Virtual XI

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Ziomaletto
-#invader
-#invader

Re: Virtual XI

Postautor: Ziomaletto » wt wrz 26, 2017 6:43 pm

Moje wrażenia po kilku przesłuchaniach...
1. Znowuż typowe dla późnego Maiden siłowe przedłużanie utworów. Pomysłów na 'The Angel And The Gambler' czy 'Don't Look To The Eyes of Stranger' starcza tylko na 4-5 minut, ale zamiast tego zostają nam dołączone dodatkowe 4 minuty. Są to niezłe utwory, ale zdecydowanie za długie (może po skróceniu nawet by zyskały).
2. Kanonada perkusyjna w 'Don't Look (...)' w m.in. 5:47 rządzi. Ten kawałek ratuje zresztą zdecydowanie bardziej żwawa druga część, choć ta melodyjka jest dość przeciętna.
3. Futureal to dość przeciętny wałek i gdyby nie krótki czas trwania, byłby pewnie jeszcze gorszy.
4. 'Lightning Strike Twice' i 'Como Estais Amigos' - chyba najlepsze z całej ósemki.
5. 'The Clasman' po drugim "Freedom!" można było od razu zaserwować solo, a nie męczyć nas rzewnymi melodiami. Outro też mogli odpuścić.
6. Melodyjki po refrenie 'When Two Worlds Collide' to poziom lukru rodem z 'Króla Lwa'...

Ogółem rzecz biorąc płyta raczej średnia z dobrymi momentami. W warstwie brzmieniowej niestety słychać już echa wygładzonego 'Brave New World'. Z oceną wahałbym się między 5, a 6/10.

Hospes
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Hospes » wt wrz 26, 2017 9:56 pm

Jak dla mnie to jest jedna z najsłabszych płyt w dorobku grupy. Clansman oraz Como estais amigos to dwa wyróżniające się utwory, ale przymierzając do innych nagrań to z pewnością są poza dziesiątką najlepszych kawałków Ironów w moim odbiorze. Potem jest Lightning strike twice, ale nic wielkiego, natomiast Don't look to utwór o zmarnowanym potencjale. Reszta to wg mnie typowe przeciętniaki. Da się posłuchać, ale to na pewno nie jest wizytówka Iron Maiden.
"Still my heart calculate and pray"

UptheIronsWro
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: UptheIronsWro » czw lis 23, 2017 8:07 pm

Pięć ulubionych utworów

1.Clansman
2.Futureal
3.When two World's Collide
4.Como Estais Amigos
5.Lighting Strike Twice

Marcin1976
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Marcin1976 » sob sty 20, 2018 4:16 pm

Album jak na Maiden średni bo słabych nie nagrali.
Kawałki są niezłe, dopracowane i ewidentnie inne od tych z Factora.
Factor lepszy i na szczęście Eleven to ostatni twór z B.B.

Lipa
-#long distance runner
-#long distance runner
Kontakt:

Postautor: Lipa » ndz sty 21, 2018 10:54 am

Po raz kolejny odpalam ten album i po raz kolejny staram się do niego przekonać. Strasznie mi ten album nie siedzi i to nie tylko ze względów Blaze'a, bo lubię jego albumy, jak też lubię "The X Factor". Tutaj coś nie poszło. Owszem mamy Futureal, Clansmana czy Como Estais Amigos, ale to nie ratuje całego albumu.
Niech moc będzie z Tobą!( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam: https://lipnamuzykarecenzje.blogspot.com

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: wojakwojak » czw mar 15, 2018 2:10 pm

Zawsze była to dla mnie najsłabsza ich płyta. Na dziś bronią się jedynie Futureal, Clansman i Como. Ale ostatnio stwierdziłem, że mimo, iż kompozycyjnie jest słabo, to jakoś to leci bez większych zacinek, natomiast TXF, które zawsze lubiłem, baaardzo u mnie teraz spadło, tam jest jakoś na siłę, bronią się tylko SotC, MotE, EoD, Unbeliever, 2AM, może LotF - niby pół płyty, ale reszta jest taka sztuczna i koślawa.

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » sob mar 24, 2018 2:12 am

Wróciłem do Jedenastki ze względu na wczorajszą dwudziestą rocznicę jej wydania. Podoba mi się około połowy tej płyty, a "około" dlatego, że licząc czas jej trwania to niecała połowa, tzn. wg oficjalnego running time wychodzi 24:30 (z 53:22), a licząc utwory dokładnie połowa: "Futureal", "The Angel and the Gambler", "When Two Worlds Collide" i "Como Estais Amigos". Czyli ogólnie jest średnio, ale mając wybór w odsłuchu i dzięki nagraniom z koncertów do pewnego stopnia też w wersjach wokalnych Bayley/Dickinson jest nieźle. ;) Do wychwalanego, np. przez wielu z Was i internautów, "The Clansman" jakoś wciąż nie mogę się przekonać, może kiedyś to nastąpi...

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad

Postautor: gumbyy » sob mar 24, 2018 2:32 am

Nie no... najgorsza płyta Maiden. Kilka nawet fajnych kompozycji: "Futureal", "The Clansman", czy "When Two Worlds Collide". Ale całość położona przez brzmienie. Wystarczy posłuchać koncertówki Blaze "As Live as It Gets" i jak tam fajnie brzmią te virtualne kawałki.

Najgorsze na tej płycie są te bezsensowne powtórki no i beznadziejne brzmienie :roll:

"Don’t you think..." :roll:

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Dzosef » sob mar 24, 2018 2:50 am

Virtual > No Prayer
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

sajki
-#invader
-#invader

Postautor: sajki » sob mar 24, 2018 10:24 am

Świetne kompozycje. Wadą płyty jest słabe brzmienie i powtórki w 2 kawałkach. Poza tym same plusy (no, te wieśniackie klawisze w TAATG jeszcze). A największym jest to, że to jedna z ostatnich płyt z klasycznym heavy metalem. I jest tu najbardziej imo niedoceniony numer Maiden w historii- The Educated Fool.
W rankingu płyt Maiden u mnie mniej więcej w połowie i wyraźnie przed trzema ostatnimi.

Awatar użytkownika
FaithNoMore
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: FaithNoMore » sob mar 24, 2018 12:23 pm

Virtual > No Prayer
Całkowita zgoda.

Virtual XI nie jest albumem tragicznym, ale po prostu - jak na całą dyskografię IM - przeciętnym. Ma kilka momentów, niektóre naprawdę dobre/albo b.dobre: Futureal (jeden z najlepszych otwieraczy), Clansman (koncertowy killer), Como Estais Amigos (klimat!).

Znajduję się tu jednak - prawdopodobnie - najbardziej irytujący numer w historii Maiden - The Angel and the Gambler. Nie potrafię go wysłuchać w całości. :lol:
Iron Maiden on the road:
07/08/2008 - Warszawa @ Stadion Gwardii
10/06/2011 - Warszawa @ Lotnisko Bemowo
03/07/2013 - Łódź @ Atlas Arena
24/06/2014 - Poznań @ INEA Stadion
03/07/2016 - Wrocław @ Stadion Miejski
27/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena
28/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena

Lipa
-#long distance runner
-#long distance runner
Kontakt:

Postautor: Lipa » sob mar 24, 2018 2:21 pm

Mi akurat No Prayer bardziej się podoba niż Virtual. Niewiele bardziej, ale zawsze.

Awatar użytkownika
beaviso
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: beaviso » sob mar 24, 2018 2:48 pm

Znajduję się tu jednak - prawdopodobnie - najbardziej irytujący numer w historii Maiden - The Angel and the Gambler. Nie potrafię go wysłuchać w całości. :lol:
Steve Harris stworzył go zainspirowany odkryciem na komputerze funkcji CTRL+C CTRL-V, czyli Copy & Paste :D
Wcześniej i później zrzynał od innych (Hallowed, Nomad), ale tym razem postanowił kopiować sam siebie . :P :mrgreen:

M.
Beaviso+3 w trasie 2018
26.05. (Sb) Saku Suurhall, Tallinn (Reval), EST
28.05. (Pn) Hartwall Arena, Helsinki, FIN
29.05. (Wt) Hartwall Arena, Helsinki, FIN
05.06. (Wt) Royal Arena, København, DK - 66. urodziny Nicko :)
26.06. (Wt) Geneva Arena, Genève, CH
27.07. (Pt) Tauron Arena, Kraków, PL
28.07. (Sb) Tauron Arena, Kraków, PL

pz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: pz » sob mar 24, 2018 3:06 pm

Steve Harris stworzył go zainspirowany odkryciem na komputerze funkcji CTRL+C CTRL-V, czyli Copy & Paste :D
Wcześniej i później zrzynał od innych (Hallowed, Nomad), ale tym razem postanowił kopiować sam siebie . :P :mrgreen:

M.

Mistrzostwo :lol:
Najbliższe plany:
2018:
09: Summer Fall (Płock), Crystal Viper + Divine Weep (Warszawa), Zwijsen (Warszawa), Aria (Tallin)
10: Fish (Warszawa), Within Temptation (Warszawa), Glen Hughes (Warszawa)
11: MSG (Łódź), Godsmack (Warszawa), Night Mistress (Warszawa)
12: Kreator (Warszawa), Helloween (Hamburg?)

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad

Postautor: gumbyy » sob mar 24, 2018 4:30 pm

Ja do dzisiaj nie wiem jaki był tok myślenia przy tych gamblerowych powtórkach. "A dam powtórzenie... a jeszcze raz... no i jeszcze... no dobra, kolejne... a może by tak jeszcze ze dwa... oooo... coś się zablokowało i dodało kolejnych 8...a ciul niech zostanie" :D

No albo Stefan po pojaku to lepił :D

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » sob mar 24, 2018 4:59 pm

Ja do dzisiaj nie wiem jaki był tok myślenia przy tych gamblerowych powtórkach. "A dam powtórzenie... a jeszcze raz... no i jeszcze... no dobra, kolejne... a może by tak jeszcze ze dwa... oooo... coś się zablokowało i dodało kolejnych 8...a ciul niech zostanie" :D

Albo może jak w tym słynnym memie z liczeniem cegieł :D
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... a6mVmc.jpg

- No elo, ile wam tam tych solówek wyszło?
- 2 solówki wyszły
- Kurde coś mało... a ile powtórzeń refrenu?
- 50... ale jak tak teraz myślę, to chyba nam się pojebało, a ja już do exela wpisałem xDDD
- Kurwa... dobra, chuj z tym, zostaw tak xD
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » sob mar 24, 2018 11:19 pm

Virtual XI nie jest albumem tragicznym, ale po prostu - jak na całą dyskografię IM - przeciętnym. Ma kilka momentów, niektóre naprawdę dobre/albo b.dobre: Futureal (jeden z najlepszych otwieraczy), Clansman (koncertowy killer), Como Estais Amigos (klimat!).

A mnie TAatG się podoba, głównie ze względów melodycznych i klimatycznych.

Awatar użytkownika
Michał
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Michał » sob mar 24, 2018 11:28 pm

- 2 solówki wyszły
- 50... ale jak tak teraz myślę, to chyba nam się pojebało, a ja już do exela wpisałem xDDD
Klasyka memów przerobiona na Ironów = złoto :mryellow:
Maiden England Tour
2013: Gdańsk
2014: Poznań
The Book Of Souls World Tour
2016: Kowno, Wrocław
Legacy of the Beast World Tour
2018: Praga, Kraków, Kraków

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Dzosef » ndz mar 25, 2018 1:58 am

- 2 solówki wyszły
W formie :mrgreen:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Lipa
-#long distance runner
-#long distance runner
Kontakt:

Postautor: Lipa » wt maja 29, 2018 5:52 pm

W sumie z odsłuchu na odsłuch coraz bardziej mi siada. Ale nadal uważam go za najgorszy album...

Wróć do „Forum Główne”