POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Solowe dokonania byłych i obecnych członków Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: pucha » śr sie 31, 2011 12:46 am

Czołem,
akcja jest Panowie i Panie.
Grupka maniaków z Lublina postanowiła rozkręcić projekt pod nazwą
"IRON MAIDEN IS OUR RELIGION - POLISH TRIBUTE TO MAIDEN"

Projekt jest w tej chwili w fazie tworzenia, dlatego mile widziana jest pomoc, pomysły, komentarze.
Projekt zakłada nagranie i wydanie płyty-składanki na której młode, zdolne Polskie bandy złożą hołd dla Maiden (ostra selekcja!). Całość zwieńczona zostanie dużym koncertem w Lublinie.

Na chwilę obecną poszukujemy chętnych do wsparcia projektu i pomocy w pozyskiwaniu ewentualnych partnerów. Potrzebujemy:

- zespołów chętnych do zarejestrowania swoich wersji Maidenowych hitów;
- studiów nagraniowych i realizatorów;
- wydawców chętnych do wsparcia inicjatywy;
- ludzi z tzw. "wtykami" i "znajomościami" które mogłyby się przydać projektowi;
- właścicieli lub osób dysponującymi studiami nagraniowymi;
- lokalnej promocji w prasie, radiu i TV;
- każdej innej formy pomocy

Realizacja całości przewidziana jest na Maj / Czerwiec 2012 roku.

Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy !!
Piszcie do nas: nierdzewnastal@centrum.fm

Uwaga !! Nie szukamy ludzi, zespołów, realizatorów którzy mają zamiar dorobić się fortuny na tym projekcie i myślą, że jak się zgłoszą, to zarobią dużo kasy. Nie. Jest to inicjatywa fanów którzy mają pewne doświadczenie w robieniu koncertów i różnych innych przedsięwzięć - mamy zaplecze, możliwości i pewien nakład finansowy, który zaspokaja jednak tylko podstawowe potrzeby takie jak wynajęcie miejsca na koncert, wytłoczenie płyt czy zwrot kosztów dojazdów na koncert finałowy dla zespołów.
Jeśli wspólnymi siłami uda nam się zrobić coś ciekawego, korzyści będziemy czerpać wszyscy. Najpierw wypada coś zasiać, aby potem zbierać plon.

PS. Jeśli uważacie ten post za naiwny pomysł naiwnych dzieciaków - wasze prawo. Ale wiedzcie że nasza ekipa doprowadziła już do lubelskich występów Paula Di'Anno i Blaze'a Bayleya. I to nie jest ostatnie nasze słowo.

Awatar użytkownika
Kamil Yugol
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 65
Rejestracja: czw cze 24, 2010 5:30 pm
Skąd: Wrocław / Sanctuary

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: Kamil Yugol » śr sie 31, 2011 10:27 am

Byłbym chętny jak coś i fajnie by było poznać listę utworów, jakie ten projekt chce coverować :)
...i Heavy Metal \,,/ ;D

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: RALF » śr sie 31, 2011 12:03 pm

Pomogę przy realizacji szaty graficznej ewentualnego CD - dodatkowo "słowo wstępne".

Po pierwsze - gratuluję chęci i wspaniałego pomysłu. Tributów dla IM jest ok. 65 na całym świecie - najwięcej jeśli chodzi o wydawnictwa "tribute to" dla jakiejkolwiek grupy metalowej ...

W kraju, gdzie regularnie na koncerty IM przychodzi po 30+ tysięcy fanów (Polska, oczywiście...) brak takiego wydawnictwa CD "Tribute", uważam za dziwactwo... W Bułgarii, na Węgrzech, Czechach, Serbii, Chorwacji itd są, czemu nie u NAS !???

Niemniej, jeśli bym coś sugerował, poszukajcie wśród mniej znanych zespołów artystów... Wydanie takiego projektu wiąże się z kwestia praw autorskich. Możecie rzucić się na zespoły całkowicie nieznane, lub... spróbować zainteresować sprawą jakąś wytwórnię w Polsce: Mystic, MMP. Warto dotrzeć do Barta Gabriela - to bardzo wpływowy człowiek, może pomóc, poradzić coś.

Jeśli takim projektem zająłby się jakiś wydawca - sami "załatwią" zespoły. Fajnie by było: Made Of Hate, Corruption, Chainsaw, Crystal Viper, CETI, Turbo, Bracia, Acid Drinkers, Vader i wielu innych - wśród tych muzyków jest sporo fanów IM - fajna sprawa. Cóż, działajcie - czekamy na pierwsze efekty...

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: pucha » śr sie 31, 2011 5:39 pm

Pomysł w zasadzie póki co opiera się na zespołach takich, które jeszcze nie są aż tak bardzo uznane, choć oczywiście gdyby na taki patent zgodziły się 2-3 kapele które mają już markę, byłby czad. Projekt rusza, bo dostajemy coraz więcej maili. Bart Gabriel ? Piszemy maila, nie ma co :)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: RALF » śr sie 31, 2011 6:01 pm

Wiesz, wszystko da się dogadać - IM to zespół kultowy i nie wierzę żeby się chętne zespoły nie znalazły. Gabriel może pomóc, natomiast warto sprawę przedstawić wyczerpująco z jawnym uzasadnieniem celu przedsięwzięcia.

Serio - bardzo Wam życzę sukcesu, informujcie sukcesywnie o postępach w pracy (...)

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: ZłapanyWCzasie » pn wrz 05, 2011 10:15 pm

Pucha już po Twoich pierwszych postach zobaczyłem ,że jesteś fanem szlachetnym i sprawiedliwym, brawo!

Inicjatywa świetna,ale doradzić mogę by te covery to nie były tylko znane pierwszemu lepszemu gimnazjaliście Fear of the Dark czy Run to the Hills.
Przygotucie/Przygotujmy coś dla fanów Iron ,mniej znane utwory,niech to będzie uczta fanowska.

Widzę,że mocno działasz w Lublinie,ja działałem i będe działał we Wrocławiu ,drugi biegun ale zapał podobny.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: pucha » wt wrz 06, 2011 1:40 am

ZłapanyWCzasie - piona ! Powiem Ci że inicjatywa się rozkręca, ja ze swoją kapelką przygotowujemy akustyczną wersję The Clansman - co z tego wyjdzie, okaże się niebawem :)

Działaj stary, bo działanie jest potrzebne aby w dobie tego całego indie-shitu który zalepia uszy, wielkość Maiden nie przeminęła !

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt wrz 06, 2011 9:28 am

Organizowałem ok.10 zlotów fanów na terenie Wrocławia, były to i kameralne spotkania na 20 osób a także większe rzeczy .Niestety teraz zanika wśród młodych fanów chęc do dyskutowania o zespole, często też dany zespół służy do lansowanie się w sieci na portalach społecznościowych. Dużo tez osób traktuje Ironów tylko jako jedną z kapel metalowych obok Metallici czy Slayera. Z takim podejściem nie zostanie się z zespołem na lata, tymbardziej,że Ci młodzi są z niżu. Myślę,że liczba fanów IM będzie się zmiejszała w Polsce i za jakieś 5 lat zostaną Ci najtwardsi .
30 tys fanów IM w Polsce to mit, na Bemowie to mógł być każdy, co widać po relacjach internetowych. Choć z drugiej strony wiele osób naprawdę kochających zespół jeździ już tylko na wyjazdy zagraniczne gdzie jest bardziej taki odświętny klimat ,poczucie reprezentowania kraju i nie ma tej zbuntowanej metalowej dzieciarni.

Jest mnóstwo osób które wcale nie chcą mieć wiele wspólnego z tą metalową otoczką, lansem i czeka właśnie na takie imprezy ,zbierają bootlegi, szukają po necie najdrobniejszych ciekawostek o kapeli i chcą poczuć ten wspaniały klimat Ironowy. Fajnie jakby prawdziwi fani się integrowali, dlatego takie zloty są potrzebne.
Ja nawet mógłbym zabrać kilka osób z Wrocka na taki wyjazd, gdyby termin był dogodny, Lublin to bardzo ładne miasto, z tradycjami i z piękną historią.

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: ZłapanyWCzasie » śr wrz 07, 2011 9:13 pm

Pucha słuchaj, ja powiem moim kumplom z Wrocławskiego Clairvoyanta to na pewno będą zainteresowani by zagrać, to jest ich strona

http://clairvoyantwroc.vizz.pl/index.html

profesjonalizm masz gwarantowany,to są fachowcy

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: RALF » śr wrz 07, 2011 9:33 pm

Słuchaj, tak na serio - nie ma definicji fana, na Bemowie było ok. 40,000 ludzi i 85% przyjechało tam dla Maiden. To wszystko zależy od tras, repertuaru - cóż, jeśli przyjadą z trasą "historyczną" 30,000 mają spoko na własnym koncercie.

weź pod uwagą, iż IM nie jest zespołem dla "typowego metalowca z RP". Dla takowych to jest wręcz "komercja" :lol: IM słuchają BARDZO RÓŻNI LUDZIE, nawet nie związani z metalem i hard rockiem. Sam znam takich... Na Bemowie było też bardzo dużo kilkunastoletnich ludzi, czy zostaną przy nich czy nie, tego nie możemy przewidzieć, tak jak nie można powiedzieć, czy IM za 20 lat będą pamiętani. Ja sądzę, że NA 100% będą i to bardziej niż teraz. Już wielu artystów sięga po ich kompozycje, bo to wdzięczny temat..

Nie sądzę, żeby fani ich opuścili. To nigdy nie był zespół "modny", taki problem z fanami maja tylko ci, którzy podpinali się pod mody.

Inicjatywę popieram i kibicuję. Taki "TRIBUTE FROM POLAND" - to byłoby "coś"!

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: ZłapanyWCzasie » śr wrz 07, 2011 9:43 pm

A mnie jakoś nie cieszy,że Maiden kojarzy się trochę z byciem kapeli dla osób z dobrych domów którzy chcą posmakować metalu ,że robi się teraz covery Iron Maiden w stylistyce jazz .
Wiem,że to nie jest taka kapela jak Slayer,że toi zupełnie inne podejście do fanów,muzyki,ale Iron Maiden to jest pieprzony heavy-metal ,a nie alternatywa dla studentów. To,że grają heavy-metal,a nie podchwytują tych głupich metalowych stereotypów,nie znaczy,że nie są częscią tego, zresztą dla Ironów heavy-metal to hard-rock grany troszkę inaczej ,to jest taka sztafeta, to jest hołd dla Purpli,Sabatów,Jethro,Ufo, a nie bunt nastolatków.
Nie pasują do tego te krzyki dzieciaków "Maiden napie..alać" są sztuczne,na koncertach ,bo to nie jest Metallica czy Slayer tylko spektakl rockowy, kiedyś ktoś się dziwił,dlaczego muzycy IM nie są jakimiś metalowcami,nie słuchają ostrego metalu, tylko hard-rocka.
Mnie to w ogóle nie dziwi.
Konserwatyzm Ironów jest większy na pewno niż jakielkolwiek partii uważanej za konserwatywną ;) Wręcz reakcjonizm bym powiedział. Za to ich uwielbiam,bardziej niż np. świetne Judas Priest .

Zresztą ,masz też sporo racji, to jest fenomen,kosmos,to co robią,jak grają,jak tworzą spektakle, to co zobaczyłem w tym roku w Berlinie zmiotło mnie z powierzchni ziemi,podobnie jak czułem się w 2005 r. po Chorzowie,czy w 2008 r. po Warszawie.

Nie mogę się doczekać,kolejnej trasy,koncertów, chwilo trwaj, Ironi grajcie

A pomysł na ten koncert w Lublinie jest rewelacyjny ,to się musi udać i się uda.
Będe pomagał jak tylko będe mógł.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: pucha » czw wrz 08, 2011 12:04 am

Czołem, troszkę mnie nie było a widzę że temat robi się gorący :)

Jeśli chodzi o fanowanie, to nigdy jakoś nie zastanawiałem się po co jestem fanem Ironów i jak to okazuje. Kupuje ich płyty, poluje na single czy rarytasy jak niechcący zostanie mi trochę grosza w porfelu, jeżdżę na koncerty (tez jak mi zostanie grosza ;) ) - nigdy nie robiłem nic na pokaz i zawsze mnie grzało co kto sobie tam myśli.

Co do tegorocznego Bemowa, fakt, 85 % gawiedzi przyszło tam na Maiden, ale wydaje m się że tych którzy faktycznie kochają ten zespół i znają całość twórczości było faktycznie niewielu. I myślę że nie można tutaj mówić, że chodzi o wiek, że małolaty słuchają i się nie znają itd. Po dziś dzień w glowie utkwiły mi dwa obrazki:
- dwie śliczne, na oko 16-letnie blondynki które znały na pamięć każdy tekst - od najstarszych hitów po te najnowsze numery;
- koleś w koszulce 7th Son of a 7th Son (na oko 35-40 lat) który podczas gdy załoga zaczynała "The Evil That Men Do" powiedział "ooo, a tego to nie znam, to chyba coś z nowej płyty";
Komentował nie będę :)

Co do Tribute to Maiden - temat się rozkręca a wiele kapel już komponuje swoje wersje :)

PS. ZłapanyWCzasie, niech ziomki Twoje jak faktycznie są zainteresowani skontaktują się ze mną - mail w pierwszym moim poście :)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: RALF » czw wrz 08, 2011 11:25 am

Wiesz - na koncert ma prawo przyjść KAŻDY, 65% ludzi chodzących na Metę zna tylko ich balladki i radiowe hiciory w rodzaju "Whiskey" ... Ale - mają prawo!

KIBICUJĘ WAM, regularnie donoście, co i jak! :dance:

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: Steve » pt wrz 09, 2011 10:40 am

ich(...) i radiowe hiciory w rodzaju "Whiskey"
Jakie ich :lol:

A co do tematu to uważam, że pomysł świetny. Fajnie by było gdyby Polski Tribute dołączył do reszty hołdów Iron Maiden ;-) Powodzenia!

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: mad » sob sty 24, 2015 9:08 pm

Wklejam tutaj, bo nie chcę zakładać nowego wątku.

Zna ktoś tę płytę:

https://www.youtube.com/watch?v=ZWpkG2BftEM

Odważna próba przeniesienia Maiden na zupełnie inny grunt.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7416
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: POLISH TRIBUTE TO IRON MAIDEN

Postautor: Saimon1995 » sob sty 24, 2015 10:14 pm

Wklejam tutaj, bo nie chcę zakładać nowego wątku.

Zna ktoś tę płytę:

https://www.youtube.com/watch?v=ZWpkG2BftEM

Odważna próba przeniesienia Maiden na zupełnie inny grunt.
Znam, znam. Nawet kilka dni po premierze nabyłem swój egzemplarz. Pozycja godna polecenia. Cenię Gabę i spółkę, że zamiast bezsensownie kopiować styl IM i nagrywać ich utwory, stworzyli coś nowego. Ekscytującego i świeżego. Takie kowery lubię najbardziej. A wrzucone tu To Tame a Land to majstersztyk. Kto nie miał okazji posłuchać Baaby Kulki, to polecam nadrobić zaległości, bo warto. ;-)


Wróć do „Different World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości