Utwory z Book of Souls na żywo

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1751
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: erosinho » wt lip 05, 2016 10:08 am

Wszystkie wypadły świetnie, nawet męczący na płycie TRATB na żywo wypadł super i mi osobiście w ogóle się nie dłużył.

claudette
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 116
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 11:28 am
Skąd: Gdańsk

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: claudette » wt lip 05, 2016 10:52 am

Mi się The Red And The Black również nie dłużył. Kocham ten utwór na krążku. Na żywo niestety, jak już wspomniałam w temacie koncertu we Wrocku, nie słyszałam tych fantastycznych melodii ze względu na kijowe nagłośnienie po lewej stronie płyty :( Najlepiej z nowej wypada dla mnie The Book Of Souls - potężnie i dostojnie. Fantastyczny klimat tworzy ten utwór.

Deleted User 1499

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Deleted User 1499 » wt lip 05, 2016 11:08 am

Ja do tego utworu jestem sceptycznie nastawiony od premiery. Nie podszedł mi na początku, nie podszedł mi na żywca. Zły nie jest , bo ma kilka ciekawych momentów, jednakże całokształt jest przeciętny.

Awatar użytkownika
ir0nka94
-#Invader
-#Invader
Posty: 182
Rejestracja: wt lis 27, 2012 3:59 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: ir0nka94 » czw lip 07, 2016 9:47 am

If Eternity Should Fail to była petarda, uwielbiam ten utwór. Bardzo pozytywnie Speed of Light i Death or Glory, zwłaszcza małpi taniec Dickinsona - rewelacja! :D The Red And The Black traci troszkę na żywo i wypadł najsłabiej, ale przy The Book Of Souls się nie zawiodłam.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1751
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: erosinho » czw lip 07, 2016 10:17 am

Podczas Book Of Souls tyle działo się na scenie - ta walka Bruce'a z Eddim, wyrwanie mu serca itp. że szczerze - skupiłem się na tych scenicznych atrakcjach a muzyka była jakoś na drugim planie. W każdym razie utwór przeleciał bardzo szybko :-)

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7439
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Saimon1995 » czw lip 07, 2016 12:30 pm

Po koncercie zestawiłbym to tak:
1. If Eternity Should Fail (intro - ciarki, a później... to jest klasa światowa, jeden z najlepszych "ironowych" otwieraczy w historii)
2. Tears of a Clown (to jeden z moich ulubionych utworów z TBOS i na koncercie to się tylko potwierdziło)
3. The Book of Souls (klasa, klasa, klasa - tytułowy jak zawsze dawał radę w przypadku IM)
4. Death or Glory (na płycie jakoś mnie nie przekonywał do końca, a we Wrocławiu jak go posłuchałem to już inna historia - zaczął u mnie zyskiwać)
5. Speed of Light (szybki, fajny rocker, na żywo jak najbardziej swoje zadanie wykonał)
6. The Red and the Black (w wersji live wypada lepiej niż z płyty, ale jednak miejscami się dłużył, lubię go, jednakże stawiam go najniżej)

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Zakkahletz » czw lip 07, 2016 4:50 pm

Po koncercie zestawiłbym to tak:
1. If Eternity Should Fail (intro - ciarki, a później... to jest klasa światowa, jeden z najlepszych "ironowych" otwieraczy w historii)
2. Tears of a Clown (to jeden z moich ulubionych utworów z TBOS i na koncercie to się tylko potwierdziło)
3. The Book of Souls (klasa, klasa, klasa - tytułowy jak zawsze dawał radę w przypadku IM)
4. Death or Glory (na płycie jakoś mnie nie przekonywał do końca, a we Wrocławiu jak go posłuchałem to już inna historia - zaczął u mnie zyskiwać)
5. Speed of Light (szybki, fajny rocker, na żywo jak najbardziej swoje zadanie wykonał)
6. The Red and the Black (w wersji live wypada lepiej niż z płyty, ale jednak miejscami się dłużył, lubię go, jednakże stawiam go najniżej)
+ 1, z tym że Czerwone i Czarne bardzo lubię z płyty i live, wcale mi się nie dłuży, doskonały kawałek.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Nomad.1985 » sob lip 09, 2016 10:53 pm

Death or Glory względem studia najbardziej zyskał. Mam jakieś dziwne wrażenie, że jeśli coś będą grali na następnych trasach z tej płyty to właśnie ten utwór.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Dejavu » ndz lip 10, 2016 12:03 am

Gdyby ktoś widział jakieś fajne wideo, z dobrym obrazem i dźwiękiem z The Red and the Black z widokiem na Adriana grającego czwartą solówkę to zalinkujcie tutaj, ok :)? Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale trochę ciekawiej ją gra, chciałbym rozpracować tą zagrywkę z tappingiem, jaką czasami gra w tym numerze. To samo się tyczy The Book of Souls, gdyby ktoś widział ten utwór z solówką Adriana nagraną dość dobrze, to podzielcie się :) Szukam, szukam, oglądam, ale zazwyczaj ludzie w tym czasie nagrywają, jak Bruce wyciąga serce Eddiemu. A solo takie piękne.
Death or Glory względem studia najbardziej zyskał. Mam jakieś dziwne wrażenie, że jeśli coś będą grali na następnych trasach z tej płyty to właśnie ten utwór.
Też tak myślę. Chociaż wolałbym, żeby był to The Book of Souls, ale tutaj ze względu na rozmiary utworu pewnie zazwyczaj będzie ciężko go gdzieś ulokować w secie.
+ 1, z tym że Czerwone i Czarne bardzo lubię z płyty i live, wcale mi się nie dłuży, doskonały kawałek.
To prawda. Dla mnie ten utwór ma wszystko za co kocham ten zespół.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Nomad.1985 » ndz lip 10, 2016 12:11 am

https://www.youtube.com/watch?v=y76PiCqC9_o

całkiem dobre nagranie, trochę Adriana będziesz miał

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Dejavu » ndz lip 10, 2016 12:15 am

https://www.youtube.com/watch?v=y76PiCqC9_o

całkiem dobre nagranie, trochę Adriana będziesz miał
Dzięki, zapiszę sobie to, chociaż tutaj Adrian zagrał to solo jeszcze inaczej. Będę szukał tej wersji o którą mi chodzi :) Ta zagrywka z tappingiem bardzo mi się podobała w tym utworze. Tak samo ten krótki sweep picking jaki robi czasem w The Book of Souls - lubię takie smaczki.

Swoją drogą to tutaj trzeba mocno pochwalić Adriana, bo w wielu miejscach sobie całkiem ciekawie improwizuje i chociaż te zagrywki na których improwizuje się często powtarzają, to jednak jego sola są zazwyczaj lepsze niż w studiu. I to nie od dziś, np. podobnie było na trasie A Matter of Life and Death (np. solo z These Colours Don't Run o ile pamięć mnie nie myli).

A sam utwór... włączyłem sobie instrumentalną część z linka który podałeś i mam ciarki na plecach nawet teraz :)

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5422
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Sardi » czw lip 14, 2016 6:28 pm

The Red and the Black nie lubiłem, strasznie mi się dłużył, ale we Wrocławiu go polubiłem i strasznie szybko mi przeleciało to 13 minut :)
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Deleted User 1499

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Deleted User 1499 » pt lip 15, 2016 9:20 am

Ja też nie przepadałem za tym utworem. Fakt że na żywo troszkę zyskał , jednakże w jego miejsce mogli by grać The Great Unkown. Było by cud malina.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości