IRON MAIDEN OGŁASZA KONCERT W WARSZAWIE

Wszystko na temat nowego tournee oraz koncertu w Polsce!

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#rainmaker
-#rainmaker
Posty: 6334
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

IRON MAIDEN OGŁASZA KONCERT W WARSZAWIE

Postautor: WICKER MAN » czw gru 13, 2007 2:13 pm

IRON MAIDEN OGŁASZA KONCERT W WARSZAWIE

Iron Maiden zagra na stadionie Gwardii w Warszawie 7 sierpnia 2008 roku. Koncert jest częścią trasy Somewhere Back In Time World Tour 2008.

Obrazek

W połączeniu z planowanymi na 2008 roku wydawnictwami DVD "Live After Death" i "Maiden England" z teledyskami, ta trasa, nazwana "Somewhere Back In Time", przypomni historię zespołu, skupiając się głównie na dokonaniach z lat 80. Dotyczyć to będzie zarówno doboru utworów, jak i scenicznych dekoracji, które nawiązywać będą do "egipskiej" produkcji znanej z trasy "Powerslave" w latach 1984-1985. Będzie to najbardziej dopracowana i spektakularna seria show w dotychczasowej karierze bandu. Nie zabraknie elementów z tournee "Somewhere In Time" w latach 1986-87, jak chociażby Eddiego jako cyborga.

To będzie dla nas bardzo wyjątkowy koncert z wielu powodów, ale głównie dlatego, że Powerslave Tour otwieraliśmy koncertem w Warszawie i do tego była to nasza pierwsza wizyta w Polsce - wspominał Steve Harris. – a była to wielka sprawa, bo w tym czasie na to co działo się w Polsce największy wpływ mieli Sowieci. Mimo tego, że wiele osób mówiło nam, że musimy zdawać sobie sprawę z reguł gry panujących w kraju „za żelazną kurtyną” to my spotkaliśmy sięa wyjątkowo entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem ze strony fanów w Polsce, którzy niejednokrotnie musieli oszczędzać cały miesiąc, by móc kupić sobie jedną naszych płyt. Dlatego właśnie od tamtego pamiętnego koncertu koncertu zawsze staramy się, by podczas każdej trasy przyjechać z koncertem do Polski, bo fani przypominają nam wciąż te niezwykłe czasy.
To jest również niesamowita rzecz, że mamy możliwość by użyć DVD Live After Death by oddać klimat z lat 80tych. To będzie niesamowita zabawa i umożliwia nam wciąż nowe podejście do piosenek granych na trasie sprawiając, sprawiając będą brzmiały wciąż świeżo dla zespołu i dla fanów. Trasa "Powerslave" z egipską tematyką była wspaniała i nie możemy się doczekać, aby przypomnieć tamtą produkcję.

"Maiden Mania"; podbija świat a bilety na koncerty trafiły do kas w Australii, Indiach, Pł i Płd Ameryce oraz teraz znajdą się również w Europie.

W Skandynawii wyprzedane zostały już 3 koncerty stadionowe w Szwecji i Finladii – w sumie sprzedanych zostało 123 500 biletów w niespełna 2 godziny!

Trasa "Somewhere Back In Time" podzielona zostanie na trzy etapy, i po raz pierwszy podróżowanie oznaczać będzie coś zupełnie unikalnego, ponieważ zespół podróżować będzie z miasta do miasta Boeingiem 757 wraz z 60-osobowa ekipa oraz ponad 12 tonami sprzętu! Pierwsza część trasy rozpocznie się w Bombaju w Indiach 1 lutego, potem dotrze do Australii, Japonii i LA. Potem zespół poleci do Meksyku, Kostaryki i Kolumbii. Potem do Brazylii, Argentyny, Chile, Puerto Rico i Nowego Jorku by zakończyć tę pierwszą część w Toronto w Kanadzie 16 marca.
Podczas tych ponad 45 dni zespół zagra dla ponad 400 tysięcy fanó w 21 miastach w 10 krajach i przeleci prawie 50 000 mil Boeingiem 757 pilotowanym przez wokalistę o kapitana Asrtaeus Airlines - BRUCA DICKINSONA!

- W ubiegłym roku wpadliśmy na pomysł, aby tak przerobić jumbo jet, aby stał się 113-tonowym, latającym koncertowym busem - tłumaczy Dickinson. - Bardzo intensywnie pracowaliśmy nad tym projektem. To była bardzo skomplikowana sprawa, jednak dzięki ogromnej pomocy firmy Astraeus udało nam się przezwyciężyć wszystkie techniczne problemy i ukończyć dzieło. Wyrzuciliśmy 10 rzędów siedzeń, aby powiększyć luk bagażowy. Mając do dyspozycji taki samolot, będziemy mogli latać razem z całą obsługa i sprzętem, co znacznie ułatwi podróże. Będziemy starali się załadować jak najwięcej sprzętu już podczas pierwszego etapu trasy i zaprezentować fanom coś niezwykłego. Ponadto dla mnie to wyjątkowa rzecz, ponieważ łączę dwie największe pasje - muzykę i latanie.
Planując trasę koncertową, myśląc o tych wszystkich miejscach w których chcielibyśmy zagrać zawsze pojawiał się ten sam problem, by wybrać niektóre miejsca a z niektórych zrezygnować. A bez wszystkich problemów związanych z transportem morskim naszych kontenerów, co zawsze bardzo spowalniało całą logistykę, i posiadając własny samolot wszystko stało się dużo prostsze i dotarcie do Australii stało się możliwe pierwszy raz od 15 lat. Reakcja byłą natychmiastowa – koncert w Melbourne i Sydney sprzedały się w niecałe pół godziny!”

Druga część trasy odbędzie się od połowy maja do połowy czerwca w północnej Ameryce a ostatnia trzecia część w lipcu i sierpnie i obejmować będzie koncerty stadionowe i najważniejsze festiwale w Europie. W sumie na całej trasie zespół zagra dla około 1,5 miliona widzów!

Ogólnopolska sprzedaż biletów na koncert w Polsce 7 sierpnia 2008 roku na stadionie Gwardii w Warszawie rusza o 10:00 w piątek 14 grudnia.

Obrazek

web: www.livenation.pl oraz www.ticketpro.pl
tel: +48 22 646 06 49/59 +48 32 352 00 04
fax: +48 22 849 68 51 +48 32 258 02 52
e-mail: office@livenation.pl office@ticketpro.pl


By umożliwić fanom w Warszawie dostanie się jak najbliżej zespołu podczas koncertu Iron Maiden fan club organizuje specjalną akcję, która umożliwi wejście 60 zwycięzcom z osobą towarzyszącą jako pierwszym na teren koncertu i zajęcie miejsc w pierwszym rzędzie zaraz przy barierkach przed sceną. Więcej szczegółów na www.ironmaiden.com.

Lista koncertu na pierwszej części trasy SOMEWHERE BACK IN TIME World Tour 08

February

Fri 1st Mumbai, India Bandra Kurla Complex
Mon 4th Perth, Australia Burswood Dome
Wed 6th Melbourne, Australia Rod Laver Arena
Thu 7th Melbourne, Australia Rod Laver Arena
Sat 9th Sydney, Australia Acer Arena
Sun 10th Sydney, Australia Acer Arena
Tue 12th Brisbane, Australia Entertainment Centre
Fri 15th Yokohama, Japan Pacifico Yokohama
Sat 16th Tokyo, Japan Messe
Tue 19th Los Angeles, USA The Forum
Thu 21st Guadalajara, Mexico Auditoria Telmex
Fri 22nd Monterrey, Mexico Arena Monterrey
Sun 24th Mexico City, Mexico Sports Palace
Tue 26th San Jose, Costa Rica Saprisa Stadium
Thu 28th Bogota, Columbia Simon Bolivar Park

March

Sun 2nd Sao Paulo, Brazil Palmeiras Stadium
Tue 4th Curitiba, Brazil Pedreira Stadium
Wed 5th Porto Allegre, Brazil Gigantinho
Fri 7th Buenos Aires, Argentina Ferrofcarril Oeste Stadium
Sun 9th Santiago, Chile Pista Atletica
Wed 12th Puerto Rico San Juan Coliseo
Fri 14th New Jersey, USA IZOD ARENA
Sun 16th Toronto, Canada Air Canada Centre


July

Tue 1st Paris, France Omnisport De Bercy Arena
Sat 5th London, England Twickenham Stadium
Wed 16th Stockholm, Sweden Stockholm Stadium
Fri 18th Helsinki, Finland Helsinki Olympic Stadium
Sat 19th Tampere, Finland Ratina Stadium
Tue 22nd Trondheim, Norway Lerkendalstadium
Thu 24th Oslo, Norway Valle Hovin
Sat 26th Gothenburg, Sweden Ullevi Stadium
Sun 27th Horsens, Denmark Horsens Gods Bane Pladsen
Thu 31st Wacken, Germany Wacken Open Air Festival

August

Mon 4th Bucharest, Romania Cotroceni Football Stadium
Thu 7th Warsaw Poland Gwardia Stadium
Fri 8th Prague, Czech Republic Slavia Football StadiumHISTORIA THE POWERSLAVE TOUR I LIVE AFTER DEATH VIDEO:

Zespół nagrał I wydał 5 albumów studyjnych (Iron Maiden, Killers, The Number of the Beast, Piece of Mind and Powerslave) rok po roku (1980 – 1984) I za każdym razem wyruszał w trasę koncertową.

The ‘Powerslave’ Tour of 1984-5 podczas której zespół grał również piosenki z pierwszych 4 albumów była zatytułowana ‘World Slavery Tour’. Koncert rozpoczynający tras odbył się w Warszawie 9 sierpnia 1984 roku i był pierwszym koncertem wielkiej zachodniej gwiazdy grającej w dużym obiekcie koncertowym w czasach, gdy Polska byłą wciąż postrzegana jako kraj z za żelaznej kurtyny. Dlatego Maiden pokazali tam swój najbardziej spektakularny show, jakiego nikt wcześniej w Polsce nie miał okazji wcześniej zobaczyć.

Tournee objęło 193 koncerty w 21 krajach, w tym 112 występów w Ameryce Północnej. Zarówno USA, jak i w Kanadzie płyta "Powerslave" pokryła się platyną. W samych tylko Stanach Zjednoczonych zespół zagrał dla ponad miliona fanów. Finał odbył się 5 lipca 1985 roku w Irvine Meadows Amphitheatre na południe od Los Angeles. Do tej pory jest to najdłuższa trasa grupy. Same występy, jak i "egipska" scenografia zrobiły ogromne wrażenie nie tylko na fanach, ale i na krytykach. Koncerty wyprzedane były praktycznie w każdym zakątku globu.

Od 14 do 17 marca zespół przez cztery wieczory grał w wypełnionej po brzegi sali Long Beach w Los Angeles, przyciągając co dzień ponad 13 tysięcy fanów. Sympatycy ustawili się w nocy w kolejki, aby kupić bilety, których sprzedaż ruszała o 10 rano w sobotę. Gdy dwa pierwsze występy wyprzedały się niemal natychmiast, wobec wielkiego zainteresowania dodano kolejną datę. Kiedy i bilety na ten show rozeszły się, organizatorzy postanowili ogłosić czwarty koncert. Wejściówek zabrakło po 10 dniach. Tym samym muzycy Iron Maiden ustanowili rekord, który do dziś nie został pobity. Podczas 2. i 3. występu, na 35-milimetrowej taśmie, zespół nakręcił materiał, z którego powstało później wydawnictwo "Live After Death". W zestawie znalazły się wykonane na żywo utwory z pierwszych pięciu płyt kapeli. Anglicy byli pionierami, wydając jako jedni z pierwszych pełen koncert na kasecie wideo, który uplasował sięna najwyższych miejscach listach video chart.

Tamte koncerty, a raczej ogromne zainteresowanie nimi, zainspirowały ponadto powstanie pierwszej metalowej rozgłośni radiowej w Ameryce - KNAC, która do dziś jest synonimem ciężkiego grania w USA.
Założyciele radia nie wierzyli, że zespół mógł sprzedać ponad 50 000 biletów w LA bez żadnego wsparcia radiowego i zorientowali się, że istnieje ogromna liczba wielbicieli zespołu i założyli stację radiową, która okazała się wielkim sukcesem i do dziś jest synonimem Metalu w Stanach.

Long Paul – założyciel KNAC;
“koncerty Iron Maiden były promowane przez KLOS FM, radio o klasycznym rockowym formacie, które nie grało muzyk zespołu, jak żadne inne radio na naszym rynku w tamtym czasie. KNAC było więc alternatywą, popatrzyliśmy na wyprzedane koncerty na Long Beach I to było jak katalizator do podjęcia decyzji do założenia nowego radia”

KILKA FAKTÓW:

- We wrześniu 2006 roku grupa wydała "A Matter Of Life And Death", ostatni jak dotąd, 14. w dorobku album. Płyta została znakomicie przyjeta, czego dowodzą:

- 1. miejsce na międzynarodowej liście Billboardu
- 1. miejsce w 10 krajach oraz Top 10 w 30 kolejnych
- Top 10 w USA i 2. miejsce w Kanadzie
- najwyżej notowany w historii rockowy album w Indiach - dwukrotnie dotarł na 2. pozycję

Kapela dała także serię koncertów, w tym:

- jako pierwsza metalowa grupa, zagrała w Indiach na wyprzedanym przez 25
tysięcy fanów koncercie w Bangalurze
- jako pierwsza grupa, pobiła rekord festiwalu Download w brytyjskim Donington, przyciągać pod scenę ponad 70 tysięcy fanów
- jako pierwsza grupa zdołała wyprzedać koncert dla 20 tysięcy fanów na festiwalu Desert Rock w Dubaju.
- pobiła też rekord stadionu Ullevi w szwedzkim Göteborgu, sprzedając 57 tysięcy biletów w 2,5 godziny, na 9 miesięcy przed show
- wyprzedała wszystkie koncerty na jesiennej, europejskiej trasie w 2006 roku, dając 28 występów w tym w Sztokholmie (40 tys.), trzykrotnie w Londynie (po 30 tysięcy), Mediolanie i Helsinkach (25 tysięcy) oraz Barcelonie (19 tysięcy). Łącznie sprzedano 360 tysięcy biletów.
- wyprzedała trzy kanadyjskie koncerty (40 tysięcy) i oraz show w Los Angeles, na który wejściówek zabrakło na tygodnie przed występem w październiku 2006 roku (16 tys.)
- zgrała dla ćwierć miliona fanów w Rio de Janeiro (Brazylia) w 2001 roku, a także dla 35 tysięcy w Buenos Aires (Argentyna) oraz 25 tysięcy w Satiago (Chile).
- sprzedała ponad 40 000 biletów na koncertu w Melbourne i Sydney w 15 i 25 minut od momentu wejścia do sprzedaży

Więcej informacji na www.ironmaiden.com i www.sanktuariumfc.org
Ostatnio zmieniony ndz wrz 28, 2008 10:19 pm przez WICKER MAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Legacy of the WICKER MAN Tour 2018:
26/05/2018 - Tallinn, EE @ Saku Suurhall
29/05/2018 - Helsinki, FI @ Hartwall Arena
05/06/2018 - Kopenhaga, DK @ Royal Arena
13/06/2018 - Berlin, DE @ Waldbühne
20/06/2018 - Praga, CZ @ Letiště Letňany
26/06/2018 - Genewa, CH @ SEG Geneva Arena
05/07/2018 - Paryż, FR @ AccorHotels Arena
13/07/2018 - Lizbona, PT @ Altice Arena
27-28/07/2018 - Kraków, PL @ TAURON Arena
10-11/08/2018 - Londyn, GB @ The O2 Arena

Wróć do „World Tour 2008 / Koncert na Stadionie Gwardii 07.08.2008”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość