że będą utwory z czterech płyt, a po drugie, "Fear of the Dark" to nie jest piosenka, bez której nie odbyłby się koncert.

I zamiast dobrej zabawy, na ulicach było widać ludzi w koszulkach Maiden z rozczarowanymi minami...
Właśnie słucham:
Obrazek

Clans
-#long distance runner
-#long distance runner

Re: Fear of the Dark a koncert Iron Maiden

Postautor: Clans » pn maja 30, 2005 5:42 pm

Oczywiscie ze nie ubolewam. Nie zagrali- trudno. Wole posluchac utworow ktore nie slyszalem na zywo badz takich ktore Ironi na zywo nie graja za czesto
Can't all be coincidence
Too many things are evident
You tell me you're an unbeliever
Spiritualists? Well me I'm neither
Wouldn't you like to know The truth?
Oh what's out there to have the proof
And find out just which side You're on
Where would you end in Heaven or In Hell?

Awatar użytkownika
Powerslave
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Powerslave » pn maja 30, 2005 5:46 pm

ja bym chcial by zagrali, ale nie plakalem gdy po tym jak stadion krzyczal FOTD zagrali co innego. Wkoncu to Early Days, a nie Early Days + FOTD :)
"There are more things in heaven and earth, than are dreamt of in your philosophy"

Urchin
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Urchin » pn maja 30, 2005 5:50 pm

nie. bylo dobrze tak jak bylo :rocx
Obrazek

Awatar użytkownika
Slav The Great
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Slav The Great » pn maja 30, 2005 5:51 pm

No bez przesady,że ludzie tak bardzo byli zasmuceni brakiem FOTD.Ja chciałbym to usłyszeć na żywo,ale jest jeszcze przynajmniej z 15 takich utworów.

btw.Nie zagrali Wasted Years...wyszedłem :lol:

Awatar użytkownika
amaZona
-#invader
-#invader

Postautor: amaZona » pn maja 30, 2005 5:52 pm

Może nie "ubolewam", ale wydaje mi się, że *czegoś* brakowało. Ale...
Koncert był wspaniały, było tyle pięknych momentów, że nawet bez FOTD koncert uważam za jak najbardziej udany.
I super wrzeszczało się "Fear Of The Dark! Fear Of The Dark!", co wywołało ciekawą reakcję na twarzach Maiden :wink: Mam nadzieję, że Steve za bardzo się nie wkurzył... Raczej powinien się cieszyć, że tyle osób uwielbia ten utwór :) Zresztą, chyba mógł zauważyć, że z Fearem czy bez, szaleliśmy na kolejnych utworach i byliśmy zadowoleni. :)

Ciekawe co będzie jak na następnej trasie z kolejnego "okresu Maiden" nie usłyszymy Hallowed Be Thy Name :wink:

sqall666
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: sqall666 » pn maja 30, 2005 5:57 pm

no wlasnie, mam nadzieje ze zauwazyli, ze dalismy z siebie WSZYSTKO:D pomimo braku polewania wodą (dlaczego..?) i tego hmm... no szalenstwem bym tego nie nazwal... chwiania się:) mogli zagrac fotd, mysle, ze po tylu koncertach z tym kawalkiem dali by sobie rade bez proby... ale nie ubolewam ani troche, bylo jak zwykle nieprawdopodobnie :rocx :rocx :rocx

Awatar użytkownika
deadly_sin
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: deadly_sin » pn maja 30, 2005 5:58 pm

Ciekawe co będzie jak na następnej trasie z kolejnego "okresu Maiden" nie usłyszymy Hallowed Be Thy Name :wink:
No właśnie! Ale następna trasa to promocja nowej płyty, więc będzie :D
Właśnie słucham:
Obrazek

sqall666
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: sqall666 » pn maja 30, 2005 6:00 pm

No właśnie! Ale następna trasa to promocja nowej płyty, więc będzie :D
ale chodzi o ta promujaca dvd... no ciekawe, bo raczej nie zagraja... tzn. fear jest chyba rownie wazny jak hallowed.... ehh... i tak bedzie bosko:D:D

Awatar użytkownika
kobi
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kobi » pn maja 30, 2005 6:03 pm

pomimo braku polewania wodą (dlaczego..?)
braku ? ochroniarze z fosy parokrotnie polewali woda, a gdy czekalismy na wyjscie Maidenow podawali w tlum butelki z woda mineralna (stalem w 2 rzedzie, po stronie Janicka)

a nad brakiem FOTD nie ubolewam, bo to kawalek ograny do bolu i ilez mozna tego sluchac ... w Katowicach 2 lata temu go uslyszalem i mi starczy, duzo bardziej ciesze sie z tych staroci, z ktorych przeciez wiele po raz pierwszy uslyszelismy granych na 3 gitary
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizon
-#invader
-#invader

Postautor: Bizon » pn maja 30, 2005 6:03 pm

mnie sie wydaje ze na trasie promujacej nastepne dvd (nie wiem dokladnie z jakiego okresu... pewnie do 7th son) uslyszy to co grali wlasnie na tych trasach czyli utwory z tych plyt ale tez te starsze bo przeciez je wtedy grali wiec o takie rzeczy jak hallowed, iron maiden, rtth, notb mozemy byc spokojni (chociaz po 3 ostatnich bym nie plakal).. generalnie swoje zdanie co do nie zagrania fotd i krzykow ludzi juz wyrazilem w temacie "po koncercie"...
"everybody lies"

sqall666
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: sqall666 » pn maja 30, 2005 6:05 pm

ale w trakcie maidenow bylo gorzej niz w trakcie frontside na ktorym wody nie skapili.. a te butelki w ktorych kazdy pociagnal lyk i podawal dalej... no pragnienia nie ugasily...

The Man Who Walks Alone
-#invader
-#invader

Postautor: The Man Who Walks Alone » pn maja 30, 2005 6:05 pm

Ja skandowałem, bo miałem nadzieję, że nas zaskoczą i to dołączą,w końcu to był pierwszy tak duży koncert w Polsce i Fear na pewno zabrzmiał by niesamowicie... ale nie ubolewam, setlista mi się zajebiście podobała..

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Piwowarus » pn maja 30, 2005 6:07 pm

Też nie ubolewam, 2 dni przed koncertem podano, że bedą utwory tylko z 4 płyt więc jadąc na koncert nie liczyłem na niego, poza tym jest to juz ograne.

Swoją drogą akcja "Maiden, klap klap klap Maiden" się raczej nie udała, za to stworzoną w czasie koncertu akcję "Fear of the Dark, Fear of the Dark" można uznać za bardziej udaną

Awatar użytkownika
Bizon
-#invader
-#invader

Postautor: Bizon » pn maja 30, 2005 6:08 pm

no co do wody to na maidenach nie lali ale mysle ze nie bylo juz potrzeby.. polali az za bardzo na nightwishu i szczerze mowiac jak zaszlo slonce to w mokrych ciuchach bylo mi troche za chlodno przez chwile... mogli lac tak obficie wczesniej jak bylo pieklo... zreszta ktos by im mogl powiedziec ze leje sie zraszaczem a nie pelnym strumieniem... :roll: ale odchodzimy od tematu...
"everybody lies"

Awatar użytkownika
jesper
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: jesper » pn maja 30, 2005 6:12 pm

oto fragment wywiadu i odpowiedź Bruce'a Dickinsona na pytanie dotyczące trasy i setlisty:

,,Tym razem szykujemy powrót do przeszłości. Scenografia, efekty specjalne, pirotechnika - wszystko będzie nawiązywało do czterech pierwszych płyt IRON MAIDEN. Podobnie będzie z piosenkami ... usłyszycie kompozycje do ,,Piece of Mind" nie zagramy ani jednego utworu napisanego po 1983 roku."

... tak więć wszelkie dyskusje na temat innych utworów jakie mogliby zagrać odnoszące się do okresu po 1983 roku są bezsensowne :twisted:
„Polak musi być świnią, ponieważ Polakiem się urodził" Czesław Miłosz

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » pn maja 30, 2005 6:17 pm

fajnie by bylo gdyby specjalnie dla nas zagrali ale rozumiem ze mieli ustawiony set w ktorym nie bylo miejsca dla 'Fear Of The Dark' i nie ubolewam nad brakiem tego utworu
Obrazek

S.I.W.Y. - Siwy I Wszystko Yasne 8)
Metal tworzyli lewaccy kontestatorzy walczący o wolność i pokój wg wskazań agentów Moskwy

Nightmare
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: Nightmare » pn maja 30, 2005 6:18 pm

Sa bezsensowane ale jednak ubolewam ze nie bylo fear :D Mysle ze wtedy publika dalaby z siebie naprawde wszystko i moze nawet ludzie z trybun by sie ruszyli :wink: Nie zagrac fear to tak jakby Metallica nie zagrala nothinga :D
Just by looking through your eyes
He could see the future penetrating right
In through your mind
See the truth and see your lies
But for all his power couldn't foresee his own demise

Urchin
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Urchin » pn maja 30, 2005 6:29 pm

Sa bezsensowane ale jednak ubolewam ze nie bylo fear :D Mysle ze wtedy publika dalaby z siebie naprawde wszystko i moze nawet ludzie z trybun by sie ruszyli :wink: Nie zagrac fear to tak jakby Metallica nie zagrala nothinga :D
qrwa...prawdziwy fan powinien dac z siebie wszystko nawet jakby mieli zagrac same utwory ktorych w ogole nie grali na koncertach...
przyjezdzaja, graja dla nas, nalezy sie im za to odwdzieczyc, a nie stroic fochy albo skandowac: "fear of the dark" na koncercie...

gdzie sie podziala wspaniala polska goscinnosci, aplauz i gorace przyjecie na koncertach???!!! :guns
Obrazek

Szymon
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Szymon » pn maja 30, 2005 6:30 pm

Przed pierwszym koncertem stawialem ze zagraja FOTD. Teraz wiem, ze FOTD zabilby caly set - bardzo dobrze ze go nie ma. Bedzie na nastepnej trasie.....
2000 Katowice
2003 Katowice, Zlin, Praga, Wrocław
2005 Praga, Chorzów, Paryż
2006 Stuttgart, Dortmund, Dublin
2007 Ateny, Ostrava, Londyn
2008 2xParyż, Trondheim, Goteborg, Warszawa, Praga, Split, Bazylea, Assen
2009 Belgrad, Rio, Sao Paulo
2010 Dublin, Budapeszt, Cluj, Kiewit, Walencja
2011 Warszawa, Praga, Nickelsdorf, Paryż, 2xLondyn
2012 Toronto, Sarnia
2013 Lizbona, Madryt, Barcelona, Paryż, 2xFrankfurt, Berlin, Hamburg, Zurych, Amsterdam, Piesztany, Łódź, Gdańsk, Bukareszt, Praga, Zagrzeb 2xLondyn
2014 Barcelona, Bilbao,Nijmegen, Brno, Nickelsdorf, Poznań, Roeser, Arras Knebworth
2016 Rio, Toronto, 2xTokyo, Brisbane, Sydney, Kapsztad, Johanesburg, Dortmund, Berlin, Wiedeń, Arhnem, Paryż, Donington, Oslo, Goteborg, Herning, Kowno, Sopron, Wrocław, Praga, Żylina, Mediolan, Triest, Split, Bukareszt, Esch's'Alzette, Wacken
2017 Antwerpia, 2xFrankfurt, Nottingham, Dublin, Manchester, Shefield, Leed, Newcastle, Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham, Cardiff, 2xLondyn, 2x Brooklyn

Wróć do „29/05/2005 - Eddie Rips Up Mystic Festival - Chorzów @ Stadion Śląski”