Bryki

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Siwy
-#assassin
-#assassin

Re: Bryki

Postautor: Siwy » ndz lis 14, 2010 3:47 pm

Darth, ja tylko o jedno Cię proszę: nie tyś. tylko tys. ;)

A co do fiatów, to moim pierwszym samochodem było CC 700 z 1996 r. ciągle się tam coś srało, ale to dlatego, że nigdy nic tam porządnie nie naprawiłem tylko wszystko własnoręcznie na prowizorkę robiłem ;) I tak przez rok użytkowania wsadziłem w niego jakieś 200 zł, a to też dlatego, że bak zaczął przeciekać (100 zł) i musiałem wymienić środkową część wydechu (50 zł). Do tego jeszcze jakieś drobne części czy coś za nieco ponad 50 zł i się rok przejeździło. we wrześniu opchnąłem go za 500 zł, więc to, co wsadziłem, to się zwróciło i jeszcze na paliwo miałem do Peugeota ;)
Ale mimo wszystko, muszę powiedzieć, że lubiłem jeździć tym taczkowozem. Jeszcze alufele w nim miałem :P

Kumpel właśnie miał Palio Weekend, teraz jego siostra jeździ tym samochodem. Niestety blacha się sypie w paru miejscach, ale tak nie narzekają na niego zbytnio. rok albo dwa lata temu pojechał nim do Włoch i zrobił razem jakieś 5000 km bez żadnych problemów.

Ale teraz ma Saaba 9-3 turbo w wersji aero z 2001 albo 2002 r. i to jest dopiero maszynka :B tylko pali trochę dużo ;)

Ja osobiście jeździłem teraz Peugeotem 306 1.9d, ale moja ciocia bardzo chciała się zamienić na swoją Yariskę 1.0. Generalnie mi tam wszystko jedno czym jeżdżę w tym momencie i niby Yaris 3 lata młodszy, ale tamten Peugeot był na ful wypasie i czuć, że downgrade się dokonał...
Obrazek

S.I.W.Y. - Siwy I Wszystko Yasne 8)
Metal tworzyli lewaccy kontestatorzy walczący o wolność i pokój wg wskazań agentów Moskwy

Matek
-#nomad
-#nomad

Postautor: Matek » pn lis 15, 2010 7:59 am

No zgadzam sie w pełni z przedmówcą- śmieszne jest marudzenie na niewygodę w samochodzie za 1500zł

..ale że nie ma wyświetlaczy w HD w zagłówkach, to już skandal Wstyd kogoś zabrać, bo będę musiał ich zabawiać rozmową, zamiast włączyć film i mieć spokój.... Co za syf....
ale się ponapinaliście :P jeszcze powazniej można? ;)
ja fiata uno pamiętam wyłącznie z tylnej kanapy i dla mnie to był koszmar. dziadek kiedyś Nysą woził towary i tam na pace było wygodniej. Uno to taczka taka ;)

Awatar użytkownika
syzygy
-#nomad
-#nomad

Postautor: syzygy » pn lis 15, 2010 1:25 pm

ale się ponapinaliście jeszcze powazniej można?
nabijałeś się z moich marzeń :neutral: :B :lol:
lans.fm

I went to God just to see
And I was looking at me....

Matek
-#nomad
-#nomad

Postautor: Matek » pn lis 15, 2010 1:55 pm

jakbym miał coś bardzo taniego kupić to bym mocna pomyślał nad mazdą 323f pierwszej generacji. jak pominąć obciachowy dizajn to przyjemność z jazdy nieporównywalna z uno ;)

a tak wracając do tematu włoszek.darth wspomniał o Lancii Lybra. piękny to samochód. długo myślałem nad nim jednak względy finansowe zdecydowały że nie kupiłem. kosztowały wtedy tyle samo co mój peugeot (15-20tys) jednak jak sprawdziłem ceny poszczególnych części zamiennych to wybór padł na puga. komfort, przestronnośći wyposażenie na takim samym poziomie więc wybór się dokonał. ale wiem że wcześniej czy później będę miał włoszkę, najprawdopodobniej Alfę. wujek (handluje autami w wolnym czasie ;) ) ostatnio miał piękną 147 z 2004 roku, z silnikiem twin spark. jeździła jak marzenie. no ale alfy u nas średnio schodzą. i poszła za śmieszne 12tys. smutne. a zdezelowany golf 4 z 2000 roku poszedł za tyle samo. eh...

http://moto.onet.pl/7936730,18931,4,fil ... node=18931
ciekawe ;)

Awatar użytkownika
syzygy
-#nomad
-#nomad

Postautor: syzygy » pn lis 15, 2010 5:14 pm

jak pominąć obciachowy dizajn to przyjemność z jazdy nieporównywalna z uno
co Ty chcesz, kosmos jest :P :lol: Ciekawe, czy obecny Civic za 20 lat też będzie tak odbierany, nie zdziwiłbym się :razz:

uno też jest obciachowe, pudełeczko od zapałek :P

Fajne te mazdy, np. http://otomoto.pl/mazda-323f-1995-zarej ... 91942.html

..tylko, że generalnie te śmieszne fiaciki są nowsze, popularniejsze i chyba częściej z gazem (warunek konieczny :B ) Ta jest wyjątkiem, a tak ogólnie to standardem jest raczej takie coś :
http://otomoto.pl/mazda-323f-C16193288.html
czyli bardzo ok, ale 20lat na karku, to już brzmi strasznie ;-)
toyota rządzi czyli ;-)
lans.fm

Matek
-#nomad
-#nomad

Postautor: Matek » pn lis 15, 2010 7:03 pm

no na to wychodzi ;) co pewnie i tak nie zmienie faktu że u nas zawsze pastucha czy golfa chętniej kupią bo to vw ;)

Awatar użytkownika
syzygy
-#nomad
-#nomad

Postautor: syzygy » pn lis 15, 2010 8:39 pm

sam, jako że nie interesowałem się motoryzacją, do niedawna miałem ten mit wpojony :P
Ale hondy nigdzie nie ma, a niby taka bezawaryjna :P A też istnieje mit i kult Hondy ;-) który poniekąd kultywuję :wink:

toyota: rav 4, starlet, corolla i jeszcze avensis w pierwszej dyszce... pozamiatała ;-)
Ostatnio zmieniony pn lis 15, 2010 8:42 pm przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.
lans.fm

Awatar użytkownika
DARTH
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: DARTH » pn lis 15, 2010 8:39 pm

u nas zawsze pastucha czy golfa chętniej kupią bo to vw ;)
w 2005 roku kupowałem Bravę z 1996 r. z przebiegiem 124 tyś. z silnikiem 1,6 16V + LPG za 11500 zł. Wspomaganie kiery, elektryka itd.
Kolo ode mnie z pracy powiedział że woli Golfa II 1,3 z 1990 roku totalnego golasa bez wspomagania z szybami na korby :D i dał za niego 9 tyś!!!

Niestety głupota nie boli :)
Dying swans, twisted wings, beauty not needed here.
Lost my love, lost my life, in this garden of fear...

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » pn lis 15, 2010 11:32 pm

tyś
kur... :evil: jeszcze raz proszę! tys. a nie tyś
sorcia, ale jakiś czas temu siedziałem w branży ogłoszeń drobnych i takie skrzywienie zawodowe zostało. od tamtej pory te wszystkie "tyś-ie" tak mnie kują w oczy, że aż nie mogę. Pełne słowo, to tysięcy, więc za cholerę nie da się z tego zrobić tyś...

A w kwestii tematu, to w sumie nie wiem skąd się wziął ten mit o beznadziejności fiatów. chyba z tego, że wcześniej mieliśmy do czynienia z Polskim Fiatem, który z tym włoskim nie miał wiele wspólnego ;)
A teraz z kim bym nie rozmawiał, to mówi, że miał dobre doświadczenia z samochodami tej marki.
Ale hondy nigdzie nie ma, a niby taka bezawaryjna :P A też istnieje mit i kult Hondy ;-) który poniekąd kultywuję :wink:
z tego, co wiem, to niestety Hondy z ostatniego dziesięciolecia utraciły swoją sławną niezawodność, ale mogę się założyć, że jakiś Civic w pierwszej 20 by się znalazł ;)
Obrazek

Metal tworzyli lewaccy kontestatorzy walczący o wolność i pokój wg wskazań agentów Moskwy

Matek
-#nomad
-#nomad

Postautor: Matek » wt lis 16, 2010 7:57 am

z tego, co wiem, to niestety Hondy z ostatniego dziesięciolecia utraciły swoją sławną niezawodność
z toyotami podobnie. dla porównania statystkyki awaryjności pierwszego avensisa a następnej generacji. tak samo starlet i yaris. trochę na psy zeszli :B za to zupełnie odwrotnie z francuzami. kiedyś wyznaczniki awaryjności a teraz śmiało konkurują z niemcami. podobnie z alfą. tak jak 156 zawsze okupuje ostatnie lokaty tak już 159 wypada całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
DARTH
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: DARTH » wt lis 16, 2010 9:01 am

Znam przynajmniej trzy osoby które posiadają 156 i jedną co ma 159 oraz jedną z 147 :) Żaden z nich nie powiedział złego słowa na Alfę!
Sam przerobiłem 4 Fiaty i to nie jakieś wypasy tylko zwykłe dupowozy dla ludu! też w zasadzie nie mam na co narzekać!

W obecnych czasach nie ma już dobrych samochodów masowej produkcji! Każdy orze jak może i podzespoły jak nie całość jest produkowana tam gdzie jest taniej czyli w Polsce Brazylii Chinach itd. co odbija się poważnie na jakości.... Dawniej 20 letni bezawaryjny samochód dla producenta był dumą a teraz jest niczym innym jak po prostu stratą! Procesy technologiczne są obecnie tak dostosowane aby samochód jako całość prawidłowo funkcjonował nie więcej jak 8 do 10 lat a potem złom! Przecież koncerny muszą zarabiać a produkując samochód na 20 lat niestety nie zarobią :)

Nie wiem czy biorąc pod uwagę dajmy na to Fiata Grande Punto, VW Polo i Toyote Auris mimo wszystko nie wybrałbym jednak Fiata! Mam styczność z tymi wozami na co dzień! Fiat - Ładny, wygodny, ekonomiczny. VW - podobno niezawodny gdyby nie ciągle pieprzące się cewki wariujący komp i palące się żarówki, w środku beznadziejny tandetny i surowy (Gorsza jest chyba tylko Fabia I ). Toyota - To jest jakiś koszmar którego nie życzę nikomu jako samochodu prywatnego - może corolla bo Auris to porażka pod względem wykończenia wnętrza!

W serwisie bywają zaświadczam Wam najczęściej Polówki potem Aurisy a GP czasem! Jedno GP ma 3 lata i jeszcze żadnej naprawy nie przechodziło! Teraz co najważniejsze! Jak dostajemy faktury z poszczególnych ASO najlepiej wypada FIAT! Jak biorę fakturę z VW to najpierw podpisuję potem siadam i dopiero czytam tzn. liczę zera po cyfrze najczęściej 3 :D !
Dying swans, twisted wings, beauty not needed here.
Lost my love, lost my life, in this garden of fear...

Matek
-#nomad
-#nomad

Postautor: Matek » wt lis 16, 2010 9:29 am

Znam przynajmniej trzy osoby które posiadają 156 i jedną co ma 159 oraz jedną z 147 Żaden z nich nie powiedział złego słowa na Alfę!
znam osoby które nigdy nie powiedzą złego słowa na swoje auto, bez względu na cokolwiek ;) tylko co to zmienia? z faktami się nie dyskutuje ;) przecież nikt nie uwziął się na 156 :P takie wyniki testów nie sa przypadkiem. nic tak nie traci na wartości jak alfa. niestety nie przekłada się to na ceny zamienników.

a co do vw to jesteś uprzedzony ;) mnie też denerwuje polski kult tej marki i ogólnie kult niemieckich samochodów, ale ujmowanie sprawy tak jak Ty to robisz też jest mocno naciągane. można się śmiać z 'kultowych' 1,9 tdi, ale nowe tdi z CR to silnik który naprawdę robi różnicę. 2,4 jtd nie ma takiej dynamiki w sobie jak 1,6 tdi cr. świetne spalanie, świetna dynamika. czuć że to diesel nowej generacji. to samo tyczy się TSI. fajny jest alfowski TwinSpark, ale tsi to inna bajka. wspominana przeze mnei 147 z 1,8 TS spala na trasie 10 litrów a osiągi nie robią ważenia jak się porówna choćby z golfem 1.4 tsi.
w motoryzacji nie ma dobrej i złej strony mocy :P

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » śr lis 24, 2010 9:43 pm

No to jestem jedną z pierwszych ofiar śniegu ;)
Jechałem samochodem, nie swoim, który jak się okazało, miał letnie opony...
Zagapiłem się, nie zdążyłem wyhamować, wpadłem w lekki poślizg i wjechałem kolesiowi w dupę. W dodatku, na moje nieszczęście był to taksówkarz, więc nie było mowy o jakimś targowaniu. U niego zderzak do zrobienia i się dogadaliśmy na 300 zł. U mnie plastikowy zderzak ryśnięty więc tragedii nie ma. No ale nie muszę mówić, że się mocno wkur...em
Obrazek

Awatar użytkownika
syzygy
-#nomad
-#nomad

Postautor: syzygy » sob sty 01, 2011 10:17 pm

kupiłem sobie do pociągu gazetkę za 2zł i znalazłem znowu jakiś raport awaryjności, najaktualniejszy TUVa :P

http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec ... -2011.html

Toyota miażdźy znowu.

tylko tu wujowo przedstawili, tylko 5 miejsc i nie ma tych najgorszych. W ogóle wiecie, gdzie można zobaczyć cały ranking, nie pocięty?
lans.fm

Awatar użytkownika
Marysia
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Marysia » ndz sty 02, 2011 3:59 pm

chciałam się tylko pochwalić, że w końcu po 4 miesiącach kupowania, zostałam właścicielką bananowej Pandy. jeszcze się nie przyzwyczaiłam do końca i tęsknię za moim Srebrnym Rycerzem, ale może to w pewnym stopniu kwestia warunków atmosferycznych i stanu dróg, które sprawiają, że jazda nie jest najprzyjemniejszą rzeczą na świecie. no nic to - na razie jestem szczęśliwa i zadowolona z wyboru.
Nie musisz golić bobra - przecież liczy się wnętrze!

MARIA NO FUNCTION BEER WELL WITHOUT

Obrazek

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » śr lut 02, 2011 10:32 pm

Pomijając, że jest to jedna z najbardziej męskich scen w historii telewizji:

http://www.youtube.com/watch?v=WCE7vXXv9M8

dzisiaj właśnie wieczorem jechałem sobie po opustoszałej już Warszawie w mojej dzielnej i małej Yarisce 1.0 68 KM i akurat trafiłem w radio na ten kawałek.
Moment od mniej więcej 2:50 [kiedy wchodzą bębny] idealnie zgrał mi się ze zmianą światła na zielone.
Tak dynamicznie chyba jeszcze nigdy nie ruszałem tym autkiem. szkoda, że nie mierzyłem czasu od zera do setki, ale jakoś tak dość szybko pojawiła mi się ona na liczniku ;]
niesamowite przeżycie... czułem się jak Sonny Crockett albo Rico Tubbs jadący właśnie na akcję :P

dodam, że jechałem Żwirkami, więc było gdzie się tak rozpędzać :)
Obrazek

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » ndz lut 27, 2011 11:08 pm

Właśnie wróciłem z comiesięcznego, warszawskiego zjazdu Saab Klub Polska. Nocna jazda oczywiście skończyła się na Okęciu, na Cargo, gdzie byłem świadkiem fantastycznego wyścigu na ul. Poleczki.

BMW M6 E64 bodajże, z silnikiem V10 o mocy 500 KM przegrało wyścig na prostej z Saabem 9-3 Aero pierwszej generacji z silnikiem 2.3 turbo podkręconym do 300 KM.
Niezapomniane przeżycie, szczególnie, że BMW prowadził szczylek z bogatego domu ;)

edit

i jest już filmik
http://www.youtube.com/watch?v=XlS1HyOfWm0
Obrazek

Awatar użytkownika
mic7
-#assassin
-#assassin

Postautor: mic7 » wt kwie 10, 2018 7:09 pm

Warszawiakom (ale nie tylko ) lubiącym klasyki w sobotę i niedzielę szykuje się święto na Narodowym.

http://www.autonostalgia.pl/pl/
https://www.youtube.com/channel/UCE9QxmMmFZSxqENrWYqDFzg?view_as=subscriber

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » czw kwie 19, 2018 12:14 pm

Warszawiakom (ale nie tylko ) lubiącym klasyki w sobotę i niedzielę szykuje się święto na Narodowym
Byłem, bardzo przyjemny event, nawet gdzieś tam obudziła się we mnie dawno zapomniana cząstka miłośnika czterech kółek :B
Co mnie najbardziej zaskoczyło, to jednak nie prezentowane tam niektóre cudeńka, a potężna ilość rodzin z dziećmi, za to mała starszych fanów motoryzacji. Jednak "zamknięte niedziele" i 500+ będzie sprzyjała takim wystawom, a bilety po prawie 30zł odstraszyły "januszy samochodów". :B
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

Awatar użytkownika
mic7
-#assassin
-#assassin

Postautor: mic7 » czw kwie 19, 2018 12:58 pm

Przez neta bilety były ciut tańsze (22zł normalny ) ;) a sama impreza fajna ale bez fanfar ,szkoda ,że zmienili miejsce tegorocznej autonostalgii z Hali na ul.Marsa na stadion...Zamiast wystawić auta na płycie stadionu gdzie jest mnóstwo miejsca i dobre światło to wystawa odbywała sie na koronie stadionu w ścisku (bo rzeczywiście sporo ludzi przyszło nawet w sobotę..nie tylko w niedzielę ;) ),słabym dostępie i słabym światłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A juz niedługo następny event http://oldtimerwarsaw.com/ :D
https://www.youtube.com/channel/UCE9QxmMmFZSxqENrWYqDFzg?view_as=subscriber

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”