Praca z pomocą Internetu?

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » pt lip 23, 2010 2:04 pm

Zazwyczaj ludzie, którzy mają większy strach przed nieznanym mają niższe IQ od tych, którzy się nie boją. Badania.
Co do mojej wypowiedzi odnośnie konstytucji Finlandii - przeczytałem na jakiejś stronie informacyjnej, WP, ONET czy innej. Szkolenia są o marketingu sieciowym, prowadzeniu bloga itd. (patrz grafik szkoleń na stronie ff24.eu)
Markety też są dochodowe, a mimo to ściągają klientów, reklamują się.
Nie wiem czy na zachodzie są ludzie, którzy zarobili miliony dzięki temu programowi. Jest on dla ludzi. Bez nich nikt nic nie zarobi. Taki proceder wyklucza sama definicja tego słowa, więc - nie ma handlu bez ludzi.
MLM nie musi być zły. O ile produkty firmy są prawdziwe i pożyteczne o tyle jest to opłacalne, bo można jeszcze na tym zarobić i nikt nie wciska badziewia. Okres próbny pozwala przetestować produkty i samemu się o tym przekonać. Mi produkt odpowiada. Wyłącznie za niego byłbym w stanie płacić. Więc jeśli mogę jeszcze na tym zarobić to po co nie skorzystać?
Mi nikt nie musiał prać mózgu. Oczywiście innym wydaje się, że tak jest, bo jeśli ktoś często o czymś mówi można stwierdzić, że ma mózg wyprany na ten temat. To wynika z autoreklamy. Każdy chce przyciągnąć innych.

Nikt nie musi być najniżej w strukturze, bo każdy może podpiąć pod siebie kogoś innego. Chyba w nieskończoność.
Firma płaci tylko do 8 poziomu, więc nie jest tak, że ten najwyżej zarobi najwięcej. Jeśli nie założy kilku kont na najwyższym szczeblu - a tak nie jest, bo jest kilku założycieli, to nie zarobi więcej niż ja. Równie dobrze ja mogę założyć sobie kilka kont, ale za każde będę otrzymywał pieniądze tylko do 8 poziomu w dół. Każdy może zbudować 8-poziomową strukturę na dowolnej liczbie kont w ten sposób pomnażając majątek.
I to jest to co m.in. odróżnia MLM od nielegalnej piramidy finansowej - ten najwyżej nie musi zarobić najwięcej.
Oczywiście wiadomo, że im szybciej się zarejestrujemy tym lepiej, bo jesteśmy na wyższym poziomie i łatwiej znaleźć chętnych, bo wydaje im się to bardziej atrakcyjne, chociaż teraz, gdy dużo ludzi nastawionych jest sceptycznie, to też trudne. Trzeba łamać błędne przekonania.
Na początku z perspektywy osoby, która przystępuje do programu, również wydawał mi się podejrzany, pełen małoekranowych oszustw i naciągnięć. Teraz, gdy już w nim pracuje moje nastawienie zmieniło się, ale nie przez pranie mózgu. Czytam również blogi experckie, strony o biznesie, które negatywnie opisują MLM z różnych względów, nie zawsze słusznych, a czasem nawet dłużej się nad nimi zastanawiam.
Czasem warto zaryzykować, bo później może nam się do zwrócić z większą wartością.
To tak jak z kursem szybkiego czytania i błyskawicznej nauki. Większość moich znajomych, gdy widzi w jakim tempie czytam mówi: "to to działa!?". Ja odpowiadam spokojnie "tak" i czytam dalej wywołując u nich zszokowanie.
Dlaczego jesteś negatywnie nastawiony do MLM?

Da5id
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2305
Rejestracja: pn gru 01, 2003 6:05 pm
Skąd: R. Sao Clemente 23

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Da5id » pt lip 23, 2010 2:55 pm

Agitka przepiękna, a teraz proszę o konkrety: co to za produkt (konkretnie, bo "nieograniczony hosting" niewiele mi mówi) i firma (nazwa, adres, nip). Nie ma żadnego logicznego argumentu przemawiającego za tym żebyś ukrywał te informacje (co jak na razie robisz) jeżeli firma którą reprezentujesz działa zgodnie z przepisami o MLM i nie jest zakamuflowaną piramidą finansową.

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » pt lip 23, 2010 3:11 pm

Nie podałem tych informacji, bo nikt o nie wcześniej nie zapytał.
Nie ograniczony hosting, czyli hosting, który oferuje nieograniczony transfer i nieograniczoną powierzchnię dyskową, rzeczywiście tak jest, to realne biorąc pod uwagę, że większość osób nie korzysta z hostingu, ale zapisuje się tylko, żeby zarobić.
Płatności: kanadyjski bank AlertPay

Firma (ze stopki)
Copyright © Teamwork Revolution Power System, LLC. All rights reserved.
10600 Central Ave. Suite 102 Chicago Ridge, IL. 60415 U.S.A.
Phone # (708) 425-0624 Illinois LLC file # 03158918

wszystkie informacje
http://www.twrpowersystem.com/

El Dorado

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: El Dorado » pt lip 23, 2010 4:30 pm

Illinois
tam to forfitery żyją

Da5id
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2305
Rejestracja: pn gru 01, 2003 6:05 pm
Skąd: R. Sao Clemente 23

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Da5id » pt lip 23, 2010 5:12 pm

Przykro mi - ten cały system to zwykła piramida finansowa z przepłaconym pseudoproduktem istniejącym tylko po to, żeby zachować pozory legalności działalności organizacji. Ale po kolei:
Nie podałem tych informacji, bo nikt o nie wcześniej nie zapytał.
El Dorado całą pierwszą stronę pytał Cię o konkrety, a Ty zbywałeś go tylko jakimś sekciarskim bełkotem.
Nie ograniczony hosting, czyli hosting, który oferuje nieograniczony transfer i nieograniczoną powierzchnię dyskową
Kłamstwo. Strona wprawdzie wprowadza taką samą manupulację, pisze jednak o produkcie na samym końcu i małym druczkiem:

*Unlimited web hosting is available to members using our services for non-business and non-web hosting reselling use. Any member using our services for business or web hosting reselling purposes is granted 5,000mb of web space/disk space with the standard $29.95 monthlyTeamwork Revolution Power System, LLC membership fee. If any member using our services for business or web hosting reselling purposes requires additional web space/disk space, said member must purchase additional accounts with Teamwork Revolution Power System, LLC in accordance with the amount of web space/disk space said member requires.

**All members using our services for non-business and non-web hosting reselling purposes are entitled to 2,000mb of disk space for the purpose of digital file storage included in their $29.95 monthly Teamwork Revolution Power System, LLC membership fee. Members using our services for business or web hosting reselling purposes must use the 5,000mb of web space/disk space that comes with their $29.95 monthly Teamwork Revolution Power System, LLC membership fee for the purpose of digital file storage.

Czyli kant na poziomie cwaniaka sprzedającego kołdry z afrykańskiej wełny. :lol: Tak z ciekawości sprawdziłem ceny rynkowe, na pierwszej lepszej stronie (pierwsza jaka wyskoczyła w w google po wpisaniu słowa "hosting") serwery 4 i 8 Gb (5 Gb nie mieli) kosztują odpowiednio 70 i 130 zł... za rok. Odpowiednio - 18 i 10 razy taniej w stosunku do tego co "oferujesz". :lol: Nie wspomnę już o tym, że na podanej przez Ciebie stronie nie ma żadnych technicznych informacji na temat oferowanego hostingu.

Ale to oczywiście takie poboczne dywagacje, w końcu nikogo nie obchodzi żaden hosting, a już najmniej tych, którzy go kupują - jak sam zresztą napisałeś. Chodzi o to, żeby zapłacić jakąś składkę za wejście do programu, z tej składki utrzymywane są osoby wyżej w hierarchii, a jeśli sami znajdziemy odpowiednią ilość frajerów którzy gotowi są płacić po 33 USD miesięcznie - sami będziemy zarabiali na ich składkach. Piramida finansowa w czystej postaci. :) Nie zrozum mnie źle - nie twierdzę, że na tym nie można zarobić. Oczywiście, że można, przecież po to ktoś wymyślił piramidę , żeby zarabiać. :) Takie praktyki są jednak w Polsce nielegalne. A tak na marginesie - ten cały system jest nielegalny nawet jeżeli rozpatrywalibyśmy go w kategorii marketingu wielopoziomowego, bo łamie jedną dwóch podstawowych zasad prowadzenia MLM.

BTW. A jeśli ktoś korzysta z owego produktu to robi to tylko po to, żeby... przekonać innych, żeby kupili ten produkt. Pocieszne. :lol:

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » pt lip 23, 2010 5:48 pm

To nie jest piramida finansowa. Już to udowodniłem.
Przyznaje Ci racje. Hosting to przepłacony chłam i sam sobie się dziwie, że wcześniej tego nie przeczytałem. Dochodzi jeszcze autoresponder i pokój wideokonferencji, ale o nim jeszcze nie znalazłem informacji. Szczegółowe informacje o hostingu są na stronie, na której się go zamawia.

Da5id
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2305
Rejestracja: pn gru 01, 2003 6:05 pm
Skąd: R. Sao Clemente 23

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Da5id » pt lip 23, 2010 6:03 pm

Produkt rzeczywiście jest przepłacony, ale to nie jest piramida finansowa. Już to udowodniłem.
A ja udowodniłem, że jest. :lol: Poza tym:

Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. 1993 nr 47 poz. 211)

Art. 17c.
1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest organizowanie systemu sprzedaży lawinowej, polegającego na proponowaniu nabywania towarów lub usług poprzez składanie nabywcom tych towarów lub usług obietnicy uzyskania korzyści materialnych w zamian za nakłonienie innych osób do dokonania takich samych transakcji, które to osoby uzyskałyby podobne korzyści materialne wskutek nakłonienia kolejnych osób do udziału w systemie.
2. Nie stanowi czynu nieuczciwej konkurencji organizowanie systemu sprzedaży, o którym mowa w ust. 1, jeśli spełnione zostaną następujące warunki:
1) korzyści materialne uzyskiwane z uczestnictwa w systemie sprzedaży pochodzą ze środków uzyskiwanych z zakupu lub ze sprzedaży dóbr i usług po cenie, której wartość nie może rażąco przekraczać rzeczywistej wartości rynkowej tych dóbr i usług;

Dziękuję, dobranoc.
Ostatnio zmieniony pt lip 23, 2010 6:34 pm przez Da5id, łącznie zmieniany 1 raz.

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » pt lip 23, 2010 6:06 pm

Noo. Porozmawiam z liderami. Potem się odezwę. Jeśli bierze w tym udział wielu polskich specjalistów to wszystko wydaje mi się teraz coraz bardziej dziwne.

Da5id
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2305
Rejestracja: pn gru 01, 2003 6:05 pm
Skąd: R. Sao Clemente 23

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Da5id » pt lip 23, 2010 6:14 pm

Porozmawiaj, ciekawe jak na to odpowiedzą. A tak generalnie to cieszy mnie, że spojrzałeś trzeźwym okiem na sprawę. :)

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » pt lip 23, 2010 6:22 pm

Cóż. Każdy może się mylić. Nawet jeśli cały program okaże się chłamem to nie żałuje. W końcu im więcej błędów popełnimy tym bliżej celu jesteśmy. Nauczyłem się nie traktować błędów jako porażki.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: panzerschreck » pt lip 23, 2010 6:54 pm

:lol:
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » pt lip 23, 2010 7:12 pm

Rozmawiałem z liderami.
ym Wygląda na to, że nieco wprowadziłem was w błąd.
Produkt to nie nieograniczony hosting, ale hosting bez limitów oraz pakiet innych usług takich jak autoresponder, pokój do wideokonferencji, możliwość zarabiania na tym pieniędzy (czyli w moim mniemaniu prawa autorskie) i parę innych bonusów np. Fantastico De Lux, czyli pakiet orpogramowania: cms, blogi, fora i inne.
W hostingu otrzymuje 5Gb miejsca. Mogę założyć dowolną liczbę kont w TWRPS i wtedy z każdego konta dostanę 5 GB miejsca, czyli za dwa konta w programie mam 10 GB.
(dodam kilka usług, których wcześniej nie wypisałem):
Otrzymuję:
transfer,
konta email,
subdomeny,
konta ftp,
bazy danych,
listy adresowe
i wszystko jest zintegrowane w jednym panelu.

Reasumując zastanowiłem się chwile nad tym i wygląda na to, że wszystko jest legalne. Myślę, że gdyby tak nie było rzesza polskich, poważnych biznesmenów nie zaprzątałaby sobie tym głowy.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: panzerschreck » pt lip 23, 2010 7:19 pm

rzesza polskich, poważnych biznesmenów nie zaprzątałaby sobie tym głowy.
Kto na przykład? Sołowow? Czarnecki? Jakieś konkrety?

Pomijając już kwestię czy to legalne czy nie- to po prostu nie wygląda poważnie. Konstytucja Finlandii, jakieś porównania z marketami (totalny absurd, dziwię się, że tego nie zauważasz), a kiedy przychodzi co do czego, to musisz się posiłkowac liderami- tak dbasz o zainwestowane pieniądze ;) A w ogóle to na słowa "liderzy", "produkt" mam po prostu niesamowitą alergię ;)
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » pt lip 23, 2010 7:27 pm

Nie. Chciałem powiedzieć biznesmeni w wieku 46 lat, mniej i więcej, którzy zajmowali się dotąd biznesem, że tak to nazwę zwykłym i wchodzą w to. Myślę, że ich doświadczenie pozwoliłoby im znaleźć błędy w tym programie i gdyby był nielegalny - nie braliby w nim udziału.
Wszystkie wywody są moje i improwizowane. Czerpałem z własnej wiedzy na ten temat nie opierając się w danej chwili innymi pomocami (prócz własnego mózgu). Nie mam jeszcze ogromnej bazy wiedzy o MLM, więc na razie, może nawet słusznie to określiłeś, wydają się nie poważne.
Gdy masz problem z czymś idziesz do szefa, tu go nie ma - są - yyy...no właśnie :mrgreen: (i tu pojawiła by się u Ciebie alergia :razz: ). To program pracy zespołowej, więc otrzymuję bezpłatną pomoc od innych członków programu, bo czemu nie korzystać? Kto pyta nie błądzi.

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » pt lip 23, 2010 8:45 pm

Przez chwile prawie zwątpiłem. Nigdy nie osiągnie się celu jeśli się w niego nie wierzy.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11594
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: gumbyy » pt lip 23, 2010 11:14 pm

Dostaje coś i jeszcze na tym zarabiam :)
Hmm.. to ja zapytam: co dostałeś i ile na tym zarobiłeś?
I to jest to co m.in. odróżnia MLM od nielegalnej piramidy finansowej - ten najwyżej nie musi zarobić najwięcej.
Oczywiście wiadomo, że im szybciej się zarejestrujemy tym lepiej, bo jesteśmy na wyższym poziomie i łatwiej znaleźć chętnych, bo wydaje im się to bardziej atrakcyjne, chociaż teraz, gdy dużo ludzi nastawionych jest sceptycznie, to też trudne. Trzeba łamać błędne przekonania.
Hmm.. skoro to nie jest piramida, to dlaczego im szybciej się zarejestrujemy tym lepiej? I dlaczego zależy Tobie na tym, żeby mieć jak najwięcej ludzi pod sobą?

Przecież to nie piramida... :???:
To nie jest piramida finansowa. Już to udowodniłem.
Przyznaje Ci racje. Hosting to przepłacony chłam
hmm... czyli masz świadomość, że sprzedaż tego hostingu nie ma najmniejszych szans na rynku, prawda?

To po co tym się zajmować? Przecież konkurencja jest przynajmniej kilkanaście razy tańsza... to gdzie tu zarobek i zysk? A może jednak chodzi o coś innego? Nie... na pewno nie, przecież to nie piramida. A nawet Twój kolega zarobił110 dolarów... WOW... co za gruba kasa... jakieś 350 zł. I teraz pytanie... w jakim czasie to zarobił?

A teksty o "liderach", "produktach", "marketingu", czy cytowanie broszurek (konstytucja Finlandii :lol:) itp to typowe oznaki wyprania...

Da5id - pięknie to wszystko w kilka chwil obnażył...
www.MetalSide.pl

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » sob lip 24, 2010 1:33 pm

Już napisałem, że wprowadziłem was w błąd. Hosting nie jest rzeczywiście przepłacony, bo to nie tylko jedyny produkt firmy. Wypisałem inne. Biorąc pod uwagę wszystkie naprawdę się opłaca. Jest to pakiet bardzo konkurencyjnych usług. Napisałem o tym wcześniej, jeśli tego nie przeczytałeś zrób to teraz, bo nie mam zamiaru się powtarzać tracąc czas.
Po co mi kolejni ludzie...ech poczytaj o MLM, wtedy się dowiesz... To pytanie analogiczne do tego odnoszącego się do tradycyjnego biznesu: po co ludzie w sklepie spożywczym? Sam sobie na nie odpowiedz.
Kolega po 14 dniach miał 110$ na koncie (na czysto). Nie wiem ile czasu rzeczywiście zajęło mu zarobienie tej kwoty.
Mam wrażenie, że Ty nie odróżniasz piramidy od TWRPS. Nawet jeśli istnieje struktura wielopoziomowa to nie musi ona być piramidą, bo w omawianym przeze mnie programie są ograniczenia, które uniemożliwiają przepływ pieniędzy do góry bez ograniczeń. Mając jedno konto nie możesz zarobić więcej niż 2300$ miesięcznie niezależnie czy jesteś założycielem firmy, czy kimś na 6, 7 czy 8 poziomie.

Wypranie, niewypranie. To moja pierwsza poważna dyskusja na ten temat. Staram się w jasny sposób przekazać wam, że program jest legalny, wiarygodny i sprawdzony. Uprzedzam, że dalsze oskarżenia nie mają sensu. Oboje tracimy czas.

Bardzo źle o was świadczy, że kierujecie się uprzedzeniami. Zapraszam was na konferencje. Po niej możemy porozmawiać, bo będziecie wiedzieć coś na ten temat. Tam możecie zadać pytania.

Jeśli za 2,3 miesiące nie zrobię postępów i nie będę posiadał większej wiedzy na temat programu wtedy możecie mnie o to oskarżać. Teraz zaczynam w nim pracę. Czy od razu nauczyłeś się jezdzić rowerem?
Wydaje mi się, że odpowiedź brzmi - NIE

Da5id
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2305
Rejestracja: pn gru 01, 2003 6:05 pm
Skąd: R. Sao Clemente 23

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Da5id » sob lip 24, 2010 3:27 pm

Skoro jesteś taki pewny siebie to mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, jeżeli zgłoszę sprawę do UOKiK podrzucając im ten wątek?

Eddie_T.H.
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: sob cze 19, 2010 12:30 pm

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Eddie_T.H. » sob lip 24, 2010 4:11 pm

Przeczytałeś to co napisałem?....
Po co miałbym mieć coś przeciwko?
Jeśli nic z tego nie wyjdzie także napisz o tym tutaj. Łatwo komuś zepsuć opinie.
Zastanawiam się jakie są Twoje zarzuty wobec firmy.

Nie dziwne jest dla Ciebie, że program istnieje już trochę czasu i ma wielu członków. Pewnie ktoś kiedyś już to zgłosił. I co nadal działa? Coś tutaj jest nie tak....
Szkoda mi Twojego wysiłku. Czytam wiele wątków odnośnie legalności TWRPS. Na razie nie znalazłem żadnego, w którym ktoś jednoznacznie stwierdził niezgodność z polskim prawem.
Może to naprawdę legalne? Może to nie piramida, ale specyficzny program partnerski?

Jeśli traktujesz moje odpowiedzi jako ataki na własną osobę to przykro mi, ale źle mnie zrozumiałeś.
Zrób jak uważasz. Mam nadzieje, że nie żywisz do mnie urazy.
pozdrawiam

P S
http://www.twrpowersystem.info.pl/dokum ... alnosc.JPG
http://www.otostrona.pl/popracuj/index. ... wer-System
http://www.goldenline.pl/forum/1219830/ ... kim-prawie
http://www.goldenline.pl/forum/1494648/ ... gramie/s/2
http://blog.zarabiajpasywnie.pl/

Awatar użytkownika
Marysia
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 829
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 1:03 pm
Skąd: Sosnowiec

Re: Praca z pomocą Internetu?

Postautor: Marysia » sob lip 24, 2010 6:37 pm

pisze jednak o produkcie na samym końcu i małym druczkiem:
podziwiam Cię D5 że gdzieś się doszperałeś takiej informacji, bo ja weszłam na kilka stron i wszędzie tylko widziałam info o tym, iż nie jest to piramida finansowa.


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości