Najlepsi na płytach

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Najlepsi na płytach

Postautor: IM_Power » pt sie 27, 2010 10:59 am

Iron Maiden-Steve Harris-choćby dlatego ,że jako lider doprowadził do wydania debiutanckiej płyty i skomponował kompozycję na albumie z Phantom of the Opera na czele

Killers-Adrian Smith/Clive Bur- Adrian bo razem z Dave'm stworzył słynny debiut gitarowy a na płycie nagrał genialne sola jak w utworze tytułowym czy w Prodigal Son ,z kolei muszę też wyróżniać Clive'a Burra, bo jego bębny to jeden z głównych atutów tej płyty, idealnie pasują do utworów na albumie

The Number of the Beast-Bruce Dickinson-to jego głos sprawił ,że Ironi mogli stworzyć swój unikatowy styl ,a płyta stała się takim sukcesem,jego wokale w Hallowed Be thy Name,22 Acacia Avenue czy tytułowym porywają do dziś

Piece of Mind-Nicko Mc Brain-to z nim w składzie ukształtował się słynny skład Iron Maiden, jego gra dodała muzyce Iron Maiden więcej dostojności, siły wyrazu i pasowała do trochę innego stylu Iron Maiden

Powerslave-Dave Murray- ognisty ,melodyjny styl gry Dave'a idealnie pasował właśnie na ten album ,jego solówki gitarowe rozpruwają dosłownie w każdym utworze ,a ta w utworze tytułowym to chyba jego największy popis

Somewhere in Time-Adrian Smith- odcisnął największe piętno na tym albumie, jego pomysły a także zagrywki do dziś kojarzą się z tą płytą ,nagrał tu swoje partie życia z solem do Stranger in the Strange Land na czele ,Ironi nigdy nie grali tak przebojowo i i jego w tym zasługa

Seventh Son of a Seventh Son-Steve Harris/Bruce Dickinson- w przypadku Steve'a dlatego ,że spełniły się jego marzenia o nagrania heavy-metalowego koncept albumu z wyraźnymi elementami muzyki progresywnej, jest kompozytorem wszystkich utworów,a takżę nagrał świetne partie basowe ,natomiast Bruce nagrał tu fenomentalne wokale, wg.mnie chyba najlepsze w swojej karierze

No Prayer for Dying-Dave Murray-dlatego,że praktycznie sam trzyma ciężar kwestii gitar na tym albumie, Janick jeszcze był totalnie nierozegrany z zespołem co niestety słychać, a solówki Dave'a są znakomite

Fear of the Dark-Bruce Dickinson-o ile nie wszystkie kompozycje na tym albumie są znakomite, co ostrzejsza,ciemniejsza barwa Bruce'a możę się podobać, tymbardziej ,że pasowała do nowych utworów i brzmi po latach bardzo świeżo

X Factor-Blaze Bayley/Steve Harris-o ile to Steve Harris miał największy wpływ na to jak brzmiała nowa płyta i na kompozycje na niej,to właśnie Blaze Bayley musiał polec zadaniu nagrania partii wokalnych pasujących do klimatu albumu i wypadł fantastycznie, tak więc płyta ma dwóch bohaterów

Virtual XI-Dave Murray-podobnie jak w przypadku No Prayer for Dying, to jego gitara jest główną zaletą tej płyty, od razu poznać jego szybkie, melodyjne sola pasujące do klimatu tego mniej udanego w karierze Irons albumu

Brave New World-Janick Gers-najlepsza płyta Janicka jeśli chodzi o Iron Maiden, jestem tego pewien ,w pełni mógł rozwinąć się talent kompozycyjny tego muzyka, co słychać w Ghost of Navigator czy Dream of Mirrors a jego solówki nigdy nie były tak świetne

Dance of Death-Adrian Smith-to on nagrał najlepsze solówki na albumie, współkomponował świetne Paschendale czy Face in the Sand a jego styl gry niesłychanie wzbogacił ten album

na ostatnich dwóch albumach kompletnie nie wiem kogo wyróżnić ,nie wiem dlaczego, na pewno nie byłby to Bruce Dickinson,Steve Harris raczej też nie, Dave tez nie, podobnież Nicko, zostają Adrian i Janick ,ale jestem chyba za mało osłuchany by stwierdzić ,a już zwłaszcza w przypadku The Final Frontier

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2546
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Najlepsi na płytach

Postautor: remi » pt sie 27, 2010 11:44 am

Iron Maiden, Killers, Number, Piece, Powerslave - Steve Harris

Somewhere, Seventh - Adrian, Bruce

No Prayer - nikt

Fear, X, - Janick

Virtual - Steve

Brave - Janick,Adrian

DoD,Amolad,TFF - Janick, Steve za When the wild...

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3977
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Najlepsi na płytach

Postautor: Mr. M » pt sie 27, 2010 11:46 am

Ja na 2 ostatnich albumach wyróżniłbym Nicko, szczególnie za AMoLaD, gdzie jako jedyny z zespołu trzymał równy poziom, nawet czasami włączałem tę płytę, tylko po to aby wsłuchać się w dźwięki perkusji :razz:
No i na Final Frontier, też, chociażby za opener'a.

Co do reszty... w temacie praktycznie wszystko zostało omówione :razz:

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1813
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Najlepsi na płytach

Postautor: wojteq » pt sie 27, 2010 11:48 am

Ciężko by mi było w ogóle wyróżnić najlepszych, IMO cały zespół się stara i każdy daje coś od siebie, chociaż uważam, że o ile Steve, Bruce i Adrian zawsze, to Dave mam wrażenie bardziej w pierwszych albumach, a Janick w tych ostatnich....

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Najlepsi na płytach

Postautor: ttomasz » czw wrz 02, 2010 3:25 pm

Niełatwa sparaw z klasyfikacją, no ale kilka mi się chyba uda.

IM - Steve
TNOTB - Bruce
SiT - Adrian
BNW - Janick
AMOLAD - Steve
TFF - Steve

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Najlepsi na płytach

Postautor: Dziku » czw wrz 02, 2010 4:47 pm

IM - Harris
Killers - Smith
TNOTB - Dickinson
PoM - McBrain
Powerslave - Murray
SiT - Smith
7th Son - Harris/Dickinson
NPFTD - Murray
FOTD - Murray
TXF - Bayley/Harris
VXI - Murray
BNW - Dickinson/Murray/Gers
DoD - Smith/Gers
AMOLAD - McBrain/Smith/Harris
TFF - Smith/Harris

Awatar użytkownika
IronCezarek
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1175
Rejestracja: sob cze 26, 2010 10:55 am
Skąd: Nowe Skalmierzyce

Re: Najlepsi na płytach

Postautor: IronCezarek » pt wrz 03, 2010 9:54 pm

IM - Harris
Killers - Di'Anno/Adrian
TNOTB - Dickinson/Harris/Clive
PoM - Smith/Murray/Nico
Powerslave - Dickinson
SiT - Smith
7th Son -Cały Zespół :D
NPFTD - Bruce
FOTD - Janick
TXF - Blaze
VXI - Blaze
BNW - Janick/Smith/Murray
DoD - Bruce
AMOLAD - Murray
TFF - Smith
Ostatnio zmieniony ndz lis 07, 2010 9:04 am przez IronCezarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Najlepsi na płytach

Postautor: IM_Power » pn wrz 06, 2010 2:03 am

Temat powinien brzmieć NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH

to pasuje to wielkich bohaterów z Iron Maiden!

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: Najlepsi na płytach

Postautor: MetallicaTruFan^^ » ndz lis 07, 2010 9:01 am

Iron Maiden - Steve (Wspaniałe kompozycje i prowadzenie zespołu jako lider)
Killers - Adrian (Dodał "swój styl" do Maiden)
TNOTB - Bruce (za swój wspaniale pasujący głos) i Steve (za wspaniałe kompozycje)
Piece of Mind - Nicko (za dodanie swoich umiejętności do Maiden)
Powerslave - Dave (za wspaniałe partie gitarowe)
Somewhere In Time - Adrian (za wspaniałe kompozycje i gre)
7 Son - Steve (za kompozycje i wspaniałą gre)
No Prayer - Dave (za to, że nadał wspaniały klimat tej płycie)
Fear of The Dark - nie wiem
The X Factor - Steve (za kompozycje)
Dalej nie mam pojęcia, za mało przesłuchałem :)

Deleted User 2259

Re: Najlepsi na płytach

Postautor: Deleted User 2259 » wt sie 29, 2017 1:59 am

IM - Harris
Killers - Harris/Burr
TNOTB - Dickinson
PoM - Murray/Smith
Powerslave - Murray/Smith/Harris
SiT - Smith
7th Son - Wszyscy
NPFTD - Murray
FOTD - Murray/Gers
TXF - Harris
VXI - Bayley
BNW - Dickinson/Murray/Gers
DoD - Dickinson/Smith/Gers
AMOLAD - McBrain
TFF - Smith
TBoS - McBrain


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości