Forumowy Klub Miłośnika Książki

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Brooce
-#invader
-#invader

Re: Forumowy Klub Miłośnika Książki

Postautor: Brooce » śr sty 28, 2015 4:59 pm

Kontynuacja "Milenium" ma się ukazać w sierpniu, myślicie że będzie to coś warte? Ktoś kojarzy tego Lagercrantz-a? http://www.theguardian.com/books/2015/j ... out-august
Warsawa 2008
Gdańsk 2013
Poznań 2014
Donington 2016

I Paul i Blaze też przeżyty.

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » pt lut 27, 2015 2:19 am

Wracam do młodocianej fascynacji twórczością Zdzisława Beksińskiego, urzekł mnie wtedy swoim metaforycznym malarskim spojrzeniem na rzeczywistość. W ubiegłym roku wyszła książka Magdaleny Grzebałkowskiej o Nim i Tomku, w maju ukaże się zbiór Jego opowiadań z lat 1963-5, w przygotowaniu jest film o nich obydwu, coraz szerzej dostępne i znane są wystawy Jego prac. Bardzo się z tego cieszę. Graficzna ścieżka w Google'u dobrze wprowadza w ten magiczny, w większości mocno ponury świat.

Awatar użytkownika
Emilio
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Emilio » wt kwie 28, 2015 12:52 am

Ostatnio miałem okazję wzbogacenia swojej kolekcji autografów na książkach.

Obrazek

Z Tedem Chiangiem, autorem genialnego zbioru opowiadań SF "Historia twojego życia". Szkoda, że ksiązka nie trafiła do szerszego grona odbiorców, ale to nieco bardziej ambitna forma fantastyki, więc i grono odbiorców mniejsze. Tutaj recenzje rewelacyjnej antologii Chianga "Historia twojego życia":
http://katedra.nast.pl/art.php5?id=1402
http://katedra.nast.pl/art.php5?id=1565

POLECAM!

Obrazek

Z Dimitrijem Głuchowskim i egzemplarzem "Metro 2033" :)

Obrazek

No i cały niedzielny łup ;) Doszedł jeszcze Andrzej Pilipiuk i podpisik na "Kronikach Jakuba Wędrowycza" :)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Ludwig Wittgenstein

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » wt kwie 28, 2015 9:59 am

Chciałem jechać na pyrkon pograć w MTG, ale cały weekend miałem wcześniej zaplanowany. A szkoda, bo słyszałem, że było bardzo owocnie. Gratuluję podpisów.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » czw maja 14, 2015 12:22 pm

A ja obecnie czytam "Ja, Nieśmiertelny" Rogera Zelaznego. Nie jest źle, ale chyba wolę jego dużo późniejszą twórczość.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Mikojaski » czw maja 14, 2015 12:50 pm

U mnie "trylogia" Stanisława Grzesiuka. Często wracam do tych książek, bardzo dobrze napisane.
While you sleep in earthly delight,
Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » sob lip 11, 2015 10:53 pm

Uczeń czarnoksiężnika - Witold Jabłoński. Fantastyka historyczna jaką lubię :). Jeśli czas pozwoli, to dość szybko te cztery tomy pochłonę.

Awatar użytkownika
Papa
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Papa » pt sie 14, 2015 9:32 pm

Ja mam nowe wydanie Silmarillionu, też piękne ilustracje ma ;) Wydane przez Ambera.
Jest kilka tego wydawnictwa. Które z nich?
http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie?q=Silmarillion

W najlepszym tłumaczeniu Marii Skibniewskiej? :)
Łoziński... ;)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » pn paź 05, 2015 12:17 am

Takie pytanie, może ktoś jest na bieżąco z nowościami w fantasy i sf? Ja (poza naprawdę nielicznymi wyjątkami) słabo śledziłem to, co jest obecnie wydawane i raczej skupiałem się na nadrabianiu zaległości sprzed wielu lat, a teraz chętnie przeczytałbym coś ciekawego z ostatniego roku czy dwóch. Ktoś coś poleci? Ogólnie rzecz biorąc raczej wolałbym s-f ale dobrą fantasy też nie pogardzę. Może być zagraniczne, może być polskie. W przypadku polskich jedynie zależy mi, żeby nie było nachalnej politycznej agitacji, jaka się czasem niektórym autorom zdarza ;)

Awatar użytkownika
Emilio
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Emilio » pn paź 05, 2015 3:32 am

W SF naprawdę nic ciekawego nie wydarzyło się przez ostatnie lata, a szkoda bo to jeden z moich ulubionych gatunków. W zasadzie z rzeczy napisanych w ostatniej dekadzie polecam tylko to z czystym sumieniem:

http://esensja.stopklatka.pl/ksiazka/re ... ml?id=3467

Ted Chiang ‹Historia twojego życia›

Jest to jednak zbiór nowel a nie powieść. Mimo to, dla fana SF, pozycja obowiązkowa. Można śmiało postawić obok wybitnych twórców SF, ktoś podobno kupił już prawa do ekranizacji tytułowego opowiadania.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Ludwig Wittgenstein

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » pn paź 05, 2015 6:33 pm

W s-f w ostatnich latach rzeczywiście nic specjalnego, w fantastyce ostatnio na topie przede wszystkim wampiry, zombie, postapo i podróby Gry o Tron :wink:

Chociaż parę wyjątków pewnie się znajdzie, np. u mnie w bliskiej kolejce do przeczytania jest zachwalany w wielu miejscach Peter Watts, przede wszystkim za Ślepowidzenie i Echopraksję.
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » pn sty 04, 2016 3:36 pm

A ja ostatnio wróciłem do książki Stanisława Lema - Głos Pana. Podtrzymuję swoją opinię którą wyrobiłem sobie wcześniej, po jednokrotnym przeczytaniu - to jedna z najlepszych książek Mistrza.

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » pt lut 05, 2016 7:18 pm

Bartosz Janiszewski "Moja Trójka" :D
Załączniki
Trójka.jpg
polecam całą książkę, nie tylko ten fragment :)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » wt maja 03, 2016 12:45 pm

polecam całą książkę, nie tylko ten fragment :)
Polecam również, nie czytam tego typu książek zbyt wiele, ale ta zdecydowanie była dobra.

A u mnie Katedra Marii Panny w Paryżu Viktora Hugo w ramach chwilowego odpoczynku od fantastyki :)

Awatar użytkownika
Moonrise
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Moonrise » wt lip 12, 2016 10:37 pm

"Zły" Leopolda Tyrmanda - genialny kryminał, polskiej produkcji, polecam mocno i zdecydowanie.

"Mechanika Płynów" W. Prosnaka - tylko dla wtajemniczonych, dużo obrazków, ciekawe zagadki, ale mało akcji :lol: Współczesne książki naukowe, mają to do siebie, że są próbą powielenia i uaktualnienia dawnych dzieł, zwykle nieudolną, dlatego zawsze najlepiej zacząć od źródła.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » śr lip 13, 2016 9:39 am

Złego kupiła niedawno żona, gdyż chcemy się wybrać do muzycznego na "złego" właśnie.

Awatar użytkownika
Moonrise
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Moonrise » śr lip 13, 2016 12:07 pm

łooo, gdzie wystawiają takie cuda??? :D

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » śr lip 13, 2016 1:38 pm

Teatr muzyczny im Baduszkowskiej w Gdyni!

Awatar użytkownika
Moonrise
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Moonrise » ndz lip 24, 2016 12:53 pm

"Mechaniczna pomarańcza" - świetna książka, trochę surrealistyczna. Zawiera epilog, którego nie ma w filmie, a który rzuca zupełnie inne światło na głównego bohatera.
""Pan raczy żartować, panie Feynman!". Przypadki ciekawego człowieka" - autobiograficzna, godna polecenia, zwłaszcza majsterkowiczom, wynalazcom i naukowcom.
"Stulecie chirurgów" - w trakcie czytania, ale jako uzupełnienie do niej polecam serial "The Knick" (albo książkę, jako uzupełnienie do serialu)

Awatar użytkownika
sekcjazwlok
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: sekcjazwlok » sob sie 13, 2016 6:11 pm

Niedawno skończyłem drugi tom R.Mroza - ,,Zaginięcie" , w przyszłym tygodniu odbieram kolejny - ,,Rewizja" . Ogólnie jest to Thriller prawniczy , adwokatka dostaje pod swoje skrzydła aplikanta , wspólnie rozwiązują sprawy przy których mają przygody. Książkę czyta się lekko , jest dosyć luzno napisana , i naprawdę wciąga. Dodatkowo adwokatka J.Chyłka jest fanką IM :P
There are time when I feel I'm afraid for the world, there are times I'm ashamed of us all. When you're floating on all the emotion you feel and reflecting the good and the bad.

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”