Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Re: Polityka

Postautor: Dzosef » pn sty 14, 2019 9:33 pm

Korupcja i nepotyzm to stały element władzy i dotyczy praktycznie wszystkich rządzących. To samo robi teraz PiS (najwięcej słyszymy o wsadzaniu wszędzie jakichś niekompetentnych "krewnych i znajomych królika").
Korupcja i nepotyzm to dwa odmienne zjawiska.
Nepotyzm oczywiscie dotyczy pisu, korupcja nie
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pn sty 14, 2019 9:44 pm

Jeśli nie pamiętasz co działo się po katastrofie smoleńskiej i rzeczy pokroju "Zimny Lech", to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Nikt z PiS nawet nie zbliżył się nigdy do takiego poziomu, jak prezentowały wtedy gwiazdy establishmentu. Rozumiem, że można nie popierać PiS. Sam nie popieram, jako wolnorynkowiec. Natomiast oba rządy w ogóle nie wytrzymują porównania, PO jest typową partią władzy, która po przejęciu sterów zajmowała się przyjmowaniem korzyści i korupcją.

Zresztą, jeśli ktos uwaza, ze w tym kraju PiS jest najwiekszym problemem, to jest po prostu skonczonym idiota.
Cały czas nie podajesz nazwisk ani cytatów...zatem z Tobą już w tym temacie nie prowadzę dyskusji, bo zasłanianie się za "gwiazdy establishmentu" to jednak nie ten poziom merytoryczny, którego oczekiwałem ;-)
Zresztą już w ostatnim zdaniu swojej wypowiedzi przechodzisz do wyzwisk.. trudno się jednak dyskutuje z kimś, kto uważa że PO to korupcja, ale już Panowie Chrzanowski i Glapiński to wzór cnót :D
A gdzie napisalem, że Glapinski i Chrzanowski to wzory cnót? Glapinskiemu oczywiscie nalezy sie kara, ale miliard dla gazoromu uważam za bardziej bulwersujacy niż 65 kola miesięcznie dla dupeczki.

Co do zimnego lecha, to choćby wojewódzki, który do tego dolozyl obrzydliwa piosenke. Telewizja tvn tego nie potepila, a że to tuba propagandowa to kazdy sie zgodzi. Przykłady z politykow PO? Prosze bardzo:

Jan Grabiec: Wyniki wyborów samorządowych obudziły w wielu Polakach nadzieję: wiosna, a potem jesień będzie nasza. 26 maja pogonimy współczesnych bolszewików”.
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pn sty 14, 2019 9:47 pm

I podtrzymuje. Jesli ktoś za największy problem tego kraju uważa PiS, to jest idiota bez pojęcia o polityce. Po prostu, leci czwarty rok ich rzadow i tylko idiota może nie widzieć zmian na plus. I podkreślam jeszcze raz, że nie wynika to z tego, że ten rząd jest dobry. Ale nie jest skorumpowany, a jego przedstawiciele nie czekają na posady w innych miejscach, ani nie przyjmują łapówek. A to jak na standardy demokratycznego ustroju bardzo dużo.
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » pn sty 14, 2019 9:56 pm

I ja się mogę zgodzić z wypowiedzią PZa, ale jak dla mnie zabrakło w niej podsumowania.

Otóż nie połowa, nie 2/3, nie 3/4 ale przynajmniej 9/10 obecnej klasy politycznej nadaje się do wyrzucenia na śmietnik. Rządzą nami aroganci, dyletanci, chamy i cwaniaki. I raczej to się nie zmieni, skoro wiceminister zarabia tylko 2x tyle co kasjer w Biedronce i ... 1/4 tego co dyrektorzyna w NBP.

Z drugiej strony, pomimo tak fatalnej klasy rządzącej, będącej amerykańskimi lub unijnymi marionetkami, pozycja Polski prezentuje się całkiem nieźle jak na sytuację współczesnej Europy. Nie jest źle, jeśli do rangi największego problemu potrafi urosnąć wybicie 200 000 dzików. Doceńmy to. Szanujmy się wzajemnie, kochajmy Polskę. Nie dajmy się ogłupiać pustymi hasłami.

Czas na nasze żółte kamizelki czy coś takiego. Trzeba stworzyć alternatywę dla PiS, bo póki co jej nie ma. Mamy układ, w którym PiS to najmniejsze zło.
2019: 10.01 Made in Warsaw - Deep Purple 12.01 (i 15.02) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia ....

Awatar użytkownika
mic7
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: mic7 » pn sty 14, 2019 10:09 pm

Korupcja i nepotyzm to stały element władzy i dotyczy praktycznie wszystkich rządzących. To samo robi teraz PiS (najwięcej słyszymy o wsadzaniu wszędzie jakichś niekompetentnych "krewnych i znajomych królika").
Korupcja i nepotyzm to dwa odmienne zjawiska.
Nepotyzm oczywiscie dotyczy pisu, korupcja nie
Oj mylisz się ..Mam informacje z pierwszej ręki,dotyczy jednego działu ,jednego z ministerstw (nie chcę myśleć ,co może się dziać gdzie indziej) gdzie robione są naciski np.wiceministrów na podrzędnych pracowników i ich rękami i ich pracą( przeforsowuje się kto ma wygrać dany konkurs i kto dostanie kasę (w setkach tysięcy złotych) ,oczywiście minister to znajomy tego kto ma wygrać i działkę też dostaje.Nie wchodzę w szczegóły bo nie mogę ale mówię ,wszystko odbywa sie w białych rękawiczkach a pracownicy siedza cicho bo wiadomo co może ich spotkać...
Ile jest takich spraw w całej Polsce nawet nie wnikam...pis czy po ,podobna praktyka,człowiek to tylko człowiek...
https://www.youtube.com/channel/UCE9QxmMmFZSxqENrWYqDFzg?view_as=subscriber

2019 Next:
28.07 Soufly - Warszawa ; 22.08 Duff McKagan - Warszawa ; 02.10 Budka Suflera - Warszawa ; 20.12 Nocny Kochanek - Radom(?),Wawa.

pz
-#nomad
-#nomad

Postautor: pz » pn sty 14, 2019 10:23 pm

Dzosef, nie spodziewałem się po Tobie takiej wiary w ludzką uczciwość. :)
Plany na 2019:
07: Bon Jovi (12 Warszawa)
08: Skogsröjet Festival: Accept, Gamma Ray, Uriah Heep, Avantasia, ... (2-3 gdzieś w Szwecji), Turbo, Kat RK (31 Szczecinek ?)
09: Aria, Sortilege, Omen (14 Pyrenean Warriors), Aria (20 Tallin), Airbourne (25 Warszawa), Blaze (26 Lublin), Turbo (27 Wrocław), Kat RK (28 Wrocław)
10: MJL (24 Warszawa)

Awatar użytkownika
mic7
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: mic7 » pn sty 14, 2019 10:26 pm

Rewolucja
T.Love

"Dziś powiedziałaś, że każda rewolucja
Jest dobra tylko na początku drogi
Bo potem wszystko zamienia się w system
I są potrzebne rewolucje nowe
Właściwie to chyba masz rację
Ja przecież sam myślę podobnie
Lecz w mojej głowie ciągle coś się zmienia
Coś kotłuje już od urodzenia"

Lubię ten tekst :)
https://www.youtube.com/channel/UCE9QxmMmFZSxqENrWYqDFzg?view_as=subscriber

2019 Next:
28.07 Soufly - Warszawa ; 22.08 Duff McKagan - Warszawa ; 02.10 Budka Suflera - Warszawa ; 20.12 Nocny Kochanek - Radom(?),Wawa.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pn sty 14, 2019 10:33 pm

To nie jest wiara w uczciwość.

Po prostu PiS ma inną strukturę niż PO.

Kaczyński - nieprzekupny, bo nie ma potrzeb.
Morawiecki - nieprzekupny, bo ma siano.
Reszta - nieprzekupna bo dostaliby po łapach od prezesa.
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » pn sty 14, 2019 10:43 pm

Już miałem milczeć no ale dałem się sprowokować :D Minister Antoni cały drży na myśl że dostanie po łapach... ba jedynie Bartłomiej mógł mu ulżyć na te lęki :D

.
a teraz już EOT :)
The Number Of The .....

Cold
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Cold » pn sty 14, 2019 11:47 pm

To nie jest wiara w uczciwość.

Po prostu PiS ma inną strukturę niż PO.

Kaczyński - nieprzekupny, bo nie ma potrzeb.
Morawiecki - nieprzekupny, bo ma siano.
Dzosef, niemożliwe, żebyś nie zauważał tego, co dzieje się na innych szczeblach!

Glapiński i jego blondynki zarabiają krocie. Obajtki i inni znajomi królika podobnież. Szydło (minister nie wiadomo od czego w ministerstwie niczym się nie zajmującym) ma po premierze najbardziej rozbudowany gabinet polityczny - i ciągną kasę z budżetu. PiS wyczyścił wszystko, obstawiając spółki skarbu państwa, izby skarbowe, urzędy skarbowe i inne instytucje swoimi ludźmi i to ludźmi bez jakichkolwiek kwalifikacji. Przez trzy lata zdążyli przebić w tym względzie czerwonych, zielonych i platformersów razem wziętych. Klasyczne "Teraz kur...a my". Prawdziwa "dojna zmiana".

Morawiecki na każdym kroku wciska propagandę sukcesu, jak to dobrze w kraju, miód i mleko się leją hektolitrami, budżet z nadwyżkami. Prawdziwi cudotwórcy - niespełna trzy lata temu "Polska w ruinie", dziś pod wpływem pisowskiej czarodziejskiej różdżki - istna Arkadia.

Ok. 500+ im się udało, popieram i to nie dlatego, że sam biorę. Ale to co zrobili z edukacją i to, co dzieje się w szkołach - istny Armagedon. Wiem, bo syna mam w trzeciej gimnazjum, a córę w klasie ósmej. I tego co, pis robi moim dzieciakom nie wybaczę!!! Więc nie mów mi tu o cudownym rządzie i najlepszym Morawieckim. Kaczyński edukację zawsze miał w głębokiej du... Ale wraz z Szydło i Morawieckim odpowiada za chaos Zalewskiej i krzywdę dzieciaków. No ale kto by się dzieciakami przejmował...

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pn sty 14, 2019 11:54 pm

Glapiński - już się wypowiedziałem, skandaliczna sytuacja i oczekuję wyciągnięcia wobec niego konsekwencji. Zresztą z tego co się wczytałem sam NBP nie funkcjonuje najlepiej i jego problemy są głębsze niż paniusie.

Obajtek - analizowałem wyniki finansowe Energi i były za jego kadencji dobre.

"PiS wyczyścił wszystko, obstawiając spółki skarbu państwa, izby skarbowe, urzędy skarbowe i inne instytucje swoimi ludźmi i to ludźmi bez jakichkolwiek kwalifikacji" - jest to nieprawda. To znaczy, oczywiście obsadzanie swoimi ludźmi jest faktem, ale to jest wina SYSTEMU, nie PiSu. Należy rozmawiać o zmianie systemu, prywatyzowaniu tego co można, zmniejszaniu biurokracji i decentralizacji, a nie o tym, że "a bo ten to kuzyn tego". Co do tego, że przebili platformersów to bzdura, co do tego, że wszyscy się nie znają też bzdura. LOT za rządów PiSu z upadającej firmy pod państwową kroplówką stał się dynamicznie rozwijającym przedsiębiorstwem, tak samo Porty Lotnicze. Przykładów jest sporo.

Generalnie tak, w kraju jest bardzo dobrze ostatnio i tu Morawiecki ma rację. Oczywiście to splot czynników, z których porządkując w kolejności:
1. Ogólna atrakcyjność inwestycyjna Polski
2. Koniunktura
3. Rząd pozbawiony ludzi skorumpowanych, decyzje rządu nastawione na interes Polski (nie zawsze skutecznie niestety), a nie Brukseli
4. Polityka rządu
Więc nie mów mi tu o cudownym rządzie i najlepszym Morawieckim
Gdzie napisałem, że ten rząd jest cudowny?

Co do Zalewskiej i chaosu to się zgadzam.
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pn sty 14, 2019 11:55 pm

Już miałem milczeć no ale dałem się sprowokować :D Minister Antoni cały drży na myśl że dostanie po łapach... ba jedynie Bartłomiej mógł mu ulżyć na te lęki :D

.
a teraz już EOT :)
Antoni Macierewicz nie jest już ministrem, czyli jednak dostał po łapach.
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
beaviso
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: beaviso » wt sty 15, 2019 6:17 am

Dżosef, Ty młody jeszcze jesteś. A ja jestem stary. Starym idiotą, precyzyjnie ujmując i odnosząc się do tego co napisałeś.

To, że w Polsce gospodarka idzie swoim torem, wbrew kompletnej amatorszczyźnie i dewastacji cechującej obecną ekipę, należy zawdzięczać tylko i wyłącznie sile tej gospodarki opartej na 30 latach konsekwentnych przemian i rozwoju oraz codziennej pracy milionów ludzi. Właściwe to na zapierdalaniu, nie pracy. Tych zapracowanych raczej próżno szukać wśród elektoratu PiS, którego przekaz kierowany jest do tych "rozczarowanych, okradanych i poszkodowanych". Nic innego do zaoferowania nie ma partia kierowana przez osobnika przepełnionego kompleksami i chorobliwą żądzą prywatnego odwetu.

Idiota pozdrawia. Z Gdańska.
M.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » wt sty 15, 2019 6:54 am

Dżosef, Ty młody jeszcze jesteś. A ja jestem stary. Starym idiotą, precyzyjnie ujmując i odnosząc się do tego co napisałeś.

To, że w Polsce gospodarka idzie swoim torem, wbrew kompletnej amatorszczyźnie i dewastacji cechującej obecną ekipę, należy zawdzięczać tylko i wyłącznie sile tej gospodarki opartej na 30 latach konsekwentnych przemian i rozwoju oraz codziennej pracy milionów ludzi. Właściwe to na zapierdalaniu, nie pracy. Tych zapracowanych raczej próżno szukać wśród elektoratu PiS, którego przekaz kierowany jest do tych "rozczarowanych, okradanych i poszkodowanych". Nic innego do zaoferowania nie ma partia kierowana przez osobnika przepełnionego kompleksami i chorobliwą żądzą prywatnego odwetu.

Idiota pozdrawia. Z Gdańska.
M.
Znaczy się Twoim zdaniem od 25 lat, przez ponad połowę swojego życia jestem chronicznym nierobem. Dziękuję za uznanie Beaviso. Epitety sobie podaruję, bo szkoda nerwów, nie mniej jednak myślałem, że intelektualnie stać Cię na więcej. Miłego dnia.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » wt sty 15, 2019 9:37 am

To, że w Polsce gospodarka idzie swoim torem, wbrew kompletnej amatorszczyźnie i dewastacji cechującej obecną ekipę, należy zawdzięczać tylko i wyłącznie sile tej gospodarki opartej na 30 latach konsekwentnych przemian i rozwoju oraz codziennej pracy milionów ludzi
Jakiej dewastacji?
Porozmawiajmy o faktach, nie o haslach. Nie wiem gdzie jest ta dewastacja. PiS za punkt honoru postawił sobie uszczelnienie luki vat. Podczas rzadow PO panowalo przyzwolenie na okradanie panstwa i oczywiście liczby podawane przez MF były zawyzone, to fakt pozostaje faktem.

30 lat konsekwentnych przemian to miedzy innymi FOZZ, umarzane gazpromowi miliarda złotych, afera Rywina itd. Dziwnym trafem jak przychodzi PiS, to do korupcji na gigantyczną skale NIE dochodzi.
Tych zapracowanych raczej próżno szukać wśród elektoratu PiS, którego przekaz kierowany jest do tych "rozczarowanych, okradanych i poszkodowanych"
Jakie to wszystko proste, zły PiS, nieroby glosuja, menele biora 500+ na wudke.
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Vorgel » wt sty 15, 2019 9:49 am

Największą szkodę Polsce poczynił rząd Bieleckiego. Ministrami byli wówczas i Glapiński (PC, minister gospodarki przestrzennej i budownictwa) i Janusz Lewandowski (KLD, minister przekształceń własnościowych). Dzisiaj obaj są po przeciwnej stronie barykady, ale wówczas razem rządzili. Ministrem finansów był Leszek Balcerowicz, jego eksperymenty ze schładzaniem gospodarki wygnały 2 mln Polaków z kraju. Ostatnio robił reformy na Ukrainie, efekt widoczny gołym okiem nawet dla ludzi, którzy nie siedzą w statystykach.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
mad
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: mad » wt sty 15, 2019 11:45 pm

Miszcz Rosati w pełnym pokoju, prawdy i obiektywizmu poście:

https://twitter.com/DariuszRosati/statu ... 0359222272

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » śr sty 16, 2019 6:45 am

Srali muchi. Będzie wiosna. ;)

A gdzie Andrzej Lepper któremu popełniono samobójstwo w pokoju hotelowym, bo za dużo gadał na posiedzeniach Sejmu RP, a Marek Rosiak zastrzelony przez Ryszarda Cybę w biurze poselskim?
Tak zwyczajnie po ludzku strasznie żal mi Pawła Adamowicza, ale jego śmierć nie wpisuje się w scenariusz mordu politycznego, choćby lewactwo chciało się posrać z wysiłku od zaklinania rzeczywistości. Hieny ze świata polityki i mediów, które chcą teraz coś ugrać na śmierci nieszczęsnego prezydenta Gdańska, mogą sobie zapisać schizofrenika który go zamordował nawet do Ku Klux Klanu. I tak nikt uczciwy, kto nie myśli życzeniowo, w to nie uwierzy.
Lepszy od Rosatiego jest jego kolega Celiński. Niegdyś minister kultury w rządzie SLD.

Obrazek

Awatar użytkownika
pinio
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: pinio » śr sty 16, 2019 8:33 am

Oj prawiczki, prawiczki .... żal dupę ściska. Choć jest symptomatyczne, że tak sprawnie wychwytujecie podobne kwiatki. Gratulacje dla "Pana Stefana" też zauważyliście?

Najlepszym komentarzem i przesłanką do koncypowania, czy wyrażenie "mord polityczny" ma tu rację bytu czy nie jest decyzja nad-naczelnika czy też nad-posła "bez żadnego trybu" o rezygnacji z wystawienia swojego kandydata do wyborów. Łaska pańska? Uznanie Gdańska za grajdół niewarty zachodu? A może ... świadomość udziału - symbolicznego, retorycznego, czyli politycznie REALNEGO - w przygotowaniu atmosfery i przyczynieniu się do tej tragedii? I idący za tym strach przed skutkami. Jako symboliczne (również w omawianym kontekście) uważam zawezwanie przybocznych zarządzających służbami - nie szefów partii, nie premiera, nie wojska, ale właśnie aparatu tzw. porządku wewnętrznego.
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » śr sty 16, 2019 8:39 am

A ty łaskawco zauważyłeś rechot chamów z twojej ulubionej strony politycznej, kiedy umarła Szczypińska? Zauważyłeś rechot twoich ulubionych elit społecznych kiedy M. Stuhr kabarecił sobie na temat "tu polew"?

A może nad-naczelnik postąpił po prostu honorowo dając do zrozumienia, że nie będą wykorzystywać sytuacji, żeby przepchnąć swojaczka? No ale po co myśleć w prosty sposób, skoro efektowniej jest kombinować od dupy strony, tak jak to prawdziwi filozofowie lubią najbardziej?

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”