Setlista Maiden England World Tour 2014

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9522
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Budziol » sob gru 07, 2013 5:35 pm

Idąc w ślady za portalem MAIDENREVELATIONS, pobawmy się w spekulacje co do zmian w 3ciej odsłonie MAIDEN ENGLAND TOUR.

Obrazek

http://maidenrevelations.com/2013/12/06 ... to-expect/

tu propozycje mniej (prawdopodobne znając zespół;) ) i więcej radykalne, co o tym myślicie?

Co wiemy na pewno? Z tego co powiedział Rod set ma być bardziej reprezentatywny dla całości historycznych DVD: The Early Days (2004), Live After Death (2008) i Maiden England ’88 (2013) oraz ma być jeden kawałek z lat 90tych na który czekają fani.

Co to oznacza? Że pojawi się jakaś perełka z czasów Blazea? Że jako otwieracz będzie wyczekiwany BQOBD?
Czy znów usłyszymy tylko FOTD i to będzie ta "perełka" :)

To moja propozycja, a będąc realistą bardziej "lista życzeń" :)

BE QUICK OR BE DEAD - chyba że tu wskakuje KILLERS a na bisy coś z X lub XI (wiem poniosło mnie;) )
WRATCHCHILD - niestety ;)
REVELATIONS
2 MINUTES TO MIDNIGHT
INFINTE DREAMS
THE TROOPER
THE NUMBER OF THE BEAST
POWERSLAVE
RUN TO THE HILLS
HEAVEN CAN WAIT
SEVENTH SON OF THE SEVENTH SON
THE CLAIRVOYANT
FEAR OF THE DARK
IRON MAIDEN
KILLERS
THE EVIL THAT MEN DO
HALLOWED BY THY NAME
Ostatnio zmieniony sob gru 07, 2013 6:49 pm przez Budziol, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2561
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: remi » sob gru 07, 2013 6:25 pm

1. Moonchild
2. Wrathchild
3. 2 Minutes
4. Trooper
5. Children of the Damned
6. Number of the Beast
7. Heaven Can Wait/Phantom of the Opera
8. Run to the Hills
9. Seventh Son of a Seventh Son
10. Clairvoyant
11. Hallowed be Thy Name
12. Fear of the dark
13. Iron Maiden
14. Aces High
15. The Evil that man do
16. Sanctuary

Dodam od siebie, że nie wierzę w inny kawałek z Killers niż Wrathchild, inne z Powerslave niż obecne 2minutes i AH.
Co do otwieracza - Moonchild. Jakby zmienili otwieracz - to wg.mnie nie nazwaliby tego Maiden England.
Kawałek z lat 90tych o którym mówił Rod - to wg . mnie na 100% Fear of the Dark :cool:

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9522
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Budziol » sob gru 07, 2013 6:52 pm

Kawałek z lat 90tych o którym mówił Rod - to wg . mnie na 100% Fear of the Dark
tylko to nie jest wyczekiwany utwór, skoro zawsze go grają :/

niestety Twój set dużo bardziej prawdopodobny :B

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: wojteq » sob gru 07, 2013 6:57 pm

Opierając się na słowach Smalwooda, obstawiałbym następujący set:

Moonchild
Can I Play with Madness
Wratchild
2 Minutes to Midnight
Powerslave
The Trooper
The Number of the Beast
Phantom of the Opera
Run to the Hills
Wasted Years
Seventh Son of a Seventh Son
The Clairvoyant
Fear of the Dark
Iron Maiden

bisy:
Churchill's Speech
Aces High
Hallowed be thy name
Running Free

I na pewno NIE jest to mój wymarzony set :razz: lecz za to bardzo realistyczny znając Panów z Maiden, nawet obstawiałbym mniejsze zmiany niż u siebie wypisałem, bo na dobrą sprawę ukłon do Early Days i do LAD mieliśmy w pierwotnej setliście, z 2013 roku, więc nawet gdy zmiany nie będą duże (a wszyscy wiemy, że tak będzie) to i tak słowa Roda się wypełnią.

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Szymon » sob gru 07, 2013 7:05 pm

Kawałek z lat 90tych o którym mówił Rod - to wg . mnie na 100% Fear of the Dark
tylko to nie jest wyczekiwany utwór, skoro zawsze go grają :/

niestety Twój set dużo bardziej prawdopodobny :B
w ktorym miejscu Rod powiedzial ze wyczekiwany kawalek z lat 90?
Powiedzial ze lata 80te z jednym wyjatkiem z lat 90tych, a fani juz dobrze wiedza o czym mowi. czyli 150% FOTD.......

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9522
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Budziol » sob gru 07, 2013 7:28 pm

no w sumie masz rację :roll:
czytając dokładnie wypowiedź Roda faktycznie o mówi o jednym wyjątku z lat 90tych, o którym fani dobrze wiedzą czyli FOTD :/
no cóż zawsze pomarzyć dobra rzecz ;)

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2561
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: remi » sob gru 07, 2013 8:02 pm

Dodatkowo uważam, że Hallowed (na pewno zagrają go teraz) zostanie przesunięty z bisów na około 10. pozycję (Jak w latach 2003-5, 2009). Bruce chyba nie daje rady w tym kawałku pod koniec setu - przypomina mi się Londyn 2011...kawałek naprawdę był wymęczony.

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Szymon » sob gru 07, 2013 8:22 pm

No niestety szalu nie ma......

No ale jak zgadywac to zgadywac, tez swoja propozycje przedstawie, tzn liste na ktora stawiam ze bedzie a nie liste zyczen. Nad kolejnoscia sie nie zastanawialem, bardziej chodzi o podmiane kawalkow

MOONCHILD
WRATHCHILD
REVELATIONS / DIE WITH YOUR BOOTS ON
2 MINUTES TO MIDNIGHT
REMEMBER TOMORROW
POWERSLAVE
THE TROOPER
THE NUMBER OF THE BEAST
HALLOWED BE THY NAME
WASTED YEARS
SEVENTH SON OF A SEVENTH SON
FEAR OF THE DARK
IRON MAIDEN
-----
ACES HIGH
THE EVIL THAT MEN DO / CLAIRVOYANT
RUNNING FREE / SANCTUARY


To Remember to srednio ale zakladam, ze jakiegos spowolnienia moga potrzebowac w secie tak jak z afraidem w tym roku.

W kategoriach niespodzianki rozpatrywalbym pojawienie sie Killers czy tym bardziej Infinite Dreams. Tak samo HCW - nie ukrywam ze chcialbym zeby sie pojawilo, bo moze w koncu by mi sie udalo znalezc na tej scenie :) Ale szanse sa dosc marne :) Chyba ze panowie beda kombinowac w ten sposob ze w 2014 bedzie malo koncertow z FTTB, wiec w rekompensaci dla FC zrobia konkursy na HCW......
Chcialbym tez powrotu Rime'a - moze wymiennie z 7th son? Nie!! To nie mozliwe :)

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Mr.Hankey » pn gru 09, 2013 11:10 am

To i ja dam swoje typy ;-) Jak dla mnie zmiany w secie będą marginalne, wypadnie The Prisioner, Affraid To Shoot Strangers, Phantom Of The Opera, Wasted Years i Running Free, a w ich miejsce usłyszymy odpowiednio Wratchild, Revelations, Hallowed By Thy Name, Heaven Can Wait i Sanctuary. Myślę, że to się sprawdzi w zdecydowanej większości niestety ;-)
A pomyślcie jak fantastyczna mogłaby to być trasa - Infinite Dreams, Caught Somewhere In Time, Alexander The Great, Flight of Icarus, Still Life czy Killers - ileż oni mają fantastycznego zupełnie niegranego materiału... No ale fajniej przecież do usrania grać Run To The Hills, Fear Of The Dark czy Iron Maiden, bo właśnie tego wedle zespołu chcą fani :lol:

jacob1
-#Invader
-#Invader
Posty: 152
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:03 pm
Skąd: Wrocław

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: jacob1 » śr gru 11, 2013 6:04 pm

Niestety wielu fanów Maide..... tfu fanów Fear of The Dark właśnie chce usłyszeć FOTD, IM i RTTH, bo więcej nawet nie znają

Alexa przecież grali nie dawno http://www.youtube.com/watch?v=cxfSgS4TYYs :mryellow:

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: krieg » czw gru 12, 2013 9:41 am

Niestety wielu fanów Maide..... tfu fanów Fear of The Dark właśnie chce usłyszeć FOTD, IM i RTTH, bo więcej nawet nie znają

Alexa przecież grali nie dawno http://www.youtube.com/watch?v=cxfSgS4TYYs :mryellow:
No cóż, wyraźnie dupa ze mnie a nie fan ale ja chcę usłyszeć Fear, kocham ten kawałek, nic na to nie poradzę.

Awatar użytkownika
Vadera
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 05, 2013 2:52 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Vadera » śr gru 25, 2013 8:37 am

mi się wydaje, że zagrają Revelations i Children of the damned - Bruce w jakimś wywiadzie niedawno wspominał że się stęsknił za tymi utworami

to również moje prywatne życzenie i do niego dorzucam jeszcze Hallowed by Thy name :dance:

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: RALF » śr gru 25, 2013 11:47 am

Bruce sobie może tęsknić, jak się 'Arry nie zgodzi - to będzie to sobie z tęsknoty śpiewał - dla najbliższej rodziny w domu.... :mryellow:

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14573
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: LukaSieka » śr gru 25, 2013 11:55 am

Ja na prawdę nie wiem, po co wrzucać do setu znowu grany na każdziutkiej trasie od 1982 roku "Hallowed Be Thy Name"? Wiadomo, ten numer to niemal wizytówka Iron Maiden tak jak "The Number Of The Beast", ale myślę, że "The Number Of The Beast" i "Run To The Hills" z tych hiciarskich z lp "The Number Of The Beast" w zupełności wystarczą. Kiedy na początku trasy "Maiden England" zobaczyłem brak "Hallowed Be Thy Name" byłem pozytywnie zaskoczony. Jednak set BARDZO kulał z powodu braku "Infinite Dreams". Kawałka, którego możliwość zobaczenia na żywo po 1988 roku była wręcz nierealna. Możliwa tak na prawdę tylko teraz, podczas wykonywania wspominkowego materiału z "Maiden England". Tak jednak się nie stało :cry: Byłem kurews** zawiedziony. Tym bardziej, że wtrącili "Afraid To Shoot Strangers", który ni chu** nie pasuje do tej trasy. Wiem, że dla niektórych fajnie zobaczyć, ten kawałek na żywo, bo nie grali go tak na prawdę od czasów z Blazem, ale fakt faktem stylistycznie ten kawałek wychodzi po za jakieś tam ramy maidenowskich lat 80tych i magicznych wręcz koncertowych kompozycji z "Seventh Son Of A Seventh Son". Harris, zamiast sięgnąć właśnie po "Infinite Dreams", kiedy w końcu nadarzyła się taka okazja wrzuca kawałki, które były grane dosłownie pare lat wcześniej przy okazji trasy "Somewhere Back In Time". Dla mnie to jest ewidentne pójście na łatwiznę i zlanie tematu.
Wkurw** mnie to, bo tacy muzycy, tyle świetnego materiału, który na żywo po prostu zabija a tu mamy co trasa w kółko te same kawałki. Podczas trasy wspominanego ""Somewhere Back In Time" również, nie moge do dzisiaj wybaczyć Harrisowi braku "Stranger In A Strange Land" w secie, dla którego brakło pewnie miejsca na rzecz "Fear Of The Dark", który również z tamtymi numerami i płytami "Live After Death", "Somewhere In Time" i "Seventh Son Of A Seventh Son" ma niewiele wspólnego....
Jeżeli już chcą grac sobie te kawałki z "Fear Of The Dark", "Brave New World" czy "Dance Of Death" niech grają zwyczajne trasy, a nie nazywają je tak jakby miałby to być na prawdę historyczne rzeczy.
Pod tym względem najlepszy był dla mnie koncert z Chorzowa w 2005 roku, na którym grali materiał (tak jak było w założeniu) tylko i wyłącznie z pierwszych 4 płyt. A nie z pierwszych 4 płyt + "Fear Of The Dark", "Wicker Man", "Can i Play With Madness", "2 Minutes To Midnight"....
Z resztą z przykrością stwierdzam, ze przyzwyczaiłem się już do takiego stanu rzeczy, do podejścia zespołu do tematu, pogodziłem się już z tym, że do usranej śmierci na żywo grane będą "Fear Of The Dark", "The Trooper" i "2 Minutes To Midnight" nie usłyszymy już nic zaskakującego na tyle jak było w przypadku trasy z 2005 roku "The Early Days" (patrz "Another Life", "Remember Tomorrow", "Drifter", "Charlotte The Harlot").
Najbardziej prawdopodobny skład utworów będzie wyglądał tak jak napisał Mr.Hankey. Na nic więcej zbytnio liczyć nie można :sad:
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9522
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Budziol » śr gru 25, 2013 3:11 pm

Dobrze mowi, dac mu wodki;-) :pijak:

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Zakkahletz » śr gru 25, 2013 6:03 pm

przyzwyczaiłem się już do takiego stanu rzeczy, do podejścia zespołu do tematu, pogodziłem się już z tym, że do usranej śmierci na żywo grane będą "Fear Of The Dark", "The Trooper" i "2 Minutes To Midnight"
Nie pisałbyś tego wszystkiego, gdybyś całkowicie się pogodził. Nadzieja umiera ostatnia. ;)

Awatar użytkownika
Truskawa
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 312
Rejestracja: wt sie 07, 2012 11:57 pm
Skąd: Murowana Goślina

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Truskawa » śr gru 25, 2013 6:18 pm

Fear Of The Dark to koncertowy must-be. Pamiętajcie o tym, że nie dla każdego kolejny koncert będzie n-tym. Ja czekam na ogłoszenie drugiego w moim życiu i nie wyobrażam sobie tego widowiska bez Feara. ;-)

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Slaug » śr gru 25, 2013 7:03 pm

Też kolejny będzie moim drugim. Zatem kupę tras przegapiłem, kupę tras zagrali zanim się urodziłem. Mając świadomość, że czasu się nie cofnie i że nieuchronnie przemija wolałbym usłyszeć całkiem inne kawałki. Wiadomo, że bardziej chciałbym usłyszeć ID od Wrathchild (obu live nie doświadczyłem). Dlatego będę zadowolony jeśli jak najwięcej pozmieniają w secie, nawet kosztem fear,troopera i innych z tej kategorii.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9522
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Budziol » śr gru 25, 2013 7:41 pm

Tylko jak wspomniał mój przedmówca - jaki sens szumnie trasę nazywać historyczną np. MAIDEN ENGLAND i grać FOTD czy ATSS zamiast ID powiedzmy, które jest właśnie z tej "historycznej epoki".
Robiąc taki manewr powstaje z tego trochę zwykła trasa i tyle

Awatar użytkownika
Truskawa
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 312
Rejestracja: wt sie 07, 2012 11:57 pm
Skąd: Murowana Goślina

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Truskawa » śr gru 25, 2013 7:49 pm

Ano w sumie masz rację.


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości