Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Re: Polityka

Postautor: Mikojaski » śr lis 07, 2018 4:07 pm

Nie za bardzo jestem w temacie tej dyskusji, ale spytam co forumowicze sądzą o decyzji HGW w sprawie marszu?
Opłacalna decyzja dla niej. Jeśli się odbędzie (a na pewno się odbędzie) to ewentualne konsekwencje poniesie wojewoda.
Tę ***** dawno temu powinni zamknąć do pierdla. Dariusz Szpakowski powiedziałby, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą".
A tak w ogóle, to skandaliczny przykład jątrzenia, dzielenia społeczeństwa, dążenia do konfrontacji.
W punkt :D
While you sleep in earthly delight,
Someone's flesh is rotting tonight

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » śr lis 07, 2018 4:20 pm

Tę ***** dawno temu powinni zamknąć do pierdla. Dariusz Szpakowski powiedziałby, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą".
A tak w ogóle, to skandaliczny przykład jątrzenia, dzielenia społeczeństwa, dążenia do konfrontacji.
Dążenie do konfrontacji w rozmiarze XXL to może być w niedzielę na ulicach Warszawy i źle się to może skończyć (dodatkowo zważywszy na akcję policjantów hurtowego brania L4).

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Mikojaski » śr lis 07, 2018 4:26 pm

O to właśnie chodzi. Żeby marsz przeszedł mimo zakazu, i zeby znowu można bylo łkać i krzyczeć do Europy jak to Polska jest wylęgarnią faszyzmu, antysemityzmu i Bóg wie czego jeszcze...

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » śr lis 07, 2018 4:46 pm

W tej kwestii mam tylko jedno pytanie, ale złożone. Czy w ubiegłym roku na tym marszu pojawiały się hasła, bannery propagujące nienawiść ze względu na rasę i czy "silne Państwo PIS" postawiło komuś w tej sprawie jakiekolwiek zarzuty?? Komukolwiek? Czy tez wszyscy jak jeden mąż przyznamy, że Państwo Polskie ( Państwo PIS) jest tak słabe, że nie potrafi tego zrobić, ewentualnie hasła prezentowane na poprzednim marszu są po prostu zgodne z programem partii rządzącej? :) Jeśli to drugie to HGW na pal, jeśli nie to HGW na pomniki, ja sobie nie życzę aby w stolicy mojego Państwa w dniu tak ważnym były prezentowane takie hasła.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Mikojaski » śr lis 07, 2018 4:49 pm

Podobno mamy wolność słowa, a po totalsach nie spodziewałbym się tak jawnego jej ograniczania ;)

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » śr lis 07, 2018 5:24 pm

To cytowanie już mnie męczy, więc spróbuję w ten sposób :)
1. Nie nie potwierdzam, że miała swoich sędziów. Czy przejmując władzę w 2007 zrobiła "demolkę" TK? Nie cierpliwie konsumowała większość parlamentarną i dobierała takie osoby jakie uznali, ale na początku mieli sędziów z nadania SLD, LPR, i PIS-u z lat i jakoś nikt tych postaci nie kwestionował. Minęło kilka lat, druga kadencja i tyle. Po prostu PIS mając swiadomość że nie ma większości konstytucyjnej uznał, że jak zrobi z TK atrapę to wszystko będzie ok. Bywa. Możesz to przyjąć jako przywilej wygranego w wyborach, możesz czuć odrazę. Wolny wybór.
Czuję odrazę do magdalenkowego układu. Jeśli już. Natomiast oczywistym jest, że PiS miało przeciw sobie wszystkich, PO natomiast mogła się dogadać ze wszystkimi poza PiS. Mnie naprawdę nie chodzi o to, z czyjego nadania są sędziowie. Mnie chodzi o to jaki jest ich stosunek do legalnie wybranej władzy. No i podkreślam, że w tym sporze ewidentnie nie chodziło o konstytucję, co wykazałem na oczywistym przykładzie (powstanie KOD jako efekt wygrania przez PiS wyborów, nie zaś łamania konstytucji przez PiS). Chodziło o sam prosty fakt, że PiS rządzi. Cała ta szopka PO i N w sejmie z próbą zablokowania przegłosowania budżetu, okupacja sali sejmowej, która była bezprawna. Przykłady można mnożyć.
3. UE na przestrzeni dekad ewoluowała.. już w 1995 a na bank w 2004( kiedy to my przystepowaliśmy) było jasne, że to nie tylko wspólnota gospodarcza ale też wartości. A jesli się wartości nie podobają to są dwie drogi: wygrać tyle wyborów w tylu krajach UE ( z partnerami) i zmienić UE, albo się z niej wypisać. Jeśli UE tak PISOWI nie pasuje to niech to jasno powiedzą, tak jak Ty masz odwagę wyrazić swój pogląd w tej materii.
Myślę, że PiS powinno przedstawić Polakom czym jest Unia, na przykładzie unijnego prawa, na przykładzie instytucji, powiedzieć co zyskujemy dzięki UE, co tracimy na byciu w UE, po czym zapytać naród w referendum, czy dalej chce być w takiej Unii. Jeśli naród wyrazi zgodę na trwanie w UE, to trzeba uszanować wolę narodu. PiS nie ma odwagi, bo PiS tak naprawdę jest za Unią, tyle, że lawirują w celu mydlenia oczu swojemu antyunijnemu elektoratowi, a taki też mają. Mam nadzieję, że ten elektorat stracą na rzecz partii ideowej.
4. Czujesz się lepiej stosując ten SYMETRYZM?? Policz ile razy złamało konstytucję PIS,a ile PO... i jeśli rzeczywiście wyjdzie Ci, że są podobne to ok. Jeżeli sam przed sobą potrafisz NIE OKŁAMUJĄC samego siebie przyznać, że tak jest to ok. Szanuję, ale się nie zgadzam.
Tak naprawdę zdanie, że PiS złamało konstytucję, czy PO złamało konstytucję nic nie znaczy. O tym, czy PiS złamało konstytucję decydował Rzepliński i koledzy. Sorry, mnie to nie wystarcza.
Sam chętnie zagłosuję na ugrupowanie, które przedstawi projekt ustawy mówiący, że każdy kto kiedykolwiek, nawet przez 15 minut należał do PISu dostanie na emeryturze "minimum egzystencji" i ani grosza więcej.
Trzeba było tak od razu. Ja rozumiem, że można nie lubić PiSu, ale to jest po prostu śmieszne.
6. Tak stawiam za wzór choćby Geremka, bo bez takich postaci jak On to byśmy byli może jak Ukraina i Białoruś.... jeśli uważasz że tam lepiej to wszystkiego najlepszego :)
Bez takich postaci jak Geremek, mielibyśmy polski przemysł, który został zniszczony. Poczytaj o rządzie Bieleckiego z 1991 roku, kiedy dokonywała się masakracja polskiej gospodarki. Rząd działał dzięki ówczesnej partii Geremka UD, ale i premier rządu sam Bielecki (KLD) wywodził się z Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego założonego przez Geremka. "Geniusz" Balcerowicz, mistrz od schładzania gospodarki był ministrem finansów. Ja to doskonale pamiętam. Na studiach byliśmy zapatrzeni w Balcerowicza, byłem na jego wykładzie, dla nas to była ikona przemian. Po latach zrozumiałem jak nas zrobiono w ch.... Miliony Polaków wyjechały z kraju, po więcej jak ćwierć wieku gdzie nam do zarobków niemieckich. A przypomnę, że totalnie zniszczone po II wojnie Niemcy odbudowały potęgę gospodarczą w dekadę. No ale nie mieli rządu zaprzańców.
I tyle...wiesz cała dyskusja się sprowadza do tego, że różni nas podejście do KONSTYTUCJI... Ty wychodzisz założenia, że jest to zbiór luźnych zasad, ale jeśli władzy wybranej przez suwerena się on nie podoba to może go łamać, ja jestem zdania, że Władza, która by zdobyła o jeden mandat mniej niż większość konstytucyjna to nie ma prawa jej łamać. I tyle
Jakiej konstytucji? PO i Rzepliński powiedzieli, że PiS złamało konstytucję, a Ty uwierzyłeś. Nawet gdyby tak było, PO łamała i było w porządku. Zawsze można uzasadnić skalą. Ale nie musisz niczego uzasadniać bo uzasadnienie już podałeś. Ty po prostu nie znosisz PiSu, a co najmniej bardzo ich nie lubisz z jakiegoś dalece innego powodu niż rzekome łamanie konstytucji i tyle.
Ostatnio zmieniony śr lis 07, 2018 5:27 pm przez Vorgel, łącznie zmieniany 2 razy.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » śr lis 07, 2018 5:26 pm

Wolność słowa nie równa się wolności do nawoływania do nienawiści rasowej. Najpierw usuńcie z kodeksów odpowiednie paragrafy a później głoście sobie co chcecie, nawet że ziemia jest płaska...ale dopóki istnieją przepisy w RP to domagam się od władz ich egzekwowania ;-) Że też przez rok ani jednego sprawcy się nie udało ustalić.. no kurcze..coś teoretyczne to państwo ;-)
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » śr lis 07, 2018 5:32 pm

Podobno mamy wolność słowa, a po totalsach nie spodziewałbym się tak jawnego jej ograniczania ;)
A słyszałeś o tolerancji represywnej? ;)
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » śr lis 07, 2018 5:47 pm

Wolność słowa nie równa się wolności do nawoływania do nienawiści rasowej. Najpierw usuńcie z kodeksów odpowiednie paragrafy a później głoście sobie co chcecie, nawet że ziemia jest płaska...ale dopóki istnieją przepisy w RP to domagam się od władz ich egzekwowania ;-) Że też przez rok ani jednego sprawcy się nie udało ustalić.. no kurcze..coś teoretyczne to państwo ;-)
We wszelkich grupkach skrajnych jest delikatnie pisząc nadreprezentacja agentury. Własnej (dlatego były awantury na MN do 2014, bo ABW i SKW motywowały swoich agentów) i obcej. Jeśli na 60 000 ludzi jest gdzieś grupka 50 osób które coś krzyczą, to jaka jest ich reprezentatywność dla tej populacji, nie mówiąc o całym narodzie?

Jeśli nikt nie zgłosił tych ekscesów, to jak można było kogoś za nie posadzić? Przecież jakby sprawa trafiła do sądów, to one mogłyby się wtedy wykazać, prawda?

Natomiast co do decyzji HGW, to oczywiście jest ona bezprawna. Tylko co jej zrobimy?? Nie za takie naruszenia prawa nie odpowiedziała :D
2019: 10.01 Made in Warsaw 12.01 (i 15.02, 1.06, 28.07) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia, 30.03 Monstrum, 25.04 & 4.05 W. Hoffmann, 17.05 Memoriał Dio, 18.05 Monasterium, Roadhog, 25.05 TURBO, 18.06 Kiss, 21.06 Rod Stewart, 22.06 Bryan Adams, 30.06 Varius Manx, 10.07 Mark Knopfler, 12.07 Bon Jovi ....

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » śr lis 07, 2018 5:57 pm

6. Tak stawiam za wzór choćby Geremka, bo bez takich postaci jak On to byśmy byli może jak Ukraina i Białoruś.... jeśli uważasz że tam lepiej to wszystkiego najlepszego :)
Jeszcze odnośnie Ukrainy. Balcerowicz który robił tam "porządki" sprawił, że Ukraińcy dają nogę ze swojego kraju, jak kiedyś Polacy z Polski. Masowo. To jest ten sam typ "reform".
KI$$ fan
Obrazek

pz
-#nomad
-#nomad

Postautor: pz » śr lis 07, 2018 6:01 pm

Jeszcze odnośnie Ukrainy. Balcerowicz który robił tam "porządki" sprawił, że Ukraińcy dają nogę ze swojego kraju, jak kiedyś Polacy z Polski. Masowo. To jest ten sam typ "reform".
Bo to było działanie na korzyść Polski, żeby skłonić Ukraińców do przyjechania do nas do pracy i wykonywania zawodów, których Polakom nie chce się wykonywać :lol:
Plany na 2019:
10: Dog Eat Dog (3 Warszawa), Thundermother (6 Warszawa), Still of the Night (12 Warszawa), Lux Perpetua (13 Warszawa), G.Kupczyk (18 Warszawa), MJL (24 Warszawa), NK (?)
11: T.Emmanuel (6 Warszawa), Destroyers, Hellhaim (8 Łódź), Sacred Reich, Night Demon (12 Warszawa), NK (24 Łódź?, 29 Radom), Ghost (30 Katowice?)
12: Aria (7 Tallin?), Hellhaim (14 Warszawa), NK (20 Warszawa)

2020:
02: Uriah Heep (3 Poznań), Judas Priest (29 Praga)
06: Mystic Festival (10, 11 Kraków)

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » śr lis 07, 2018 6:02 pm

Natomiast co do decyzji HGW, to oczywiście jest ona bezprawna. Tylko co jej zrobimy?? Nie za takie naruszenia prawa nie odpowiedziała :D
Dlatego jestem pewien, że ten marsz przejdzie. Zresztą Bosak zapowiedział, że się odwołają od decyzji. Skoro tęczowi się odwołali i sąd uwzględnił ich zażalenie, tutaj powinien zachować się tak samo. Chociaż czytałem, że HGW nie miała prawa zakazać tej imprezy, jako że to impreza cykliczna.
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » śr lis 07, 2018 6:03 pm

Bo to było działanie na korzyść Polski, żeby skłonić Ukraińców do przyjechania do nas do pracy i wykonywania zawodów, których Polakom nie chce się wykonywać :lol:
Pewnie tak, dzięki ci Balcerowiczu, ty mój miszczu od chłodnej gospodarki :lol:
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » śr lis 07, 2018 6:34 pm

Balcerowycz czy Sławomyr Nowuk (znany też jako Zegarenko) to straszna zemsta polskich panów za Wołyń 1943.
2019: 10.01 Made in Warsaw 12.01 (i 15.02, 1.06, 28.07) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia, 30.03 Monstrum, 25.04 & 4.05 W. Hoffmann, 17.05 Memoriał Dio, 18.05 Monasterium, Roadhog, 25.05 TURBO, 18.06 Kiss, 21.06 Rod Stewart, 22.06 Bryan Adams, 30.06 Varius Manx, 10.07 Mark Knopfler, 12.07 Bon Jovi ....

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » śr lis 07, 2018 6:46 pm

Jeśli nikt nie zgłosił tych ekscesów, to jak można było kogoś za nie posadzić? Przecież jakby sprawa trafiła do sądów, to one mogłyby się wtedy wykazać, prawda?
A to UCZCIWIE PRZEPRASZAM, byłem przekonany, że hasła propagowane na banerach w roku ubiegłym to coś ściganego z urzędu, skoro tak nie jest to sorry. No to od teraz "hejtuję" opozycję, że nikt przez rok nie złożył zawiadomienia. ;-) Coś słyszałem, że jakieś quasi postępowanie jest prowadzone ( hm ciekawe z czyjego zawiadomienia)... z drugiej strony nie ma co wymagać cudów w ustaleniu kto niósł te obrzydliwe hasła, wszak trzeba ścigać tych co ubierają pomniki w koszulki z napisem na K ;-)

A tak poważniej, piszesz o grupce 50 osób, czy chociaż JEDNA poniosła konsekwencje?? No nie wmówisz mi że RP jest tak słaba, że przez rok nie potrafi ustalić JEDNEJ osoby i jej przykładnie ukarać.
The Number Of The .....

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » śr lis 07, 2018 7:03 pm

We wszelkich grupkach skrajnych jest delikatnie pisząc nadreprezentacja agentury.
Patrz, niekiedy Ci się zdarzy coś bardzo trafnego o polityce napisać. ;)

Awatar użytkownika
pinio
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: pinio » śr lis 07, 2018 9:09 pm

Decyzja HGW znakomita. Idealnie podsumowuje ubiegłoroczną (i całoroczną) indolencję policji, prokuratury, organizatorów. Do przodu patrząc - jeśli teraz cokolwiek pi...lnie - pójdzie na konto organizatorów lub władzy. Ciekawym byłby scenariusz:
- odwołanie do sądu;
- sąd zadaje pytanie ministrowi od policji co do zdolności zabezpieczenia;
- minister nie potrafi przekonać, że będzie bezpiecznie (w końcu na marsz nie miał odwagi pójść ŻADEN z oficjeli władzy - lepszego argumentu nie da się wymyślić nawet);
- sąd podtrzymuje decyzję HGW.
Upojne.
A jeśli sąd cofnie zakaz? - toż jeszcze ciekawiej się wtedy kroi.
HGW po mistrzowsku zaszachowała pseudo-naziolków i łaskawie patrzącą na nich władzę.
I nie pitolcie, że decyzja jest bezprawna - jak na biegłość w bieganiu po sieci to tutaj jakoś kiepsko Wam poszło.
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » śr lis 07, 2018 9:12 pm

A tak poważniej, piszesz o grupce 50 osób, czy chociaż JEDNA poniosła konsekwencje?? No nie wmówisz mi że RP jest tak słaba, że przez rok nie potrafi ustalić JEDNEJ osoby i jej przykładnie ukarać.
Nie wiem, czy to jest przestępstwo ścigane z urzędu. A sprawy zupełnie nie śledzę, bo mnie po prostu nie interesuje. Zatem: nie wiem.

Brzydzę się rasizmem i odrzuca mnie od rozmaitych haseł tych różnych burakonarodowców, podobnie jak gardzę burakoateistami. Równocześnie jako wolnościowiec nie uważam, by powinno to być penalizowane. To powinno być na oskarżenia prywatne.

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » śr lis 07, 2018 9:31 pm

Brzydzę się rasizmem i odrzuca mnie od rozmaitych haseł tych różnych burakonarodowców, podobnie jak gardzę burakoateistami. Równocześnie jako wolnościowiec nie uważam, by powinno to być penalizowane. To powinno być na oskarżenia prywatne.
Hm, no okej.. tylko to mi się wydaje trochę sprzeczne. Brzydzić się rasizmem, a jednocześnie nie pozwalać aby aparat państwa ścigał przejawy rasizmu.
Przecież ofiara rasizmu stoi z reguły na przegranej pozycji w starciu z rasistami. Oni są mocni w grupie, a jeszcze jak dostają parasol ochronny od władzy to już zupełnie czują się bezkarni.

Zresztą długopis już zdecydował, że idzie z bosakiem, więc wszelkie dyskusje czy HGW miała prawo wydać decyzję administracyjną ( którą może zakwestionować sąd), którą Ty uważasz za bezprawną - jest bezcelowe.

No tylko wstyd znowu na świecie jak pójdą w newsach obrazki z Wawy jak sprzed roku.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
pinio
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: pinio » śr lis 07, 2018 10:08 pm

No proszę - HGW okazała się nauczycielką dla chłopców. Jeśli długopis i krzywousty wespół - zespół wzięli się za organizację marszu państwowego - no to będzie porządeczek ja trza. Ciekawe czy i kto z oficjeli odważy się pójść.
Gorzej, jeśli nie spodoba się to bosakom, winnickim, międlarom i reszcie pseudo-naziolków - a raczej nie mogą działać pisiorkom pod włos z otwartą przyłbicą.
Tak z innej strony patrząc - HGW w pewnym sensie uratowała władzy dupę pakując ją równocześnie na minę. Teraz to oni dyktują warunki karkom, po których niełatwo oczekiwać współpracy. Oj nie będą zachwyceni.
Prezio i reszta powinni HGW pokłonić się w pas i podziękować :lol: .
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”