Gitara i jej tajemnice

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jaka z firm gitar najbardziej ci odpowiada?

Czas głosowania minął ndz lip 08, 2007 12:05 am

Fender
4
31%
Gibson
3
23%
ESP/LTD
1
8%
Ibanez
5
38%

Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
michi
-#the trooper
-#the trooper

Re: Gitara i jej tajemnice

Postautor: michi » pn paź 15, 2007 8:10 pm

Na przykład coś takiego ? :) Myślę że jak ktoś nie gra na klasyku to robi to na nim większe wrażenie i to normalne :) Btw. ta wersja "Marszu Tureckiego" robi na mnie właśnie dużo większe wrażenie niż ta rockowa, mimo że tamta też nie jest prosta :)
Obrazek

farmer1990
-#invader
-#invader

Postautor: farmer1990 » wt lis 20, 2007 4:27 pm

Panowie,zna ktos jakis program-piec do komputera?
gram na basie,ale kazdy bylby dobry :)
jakies nazwy?:P
Obrazek

metal
-#assassin
-#assassin

Postautor: metal » wt lis 20, 2007 5:20 pm

Awatar użytkownika
Levy
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Levy » ndz sty 06, 2008 2:11 pm

Na przykład coś takiego ? :) Myślę że jak ktoś nie gra na klasyku to robi to na nim większe wrażenie i to normalne :) Btw. ta wersja "Marszu Tureckiego" robi na mnie właśnie dużo większe wrażenie niż ta rockowa, mimo że tamta też nie jest prosta
Jestem zafascynowany takimi historiami ostatnio...
utwory Isaaca Albeniza też wymiatają: http://www.youtube.com/watch?v=oEfFbuT3I6A

Jakby kogoś interesowało to teraz uczę się tego:
http://www.youtube.com/watch?v=UwGQKuUe ... re=related

Wersja z albumu jest przeciętna, ale to co Buckingham zrobił z tym kawałkiem powala. Może za rok będę w stanie zagrać całość dobrze rytmicznie... :B

Powiem szczerze, że elektryk leży już od miesiąca nie używany... :mrgreen:

Awatar użytkownika
michi
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: michi » ndz sty 06, 2008 2:18 pm

Hardkor :) ja zaczynam właśnie grać z nut, więc za czas jakiś też będę podobne rzeczy grał :) ale Ibaneza nie odstawie :mrgreen:
Obrazek

Korzeń
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Korzeń » pn sty 07, 2008 1:02 pm

Sranie sranie sranie, ja jamuję na bani z Tobinkiem i jest fajnie.

Awatar użytkownika
El Dorado
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: El Dorado » pn sty 07, 2008 1:03 pm

Lubie grać z Korzeniem na bani jak nierówno wszystko mi wychdozi

Korzeń
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Korzeń » pn sty 07, 2008 1:05 pm

Jak jest równo to nie jest fajnie.

szatanista
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: szatanista » sob lut 09, 2008 12:52 am

czy ktos z Was ma doswiadczenia zwiazane z gitarami Squier Bullet? jak wrazenia?
Obrazek

mimski
-#assassin
-#assassin

Postautor: mimski » sob lut 09, 2008 1:46 am

Genralnie ja mam trochę doświadczeń, bo mam takową gitarę od pięciu lat.

Cóż mogę powiedzieć... Jest ze sklejki, nie stroi, jest zakaz używania tremolo, pikapy są do dupy, progi też mogłyby być lepsze, lakier odpada, ale genralnie ma swój urok. :) Jednak mimo, że dorobiłem się po drodze Ibaneza RG 520, to mojego Squiera Bullet Strat nie zamierzam sprzedawać. Chociażby ze względów sentymentalnych. Powiem Ci tak, gitara spełnia wszelkie wymagania do nauki. Tzn. nie stroi idealnie, ale gitary w tej cenie tak mają. Nawet te z wyższej pólki idealnie nie stroją, ba... nawet jakiegoś PRS customowego idealnie nie nastroisz. Bo, żeby gitara stroiła idealnie musiałyby być zakrzywione progi, a to utrudniałoby grę. Więc zawsze będą minimalne odchylenia. Tyle tylko, że img gorsza gitara tym te odchylenia są co raz większe. Powiedzmy w squierze są duże, ale znośne. Co do tremolo, to na dobrą sprawę, ramię można wykręcić. Jeden dive bomb i musisz stroić gitarę. Więc mija się to z celem. Jednak znów, w gitarach w tej klasie cenowej nie ma sprzętu, który po takich akcjach by stroił. Podobnie z lakierem. Kuzyn ma Washburna z serii Lion i jemu lakier odpada jeszcze bardziej niż w moim squierze, podobnie z progami. Są kijowe, ale jednak mimo 5 lat grania nie ma żadnych wilków, albo przetarć, a u kuzyna wilki się już pojawiły.

Podsumowywując. Nie jest to sprzęt wspaniały, ale...za 600 zł za nówkę nie można oczekiwać jakichś cudów. Nie mogę powiedzieć, że polecam tą gitarę, ale też nie mogę powiedzieć unikaj jak ognia. Sądzę, że w tej klasie cenowej jest to po prostu standardowa gitara porównywalna z Cortami, czy Washburnami. Wiadomo, że lepiej by mieć jakiegoś LP, albo strata USA, albo JS 1200, ale niestety na takie zabawki trzeba mieć sporo kasy. Za 6 stówek to generalnie wybierałbym między Cortem, Washburnem a Squierem. Jak możesz to postaraj się wziąść serię super strat, albo strat, bo te są z drewna. Bullety są ze sklejki. W zasadzie to w tej klasie cenowej unikałbym SkyWay'a, jakich Blazerów i innych tego typu wynalazków. Squierowi można zaufać. Oczywiście trzeba gitarę ograć przed zakupem, bo może nam się trafić jakiś wyjątkowo nieudany egzemplarz, ale czasem jak się ma szczęście to można trafić również na bardzo fajną gitarę, w którą warto nawet trochę zainwestować, wymieniając np. pikapy, czy klucze i most.

Taki dość ciekawy artykuł jest również na stronie gitara.pl, myślę, że warto przeczytać
http://gitara.pl/squier_strat.html

Jakbyś miał jeszcze jakieś konkretne pytania, pisz.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są ostatecznym źródłem ludzkiej cywilizacji i dobrobytu.

Awatar użytkownika
vyrus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: vyrus » sob lut 16, 2008 7:19 pm

Potrzebne mi najprostsze kawałki reagge (najlepiej jakby były dostępne na GP) do zagrania w zespole. Proszę o jakieś propozycje jeśli są tu jacyś znawcy reagge ;-)
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

juras
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: juras » sob lut 16, 2008 9:50 pm

jak już to reggae ;-)
ja o gitarze mówiąc szczerze nie mam pojęcia, ale takie 'get up, stand up' boba marleya czy jakieś kawałki brygady kryzys ('ganja', 'nie daj się', 'to co czujesz', izraela, czy kryzysu nie są wielką filozofią. albo taki 'święty szczyt', czyjegokolwiek wykonania. nie rozpatruję raczej muzyki, której słucham pod kątem zagrania ;-)

Sim0n
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Sim0n » wt lut 19, 2008 9:31 pm

hmm.. troche pozno i pewnie juz bylo gadane o tym kilka stron ale jezeli o mnie chodzi to najlepsze gitary to gibsony.. piekne brzmienie, moc.. niestety maja swoja cene i chyba nigdy takowej miec nie bede.. obecnie gram na japonskim ibanezie roadstar II z 1984r na strunach 12-56 i stroje sie do C :P niestety do tego mam tylko kostke boss metal zone i stary piec unitra z wymienionym glosnikiem na celestion gold 100W proszto z marszalka :P
ale na tyle co gram to mi wystarcza.. a wydatki mam inne niz sprzet gitarowy..

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: panzerschreck » śr mar 19, 2008 11:33 pm

http://pl.youtube.com/user/raavc

Monotematycznie, ale to wdzięczny zespół do grania ;) Dawno już wiosła nie miałem w rękach...
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

Kro
-#assassin
-#assassin

Postautor: Kro » czw mar 20, 2008 8:36 am

To Ty grasz?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: panzerschreck » pt mar 21, 2008 10:39 am

To Ty grasz?
Tak ;)

Kro
-#assassin
-#assassin

Postautor: Kro » pt mar 21, 2008 10:56 am

Niezle nawet, ale moglbys cos konkretniejszego wrzucic, bo to nudne jest. W sensie wogole kawalek ;-) No i nad solo troche popracuj chociaz nawet w oryginale to ono bardzo przecietne jest. Nie chce wyjsc na jakiegos wielkiego krytka, poprostu chcialbym cos ciekawszego uslyszec w Twoim wykonaniu, bo jest dobrze ;-)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: panzerschreck » pt mar 21, 2008 10:59 am

Niezle nawet, ale moglbys cos konkretniejszego wrzucic, bo to nudne jest. W sensie wogole kawalek ;-) No i nad solo troche popracuj chociaz nawet w oryginale to ono bardzo przecietne jest. Nie chce wyjsc na jakiegos wielkiego krytka, poprostu chcialbym cos ciekawszego uslyszec w Twoim wykonaniu ;-)
Tylko tu jest 5 kawałków :mrgreen: Wiem o czym piszesz, podejrzewam, że o Forever Failure, ale ten utwór kiedyś komuś obiecałem to wrzuciłem- to jest z jednej ze słabszych płyt Paradajów i tak o se gram :mrgreen: Posłuchaj z tego Pity the Sadness- prawdziwy niemal thrashmetalowy czad, z niezła solówką którą trochę pokapciłem,ale dużo technik tam jest interesujących (tapping, sweeping), albo No Reason- rockowy czad z również niezła solówką ;). A na coś ciekawszego to czasu nie mam, chociaż może kiedyś jakąś Panterę wrzuce ;)

Kro
-#assassin
-#assassin

Postautor: Kro » pt mar 21, 2008 11:12 am

Moze tak cos Dreamow? Ja tez w sumie nie mam czasu na cos bardziej wymagajacego, ale moze zaniedlugo cos wrzuce wlasnie DT
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: panzerschreck » pt mar 21, 2008 11:15 am

Dreamów??? Jeden z bardziej nielubianych przeze mnie zespołów :mrgreen: Szanuję PEtrucciego jako gitarzystę, ale niestety- twórczość zupełnie nie w moim typie.

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”