Jak wygląda koncert Iron Maiden? Strach się bać?

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Bula
-#charlotte
-#charlotte

Jak wygląda koncert Iron Maiden? Strach się bać?

Postautor: Bula » śr cze 29, 2016 8:57 pm

Muszę przyznać, że zaczynam mieć co do niego pewne obawy.
Nigdy dotąd nie byłam na tak dużym koncercie i trochę bez namysłu kupiliśmy bilety golden circle.
Po fakcie, znajomi zaczęli nas ostrzegać, że może być tam niebezpiecznie, żebyśmy założyli jakieś glany bo inaczej będziemy mieć "połamane" palce u nóg, gdyż pod sceną jest największy młyn i żeby nie brać ze sobą aparatu ponieważ może zostać przypadkowo roztrzaskany.

Iron Maiden to muzyka mojego faceta z lat młodości a mi również wpadła w ucho, jednak poza tym jesteśmy chyba za bardzo zdziadziali na takie pogowe akcje...

Czy faktycznie będzie tak gorąco? Czy może znajomi przesadzali?

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Re: Jak wygląda koncert Iron Maiden? Strach się bać?

Postautor: Nomad.1985 » śr cze 29, 2016 9:03 pm

Jak się ma GC to nie ma obowiązku być z przodu. Można stanąć sobie z tyłu 12-15 metrów od sceny i ma się doskonały widok na całą scenę i jest bardzo luźno.

Bula
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Bula » śr cze 29, 2016 9:05 pm

Dzięki, trochę mnie uspokoiłeś :)

Awatar użytkownika
Papa
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Papa » śr cze 29, 2016 9:11 pm

Muszę przyznać, że zaczynam mieć co do niego pewne obawy.
Nigdy dotąd nie byłam na tak dużym koncercie i trochę bez namysłu kupiliśmy bilety golden circle.
Po fakcie, znajomi zaczęli nas ostrzegać, że może być tam niebezpiecznie, żebyśmy założyli jakieś glany bo inaczej będziemy mieć "połamane" palce u nóg, gdyż pod sceną jest największy młyn i żeby nie brać ze sobą aparatu ponieważ może zostać przypadkowo roztrzaskany.

Iron Maiden to muzyka mojego faceta z lat młodości a mi również wpadła w ucho, jednak poza tym jesteśmy chyba za bardzo zdziadziali na takie pogowe akcje...

Czy faktycznie będzie tak gorąco? Czy może znajomi przesadzali?
Im bliżej sceny, tym większy ścisk, gdyż większość ludzi chce być jej jak najbliżej. Bycie na Golden Circle to nie powód do obaw, tam też jest duży luz, tyle, że z tyłu, co przełoży się oczywiście na widok. Można spokojnie wziąć aparat (bez wymiennego obiektywu, inaczej mogą nie wpuścić) tak długo, jak nie ma się zamiaru trzaskać nim zdjęć z 3-5 rzędu od barierki przed sceną, gdzie ścisk powoduje czasem walkę o śmierć i życie. :wink: Glany czy inne mocne buty nie zaszkodzą, ale najbardziej przydają się, gdy ma się zamiar być blisko sceny, jeśli pójdzie się na tyły, gdzie jest pełen komfort, wystarczą nawet japonki :wink: . Choć dla własnego bezpieczeństwa sugerowałbym wtedy trampki.

Bula
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Bula » śr cze 29, 2016 9:18 pm

Uff, nie mam glanów, więc dobrze wiedzieć, że wystarczą trampki
I mam jeszcze jedno pytanie
Na forum widziałam, że ktoś chce sprzedać bilety na ten koncert i podobno kosztowały 279, za nasze zapłaciliśmy w tej samej strefie 379zł za sztukę. Skąd wynika ta różnica?

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » śr cze 29, 2016 9:24 pm

Wasze bilety uprawniają Was do wcześniejszego zajęcia sobie miejsca pod barierką. Czyli tak zwane Golden Circle Early Entrance. Pytanie tylko czy skoro wyraźnie nie czujecie się na siłach to czy jest sens pakować się do przodu. Nigdy nie byłem przy barierce i nie wiem jak to wygląda. W okolicach 5-10 metrów od sceny jest duży ścisk, potem z każdym metrem zaczyna się robić "lajtowo".

Bula
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Bula » śr cze 29, 2016 9:26 pm

czyli wywalone 200zł w błoto, eh

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » śr cze 29, 2016 9:28 pm

Za to wspomnienia na całe życie :)

Sim0n
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Sim0n » śr cze 29, 2016 9:29 pm

Przy barierce bywa różnie :) najlepiej stanąć przed jakimś chlopem co Cię obejmie lapiac za barierki i będzie odpieral napór dziczy z tyłu ;)

Bula
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Bula » śr cze 29, 2016 9:32 pm

Hah, mój facet mówi, że będzie stał w sandałach pod barierką :D
No tak, podejrzewam, że wspomnienia faktycznie mogą być niesamowite. Naoglądałam się koncertów na yt, którymi się zauroczyłam.
Nie przewidziałam jednak ewentualnego uszczerbku na zdrowiu :D

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » śr cze 29, 2016 9:55 pm

W sandałach to raczej kiepski pomysł ;) A młyny nie są bezpośrednio przy barierkach, tylko trochę dalej. Im bliżej sceny, tym bardziej ludzie chcą się napawać obecnością swoich idoli i nie chcą tracić czasu na jakieś śmieszne młynki :D Ale skakanie jak najbardziej jest.

Awatar użytkownika
Sardi
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Sardi » śr cze 29, 2016 10:56 pm

No i im bliżej chcą być tym bardziej napierają, szczególnie w 2-3 rzędzie.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Dzosef » czw cze 30, 2016 2:15 am

To może tak, przede wszystkim to koncert heavy metalowy - co za tym idzie, nie występują takie zjawiska jak mosh pit, wall of death, po polsku powiedzielibyśmy "pogo" ;) .

Na barierkach na Maiden w tym roku w Norwegii, Belgii i Danii było dosyć spokojnie. Jedyne co, to ludzie, którzy walczą o te parę centymetrów i mocno napierają, ale ze dwa celne łokcie(lub zawołanie ochroniarza w przypadku pań) eliminują problem.

Natomiast jak już macie GCEE to spróbujcie przyatakować jak najbliższe rzędy. Z mojego doświadczenia, koncert na barierce, w 2-5 rzędzie i koncert z oddali to 3 różne widowiska ;) .
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

PanPrezes
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: PanPrezes » czw cze 30, 2016 2:59 am

Prawda jest taka, że jeśli się nie złapie barierki to jeden pieron w jakim jest się rzędzie i tak prędzej czy później zostanie się zgniecionym. Wtedy lepiej sobie stanąć kilka metrów od sceny. I tak będzie się miało dobry widok, a na koncercie stadionowym nawet lepszy, bo i tak scena jest wysoko i w pierwszych rzędach nie jest zbyt fajnie.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » czw cze 30, 2016 10:35 am

Dzosef, akurat mosh pity się zdarzają :D Nie rozumiem ludzi, którzy się w nie bawią na koncertach Ironów, ale takie zjawiska widziałem. Inna sprawa, że w ogóle nie rozumiem takich zabaw.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Dzosef » czw cze 30, 2016 12:09 pm

Mosh Pit na Maiden? Masakra :D . Tzn. ja byłem raptem na 6 gigach IM i nie stwierdziłem. Całe szczęście, bo muzyka(zwłaszcza z TBOS) w ogóle do tego nie pasuje...
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Awatar użytkownika
Moonchild12
-#prowler
-#prowler

Postautor: Moonchild12 » czw cze 30, 2016 1:57 pm

Niektórzy cisną na siłę, sam nie wiem po co. czy to psychologia tłumu, czy po prostu alkohol. Ja byłem na Ironach w Poznaniu (2014, pozdrawiam @up, co sądzisz o nagłośnieniu? Moim zdaniem trochę spieprzyli sprawę, stałem na płycie pod sceną). Kiedyś więcej skakałem, ale nie na Ironach, tylko naprawdę na jakimś kucotrzęsicielu.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » czw cze 30, 2016 2:20 pm

Cisną się, bo chcą być jak najbliżej. IMO te pierwsze 3 rzędy powinny być dla prawdziwych fanów zespołu, nie dla przypadkowych osób, ale na to nic nie da rady zrobić.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » czw cze 30, 2016 2:44 pm

Na pewno znajdziecie swobodne i komfortowe miejsce do oglądania koncertu. Pamiętam jak właśnie w Poznaniu na tyłach GC "starsi" panowie (50+) spokojnie stali popijając piwko. Niedaleko za nimi była fosa za którą był napór płyty GA. ścisk podobny do tego spod samej sceny. Szkoda tylko tej kaski za EE, bo raczej nie skorzystacie (a na pewno nie długo).

Awatar użytkownika
Sardi
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Sardi » ndz lip 17, 2016 3:52 pm

Odnośnie ciśnięcia się i przepychania - nie wiem po co to jest. Jak stałem mniej więcej w 7-mym rzędzie przy Harrisie i Gersie to co jakiś czas pchali na nas z lewej strony, a od razu po tym ludzie z mojej strony oddawali tym samym. Nie wiem po co, nic się nie zmieniło poza tym, że parę osób poupadało. Bezsens.

Wróć do „Forum Główne”