Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

pz
-#nomad
-#nomad

Re: Polityka

Postautor: pz » ndz mar 10, 2019 3:02 pm

Jak to, bez bezstresowego wychowania. Rodzice kazali iść przeprosić. Niebywałe. W tego typu przypadkach wandalizmu, najlepszą karą było by sprzątanie tego co się zniszczyło (w tym przypadku pobrudziło) + jakieś dodatkowe prace porządkowe.
Plany na 2019:
05: W.Hoffmann (4-Poznań), Yellow Horse (9-Warszawa), Memoriał Dio (17-Warszawa), Turbo + Hellhaim (18-SK)
06: B.Adams (21-Gdańsk?), Halestorm (24-Warszawa), King Crimson (27-Warszawa)

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » ndz mar 10, 2019 9:08 pm

Dokładnie tak!!
2019: 10.01 Made in Warsaw - Deep Purple 12.01 (i 15.02) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia ....

Awatar użytkownika
pinio
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: pinio » pn mar 11, 2019 8:36 am

Budująca wiadomość
Faktycznie budujące to. Mamy taki trochę historyczno - pokoleniowy rewanż. W średniowieczu (za czasów inkwizycji), w Chinach mao (rewolucja kulturalna) a i w Rosji stalina to dzieci donosiły na rodziców. Mamy teraz własną - polską - tradycję.
Tak przy okazji - o ile przesłanie Mt 10, 35 robiło karierę w średniowieczu (w całej Europie) i robi nadal (już chyba tylko w katolandzie między Odrą a Bugiem) - to czy mao tudzież stalin też mogliby sobie to przesłanie przypisać?

PS. Dzieciarnia zrobiła coś skrajnie głupiego. Jak ocenić krok rodziców, jakie skutki wywołał right now i czym on wyskutkuje w przyszłości ... kiepsko to widzę.
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Vorgel » czw mar 14, 2019 7:27 pm

"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » czw mar 14, 2019 8:25 pm

a drugi mistrz słowa to Sławomir Mentzen
2019: 10.01 Made in Warsaw - Deep Purple 12.01 (i 15.02) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia ....

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » czw mar 21, 2019 5:32 pm

Z FB, poczytajcie:

"To z jaką bezdusznością personelu medycznego został potraktowany mój szwagier śp Krzysztof na izbie przyjęć szpitala na Zegadłowicza w Sosnowcu niech będzie przestrogą dla innych, może ten post uratuje czyjeś życie.
PROSZĘ O UDOSTĘPNIENIE.

Krzysztof został odwieziony na izbę przyjęć przez mojego męża w poniedziałek rano. Z opuchniętą i siną nogą od kolana w dół wszedł na izbę o własnych siłach około 10.30. Został tam skierowany w trybie pilnym przez lekarza rodzinnego. Na skierowaniu było napisane że problemem puchnięcia są naczynia. Wszystko wskazywało na zator, stan zagrażający życiu. Mimo to dostał kolor zielony z oczekiwaniem powyżej 4 godzin. Z nogi cały czas sączył się płyn z krwią. To co widać na zdjęciu powstało w ciągu zaledwie 15 minut. Takich śladów płynu pozostawił po sobie mnóstwo na całej izbie, w windzie, toalecie... Nikogo to nie zainteresowało.
Profesjonalną pomoc dostał dopiero ok 19.20 czyli po około 9 godzinach czekania kiedy już konał. Proszę sobie wyobrazić ile przez ten czas stracił krwi.
Ale po kolei.
Pierwsze zainteresowanie lekarzy to godzina około 12 kiedy mąż zawiózł szwagra na badanie drożności żył. Potem zjazd na izbę i czekanie. Długie czekanie. W tym czasie Krzysztof tracił głos, bełkotał, kiedy podniósł się z wózka, natychmiast tracił równowagę, był roztrzęsiony. Rano rozmawiał i zachowywał się normalnie. Kiedy mąż mówił o tych objawach napotkanym na izbie lekarzom został zignorowany. Nawet nie zmierzono poziomu glukozy zwykłym glukometrem. Krzysztof był zdrowy. Pomagał innym, przez lata honorowo oddawał krew, był zawsze przy tym badany.
Mąż prosił mijających Krzysztofa lekarzy aby zrobili mu podstawowe badania krwi. Bez rezultatu.
Bardzo cierpiącemu szwagrowi pobrano krew do badania dopiero po 4 godzinach.
W tym czasie na izbie nie było dużo osób oczekujących. Po godzinie 13 raptem 3- 4 osoby. Lekarze przechodzili często. Pomimo próśb żaden z nich nie zajął się profesjonalnie męczącym się szwagrem. Tylko zdawkowe pytania, boli? jak się pan czuje? Jedyną osobą która zajmowała się Krzysztofem była pani sprzątająca która co 15 minut wymieniała ręczniki spod nogi. Jak powiedziała następnego dnia jedna z pielęgniarek, jak pracuje już ponad 20 lat, takiej nogi jeszcze nie widziała.
O powadze sytuacji niech świadczy fakt że inni, obcy ludzie reagowali na to co się dzieje. Mówili że jest z nim coraz gorzej.
W tym czasie stan szwagra się strasznie pogarszał. Tracił krew. Noga była w stanie katastrofalnym. Była godzina 16.
O godzinie 17.20 czyli po siedmiu godzinach na izbie, na leżance został podpięty pod ciśnieniomierz.
66/46 to stan zapaści. Obecna już wtedy mama Krzyśka prosiła pielęgniarki o pomoc. Krzysztof powoli tracił życie.
O 19.20 do szwagra została skierowana pani psychiatra bądź psycholog (sic!) stwierdziła że potrzebna jest natychmiastowa pomoc lekarska. W tym czasie Krzysiu zwymiotował i stracił przytomność. Był kilkakrotnie reanimowany. Po 21 została wezwana karetka by przewieźć go do Chorzowa. Nie zdążył tam pojechać. Zmarł na izbie przyjęć około 22.00
To co spotkało mojego szwagra na izbie przyjęć tego szpitala to dramat. Na pomoc czekał od 10.30. W tym czasie mijany był przez lekarzy. Część z nich kątem oka zerkała na nogę Krzyśka. Widzieli jej stan, plamy na podłodze. Nie było reakcji, nie otrzymał pomocy takiej jak powinien. Czekał na nią 9 godzin. Zmarł na izbie przyjęć w męczarniach.
Bez względu na przyczynę śmierci, szwagier nie powinien w taki sposób umierać, w miejscu zaufania jakim jest szpital, bez pomocy i nadzoru. Jak nas poinformowano okolicznościami śmierci zajmuje się prok. Sosnowiec Południe.
Jednego jesteśmy pewni, Krzysztof zmarł przez niechlujstwo i straszne zaniedbania personelu tego szpitala. Nie znamy w tej chwili bezpośredniej przyczyny śmierci, mimo wszystko, jaka by nie była, nie otrzymał na czas pomocy. Czekał na nią bardzo długo. Za długo.
Niech puentą tego opisu będą słowa jednego z ordynatorów szpitala z którym rozmawialiśmy następnego dnia
" Znam sytuację. O jedno co mogę mieć pretensje do moich kolegów to że nie zareagowali tak jak trzeba. Mnie profesorowie uczyli czegoś innego. Oni to zaniedbali"

Krzysztof miał 39 lat.

Jeszcze raz proszę o udostępnienie."

rewsi
-#prowler
-#prowler

Postautor: rewsi » czw mar 21, 2019 9:53 pm

uuu masakra jakas :(

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » czw mar 21, 2019 10:55 pm

Zastanawia mnie ile w tym kwestii politycznych ( na pincset plus jest ale na dofinansowanie służby zdrowia ni ma) a ile tej takiej "naszej rodzimej" znieczulicy. Ja za słaby intelektualnie jestem aby naturalnie udzielić odpowiedzi, jednakże takie sytuacje były, są i będą. Przerażające jest jak słabe jest w ludziach ( tutaj lekarzach) poczucie przyzwoitości. Jakie rozwiązania stosować?? Zwolnić wszystkich którzy go zlali i dożywotnio pozbawić prawa wykonywania zawodu?? Może to byłby jakiś przełom... eh. Smutne.
The Number Of The .....

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » ndz mar 24, 2019 1:30 am

Już tyle lat trwa to amerykańskie robienie sobie jaj z "najlepszego sojusznika", może wreszcie zbliża się prawdziwy przełom: www.money.pl/gospodarka/zniesienie-wiz- ... 6609a.html

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » sob maja 04, 2019 7:52 pm

Hard Rock Fan
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Hard Rock Fan » wt maja 07, 2019 7:10 pm

Nie wierzę, że w Polsce coś się zmieni na lepsze w najbliższych latach. Nie ma żadnego znaczenia jaka partia będzie rządzić. Gdyby w Polsce miało się coś zmienić to przecież było dostatecznie dużo czasu, od 1989 r. minęło 30 lat. Chyba, że ktoś uważa, że jedynym źródłem zła jest albo Pis albo Platforma, ale jeszcze nie spotkałem osoby, która by to uargumentowała. Lubię, nie lubię i nic poza tym. Źródłem problemów nie są poszczególne partie, politycy tylko kwestie ustrojowe. Tych nikt nie chce ruszać. Przecież w obecnym ustroju partiom jest bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » śr maja 08, 2019 7:19 am

W Polsce będzie dobrze tylko wtedy, kiedy:
1. Powstanie rząd fachowców, a nie partyjnych aparatczyków.
2. Kiedy ten rząd będzie miał dobry balans między oczekiwaniami obywateli a realnymi możliwościami budżetowymi.
3. Kiedy w autentyczny sposób ukróci się działania różnych mafii vatowskich i innych.
4. Kiedy Unia stanie się Europą ojczyzn, a przestanie być sowieckim związkiem zarządzanym przez lewaków, którzy ograniczają wolność państw członkowskich.
5. Kiedy Polska będzie krajem, w którym jest rozdział państwa od kościoła.
6. Kiedy Polska definitywnie odrzuci wszystkie nieuzasadnione roszczenia finansowe środowisk żydowskich a jednocześnie odbierze od Niemców to co nam się należy za zniszczenia podczas II wojny światowej.

:)

Trochę niemożliwe, co?

Hard Rock Fan
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Hard Rock Fan » śr maja 08, 2019 8:44 am

Niemożliwe, dlatego że

1.W polityce nie będzie fachowców bo tacy się do polityki nie garną. Od 30 lat polska polityka to miejsce tylko dla wiecznych koryciarzy, którzy są w niej od lat i młodych cyników z młodzieżówek partyjnych. Nawet gdyby jakimś cudem w jednej z głównych partii pojawił się jakiś fachowiec to musiałby siedzieć cicho i robić to co mu się każe. W przeciwnym razie zostałby politycznie zniszczony i jeszcze by elektorat tej partii temu przyklaskiwał.

2.Demagogia polega na tym, że politycy sami rozkręcają oczekiwania elektoratu. Z 500+ nie wycofa się już nikt i śmiać mi się chce gdy wyborcy Platformy ten program wyśmiewają podczas gdy politycy tej partii chcą ten program jeszcze rozbudować. Program ten nie ma żadnego sensu bo za te pieniądze można by było realnie i skutecznie pomagać najbiedniejszych (w postaci wędki, nie ryby!) . O wiele skuteczniejszą i sprawiedliwszą metodą jest obniżka podatków dla wszystkich, ale wtedy ludzie nie wiązaliby większej ilości pieniędzy w portfelu z konkretną partią. Pis robi dokładnie to samo co robił Obama w USA co tylko potwierdza lewicowość tej partii.

3.Tu się nie wypowiem bo nie mam dostatecznej wiedzy w temacie. Myślę tylko, że te wszystkie mafie są silniejsze niż coś takiego co umownie nazywa się państwem polskim. Dlatego to też jest niemożliwe. Gdy ogon kręci psem to co ten pies może zrobić?

4.Unia Europejska jest taka sama dla każdego kraju. Czesi jakoś potrafią prowadzić mądrą politykę w odróżnieniu do Polski. Też nie są do końca suwerennym krajem, ale w porównaniu do nas bardzo. Podatki są tam dwa razy niższe niż Polsce, standard życia ciągle wyższy, ludzi nawet w małym miastach stać na takie życie jak u nas w miastach półmilionowych. Z Polski wyjechało za chlebem 2,5 miliona ludzi, a z Czech 40 tysięcy. Inny przykład, Estonia. Kraj, który wyszedł z ZSRR więc jego pozycja startowa w 1989 r. była bez porównania gorsza. Dziś Estonia dzięki mądrym, wolnorynkowym reformom gospodarczym realnie dogania zachód w poziomie życia.

5.Nie będzie rozdziału państwa od kościoła bo nie jest to w niczyim interesie. Podział ma być emocjonalno-ideologiczny. Jedna partia ma być katolicko-"konserwatywna", druga liberalno-lewicowa i obie mają się w tym wzajemnie napędzać. Ku uciesze państw, które Polskę rozgrywają na arenie międzynarodowej. Skłóconym społeczeństwem łatwiej zarządzać. Po to ma to też tak wyglądać by politycy nie musieli rozmawiać na tematy gospodarcze, ustrojowe, nie mówić o reformach. Główne tematy to sprawy zastępcze, czysto ideologiczne gdzie każdy łatwo może się opowiedzieć tak albo nie.

6.Nie byłoby tych roszczeń, gdyby nasz główny "sojusznik" Stany Zjednoczone traktował nas poważnie. Co do reparacji szanse by na nie były tylko jako setki prywatnych pozwów. W taki sposób jaki sobie to PiS wymyślił czyli tak jak oni lubią; scentralizowany i odgórny to można sobie tylko o tym gadać. To zresztą dla Pis wygodne bo temat jest na agendzie i oni uchodzą za wspaniałych patriotów mimo, że nic w tej sprawie realnie nie robią. Osobna sprawa to zachowanie opozycji typowe dla krajów kolonialnych. Wyobrażacie sobie, że Francja stara się o jakieś reparacje od Niemiec za I wojnę światową i jakaś partia francuska jest przeciwko? Mamy w Polsce dwie skrajnie głupie postawy polityczne czyli wymachiwanie szabelką i pełną podległość wobec zachodu, obie równie głupie.

Straciłem jakiekolwiek złudzenia, ale z tego powodu, że czuję się związany z Polską to jest mi bardzo przykro, że to wszystko tak wygląda. Można sobie gadać, ale zwolennicy Pis i Po nie przyjmują żadnych argumentów. Nawet nie widzą jak podobni stali się do siebie w tej swojej walce. To jest walka ludzi bo politycy z tego tylko mają korzyści.

Metalophil
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Metalophil » śr maja 08, 2019 9:13 am

Do wszystkiego powyżej odnosić mi się nie chce i brak mi na to czasu. Ale zwrócę uwagę na jedną z podniesionych wyżej kwestii, tj. pozycji kościoła rzymskokatolickiego w Polsce. Otóż formalnie ten rozdział jest tzn. funkcjonariusze tejże instytucji nie zasiadają w żadnych gremiach partyjnych czy konstytucyjnych organach państwa (tak jak np. biskupi w brytyjskim parlamencie). To, co większość krytyków kościoła uważa za przejawy braku takiego rozdziału wynika ze zwykłego faktu przynależności do tej instytucji zdecydowanej większości społeczeństwa (wg różnych badań i statystyk od 85 do 95%). Ze zwykłej wygody np. wynika fakt, że lekcje religii są w szkole, skoro 90parę% dzieci na nie uczęszcza (po co rodzice mają je dowozić na dodatkowe lekcje gdzieś indziej, w dużych miastach to naprawdę kłopot). Jeżeli chodzi o uczestnictwo duchownych w uroczystościach publicznych. Wyobraźcie sobie sytuację, że 90parę % Polaków przynależy do, np., Polskiego Związku Wędkarskiego (;)) - podejrzewam, że wtedy nikogo nie dziwiłoby że przedstawiciele tej instytucji są zapraszani na różne uroczystości. Trudno po prostu oczekiwać że dla tych kilku procent nie-katolików ktoś będzie zmieniał całe status quo i rugował wszelkie przejawy katolicyzmu z przestrzeni publicznej. To samo z różnego rodzaju dofinansowaniami dla instytucji kościelnych. Skoro dofinsansowywane są z budżetu różne NGO-sy (o rozmaitych konotacjach politycznych i postrzeganej społecznie sensowności funkcjonowania), to nie ma co się dziwić że podmioty kościelne również (a dotyczy to wszak praktycznie wszystkich wyznań, nie tylko głównego).
Sądzę, że cała ta kwestia niektórych tak bardzo dziwi, bo zestawiają ją z sytuacją w innych państwach. Weźmy jednak pod uwagę, że Polska pod względem liczbowej dominacji jednego wyznania jest ewenementem w zasadzie wręcz na skalę światową, o europejskiej nie wspominając. A tak, nawiasem mówiąc, w Europie jest kilka państw sensu stricto wyznaniowych - Wielka Brytania, Dania, Islandia i oczywiście Watykan (do niedawna były takimi również Norwegia i Szwecja).
Oczywiście, zdaję sobie sprawę z różnicy pomiędzy "formalną" a "faktyczną" przynależnością do KRK. Powołuję się na formalną, bo jakoś masowe apostazje i brak chrztu niemowląt w Polsce nie występują, a i z koszyczkiem w Wielką Sobotę wszyscy chętnie do kościółka lecą. Ale niechby było tak, że tych "prawdziwych" katolików jest nieco ponad 50%, to i tak wiele by nie zmieniało w ww. kwestiach.
Dodam, że powyższe napisałem z pozycji socjologa o ambiwalentym stosunku do KRK, a jednocześnie wyznawcy protestantyzmu. I z góry proszę o powstrzymanie zajadłego antyklerykalizmu, bo nie było moim celem aby taki wywołać. Obca jest mi postawa "ziania nienawiścią" wobec kogokolwiek :P

Hard Rock Fan
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Hard Rock Fan » śr maja 08, 2019 9:19 am

Ten temat jest potrzebny w Polsce bo jest idealny na to by wiązać ze sobą emocjonalnie elektorat. Kościół budzi skrajne emocje dlatego gdy o nim się mówi to bardzo łatwo pozyskać wyborców. PiS może uchodzić za partię katolicką, PO rozsądnego centrum z lekkim przechyłem w lewo lub w prawo (w zależności od sytuacji politycznej) a twory typu Biedroń/Palikot za antyklerykałów. Już dawno to odkryłem dlatego uważam, że im mniej tematu Kościoła tym lepiej dla wszystkich. To jest dokładnie taka sama sytuacja jak z wszystkimi innymi tego typu tematami ideologicznymi. O gospodarce trudno rozmawiać bo to wymaga konkretnej wiedzy, wizji, odwagi i skuteczności. Teraz jest względnie niezła sytuacja w finansach, ale kryzys emerytalny i służby zdrowia to kwestia czasu. Wtedy jak politycy w telewizji będą uciekali od tych tematów to ludzie zareagują odpowiednio. Skończą się tematy zastępcze.

Metalophil
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Metalophil » śr maja 08, 2019 9:29 am

PiS może uchodzić za partię katolicką.
Tylko zobacz co o takim PiS mówią np. Marek Jurek, Kaja Godek, Tomasz Terlikowski albo np. ks. Sowa czy (nieżyjący już) biskup Pieronek :D Jak tak dokładnie przeanalizować to np. większość episkopatu (na czele z prymasem Polakiem i kardynałem Nyczem) bynajmniej nie stoi po tej samej stronie co PiS. Co w sumie dziwne, ale może to i (z pewnego punktu widzenia) lepiej. Ale to a propos faktów "rzeczywistych". Natomiast w kwestii postrzegania społecznego, to masz - oczywiście - rację.
A "tematy ideologiczne" są, bo tam gdzie ich nie ma to po prostu dlatego że przez wszystkich zaakceptowany został punkt widzenia lewicy. Zauważ, że np. na tzw. Zachodzie nikt już nie spiera się o aborcję czy homomałżeństwa. Ale to tylko dlatego, że wszyscy od prawa do lewa to akceptują, nawet chadecy i konserwatyści. To, że u nas trwa o to spór świadczy o tym że lewicowy paradygmat jeszcze nie zwyciężył - co dla niektórych może być dowodem na przewagę naszej demokracji. Gdzieś czytałem, że np. w Szwecji stwierdzenie w mediach że aborcja jest czymś złym automatycznie powoduje ostracyzm środowiskowy. Pastora, który - powołując się na Biblię - stwierdził podczas nabożeństwa we własnym kościele (!), że stosunki homo są grzechem spotkały szykany i procesy sądowe. To ja dziękuję za taką wolność.
Ostatnio zmieniony śr maja 08, 2019 9:39 am przez Metalophil, łącznie zmieniany 1 raz.

Hard Rock Fan
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Hard Rock Fan » śr maja 08, 2019 9:37 am

Publicyści i aktywiści o poglądach radykalnie konserwatywnych pewnie będą narzekać na PiS. Natomiast już wyborcy o takich poglądach zagłosują choćby z tego powodu, że na prawicy nie ma alternatywy. Nie ma alternatywy do tego stopnia, że partia, która realizuje program lewicowy jest uważana za prawicę. Kukiz'15 to jest typowy antysystem co ma pewne zalety, ale ma też wady. Na niego w prezydenckich i na ten ruch głosowali ludzie o najróżniejszych poglądach. Wcale bym się nie zdziwił jak badania wykażą, że sporo obecnych wyborców Biedronia w 2015 roku głosowało na Kukiza. Konfederacja czyli Korwin i narodowcy nawet jeśli mieliby szanse na 6-7 % to znajdzie się tam ktoś kto swoją skrajnie radykalną wypowiedzią przywróci bezpieczne 2-3%. Sytuacja jest patowa. Zaznaczę też, że PiS jest lewicowy nie tylko w kwestiach gospodarczych, ale też ustrojowych. Centralizacja, ograniczanie roli obywatela, biurokracja, kontrola to jest wynik fascynacji Kaczyńskiego sanacją czyli formacji lewicowo-socjalistycznej. To jest jednak nic. Platforma, która chce być uważana za wolnorynkową i obywatelską też powołuje się na zamordystę Piłsudskiego. To jest dopiero przebój stulecia.

Metalophil
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Metalophil » śr maja 08, 2019 9:44 am

Kukiz'15 to jest typowy antysystem co ma pewne zalety, ale ma też wady. Na niego w prezydenckich i na ten ruch głosowali ludzie o najróżniejszych poglądach. Wcale bym się nie zdziwił jak badania wykażą, że sporo obecnych wyborców Biedronia w 2015 roku głosowało na Kukiza.
To prawda. Z badań wynika, że jest ok. 10-12% elektoratu, który prawie co wybory głosuje na kogoś kto się im akurat jawi jako zjawisko "spoza obecnego systemu". Stąd fenomen ugrupowań jednosezonowych (Ruch Palikota w 2011, KNP w 2014, Kukiz `15 w 2015, a teraz Wiosna).

barsiarz
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: barsiarz » śr maja 08, 2019 9:47 am

W Polsce nigdy nie będzie rządu fachowców bo żaden szanujący się prawdziwy fachowiec nie przyjdzie do pracy do rządu za te marne (jak na fachowca) pieniądze. Taki fachowiec na wolnym rynku zarobi kilka razy więcej, więc po co dodatkowo taplać się w gównie? O tym właśnie mówiła Bieńkowska w słynnej nagranej rozmowie o "debilach i złodziejach".
Albo z drugiej strony jeśli w partii rządzącej naprawdę znajdzie się fachowiec to pójdzie do Orlenu za tryliard bilionów, ale wtedy o jakiejkolwiek niezależności nie może być mowy.

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » śr maja 08, 2019 10:40 am

Moim zdaniem nie ma powodów, by wyborcy sprzed 4ch lat głosujący na Kukiz15 i Wolność zagłosowali teraz na PiS. To było 13,5%. Ilościowo tyle samo powinno być i teraz w koszyku. Niestety może być wyższa frekwencja i to się przełoży na odrobinę gorszy wynik. Nie wierzę w publikowane sondaże.

"Wierzę w wyniki tylko tych sondaży, które osobiście zmanipulowałem"

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”