Pierwszy raz na koncercie

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

kielbik619
-#prowler
-#prowler

Pierwszy raz na koncercie

Postautor: kielbik619 » sob cze 21, 2014 11:55 pm

Witam, jak wiecie niewiele czasu zostało do koncertu w Poznaniu i w związku z tym potrzebuje pomocy. Zapewne zostane wyśmiany przez wszystkich maniaków (tak chce zobaczyć FOTD na żywo, taki ze mnie już Janusz, szkoda tylko, że nie zagrają Running Free), ale potrzebuje pomocy. Mianowicie Tak jak napisałem w temacie to będzie mój pierwszy raz na koncercie. Do Poznania przyjade pociągiem i po przyjechaniu będę miał około 5 godzin do wejścia. Nie planuje zostać na dłużej, tj. nie zamierzam wynajmować miejsca w żadnym hotelu, czy w ogóle gdzieś się zatrzymywać. Po prostu nie mam pojęcia co mam ze sobą zabrać, w co zabrać, bo przecież dziwnie byłoby wejść na koncert np. z plecakiem. Na prawdę nie wiem jak się przygotować i potrzebuje pomocy. Ogólnie potrzebuje jakichś wskazówek co do rzeczy jakie mam ze sobą wziąć, jak to będzie z wejściem na teren stadionu.

Awatar użytkownika
Emilio
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Re: Pierwszy raz na koncercie

Postautor: Emilio » ndz cze 22, 2014 12:08 am

tak chce zobaczyć FOTD na żywo, taki ze mnie już Janusz

Za pierwszym razem to jeszcze nie januszerka ;)
bo przecież dziwnie byłoby wejść na koncert np. z plecakiem.
Kilka razy byłem z plecakiem, nie możesz mieć w nim tylko butelki z napojem etc.

Przed koncertem to przejdź się po Poznaniu jak masz czas. Zbadaj topografie miasta i wpadnij na rynek, cytadele, ostrów tumski itp
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Ludwig Wittgenstein

Awatar użytkownika
wikor3
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: wikor3 » ndz cze 22, 2014 12:28 am

Mam podobny problem ;p dziś juz w innym poście zadałem te pytania więc przeniose się tu :)
To mój drugi taki wielki koncert w życiu po zeszłorocznym Gdańsku. Ide na GC
1. W co zabrać rzeczy takie jak klucze portfel itp. w plecak czy lepiej w zamykane kieszenie?
2.Czy jak pójde na 17 na otwarcie bram to mam szanse mieć lepsze miejsce niż jak pójdę na 18 na Ghosta ? ( mam 165 cm )
3.Jak myślicie będą oddzielne wejscia po lewej i prawej? :P chciałbym znaleźć się pod Gersem :)

Awatar użytkownika
Papa
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Papa » ndz cze 22, 2014 1:29 am

Więcej wiary w siebie i z lekkim dystansem jeśli chodzi o opinie innych o własnej osobie - nikogo naprawdę nie obchodzi, czy jesteś 1 raz czy 100 (choć wiadomo, że z taką osobą będzie o czym pogadać odnośnie kapeli ;-) ). Generalnie - patrzymy na siebie, nie na innych.

W związku z tym, że zawsze wybieram się na płyte i w miarę możliwości celuje w barierki przed sceną, zabieram koszule na zmiane, recznik, zapach, szczoteczkę i paste/odswieżacz do geby - spędzenie koncertu z przodu płyty wiąże się z nieodłącznym rytuałem wymiany potu z kilkudziesięcioma/setkami innych osób, nie trudno sobie wyobraźić jak capi człowiek po wszystkim. Jeśli zabierasz się na trybuny bądź chcesz postać z tyłu płyty gdzie jest luz, nie trzeba tego koniecznie brać.

By zabić czas i się nie szwędać samemu po mieście, polecam ''bifor party'' w klubie Kultowa, spotkasz tam gro ludzi z forum i pewnie nie jednego fana Ironow zza granicy. To taki spęd fanów przed koncertem, możesz się tam zaopatrzyć też w Troopera. :pijak: Więcej szczegółów tutaj: viewtopic.php?t=11595&postdays=0&postorder=asc&start=0

Jeśli chodzi o przechowywanie bagażu, polecam szafki na dworcach (w Łodzi płacisz 8 zł za 24h przechowania), inaczej będziesz musiał poświęcić cenny czas na pieprzenie się z szatnią, odebraniem numerka, zapłatą itp. na stadionie Inei (jeśli będą w ogóle, pierwszy mój koncert na stadionie, będą tam szatnie?). W związku z tym, że na stadion obowiązują miejsca numerowane na trybuny (kto pierwszy ten lepszy), ewentualne odstawianie bagażu w szatni po otwarciu bram to kiepski pomysł - mniejsza szansa na zajęcie dobrego miejsca na trybunie. Płyta to co innego, zawsze możesz dojść do 3-4 rzędu przed barierką bez problemu, nawet jak zacznie grać Maiden, ale na barierke wtedy już nie licz - możesz się wcisnąć na supportach jakąś, jak zacznie grać Maiden - łud szczęścia (no, może troche w tym też część twojej inicjatywy, jak pokombinujesz, to kto wie :lol: ). Zawsze ktoś zostaje ''wyciśnięty'' z barierki i inna osoba wpada na jego miejsce. Jak tam miałem na koncercie Black Sabbath w Łodzi.

Cenna uwaga - bierz picie ze soba, ceny na terenie koncertu to ŹDZIERSTWO i zawyczaj po wejściu na jego teren NIE MOŻESZ ''wyjść na chwilę''. Cena półlitrowej mineralnej to nawet 8 zł :lol: . Czasem pozwalają wnosić napoje ze sobą, ale bez zakrętek - wtedy po prostu wsadź zakrętke do kieszeni i zakręć już jak dojdziesz na miejsce. Byle by ochrona nie widziała bo się przyczepią. Nic ci nie zrobią jak cię przyłapią, ale mogą ''zarekwirować'' nie tylko zakrętke, ale i próbować napój jak trafisz na mędy.

Nie wnoś żadnych Iphonów i innego gówna na płyte, bo źle się to skończy, tak jak na Black Sabbath w Łodzi teraz - nad głową dosłownie śmignął mi Iphon 5 chyba i rozwalił się na podłodze lądując pod butem ochroniarza, cały ekran do wymiany. Kasę zawsze biore ze sobą, chowam do portfela i wciskam do najgłębszej kieszeni. Wcześniej sprawdzam, czy nie dziurawa. ;-) Dobrze, jakby była ta kieszeń zamykana, by coś nie wypadło czasem - mnie wypadł raz numerek z szatni i nie mogłem go znaleźć. Musiałem czekać aż ludzie wyjdą z areny i byłem dosłownie ostanią osboą która odebrała swoje rzeczy, musiałem pilnować by mi ktoś ich nie zabrał moim numerem. Nic przyjemnego :neutral: Nie ufam szatniom po tym, jak w Stodole warszawskiej ktoś mi gwizdnął z torby 5 dych, biorę takie rzeczy ze sobą.

Jeśli chodzi o wpuszczanie ludzi na płyte, nie jestem pewien jak się to odbywać będzie, ale zawsze możesz zająć spokojnie miejsce przed Janickiem, Stevem, Adrianem, Davem czy nawet Eddkiem. ;-). Co innego zająć je w pierwszym rzędzie przy barierce. O trybunach i płycie pisałem już wyżej.

Jak macie pytania to walcie śmiało póki czas, koncert za pasem już.

Awatar użytkownika
Michał
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Michał » ndz cze 22, 2014 1:02 pm

Cenna uwaga - bierz picie ze soba, ceny na terenie koncertu to ŹDZIERSTWO i zawyczaj po wejściu na jego teren NIE MOŻESZ ''wyjść na chwilę''. Cena półlitrowej mineralnej to nawet 8 zł :lol: . Czasem pozwalają wnosić napoje ze sobą, ale bez zakrętek - wtedy po prostu wsadź zakrętke do kieszeni i zakręć już jak dojdziesz na miejsce. Byle by ochrona nie widziała bo się przyczepią. Nic ci nie zrobią jak cię przyłapią, ale mogą ''zarekwirować'' nie tylko zakrętke, ale i próbować napój jak trafisz na mędy.

W sumie dobry sposób też przemycić kilka zakrętek i kupić picie już na stadionie :D

Awatar użytkownika
Emilio
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Emilio » ndz cze 22, 2014 1:05 pm

We wtorek będzie chłodno i deszczowo więc nie będzie się chciało pić jak przy upale ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Ludwig Wittgenstein

Awatar użytkownika
remi
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: remi » ndz cze 22, 2014 1:10 pm

Chlodno to pół biedy w takim ścisku, oby nie lało. Z tego co widzę to od 20 nie powinno.
In 2018/19: The Legacy Scream for me... Tallinn, Kraków, Kraków, London, London, Brooklyn !!!

"...To teach God's word by his own example
That we must love all things that God made."

Awatar użytkownika
Michał
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Michał » ndz cze 22, 2014 1:32 pm

Jak już mówimy o temperaturze, to jak się ubieracie?
Ja raczej krótkie spodnie i krótki rękawek. Jak byłem w zeszłym roku na Comie na juwenaliach przy około 15*C w bluzie i jeansach to szybko zacząłem żałować. Ale mnie ma co grzać :mryellow:... Chyba, że ubiorę długie spodnie i glany... Jakie wy buty bierzecie? Ja waham się pomiędzy trampkami a glanami, a nie chciałbym innym uprzykrzać koncertu skacząc w glanach.

Awatar użytkownika
Slaug
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Slaug » ndz cze 22, 2014 1:39 pm

popierdoliło? :mryellow: no sory, ale zaraz pojawią się pytania, co jecie na obiad dzień wcześniej, żeby w dniu koncertu nie mieć wzdęć.

Ubierz się jak uważasz, na przyszłość będziesz mądrzejszy o doświadczenie. :cool:

Awatar użytkownika
Bamoko
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Bamoko » ndz cze 22, 2014 2:51 pm

A majtki gładkie czy w koronkę? :lol:

Awatar użytkownika
Michał
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Michał » ndz cze 22, 2014 2:54 pm

Chodzi mi o to, że pierwszy raz idę na płytę na takim koncercie a nie chce się przegrzać, bo chcę wytrzymać do końca :razz: A co do glanów to nie chcę być zdeptany :)

Awatar użytkownika
Bamoko
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Bamoko » ndz cze 22, 2014 3:06 pm

Sorry, ale poruszane tu problemy garderobiano-egzystencjalne przez chwilę zastanowiły mnie czy wybieracie się na metalowy gig czy występ Dawida Kwiatkowskiego w lokalnym amfiteatrze ;-) Bez urazy LOL

Awatar użytkownika
Michał
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Michał » ndz cze 22, 2014 3:10 pm

Sorry, ale poruszane tu problemy garderobiano-egzystencjalne przez chwilę zastanowiły mnie czy wybieracie się na metalowy gig czy występ Dawida Kwiatkowskiego w lokalnym amfiteatrze ;-) Bez urazy LOL
Urazić nie uraziłeś ale dla mnie to ważne, żeby się dobrze czuć, a nie chcę stać w trampkach w otoczeniu glanów :D

Koniec tematu o ubiorze bo zdałem sobie sprawę z mojej głupoty :)

Awatar użytkownika
mikdyb
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: mikdyb » ndz cze 22, 2014 3:25 pm

W Brnie obok mnie stała babka w sandałach i nikt jej nie podeptał :D Z mojego doświadczenia polecam trampki za kostkę, bo niższe można zgubić (zdarzyło mi się). I ogólnie bardzo ważne jest aby dokonać aktu defekacji przed koncertem...
03/07/2013 - Łódź, Polska
08/06/2014 - Brno, Czechy
24/06/2014 - Poznań, Polska
31/05/2016 - Berlin, Niemcy
23/06/2016 - Kowno, Litwa
03/07/2016 - Wrocław, Polska
06/07/2016 - Żylina, Słowacja
26/05/2018 - Tallin, Estonia
28/06/2018 - Sopron, Węgry
13/07/2018 - Lizbona, Portugalia
27/07/2018 - Kraków, Polska
28/07/2018 - Kraków, Polska
----------------------------------

Awatar użytkownika
wikor3
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: wikor3 » ndz cze 22, 2014 5:32 pm

Myślicie że będzie różnica czy wejde o 17 czy 18?

Sławek
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Sławek » ndz cze 22, 2014 5:38 pm

Czy na stadionie podczas koncertu będzie można kupić i wypić Troopera lub wogóle jakieś inne piwo?

Wojtasss96
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Wojtasss96 » ndz cze 22, 2014 7:46 pm

Mam pytanko co do wnoszenia napojów na teren stadionu. Czy obowiązuje, tak jak m.in. na Sonisphere, ograniczenie do 0,5 l, czy można też wnosić butelki o większej pojemności?

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Piwowarus » ndz cze 22, 2014 8:22 pm

Myślicie że będzie różnica czy wejde o 17 czy 18?
Ja zawsze wyznaję zasadę, że nie ma sensu być na koncercie od samego początku bo się człowiek tylko zmęczy i nie będzie miał sił na koncert.
Czy na stadionie podczas koncertu będzie można kupić i wypić Troopera lub wogóle jakieś inne piwo?
Troopera z pewnością nie, ale zapewne będzie istnieć strefa piwna oddzielona od reszty, gdzie jakieś małoprocentowe (do 3,5%) piwo po horendalnej cenie można kupić.
Mam pytanko co do wnoszenia napojów na teren stadionu. Czy obowiązuje, tak jak m.in. na Sonisphere, ograniczenie do 0,5 l, czy można też wnosić butelki o większej pojemności?
Mocno bym się zdziwił gdyby coś ponad 0,5L można było by wnosić.

Awatar użytkownika
Pati
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Pati » ndz cze 22, 2014 11:04 pm

a ja założę szpilki! :dance:

Ludzie, ogarnijcie się. :) Każdy z nasz przerabiał pierwszy koncert, drugi, trzeci itd. Z każdego koncertu wynosi się inne doświadczenia. Chyba logiczne jest to, że na płycie trzeba pomyśleć o tym, żeby nie stracić połowy stopy(więc sandały odpadają, chyba że jest się Czechem ;) ). Poza tym na logikę - jeżeli pcham się pod barierkę to chyba z plecakiem nie będzie mi wygodnie... Spodenki długie czy krótkie - polecam pogodynka.pl

No i przede wszystkim - Luz! :) Koncert niestety szybko minie :)

Awatar użytkownika
Emilio
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Emilio » ndz cze 22, 2014 11:11 pm

Ja zawsze na koncert chodziłem w zwykłych "adidasach" i nigdy nie było problemu. Jak ktoś się zbyt nachalnie w moją stronę rzuca to stanowczo odpycham krzycząc "spie******" i po kłopocie. W ekstremalnych sytuacjach zostaje wychowawczy liść, ale to raczej na łudstokach się zdarzało :lol:

Ludwig Wittgenstein

Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”