Kto pyta nie bładzi

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#the trooper
-#the trooper

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: wojakwojak » wt lis 29, 2016 10:42 am

Ok, pociągne dalej temat bo zakup mojego sprzętu się zbliża wielkimi krokami:

Generalnie byłem dziś pogadać w sklepie i został mi polecony tego typu zestaw:

Amplituner stereo Onkyo TX-8150: http://planetadzwieku.com/onkyo-tx-8150.html
Odtwarzacz CD Onkyo C-7030: http://planetadzwieku.com/onkyo-c-7030.html
Gramofon Pro-Ject Debut Carbon: http://planetadzwieku.com/pro-ject-debut-carbon-dc.html
lub
Gramofon Rega Planar 1: http://planetadzwieku.com/rega-planar-1.html

+ kolumny podłowowe (kilka opcji)
Kolumny Pylon Audio Pearl 25: http://planetadzwieku.com/pylon-audio-pearl-25.html
Kolumny Pylon Audio Opal 23: http://planetadzwieku.com/pylon-audio-opal-23.html
Kolumny Indiana Line Nota 550: http://planetadzwieku.com/indiana-line-nota-550-x.html
Kolumny Tannoy Mercury 7.4: http://planetadzwieku.com/tannoy-mercury-7-4.html

Calośc około 6500 zł + okablowanie. Tak czytam te opisy i jak na moje oko jest to sprzet dla mnie wystarczający w 100%.

Pytanie jest takie - korzysta ktoś z tych przede wszystkich polskich kolumn Pylon? Jak z jakością Onkyo?
Co do Onkyo: Mam amplituner Onkyo...służy mi do muzyki wielokanałowej, jest OK....ale mam tez wzmacniacz stereo do muzyki stereo (:)). Kupiony używany...sporo taniej niż amplituner...Onkyo nie ma do niego startu. Nie ta klasa. nigdy żaden amplituner nie zagra tak jak wzmacniacz. Jeśli chcesz wyjść z CD kablami analogowymi....zrezygnuj z tego ampli i kup..."dowolny" (oczywiście przesadzam) wzmacniacz, nawet tańszy i będzie dużo lepiej. Jeśli natomiast wychodzisz z CD cyfrowo (widzę, że ma koaxiala i optika) lub chcesz podpiąć dysk z plikami, to oczywiście musi być ampli albo wzmak z obsługa USB (są takie cuda).

Co do reszty....bardzo sugeruje posłuchać czy CD za 1000zł da jakąś różnicę w stosunku do np. niezłego DVD lub Blureja. Z CD posłuchasz tylko CD, żadnych plików, żadnego HD....i wracamy do punktu wyjścia...w takim razie po co amplituner, a nie wzmacniacz.

Co do gramofonów i kolumn - nie znam. Ale kolumn proponuję posłuchać jeszcze bardziej niż CD. Kolumny mogą być powodem największych rozczarowań.

I znowu...za 5000 (nie liczę gramofonu) można kupić całkiem przyzwoity zestaw stereo. Trzeba na to poświęcić trochę czasu, ale na allegro czy innym olx można trafić niezłe kolumny do 2000, wzmacniacz to samo...i jeśli okazałoby się, że ten CD nic nie wnosi (pamiętajmy, że teraz i tak w każdym CD napędy są najczęściej te same - Philipsa za 20 złotych:), różnice są jedynie w torze audio...ale to nie ten pułap cenowy...plus napęd jest źródłem największych kłopotów i zakłóceń), proponowałbym jakiegoś bluraya i podpięty do niego dysk z plikami.

Jeśli to co piszę do Ciebie nie przemawia (czyli jesteś zdecydowany na taką konfigurację), to moje podsumowanie jest takie:
1. ampli Onkyo jest OK,
2. CD Onkyo - chyba przesada cenowa...są lepsze firmy w tych cenach. Oczywiście zależy kto jakie brzmienia lubi.
3. Kolumny - koniecznie posłuchać...i to długo. Wziąć kilka (naście) ulubionych (i znanych na pamięć) płyt i słuchać (nie po 15 sekund, tylko długo)...jeśli pojawi się w nich coś nowego, nieznanego wcześniej....kupować:)...jeśli będzie po prostu OK...do zastanowienia. Ponieważ strony, które podesłałeś to nie są salony audio...podejrzewam brak możliwości wypożyczenia do domu...w domu zawsze brzmi inaczej niż w sklepie...(i są rozczarowania) ale zawsze trzeba posłuchać. Nigdy nie wolno kupować kolumn bez odsłuchu lub po pobieżnym odsłuchu. najlepiej w zestawie docelowym.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: wojakwojak » wt lis 29, 2016 5:56 pm

A tak przy okazji...z jakiego sprzętu się przesiadasz na to onkyo?

Awatar użytkownika
kam
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kam » wt lis 29, 2016 10:29 pm

Z prawie 10 letnich glosników Creative 2.1 ;-) To moj pierwszy tego typu zestaw, które chce sobie kupić, a który ma mi starczyć na lata. Dopiero wchodzę w temat, jestem nieco laikiem.

Amplituner muszę mieć, bo pierwsze zależy mi na radio, a po drugie chcę mieć dostęp do Spotify, łączność bluetooth z kompem, WiFi itp. Jednak regularny wzmacniacz nie ma takich opcji jak mniemam. Co do odtwarzacza CD to tutaj się zastanawiam... Wątpię, zebym kupił DVD/Bluray bo filmy i tak oglądam z komputera, tj. po podłączeniu go do TV. A płyt, które chciałbym słuchać mam jednak sporo. Mam dylemat, chyba że kupię jakąś używkę - technologia odtwarzania CD nie zmieniła się przecież jakoś mocno, więc przy sprzęcie za parę tysięcy i tak nie usłyszałbym różnicy. Chyba. Nie jestem jakimś audiofilem, który słyszy ziarenka piasku w membranach.

Na odsłuch jestem umówiony w przyszłą środę. Podłaczą mi różne kolumny i będę słuchać jak to gra. Najbardziej się nastawiam na Tannoy Mercury 7.4 - parę kolegów mi je polecało, a jeden chce właśnie takie kupić.

Ten sklep to w zasadzie taki salon audio prowadzony przez pasjonatów. Oni sciagają sprzęt, który gra najlepiej w różnych konfiguracjach i profesjonalnie doradzają. W Warszawie jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy pod tym względem ;-)

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » śr lis 30, 2016 8:27 am

Nie jestem znawcą tematu, ale uwierzcie mi, że słychać ogromną różnicę między CD marantza a cambridge audio. Dopóki nie puścisz sobie tej samej płyty w dwóch tych samych konfiguracjach sprzętowych (wymieniając tylko CD) ciężko to sobie wyobrazić. W życiu nie przypuszczałbym, że CD może mieć na prawdę tak duży wpływ na dźwięk.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: wojakwojak » śr lis 30, 2016 8:47 am

Oczywiście, że CD ma wpływ na dźwięk (każdy element ma swoją charakterystykę), ale przy takim pułapie cenowym, CD jest najmniej istotnym elementem układu. Dokładnie te same efekty można osiągnąć zmianą okablowania. Marantz i Cambridge z założenia muszą mieć inne charaktery...angliki grają inaczej niż "amerykany" czy inne japońce...niezależnie od faktu, ze są robione w Chinach. Przy czym nie mylmy różnicy charakteru i brzmienia z "lepszością dźwięku". Charakter każdy lubi inny, a jakość jest bardziej obiektywnym zjawiskiem, chociaż też oceniania jest subiektywnie. No i oczywiście każda firma czy seria modeli ma określona grupę docelową...inaczej gra klocek przeznaczony do rocka a inaczej do jazzu.

Jeśli masz taki zamysł konfiguracyjny (radio, spotify itp.) to faktycznie pozostaje amplituner. W takim wypadku i przy tym zakresie ceny proponuję porównać sobie amplitunery Onkyo i Yamahę. Yamahy mają całkiem niezłe sekcje stereo. Jeśli te kolumny nie są bardzo prądożerne (a pewnie nie są) Yamaha może być lepszym wyborem niż Onkyo (ale nie musi).

Skoro zamierzasz słuchać muzyki ze spotify czy radia, to nie mówimy tu o żadnej jakości dźwięku.

Mocno sugerowałbym kupić tańszy CD (i to np. o połowę) i zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć na lepsze kolumny lub okablowanie, zwłaszcza kable głośnikowe. Jeśli chcesz wyjść z CD analogowo, to interkonekty za około 200zł powinny być spoko do tej klasy sprzętu. Jeśli cyfrowo...niemal dowolny kabelek coaxial albo optyczny.

Kupowanie CD w cenie kolumn (albo nawet drożej) to nieporozumienie. Kolumny będę wtedy bardzo zaniżać efekt końcowy. Można powiedzieć, że na oko kolumny i wzmacniacz musza być najdroższe, potem kable, a CD jest najmniej istotny. Zresztą skoro masz mieć amplituner, proponuję zgrać płyty CD na dysk i grac przez USB...tanie amplitunery powinny mieć na tyle lepszą sekcję :komputerową" od audio, ze powinno być lepiej z dysku po USB niż z CD. Ja zgrałem sobie wszystkie swoje płyty (a jest ich kilka tysięcy) na dwa dyski (łącznie 4TB)...a płyty stoją na półkach jako dekoracja i kurzołapka:)

Awatar użytkownika
kam
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kam » śr lis 30, 2016 5:26 pm

Nie no, sluchanie muzyki ze spotify czy radia to nie jest docelowe. Absolutnie. Po prostu wolę radio niż TV. A spotify to do szukania nowosci itp.

Onkyo TX-8150 ma wyjscie na USB, na czym mi zalezalo, bo podobnie jak ty mam plan zgrac swoje CD i sluchac z dysku. Ale tez chciałbym miec odtwarzacz CD, żeby móc sobie szybko wrzucić jakąs płytę, którą dopiero co kupię. Podobnie z gramofonem. W kazdym razie będę szukał alternatywy wobec tego odtwarzacza za 1000 i rzeczywiście włożę więcej kasy w kolumny. Zobaczymy co mi powiedzą na odsłuchu ;-)

Awatar użytkownika
Invader
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Invader » pn wrz 04, 2017 10:38 pm

Ma ktoś listę kin w ktorych będzie puszczany David Gilmour? interesuje mnie Kraków.

Z góry dzieki za odpowiedź.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » wt wrz 05, 2017 7:32 pm

Koncert Gilmoura będzie emitowany w krakowskim Multikinie

Awatar użytkownika
Invader
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Invader » śr wrz 06, 2017 6:48 pm

Dzięki Schizoid.

Szukam sklepu internetowego z koszulkami zespołów z Ukrainy, wiem, że jest taki sklep, mają ciekawe wzory, ktoś coś kojarzy ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tomek665
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: tomek665 » pn wrz 11, 2017 8:59 pm

Mam taki problem z moim telefonem...jak mi się zaktualizowało oprogramowanie, to teraz każdego dnia telefon mi się zacina, nie działają żadne przyciski, wyłącza się ekran i po jakichs 3 minutach włącza się na nowo. I tylko działa aplikacja, która była otwarta w momencie jk mi się zaciął tel. Czyli jak mi się przytnei w czasie słuchania muzyki, to muzyka leci, do momentu aż telefon nie ruszy. Nie wiem co mam z tym zrobić, próbowałem zrobić hard reset, i to nic nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomys jak sobie z tym poradzić?

edit

telefon z androidem wersja 5.1.1

Awatar użytkownika
Nyczu
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Nyczu » pt wrz 22, 2017 9:48 pm

Ja zadam pytanie w związku z tym co powiedział Bruce w wywiadzie dla portalu BraveWords. Bruce mówi tam o tym że na okładce "książkowego" wydania TBOS są hieroglify majów które coś oznaczają. Tutaj pytanie, czy może ktoś mi powiedzieć co one oznaczają?
Peppers on IM tour:

3.07.2013 Łódź
4.07.2013 Gdańsk
24.06.2014 Poznań
3.07.2016 Wrocław

26.05.2018 Tallin
28.06.2018 Volt Festival, Sopron
27.07.2018 Kraków
28.07.2018 Kraków

Zapraszam na moją stronę!
https://www.facebook.com/SteveHarrisFanClub/?fref=ts

Awatar użytkownika
Invader
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Invader » sob wrz 23, 2017 2:44 pm

Może spróbuj w Maiden Faq, tam więcej ludzi zagląda.

viewtopic.php?f=2&t=8069
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Mikojaski » czw paź 19, 2017 4:37 pm

Wie ktoś gdzie można w miarę dobrze, i tanio, z naciskiem na tanio ;), zregenerować tylną belkę do Peugeota 206 w Gdańsku lub okolicach?
While you sleep in earthly delight,
Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
tomek665
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: tomek665 » pn paź 30, 2017 10:02 pm

https://www.x-kom.pl/p/333808-all-in-on ... bialy.html

Myślicie że warto coś takiego kupić? Bedzie dało się ma tym odpalić jakieś, może nie tegoroczne gry?

Lipa
-#long distance runner
-#long distance runner
Kontakt:

Postautor: Lipa » pt lis 03, 2017 6:07 pm

Myślicie że warto coś takiego kupić? Bedzie dało się ma tym odpalić jakieś, może nie tegoroczne gry?
Osobiście jestem przeciwnikiem kupowania już złożonych komputerów, wolę sam sobie złożyć, a poza tym, w tej cenie dostaniesz już coś lepszego :P Jak ja składałem swojego, to robiłem to z używek i chodzi bardzo dobrze do dziś, a robiłem to rok temu.
Niech moc będzie z Tobą!( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam: https://lipnamuzykarecenzje.blogspot.com

Awatar użytkownika
zgo
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: zgo » pt lis 03, 2017 9:24 pm

Lipa z naprawą samemu po gwarancji jak coś padnie.
Pracowałem w kilku serwisach i nie mam dobrych wspomnień z AIO.

drapichrust
-#prowler
-#prowler

Postautor: drapichrust » wt gru 19, 2017 12:40 pm

To mój pierwszy post, więc przy okazji chciałbym się przywitać. Do założenia konta zachęcił mnie zbliżający się koncert w Krakowie. Byłem kiedyś w Chorzowie i był to póki co chyba najlepszy koncert na jakim byłem.
Mam dość proste pytanie - czy ktoś ma lub podpowie gdzie znajdę jakąś tematyczną grafikę, gdzie mógłbym umieścić komunikat nt koncertu? Bilety są niespodzianką dla mojej żony - chciałbym sobie wydrukować coś bardziej kolorowego i eleganckiego niż oryg bilety. Jakieś pomysły? Grafik ze mnie żaden, dlatego zwracam się o pomoc.

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » wt gru 19, 2017 4:22 pm

drapichrust
-#prowler
-#prowler

Postautor: drapichrust » śr gru 20, 2017 8:26 am

Oczywiście, znam Google. Myślałem, że może macie coś z możliwością łatwej personalizacji.

Awatar użytkownika
tomek665
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: tomek665 » śr sty 03, 2018 11:22 pm

http://allegro.pl/lenovo-ideapad-320-i5 ... 7045672266

Czy ten lapek jest wart uwagi? Uciagnie toto jakieś w miarę nowe gry?

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”