King of Rock N Roll - DIO TRIBUTE - 2019 - Polska

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9751
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: King of Rock N Roll - DIO TRIBUTE - 2019 - Polska

Postautor: krusejder » sob maja 18, 2019 9:19 am

Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9751
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: King of Rock N Roll - DIO TRIBUTE - 2019 - Polska

Postautor: krusejder » sob maja 18, 2019 9:35 am

Ocena ogólna zbieżna z głosem Pawła, ale szczegóły zupełnie inne. Rzeczywiście, Dino świetny (i do tego przystojny ;) ), ale bardzo dobrze wypadł też Norman. Wyróżniłbym też trio retro, warszawiaków Piotra Zaleskiego i Łukasza Drapałę (dwa zupełnie różne głosy, ale oba idealnie pasowałyby do Exlibris).

Nie zgodzę się co do Reece'a. Tzn. doświadczenie sceniczne zamaskowało dramaty :) Widać było, że trochę wypił, przez co wywalił się podczas jednej piosenki (ale: nie przerywając śpiewu, szacun!). Ale z H & H to był dramat, bo zapomniał nie tylko tekstu, co i linij melodycznych. Dlatego poprosił Jaśka, by mu pomógł wyjść z kłopotu, inaczej graliby środkowy motyw do tej pory. Przez tę wpadkę Piotrek Brzychcy nie miał też swojej solówki. No cóż, tak czasem bywa ;) Pić też trzeba umić :D

Nie zgodzę się także co do Maćka, moim zdaniem powinien śpiewać tylko rzeczy balladowe, bo z nimi radzi sobie bdb. Michu położył Stargazera, bo zapomniał tekstu. Ech to poznańskie podejście do tekstów piosenek ;) Nb. przez tego Stargazera nie było też ... solówki Brzychcego. Wokaliści kompletnie popsuli występ naszemu mistrzowi :///

Moim zdaniem dobrze byłoby odejść od grania kotletów, czyli zrezygnować z 10 na 15 utworów, które najbardziej kojarzą się z RJD. Ewentualnie dawać je w innych aranżacjach. Na te koncerty przychodzi publika, która nie będzie zawiedziona, jeśli zabraknie Dont Talk To Strangers, We Rock, Long Live R n R

// edit: info od Sebastiana: Maciek miał anginę, dziś za niego w Gdyni śpiewa Jasiek. No to zupełnie zmienia ocenę występu
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16851
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: King of Rock N Roll - DIO TRIBUTE - 2019 - Polska

Postautor: pz » sob maja 18, 2019 10:02 am

To angina jeszcze zwiększa moją ocenę. Dla mnie mocne fragmenty były dobre, a balladowe bardzo dobre. Zresztą on dużo śpiewał. Aż dziwne, że mu tyle dali skoro był chory.

Upadek Reeca... wydawało mi się, że potknął się o odsłuch cofając. Akurat machałem głową, więc mogłem źle do zauważyć. Z brakami w tekście sobie dobrze poradził improwizacją. To, że coś wypił było widać, ale bez przesady, to było ledwo "dziabnięcie", to stanu "najebawszy się" jeszcze mu sporo brakowało (pamiętam takie imprezy, na których Sebastian był dużo bardziej zrobiony :D). Jasiek świetnie sobie poradził, zresztą to nie pierwszy raz gdy wszedł z boku, żeby coś zaśpiewać.

Co do Micha, to widziałem, że nie zna tekstów, bo rozłożył sobie kartki do Tarot Woman i Stargazera, ale żeby dobrze zaśpiewać ten drugi numer trzeba go znać i czuć. Tam w wokalu powinno być czuć emocje.

Setlistę zdecydowanie mogliby zmienić i wyciągnąć kilka bardziej zakurzonych numerów. Wczoraj było kotletowo do przesady. Ewentualnie jakieś nietypowe wykonania jak Janka (chociaż jeden kolo koło mnie coś marudził i sobie poszedł).

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 767
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

Re: King of Rock N Roll - DIO TRIBUTE - 2019 - Polska

Postautor: cezi » ndz maja 19, 2019 1:31 am

To jeszcze ja wtrące swoje trzy grosze odnośnie memoriałowego koncertu.

Muzycznie było bardzo dobrze, powalił mnie absolutnie Dino, który była najjasniejszym punktem tego memoriału. I wyrózniłbym jeszcze Janka Peltza, za wykonanie Children Of The Sea i super solówke w Rainbow Eyes. Zresztą generalnie do muzyków i poziomu wykonania nie można sie było absolutnie doczepić czegokolwiek. Wymieniałem uwagi z Krusejderem i zgodzilismy sie, że chyba organizatorzy po prostu przesadzili z wokalistami memoriału a w sensie z ich ilością.. Sam Sebastian wspominał, że była ich rekordowa ilość czyli 13, co powodowało, że atmosfera siadała, zwłaszcza jak ktoś wykonywał raptem po jednym utworze. W tym wypadku gościnnośc organizatorów chyba lekko wyszła im bokiem. Nie zgodzę sie, że Maciek Szulc spiewał słabo, uważam, że wyszło mu całkiem nieźle. David Reece chciał skraśc show, ale chyba przedobrzył i ogólnie to Heaven and Hell połozył, bo improwizował dość słabo. Norman Power, tez mnie nie zachwycił, a znikanie za sceną nie świadczy o jakimś mega profesjonaliźnie.
@Krusejder - nie zgodzę sie co do setlisty. Uważam, że była bardzo dobra. Te 10 "kotletów" musi byc, bo nie wyobrażam sobie memoriału, bez We Rock, Holy Diver, Heaven & Hell, Rainbow In The Dark, Stars, czy Children Of The Sea. W tym roku setlista była jednak sporo zmieniona, wypadł chociazby Man On The Siver Mountain i uważam, że była świetna...chociazby z uwagi na Fever Dreams czy Push. Reasumując bardzo dobry koncert z drobnymi mankamentami. Z pewnoscią wybiorę sie do Krakowa, posłuchać jak będzie w Małopolsce.

P.S. Ja nie rozumiem, czemu Jasiek Popławski jest, a go nie ma. Juz w ubiegłym toku zaśpiewał tylko z marszu Catch The Rainbow, a tym roku zasłuzył na coś wiecej niż na funkcję dymowego z antenką.
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9751
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: King of Rock N Roll - DIO TRIBUTE - 2019 - Polska

Postautor: krusejder » śr maja 22, 2019 7:40 pm

Za zgodą Artysty wklejam link do całego setu zaśpiewanego przez Dino Jelusicia.

Czyli: Don't Talk To Strangers / Wild One / The Last in Line / We Rock

https://youtu.be/6SbKRxtr-eY
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 767
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

Re: King of Rock N Roll - DIO TRIBUTE - 2019 - Polska

Postautor: cezi » czw maja 30, 2019 9:28 pm

Ktoś jutro jest w Krakowie??
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki

Deleted User 7649

Re: King of Rock N Roll - DIO TRIBUTE - 2019 - Polska

Postautor: Deleted User 7649 » ndz cze 02, 2019 4:48 pm

Ja byłem ,było zajebiście.


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości