Fear of the Dark a koncert Iron Maiden

Wszystko o koncercie Maiden w Chorzowie 29 maja 2005!

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Czy ubolewasz nad brakiem "Fear of the Dark"?

Tak
50
27%
Nie
134
73%

Liczba głosów: 184

jajco
-#invader
-#invader

Re: Fear of the Dark a koncert Iron Maiden

Postautor: jajco » śr cze 01, 2005 4:29 pm

Właściwie nie żałuję. Miały być tylko 4 pierwsze płyty i były. Wprawdzie jak zobaczyłem już lekkie zwątpienie i chęć do Fear'a na twarzy Bruca zacząłem też chcieć ten kawałek. Ogromnie się cieszę z Murders :) Rzeczywiście szkoda że nie wyszli jeszcze raz :(ehhh
https://jajcoironmaiden.republika.pl/
https://www.jajco.cba.pl
https://www.youtube.com/jajcoironmaiden

28/11/2003 Wrocław
29/05/2005 Chorzów
06/06/2007 Ostrava
07/08/2008 Warszawa
08/08/2008 Praga
14/08/2010 Budapeszt
10/06/2011 Warszawa
27/06/2013 Piestany
03/07/2013 Łódź
03/07/2016 Wrocław

Awatar użytkownika
Iron Sajmon
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Iron Sajmon » śr cze 01, 2005 4:43 pm

NIE
VEXILLA REGIS PRODEUNT INFERNI
----------------------------------------------
Nie broń swojego zdania przed modem bo dostaniesz bana

Nomad
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Nomad » śr cze 01, 2005 4:49 pm

ja nie ubolewam ale krzyczałem ....by innym nie było przykro :lol:
Iron Maiden i Ja

Wrocław,Hala Ludowa 28.11.2003
Chorzów,Stadion Śląski 29.05.2005
Ostrava,Stadion Bazaly 06.06.2007
Warszawa,Stadion Gwardii 07.08.2008

juras
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: juras » śr cze 01, 2005 6:02 pm

ja też, w sumie zdziwiło mnie to na początku, ale co tam..... :lol:

Marcino
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: Marcino » śr cze 01, 2005 9:58 pm

cale to towarzystwo od siedmiu bolesci jest dla mnie lekko zenujace, ignorancja ma pewne granice i nie znajac zalozen trasy (tylko 4 pierwsze plyty) te granice zostaly przekroczone - ci co znali zalozenia i wiedzieli ze w Pradze zalozenia zostaly spelnione to juz inna kwestia

a jesli juz tak bardzo chcieli uslyszec fear'a to sami mogli sobie choralnie odspiewac zamiast skandowac tylko tytul kawalka

Masz z tym jakiś problem że ludzie krzyczeli sobie "Fear Of The Dark"... :lol: :lol: :lol: nikt od tego nie umarł przecież :lol:
ja mam bo cała fajną atmosferę szlag trafił i zrobiła sie wiocha
mam 21 lat Iron Maiden w moim życiu jest od 20

Awatar użytkownika
Diabeł
-#invader
-#invader

Postautor: Diabeł » śr cze 01, 2005 10:47 pm

Przed koncertem chciałem żeby zagrali ale po bardziej mi brakowało paru kawałków z TNOTB i POM które wymieniłbym za te które gtają prawie na każdym koncercie z tych płyt
Up The irons

Gina
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Gina » czw cze 02, 2005 10:45 am

cale to towarzystwo od siedmiu bolesci jest dla mnie lekko zenujace, ignorancja ma pewne granice i nie znajac zalozen trasy (tylko 4 pierwsze plyty) te granice zostaly przekroczone - ci co znali zalozenia i wiedzieli ze w Pradze zalozenia zostaly spelnione to juz inna kwestia

a jesli juz tak bardzo chcieli uslyszec fear'a to sami mogli sobie choralnie odspiewac zamiast skandowac tylko tytul kawalka

Masz z tym jakiś problem że ludzie krzyczeli sobie "Fear Of The Dark"... :lol: :lol: :lol: nikt od tego nie umarł przecież :lol:
ja mam bo cała fajną atmosferę szlag trafił i zrobiła sie wiocha
ja też mam. bo to naprawde glupio wyszło. Tzn no nie popsulo mi to calej atmosfery, ale wolalabym zeby ludzie krzyczeli wtedy cos innego. Tak jakbysmy przyszli dla tej jednej piosenki tam, a jak jej nie dostalismy to sie o nia drzec zaczelismy.. Gdybysmy sie np. o children of the damned darli.. czy o cos z tych pierwszych 4 plyt to spoko.. Ale niee musielismy chyba 2 czy 3 razy odstawic szopke z FOTD. Ja sie nie dziwie ze sie Harris dziwnie spojrzał. I nawet text Dickinsona "Janick, you're half Polish - what are they saying?" swiadczy o tym ze to nie do konca na miejscu bylo... (inna sprawa ze mnie ten tekst maksymalnie rozwalil :D)

CubeX
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: CubeX » czw cze 02, 2005 11:41 am

No tak, tekst do Janicka był ekstra. Na pewno niepowtarzalny - tego w innych krajach nie usłyszą. Ale wracając do tematu. Przyznam, że już na samym koncercie domaganie się "Fear of the dark" trochę mi zgrzytało. No, ale wytłumaczyłem sobie, że przecież jakby na bis zagrali coś z nowszych kawałków, nic by się nie stało. Teraz jednak poczytałem trochę postów na tym forum, poznałem opinie paru ludzi i trochę inaczej już to widzę. Gdyby publika do magała się "Wratchild", czy "Killers" - byłoby to bardziej na miejscu. Myślę, że czymś takim moglibyśmy wywołać u Steva zadowolenie, zamiast kwaśnej miny (bo niektórzy sugerują, że tak się stało). A ten ryk "Fear of the dark" jednak trochę nie pasował. Ale nie róbmy z tego wielkiej tragedii. Nicko o tym w dzienniku nie napisał, więc raczej na dalszą karierę Maidenów w znaczący sposób to nie wpłynie...
"(...) - Mówiłem wam przecież. Bogowie chodzą po ziemi - powiedziałem do oszołomionych, o pół życia młodszych kolegów, gdy wychodziliśmy ze Spodka po koncercie Maidenów. (...)"

Pamiętniki CubeX'a. Zeszyt 12 - lata 2002-2004

Wujek_Wojtek
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Wujek_Wojtek » czw cze 02, 2005 3:09 pm

pewnie że nie !!!!!!!!!
trasa byłaz pierwszych 4 płyt i bylo jasne że tego nie bedzie...
ci co marudza że nie było tego czy innego hitu to są chyba zdrowo niedorozwinięci....a że w większości są do jacyś mali gówniarze to ich głosy mozna śmiało zlać ---> dzieci i ryby głosu nie mają !!!!!!
pamietajcie małolaty że Maiden trzeba słuchać całego a nie tylko od Brave New World i potem marudzić na forum :P :twisted:
Iron Maiden : --> Warszawa 2000, Londyn 2001, Katowice 2003, Wrocław 2004, Chorzów 2005 --> (+many guests)
Slayer : -->Londyn 1998, Warszawa 2005
Apocalyptica: -->Wrocław 2003

.......2006??

UP THE IRONS !!!!!!!!

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Piwowarus » czw cze 02, 2005 10:22 pm

Zauważcie tylko jedno. My wiedzieliśmy o tym jaka to ma byc trasa, znaliśmy zapowiedzi, niektórzy znali nawet setliste z Pragi. Jednak ile nas jest?? 5000 zagorzałych fanów?? No może 10000. Ale na pewno nie więcej. Dla nas idea trasy z wczesnych lat była świetna, jednak dla większości przybyłych tam widzów wydała sie nieco dziwna. Nie dziwię sie osobą które przyszły na koncert Maiden i zdziwiły się brakiem Fear'a, niektóre nawet podburzyły. Wynika to coprawda z ich niewiedzy bo uważały, że co jak co ale taki hit ma być . Więc nie narzekajmy ciągle na osoby które domagały się FoTD, postarajmy sie je choć częściowo zrozumieć.

Bartdeath
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Bartdeath » czw cze 02, 2005 10:38 pm

Stałem pod samą sceną i widziałem zdziwienie muzyków , kiedy publika zaczęła skandować FOTD .
Idea tego koncertu była całkim inna , muzycy chcieli nam przypomniec jak powstawała historia IM , jak grali w latach 80tych , a ten numer i każdy inny z póżniejszego okresu działalności , byłby jak z innej bajki .Lubie i szanuje FOTD , ale nie rozumiem dlaczego ludzie się uparli akurat na ten kawałek.

kinder
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: kinder » czw cze 02, 2005 11:21 pm

Ja widziaBem dziewice po raz drugi(pierwszy raz KATOWICE 2003) i slyszalem juz Fear of The Dark. Teraz go juz tak bardzo nie potrzebowalem. Uwielbiam pierwsze 4 plytki wiec set mi jak najbardziej odpowiadal, a nad brakiem Fear of The Dark nie ubolewam.

juras
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: juras » pt cze 03, 2005 10:41 pm

tak, to była potworna zbrodnia skandowanie fear of the dark, wszystko przez to zostało zepsute, cała zabawa fatalna, ironi się na nas obrazili i wiecej nie przyjadą! następnym razem nie wolno nic spontanicznie skandować, bo będzie natychmiastowy wylot z koncertu!!

HamstermaN
-#prowler
-#prowler

Postautor: HamstermaN » sob cze 04, 2005 6:38 pm

Luuuudzie, jesteście śmieszni. Mówicie o jakimś zepsuciu atmosfery, o tym że widać było rozczarowanie Harrisa itp, itd. a przecież oni nawet nie zrozumieli tego bełkotu! Czy naprawde widzieliście ich miny? Oni kompletnie nie mieli pojęcia co krzyczymy. Harris spojrzał sie na Bruca i wzruszył rękami. Bruce nadstawił ucho, by pokazać, że po prostu nie da się nas zrozumieć. Potem powiedział do Janicka - "You are half Polish - what are they saying?". Nie ma się czemu dziwić, jak 30000 ludzi krzyczy nierówno, z niezbyt poprawną angielszczyzną - "Fir of de dark". Nicko w swoim dziennku napisał: "The crowd were absolutely nuts. At one time towards the end of the evening they were chanting out something SSSOOO load, for so long that it sent a goose bump up me back.
We later found out that it meant THANK YOU!!!!!!". Widać, że musieli się potem pytać ludzi, co krzyczeliśmy. A ci polacy, którzy z nimi rozmawiali powiedzieli że chodziło o "Dziekujemy". Prawda, krzyczelismy to też, ale zdecydowanie krócej niż FOTD. Powiedziano im tak może szczerze, zapomniawszy o akcji FOTD, albo może specjalnie to pomineto, ponieważ rzeczywiście troche żle to by wygladalo, a po co było gorszyć nasz kochany zespół?. W każdym razie jestem pewnien - ONI NIE ZROZUMIELI TEGO KRZYKU! Pamiętnik Nicko i ich zachowanie jest niepodważalnym dowodem!

Awatar użytkownika
gorbag
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: gorbag » sob cze 04, 2005 8:01 pm

No racja:) Ciekawe czy jakby zrozumieli skandowanie tłumu, to czy by zagrali:> Nad tym możemy się tylko zastanawiać.... :twisted: :twisted: :twisted:
"...life down there is just a strange illusion..."

Niech moc Analu bedzie z wami...
Obrazek
... i uzywajcie gumek bo AIDS grasuje!!

LODA SZMATY!

sqall666
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: sqall666 » sob cze 04, 2005 8:40 pm

Luuuudzie, jesteście śmieszni. Mówicie o jakimś zepsuciu atmosfery, o tym że widać było rozczarowanie Harrisa itp, itd. a przecież oni nawet nie zrozumieli tego bełkotu! Czy naprawde widzieliście ich miny? Oni kompletnie nie mieli pojęcia co krzyczymy. Harris spojrzał sie na Bruca i wzruszył rękami. Bruce nadstawił ucho, by pokazać, że po prostu nie da się nas zrozumieć. Potem powiedział do Janicka - "You are half Polish - what are they saying?". Nie ma się czemu dziwić, jak 30000 ludzi krzyczy nierówno, z niezbyt poprawną angielszczyzną - "Fir of de dark". Nicko w swoim dziennku napisał: "The crowd were absolutely nuts. At one time towards the end of the evening they were chanting out something SSSOOO load, for so long that it sent a goose bump up me back.
We later found out that it meant THANK YOU!!!!!!". Widać, że musieli się potem pytać ludzi, co krzyczeliśmy. A ci polacy, którzy z nimi rozmawiali powiedzieli że chodziło o "Dziekujemy". Prawda, krzyczelismy to też, ale zdecydowanie krócej niż FOTD. Powiedziano im tak może szczerze, zapomniawszy o akcji FOTD, albo może specjalnie to pomineto, ponieważ rzeczywiście troche żle to by wygladalo, a po co było gorszyć nasz kochany zespół?. W każdym razie jestem pewnien - ONI NIE ZROZUMIELI TEGO KRZYKU! Pamiętnik Nicko i ich zachowanie jest niepodważalnym dowodem!
racja.

przemy.slav
-#prowler
-#prowler

Postautor: przemy.slav » sob cze 04, 2005 9:41 pm

sam krzyczałe i jest mi teraz tego wstyd, al nie ja zaczołem i mysłąem ze na bisy moga zagrac , taraz wiem ze sie myliłem i to bardzo , jak na koncercie Nightiwsh ktos skandoal Iron Maiden dostel nieżła zjebe odemnie razem ze słowami" wsadz sobie IM w dupe" teraz tez tego zaluje, ale potem jak kilkadziesiat tysiecy zaczelo skanowac nie bylo szans zeby postrzymac to wszyscy jestyesmy winni !!!

Awatar użytkownika
Swarożyc
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Swarożyc » sob cze 04, 2005 10:48 pm

Mam nadzieję, że wyszło tak jak piszesz, w takim wypadku "akcja Maiden KLAP KLAP KLAP" zakończyła się połowicznym-spontanicznym sukcesem :lol:
reaktywacja

Awatar użytkownika
Ryba
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Ryba » sob cze 04, 2005 11:41 pm

A mi wcale nie przeszkadzało to, że nie było FotD... W końcu to była trasa TYLKO z wczesnymi rzeczami, więc wydaje mi się, że to by nawet jakoś tak nie pasowało. Mi osobiście bardzej brakowało "Children of the Damned" i "22 Accacia Avenue" Zaraz po "Charlotte the Harlot" to nawet miałem nadzieję, że zagraja, ale cóż... I tak było rewelacyjnie!
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

Awatar użytkownika
IM
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: IM » ndz cze 05, 2005 10:58 am

Jeszcze do "Acaccia Avenue" i Children Of The Damned" mogli by dożucic Pirosenra to by juz było wogule fajnie :wink:

Wróć do „29/05/2005 - Eddie Rips Up Mystic Festival - Chorzów @ Stadion Śląski”