Piece Of Mind

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

???

Kocham bezgranicznie :D
49
45%
Kocham :D
58
53%
Do Wora :D
2
2%
 
Liczba głosów: 109

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: voivod' » pn maja 16, 2016 6:02 pm

Szkoda, że ten album nie jest rozpoznawalny jak jako poprzednik i następca (ale może to i dobrze) moim skromnym zdaniem Piece of Mind przewyższa oba z nich.Spotkałem się też z takimi zdaniami, że ma za mało ''hitów'' jeśli hity to wyznacznik jakości płyty w przypadku takiego zespołu jak Iron Maiden to darujmy sobie jest jeden prawdziwy hit ''The Trooper'' i wystarczy, wśród fanów reszta utworów cieszy się również wielkim uznaniem.To ważny album dla zespołu również dlatego, że pojechali już w trasę na własną rękę nie jako support.Słucham dziś 5 raz i nie mam dosyć, jedna z moich płyt wszech czasów.Album nic się nie zestarzał, ba można powiedzieć, że zyskuje.Mam trochę bootlegów z tej trasy, ale nie słuchałem ponad 10 lat gdzieś..znasz jakieś wykonanie To Tame A Land które zasługuje na szczególną uwagę ? może znajdę ten boot u siebie, muszą zagrać ten numer chociaż na pożegnalnej tfu.. taka ciekawostka pamiętacie gdy Dream Theater coverowało całe TNotB ? początkowo właśnie mieli wykonywać ten album, ale MP doszedł do wniosku, że Bestia jest bardziej rozpoznawalna i uznana za klasyka i na pewno na koncertach (bo zamierzenie było wykonać go kilka razy w całości na koncertach gdzie grali 2 koncerty pod rząd, choć nie zawsze) ludzie będą bardziej się bawić przy takich utworach jak Number czy Hallowed.Zresztą są to ulubione albumy MP do dziś a To Tame A Land pozostaje jego najlepszym utworem IM (co zresztą sobie potem odbili coverując ten numer a jeśli chodzi o live to z tej płyty grali troszkę Orłów i The Troper swego czasu z Brucem za mikrofonem ;), btw znakomity, choć wiadomo oryginał najlepszy) widział ich zresztą na tej trasie w Nassau Coliseum (tylko szkoda, że nie grali Still Life na tej odsłonie trasy) a wracając już do właściwego tematu to sobie jeszcze zrobię ranking utwór na dziś, aha zgadzam się z tym co napisałeś na temat Made in Japan i warsztatu :)

Ranking :

9. Revelations (choć już jest sporo lepiej, bo tak dobrze mi się go nie słuchało od 15 lat gdzieś)
8. Sun and Steel
7. Quest for Fire (7-8 się wymieniaja)
6. Flight of Icarus (a coś sporo stracił, przeważnie zawsze top 4-5)
5. Where Eagles Dare (brawo brawo awans z 8 pozycji, oby tak dalej)
4. Die With Your Boots On (Awans z 5-6 pozycji, te solówki magia, panowie koszą zresztą cała płyta taka jest jakby od ich gry miało zależeć ich życie, to nie przelewki Dziewica w szczytowej formie dostępnej tylko dla nielicznych !)

Pierwsza trójka od wielu lat niezmienna :

3. Still Life (czasem top 2, uwielbiam ten mroczny klimat)
2. The Trooper (jeden z tych klasyków których nigdy dosyć, chyba jedyny z tych koncertowych oklepańców których zawsze mogę słuchać z przyjemnością, mamy jeszcze Evil i WY, ale ich tak często kiedyś nie grali no i Hallowed, ale nie przepadam za wersją studyjną)
1. To Tame A Land (najlepszy wałek, chyba tylko Infinite Dreams może z nim według mnie konkurować i Hallowed, ale to już wersja live więc nie licze, no moze jeszcze cos z SiT czy P, ale to zależy od nastroju)

Linki :
To ten koncert, nam dobrze znany :

https://www.youtube.com/watch?v=vcVCeK0ml0M

A to Trooper z Brucem, na 1 gitare i klawisze :P :

https://www.youtube.com/watch?v=IbksqUiOgBE

The Trooper z MP na wokalu, jak ktoś ma wrażliwe uszy to nie polecam :

https://www.youtube.com/watch?v=JIDaYLQB5Uc
Lepsza jakość i kawałeczek Więźnia jeszcze.
https://www.youtube.com/watch?v=T0V9d8cLOz0
bardzo mi sie podoba ten post

z wyjatkiem tych fragmentow gdzie piszesz o dream theater albo wrzucasz linki do ich nagran, co jest kompletnie nikomu do szczescia niepotrzebne

z cala reszta moge sie w zasadzie zgodzic

ciesze sie ze nie wszyscy uwazaja ten album za przecietny, bo w przeciwnym razie to forum nie mialoby zandego sensu

Deleted User 2259

Re: Piece Of Mind

Postautor: Deleted User 2259 » pn maja 16, 2016 9:00 pm

voviod' to tylko w ramach ciekawostki było :P

Nowy artykuł o Boskim PoM :

http://loudwire.com/iron-maiden-piece-o ... rsary/?fb1

Majkel1970
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 33
Rejestracja: sob lut 27, 2016 10:02 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Majkel1970 » wt maja 17, 2016 7:01 pm

ciesze sie ze nie wszyscy uwazaja ten album za przecietny
Mało kto uważa ten album za przeciętny, przecież większość fanów uznaje go za jedno z największych osiągnięć Maiden.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Dejavu » wt maja 17, 2016 8:17 pm

Właśnie, niektórzy uważają, że ma jakieś wypełniacze i nie jest jako całość idealny, nie spotkałem się jednak (wśród fanów Iron Maiden) z opinią, że to album przeciętny.

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5358
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Piece Of Mind

Postautor: mic7 » wt maja 17, 2016 8:21 pm

Daj Boże żeby takie "przeciętne"albumy z dopełniaczami nagrywali zawsze...Dla mnie to album nr 2!

Deleted User 2259

Re: Piece Of Mind

Postautor: Deleted User 2259 » wt maja 17, 2016 8:29 pm

U mnie nr 2-3 ostatnio nie wiem czy nie 1, muszę dojść do Syna i SiT by się przekonać :)

Jeśli myślimy o tych 2 ''wypełniaczach'' nr 7 i 8 to moja zdaniem wciagaja nosem całego AMoLADA, pół Virtuala, Całego Feara prawie itp

Majkel1970
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 33
Rejestracja: sob lut 27, 2016 10:02 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Majkel1970 » wt maja 17, 2016 9:27 pm

Dawno nie słuchałem tego albumu, a dzisiaj przypomniałem sobie w całości i uważam, że jest to jeden z najlepszych w całej dyskografii i najlepszy - na równi z "Siódmym Synem" - z lonplayów Maiden z lat 80. Przekonałem się też do "Flight of Icarus" i trochę do "Die with Your Boots" ("trochę", bo nadal uważam, że refren ma beznadziejny. Tylko "Sun and Steel" i "Quest for Hire" są dla mnie tak samo nijakie jak wcześniej. Reszta oczywiście świetna ze wskazaniem na "Revelations" i "The Trooper" ;)

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Piece Of Mind

Postautor: Nomad.1985 » wt cze 14, 2016 11:50 pm

Jedyny album na którym nie umię ustalić jakiejś kolejności. Kiedyś rządziła wielka czwórka : Trooper, Flight of Icarus, Where Eagles Dare i Revelations, ale przecież Die With Your Boots On to też znakomity utwór. Kiedy odkryłem potęgę Still Life i To Tame a Land album coraz bardziej stawał się moim ulubionym. Seventh Son ma klimat jedyny w swoim rodzaju, jest chyba najlepszy do słuchania w całości, ale takiego nagromadzenia wspaniałych utworów nie ma.

on_the_run
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 417
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:31 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: on_the_run » pn lut 13, 2017 12:08 pm

Moim zdaniem ten album chyba najlepiej brzmi ze wszystkich albumów Maiden z lat '80-tych.
Do tego w "Quest For Fire" jest jedna z najlepszych solówek Ironów - dość krótka, ale treściwa, wybitnie kojarzącą się z latami 80-tymi i wówczas na pewno nowoczesna oraz zapierająca dech w piersiach. Za takie solówki właśnie kocham klasyczny heavy metal!

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Dejavu » pn lut 13, 2017 2:20 pm

A z kolei dla mnie solo z Quest for Fire jest obok Sun and Steel najsłabszą solówką na płycie - ile osób tyle opinii ;) Aczkolwiek Dave i Adrian spisali się na tej płycie bardzo dobrze.

Deleted User 2259

Re: Piece Of Mind

Postautor: Deleted User 2259 » pn lut 27, 2017 3:44 am

http://browarnik.blogspot.com/2013/06/k ... aiden.html

Co sądzicie o tej recenzji, jeszcze o piwie The Trooper kolo napisał :)

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9688
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: krusejder » pn lut 27, 2017 3:22 pm

Nigdy nie piłem piwa Trooper, bo ktoś musiałby mi je postawić. Jestem przekonany, że za te pieniądze można trafić na rynku wiele lepszych rzeczy
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ...

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Piece Of Mind

Postautor: hipcio_stg » wt lut 28, 2017 8:00 am

Nigdy nie piłem piwa Trooper, bo ktoś musiałby mi je postawić. Jestem przekonany, że za te pieniądze można trafić na rynku wiele lepszych rzeczy
To z pewnością, ale pierwszy wypity trooper w Cart & Horses będzie wydarzeniem na długie lata. Choćby było to piwo biedronkowe za 16zł w takim miejscu to po prostu trzeba się go napić. Tak uważam. BTW piwo jest przeciętne ;)

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9688
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: krusejder » wt lut 28, 2017 9:46 am

Piłem guinnessa w Ruskin Arms na East Hamie ;)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ...

Deleted User 2259

Re: Piece Of Mind

Postautor: Deleted User 2259 » pn mar 27, 2017 7:47 pm

Skopiuje sobie moją kolejną wypowiedź na temat tego genialnego albumu, z forum DT :

Oceny się nie zmieniły, ranking dopiero po zakończeniu survivoru poświęconemu PoM.

Where Eagles Dare - 8,5/10 - Mocarne wejście widać, że będzie grubo, wysokie pianie Dickiego czyli to co ludzie lubią najbardziej, szkoda, że wtedy gdy ostatnio go grali trochę go skrócili live :> gęste/dynamiczne brzmienie sekcji rytmiczne, duszne/suche gitary i ten pulsujący/wyrazisty bas Steve'a słychać, że ich gra już jest bardzo dojrzała, nie jak się zdarzyło jeszcze na Numberze momentami szczeniacka.Światowy sukces Bestii dał panom do zrozumienia, że świat teraz należy do nich :headbang: Nicko człowiekiem tego wałka :>
Revelations - 7,5/10 - kiedyś bujał bardzo od jakiś 14 lat uważam go za najsłabsze ogniwo.IMO prawdziwy ogień zaczyna się dopiero od 4 minuty, wcześniej to niby tak idzie no i tylko idzie...
Flight Of Icarus - 8,5/10 - Trochę za dużo tych refrenów, kiedyś dałbym z 9,5/10,za to są 3 arcy solówki D/A/D :headbang:
Die With Your Boots On - 8,5/10 - Znowu trochę za dużo Bruce'a, Gitarzysci i Basista rządzą tutaj, kocham tą gitarę Adriana w prawym kanale przed jego solówką.Na dobrą sprawę i 9 bym mógł dać, ale zostaje tak jak jest.
The Trooper - 10/10 - Arcy klasyk, powala za każdym razem, jeden z tych nielicznych oklepańców koncertowych których mogą słuchać na okrągło, absolutny top. :headbang:
Still Life - 9/10 - Mroczny klimat i tekst wspaniały, często uznawany za tytułowy.
Quest For Fire - 8,5/10 - Życzę każdemu takich ''wypełniaczy'' :lol:
Sun And Steel - 8/10 - Kolejna rakieta trochę słabszy od poprzedniczki, choć zawsze było na odwrót u mnie.Trochę za wesoło ten refren brzmi jak na mój gust, dalej o niebo lepiej niż Revelations, na uparte dałbym 0,5 więcej, ale zostaje tak jest.Ta szarża jest dosyć podobna do Troopera, ale to w tym przypadku zaleta :geek: 2:22 przez kilka sekund normalnie jak Purple, kosmos :dance: :P
To Tame A Land - 10/10 - mówi się, że największy metalowy utwór w historii to Hallowed, Harris i ja twierdzimy inaczej.Diuna to wałek w którym dzieje się więcej niż w całych dyskografiach niektórych zespołów a w przypadku innych płytach, niesamowite zmiany tempa, pustynny klimat.Tym razem Bruce śpiewa tylko do 4 minuty dając się wykazać kolegom, już po tych gitarkach można było wyczuć, że następny album będzie przesiąknięty orientalnym klimatem.Steve Harris to BÓG BASU :> , Nicko to odpowiedni człowiek na tym miejscu, gra gęsto i dynamicznie, świetna gra talerzy :headbang: prawdziwa jazda zaczyna się od 4:40 Dave ciągnie ciały biznes, H-McB nie pozostają mu dłużni, posłuchajcie tylko tego basu.....Solóweczki D-H istny orgazm, nie ma uja :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: to dlatego są uważani za najlepszy gitarowe duo-wszech czasów.Zaschło mi w papie z wrażenia :o :o :o jak zawsze zresztą, tego się nie da oddać słowami wystarczy posłuchać Najlepszy wałek Maiden, a skoro Maiden to najlepszy metalowy band to wychodzi, ze największy metalowy wałek w historii :geek: takie moje zdanie :twisted:


Ocena ''obiektywna'' : 8,72/10 więc dajemy 9/10 :) (czyli w moim przypadku poziom dostępny dla raptem 15 płyt :geek:)
Ocena subiektywna : 10(30)/10 z pełną odpowiedzialnością top 10 płyt wszech czasów :>

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Piece Of Mind

Postautor: hipcio_stg » wt mar 28, 2017 8:18 am

Skoro wpisałeś oceny to tak jak byś pokazał ranking. Mam wrażenie, że chcesz wpłynąć na ocenę tego albumu w zabawie.

Deleted User 2259

Re: Piece Of Mind

Postautor: Deleted User 2259 » wt mar 28, 2017 11:52 am

No raczej słabo, bo pisałem też o innych albumach na tamtym forum, po prostu akurat przeglądałem temat, bo lubię ten temat i zauważyłem, że tego nie wrzuciłem tutaj.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Dejavu » wt mar 28, 2017 12:10 pm

Ale w jaki sposób to opinia jednego użytkownika miałaby wpłynąć na opinię innego? Zwłaszcza przy jawności głosów - już nie przesadzajmy ;)

Dla mnie świetny album, jedyne kawałki które oceniłbym poniżej 8, to Sun and Steel i Quest for Fire - jak dla mnie są bardzo średnie, ale cała reszta zdecydowanie to wynagradza.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4179
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Piece Of Mind

Postautor: AncientMariner » wt mar 28, 2017 12:51 pm

Dla mnie świetny album, jedyne kawałki które oceniłbym poniżej 8, to Sun and Steel i Quest for Fire - jak dla mnie są bardzo średnie, ale cała reszta zdecydowanie to wynagradza.
Ja mam bardzo podobnie. Myśle , że dużo osób ma podobne spojrzenie co do tego albumu. Najlepiej to widac po oddanych głosach na Sun ANd Steel i Quest for Fire.
Z trym ,ze fajnie by było gdyby właśnie wygrało coś mniej przewidywalnego. Gdyby Die With Your Boots On albo Still Life załapały sie do pierwszej trójki to byłoby super :).

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Bon Dzosef » wt mar 28, 2017 1:01 pm

Dla mnie poza Eagles i Trooperem cały album to takie 6.5/10. Solidnie, fajnie, ale bez pojary.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości