The Book Of Soul: Live Chapter

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
zgo
-#long distance runner
-#long distance runner

Re: The Book Of Soul: Live Chapter

Postautor: zgo » pt sty 05, 2018 3:43 pm

Wczoraj odfoliowałem swój Live Chapter i nie znalazłem kodu do pobrania filmu. Miał ktoś podobny problem, czy mi się coś pokiełbasiło?
Film pobierasz za hajs, bodajze kilka EUR. Albo ogladasz za darmo na YouTube. ;)

W wywiadzie dla ostatniego IMFC Magazine Steve przyznal, ze zrezygnowali z wydania tego na DVD ze wzgledu na niska sprzedaz DVD koncertowych. Poza tym jakosc, jak wiemy, rowniez odbiegala od standardu narzuconego przez Flight 666 czy En Vivo, oraz inne pelnowartosciowe koncertowki dostepne na rynku. Po prostu powstal niskobudzetowy produkt - szkoda, bo trasa TBOS jak malo ktora prosila sie o pelnowymiarowe, bogate wydawnictwo nawet z takiego Donington, gdzie przeciez mieli do dyspozycji multum kamer.
Czekałem na Maiden England na Blu-ray ale się nie doczekam...

Awatar użytkownika
remi
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: remi » sob sty 06, 2018 1:50 pm

Akurat Maiden England nawet na DVD wygląda okropnie. Ogólnie wkurza mnie to, że inne mniejsze zespoły z lat 80tych mają super zarejestrowane swoje występy i jeżeli chodzi o audio i szczególnie o video. Nie wspominając już o koncercie Mety z Seattle 1989. Jest on w o niebo lepszej jakości na VHS niż Maiden England z 88 na zremasterowanym DVD - takie mam zdanie.

Co do Live Chapter - mimo krążącej chmurki niskobudżetowego/zrobionego na szybko wydawnictwa - efekt końcowy ryje banię i IDEALNIE ukazuje moc obecnej formy zespołu i ich występów na żywo.

Wrzucenie tego na iTunes i YT w jakości SD (bo HD to jest słabe i nierówne) jest zaś debilizmem, samozaoraniem i powinno być potępione. Meta czy Black Sabbath jest w stanie wrzucić piosenkę z koncertu w pełnym 1080p 30fps. A epickość z trasy TBOS mamy coś pomiędzy 720p a 1080p z 24fps - do oglądania na telefonie. Tylko.
In 2018: Scream for me... Tallinn, Kraków, Kraków, London, London !!!

"...To teach God's word by his own example
That we must love all things that God made."

UptheIronsWro
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: UptheIronsWro » sob sty 06, 2018 2:12 pm

Okropnie to wygląda Live at Donintgon 1992. Oglądanie tego koncertu to katorga. Nad tym koncertem unosi się jakaś taka amerykańska atmosfera. Czuć, że był to krok pod będące wtedy u szczytu popularności MTV.

Maiden England bez zarzutu, świetny klimat, dobre kamerowanie, dla mnie wzór.

Awatar użytkownika
RALF
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: RALF » sob sty 06, 2018 2:44 pm

Live At Donington - bardzo słaba rzecz, prawie do tego nie wracam, dla mnie wzór to Live After Death i Rock In Rio, F666 też robi wrażenie. W IM zawsze było tak, że Rod kalkulował nie jak cos zrobić najlepiej, tylko możliwie najtaniej - to dlatego nie mamy oficjalnej rejestracji z Somewhere In Time Tour. Pod uwagę były brane koncerty w Sheffield i na Long Beach Arena - krótkie przebitki mamy w części dokumentalnej historycznego DVD ME.
Witness Beast On The Road:
1995 X 23 Polska, Warszawa, Torwar Arena
2000 VI 20 Polska, Katowice, Spodek Arena
2005 V 29 Polska, Chorzów, Stadion Ślaski
2007 VI 06 Czechy, Ostrava, Bazaly Stadion
2008 VIII 07 Polska, Warszawa, Stadion Gwardii
2008 VII 31 Niemcy, Wacken u. Hamburg, Wacken Open Air 2008
2010 VIII 05 Niemcy, Wacken u. Hamburg, Wacken Open Air 2011
2011 VI 10 Polska, Warszawa, Lotnisko Bemowo
2013 VII 03 Polska, Łódź, Atlas Arena
2016 VII 03 Polska, Wrocław, Stadion Wrocław
2016 VII 05 Czechy, Praga, Stadion Eden
2018 VII 20 Czechy, Praga, Letnany Airport
2018 VII 27 Polska, Kraków, Tauron Arena
2018 VII 28 Polska, Kraków, Tauron Arena

filip
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: filip » sob sty 06, 2018 9:20 pm

Brak dobrej klasy video z Somewhere On Tour to biznesowy strzał w stopę. Gdyby przy dzisiejszej popularności IM wypuścili coś takiego oficjalnie to zbiliby kasę większą niż w epoce.Nie rozumiem jak można było zaniedbać pod względem video tak spektakularną trasę. Rod i chłopaki na bank tego żałują ale za ch... się do tego nie przyznają. Chciałbym coś takiego jak ostatnie boxy Mety.( Ale to nie ten wątek).

Awatar użytkownika
RALF
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: RALF » sob sty 06, 2018 9:41 pm

A daj spokój Meta (znaczy Urlich) będzie nawet swoje ekstrementy sprzedawać, byle tylko zarobić więcej i lepiej, taka mentalność. Ale o tym już mówiłem... Szkoda, dorwałem artykuł z japońskiego Burrn! z 1987, gdzie była trasa amerykańska opisana - Bruce nie mówi w autobiografii całej prawdy. W Europie musieli zrezygnować z wielu efektów specjalnych (statki, kosmonauta, nawet UFO) za to w USA, w 85% przypadków dawali full service. Zdjęcia z artykułu o koncertach amerykańskich powalają - istne gwiezdne wojny, opisano koncerty w LA i NYC.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » sob sty 06, 2018 9:46 pm

Dalej łudzę się, że mają zarejestrowany co najmniej jeden koncert z każdej trasy (Harris ponoć ma masę nagrań w domu, które słucha i analizuje) i prędzej czy później dostaniemy dokumentację nawet czasów SIT. Dla mnie świetne jest to, co od kilku lat robi Priest - przypomina płytę, dorzucając do niej koncert z danej ery (choć wolałbym, by była opcja kupienia jedynie koncertu, a nie album + koncert). Tak powinno się generalnie robić, bo to naprawdę fajny sposób na promocję samej płyty i dania fanom czegoś nowego.

filip
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: filip » sob sty 06, 2018 9:53 pm

A daj spokój Meta (znaczy Urlich) będzie nawet swoje ekstrementy sprzedawać, byle tylko zarobić więcej i lepiej, taka mentalność. Ale o tym już mówiłem... Szkoda, dorwałem artykuł z japońskiego Burrn! z 1987, gdzie była trasa amerykańska opisana - Bruce nie mówi w autobiografii całej prawdy. W Europie musieli zrezygnować z wielu efektów specjalnych (statki, kosmonauta, nawet UFO) za to w USA, w 85% przypadków dawali full service. Zdjęcia z artykułu o koncertach amerykańskich powalają - istne gwiezdne wojny, opisano koncerty w LA i NYC.
Ralfie,co do biznesmena Larsa pełna zgoda natomiast boxy trzech pierwszych wydawnictw są świetne dla każdego fana.Nie wierzę, że nie chciałbyś czegoś takiego od Maiden. Ja dałbym się pokroić.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » sob sty 06, 2018 9:57 pm

Ale cena tego to horror. Ja bym bardzo chciał koncert z czasów SIT, no ale wszystko ma pewne granice. Mnie de facto sam koncert by wystarczył, demówek nie potrzebuję.

Awatar użytkownika
RALF
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: RALF » sob sty 06, 2018 10:05 pm

Ralfie,co do biznesmena Larsa pełna zgoda natomiast boxy trzech pierwszych wydawnictw są świetne dla każdego fana.Nie wierzę, że nie chciałbyś czegoś takiego od Maiden. Ja dałbym się pokroić.
Fajne, aczkolwiek wątpię aby w to IM weszli :)

UptheIronsWro
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: UptheIronsWro » sob sty 06, 2018 10:24 pm

Jak myślicie, Ironi mają w swoich archiwaliach coś takiego jak Total Eclipse? Jakiś nieopublikowany wcześniej utwór, który czeka na wydanie na jakimś wydawnictwie. Często się nad tym zastanawiam.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » sob sty 06, 2018 10:30 pm

Podejrzewam, że tak. Zespoły zazwyzcaj nagrywają wiecej numerów, niż wychodzi na płytach. Mają powiedzmy, 17 kompozycji, na albumie z różnych przyczyn ląduje 11. Kolejne 3 trafią na następny, inne przepadną na wieki. Myślę, że kiedy IM przejdzie na emeryturę, zaleją nas różnego typu wydawnictwa. W tym te obfitujące w różne odrzuty.
Jakiś czas temu miały wyjść wznownienia albumów na CD, póki co cisza. Liczyłem, że wtedy dostaniemy wydawnictwa 2 CD (może nawet 3 CD), gdzie będą właśnie takie rzeczy. Przykładowo, w czasach Virtual XI wydano singla z kilkoma nagraniami live. Taka nowsza edycja mogłaby je zawierać.

Awatar użytkownika
RALF
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: RALF » sob sty 06, 2018 10:31 pm

Nigdy o czymś takim nie słyszałem, raczej jakieś covery.

UptheIronsWro
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: UptheIronsWro » sob sty 06, 2018 10:34 pm

Tak z czasów Blaza takich utworów może być sporo. Mamy przecież Judgement Day, Justice of the Peace i I Live My Way. Nie ukrywam jednak, że bardziej interesowałyby mnie tego typu utwory z lat '80.

Awatar użytkownika
sekcjazwlok
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: sekcjazwlok » ndz sty 07, 2018 10:49 am

Nie miałbym nic przeciwko takiemu wydawnictwu. Takie Pass The Jam uwielbiam :D
There are time when I feel I'm afraid for the world, there are times I'm ashamed of us all. When you're floating on all the emotion you feel and reflecting the good and the bad.

Awatar użytkownika
Puszek123
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Puszek123 » ndz sty 07, 2018 10:11 pm

Witam wszystkich, chciałbym tylko powiedziec tyle że te forum na psy schodzi, jedynienie Budziol i jak zawsze Wicker trzyma fason. :*
IRON MAIDEN

Awatar użytkownika
brezdi
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: brezdi » pn sty 08, 2018 11:52 am

Witam wszystkich, chciałbym tylko powiedziec tyle że te forum na psy schodzi, jedynienie Budziol i jak zawsze Wicker trzyma fason. :*
Winę ponoszą ci, którzy mimo, że nie mają nic ciekawego do powiedzenia są uzależnieni od pisania postów.

Awatar użytkownika
joseba
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: joseba » czw lut 08, 2018 1:26 pm

szanuję opinię, ale.. jakiś argument chociaż?
forum polega na udzielaniu się, owszem, jak przez 3-4 dni nie zajrzę na forum, a jest jakiś gorący temat, który mnie również interesuje, to mam X stron do przewertowania, gdzie głównie są przemyślenia użytkowników, a nie konkrety
z tym, że jakby były tylko konkrety, to wystarczyłoby zaglądać tu 3-4x do roku, a forum by padło, bo nie byłoby komu opłacać składek

Awatar użytkownika
sekcjazwlok
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: sekcjazwlok » ndz lut 11, 2018 8:56 am

Zauważyłem że niektórzy to trochę zapomnieli na czym polega idea Forum.
There are time when I feel I'm afraid for the world, there are times I'm ashamed of us all. When you're floating on all the emotion you feel and reflecting the good and the bad.

Awatar użytkownika
Invader
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Invader » czw mar 01, 2018 9:41 pm

Dzisiaj w saturnie widzialem TBoS Live Chapter w opakowaniu w kształcie Dvd, to jakaś specjalna wersja?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „The Book of Souls”