Setlista - spekulacje

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3671
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Geri666 » ndz lut 28, 2016 11:40 am

No dokladnie tak jest. Obracają się wokół 40 utworów, przygotowanych, bądź prze aranżowanych pod 3 gitary i to się nie zmieni. Po prostu nie ma szans, że zagrają np Sea of Madness jak grali to tylko raz w karierze (akurat super wyszło i szkoda). Mam wrażenie, że najbardziej ambitni (nie licząc pierwszej połowy lat 80, do trasy z NPFTD włącznie) to oni byłi od razu po reunion, na trasach Ed Hunter i BNW.

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3977
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Mr. M » ndz lut 28, 2016 12:03 pm

Ja mam taką teorię, że jeżeli chłopacy nie zagrali utworów z płyty na trasie promującej to przepadły bezpowrotnie. Jeżeli nie zagrali Alexandra na Somewhere on Tour to już go nie zagrają. Uważam również na podstawie tej teorii, że do stosu utworów niegranych nigdy dołączą właśnie TGU, WTRRD i Empire na czele.
To nie musi być teoria, tylko fakt... bo rzeczywiście nigdy inaczej nie zrobili. Jeśli jakiegoś utworu nie zagrali na trasie promującej album, z którego pochodzi, to już go nie grali nigdy (wystarczy spojrzeć w historię setlist). Cały czas (tak jak wielu fanów IM) łudzę się, że kiedyś zrobią inaczej :lol:

Mam wrażenie że lekkim problemem z odbiorem obecnej setlisty jest fakt, że poprzednia była trochę rozczarowująca. Wg mnie na poprzedniej powinni grać tylko to, co na oryginalnej Maiden England (+ ew. coś nigdy niegranego), a na obecnej zarzucić zestaw nowe kawałki + klasyki, które po 3,5 letniej przerwie nie irytowałyby starszych fanów. A tak na trasie albumowej oczekuje się rarytasów... no ale cóż, sami panowie trochę sobie "winni", a my możemy tylko czekać na cuda :wink:

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: PanPrezes » ndz lut 28, 2016 2:08 pm

Myślę, że jest szansa na jakieś rarytasy ale dopiero na trasie pożegnalnej, jeśli takowa będzie.

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Powerslave_Dś » ndz lut 28, 2016 2:12 pm

Mnie na trasie Maiden England kilka utworów nie związanych z oryginalnym Maiden England ucieszyło np. Afraid too Shoot Strangers, Aces High i Phantom of the Opera. Pretensje do nich mam tylko o to, że zrobili drugą część tej trasy w 2014 r. i mogli wtedy spokojnie zagrać Killers, Still Life czy Infinite Dreams.

Teraz pytanie jest takie co po trasie promującej Book of Souls. Myślę, że jest jeszcze cień nadziei na set złożony z lat '90. Myślę, że mogą na nowo chcieć wydać Live at Donington na DVD. Znakomicie byłoby gdyby wzorem Early Days znajdowały się tam jakieś bonusy np. jakiś koncert z czasów Blejza. Wtedy naturalnym jest trasa promująca takie wydawnictwo z setem opartym o kilka hitów z lat '80 z nieco większym udziałem kawałków z czasów Di Anno (pasujących stylistycznie do surowych lat '90) oraz oczywiście takich utworach jak Be Quick or Be Dead, From Here to Eternity, Afraid too Shoot Strangers, Tailgunner, The Assasin, Sign of the Cross, Man on the Edge, Clansman czy Futureal. Patrzcie ile utworów nigdy przez fanów nie słyszanych!

set mógłby wyglądać np. tak

Be Quick or Be Dead
Wrathchild
Two Minutes to Midnight
Tailgunner
The Assasin
Man on the Edge
The Trooper
The Clansman
Futureal
Sign of the Cross
The Number of the Beast
Hallowed Be thy Name
Fear of the Dark
Iron Maiden

From Here to Eternity
Afraid too Shoot Strangers
Running Free

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RALF » ndz lut 28, 2016 2:23 pm

Teoretycznie w 2018 taka trasa byłaby możliwa. Ja z kolejnej części HOIM - Live At Donington bardzo bym się ucieszył. Mają jeszcze materiał z Wembley Arena z 1990 roku...

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: PanPrezes » ndz lut 28, 2016 2:25 pm

Co do wydania koncertu z Donington to stawiam, że będzie częścią jakiegoś ekskluzywnego boksu, z pozostałymi koncertami z tego miejsca. Mają nagrane i zmiksowane koncerty z 2007 i 2013, więc tylko kwestią czasu jest ich wydanie. Do tego jeszcze jakieś materiały z 88 i będzie git. Ten pierwotnie wydany koncert jest chyba troszkę zbyt słaby, żeby go ponownie wydawać jako samodzielną rzecz, a taki boksik byłby niesamowicie atrakcyjny.

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Powerslave_Dś » ndz lut 28, 2016 2:26 pm

Tylko taka trasa tylko z kawałkami z lat 1990-1992 bez utworów z lat 1995-1998 byłaby niepełna i boję się, że jeśli już to tak by to wyglądało.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: PanPrezes » ndz lut 28, 2016 2:27 pm

Nie ma raczej szans na taką trasę.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 614
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: wojakwojak » ndz lut 28, 2016 2:33 pm

Nie zapominajcie że do wydania zostało też Raising Hell z tego samego okresu.

Awatar użytkownika
Bamoko
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 101
Rejestracja: pt sie 27, 2010 9:02 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Bamoko » ndz lut 28, 2016 2:35 pm

Witam.

Przede wszystkim chciałbym zastrzec sobie, iż mój post jedynie moją subiektywną oceną ostanich dokonań koncertowych IM w nawiązaniu do obecnej setlisty, którą chcę się podzielić na tym forum i nie jestem zainteresowany wywoływaniem burzy w szklance wody, wróżeniem z fusów, spekulacji etc.

IM wielką gwiazdą jest i... Odnoszę wrażenie, że tak naprawdę mają gdzieś opinie czy życzenia fanów, dlatego z lekkim pobłażaniem patrzę na te wielostronicowe rozprawy dlaczego grają to, a nie grają tamtego, co wyleci a co wejdzie.

Argumenty: w którymś z ostatnich wywiadów (bodajże z panem Dickinsonem) przeczytałem, że na tę trasę zespół przygotowuje odświeżenie kilka dawno niegranych utworów [sic!]. Pytam zatem - gdzie one są, bo jeśli patrzeć na obecną setlistę wszystkie one były grane od co najmniej 2009 r., a więc wg. mojej opinii są to 'rzeczy" w miarę świeże. Kiedy czytam: "odkurzymy kilka dano niegranych utworów", od razu przez mój łeb przelatują : "Killers", "Flight of Icarus" czy choćby nawet "Be Quick or Be Dead". Szybkie numery, a które jednak cieszą. Trasa Maiden England utwierdziła mnie w przekonaniu, że IM wielką gwiazdą jest i... Bo jak wytłumaczyć, że przez rozłożony na trzy sezony tour, zespół się nie zreflektował i nawet RAZ nie spróbował zagrać wypraszany i oczekiwany przez fanów na całym świecie "Infinite Dreams". Czyżby nikt tam (mam na myśli zespół, "menedżment", fan-club) nie czytał forów na swój temat?

Reasumując: z występem IM jest jak z wiejskim odpustem - dostojnie, odswiętnie, ale zachowawczo - a nie jak z wiejską po-odpustową zabawą gdzie litrami leją się krew, pod i łzy ;-) A zatem zostaje cieszyć się nam z tego co jest, a nie ma sensu rozkładać na czynniki pierwsze to co wg. nas powinno być, bądź co się nigdy nie wydarzy.

03 lipca melduję się we Wrocławiu, bo jako fan z 21-letnim "stażem" uważam to za mój obowiązek. Niczego sobie nie obiecuję, nic nie przesądzam, ale swoje myślę...

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
UP THE IRONS!!!

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Powerslave_Dś » ndz lut 28, 2016 2:40 pm

Gdyby zamiast Children of the Damned i Powerslave było Two Minutes to Midnight i Run to the Hills byłoby beznadziejnie, a tak jest przyzwoicie. Dla kogoś kto jeszcze nie słyszał tych utworów wręcz bardzo dobrze. Problem chyba jest taki, że Ironi robią trasy w zbyt krótkim okresie czasu. Gdyby ten odstęp był dłuższy to pewnie ludzie by się bardziej stęsknili za tymi ogranymi utworami. Przykład Hallowed Be thy Name pokazuje, że takie odstawianie nawet największego klasyka na jedną trasę to bardzo dobre rozwiązanie.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: hipcio_stg » ndz lut 28, 2016 2:53 pm

Dwa lata czekania na występw PPolsce to zbyt szybko? Dla mnie mogliby grać co pół roku. Właśnie przez rozwleczenie tras ludzie nawet klasyki lykaja.

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Powerslave_Dś » ndz lut 28, 2016 3:02 pm

Dla mnie co 3-4 lata, wtedy każdy taki koncert to byłoby ogromne święto. Bycie fanem to nie tylko koncerty, może wtedy fani w różnych krajach sami by coś zaczęli organizować, jakieś zloty fanów itd. Poza tym to, że zespół nie koncertuje to nie znaczy, że go nie ma. Może wydawać jakieś rzadkie wydawnictwa, udostępniać bootlegi czy komponować nowe utwory. To tylko moje zdanie, widziałem Iron Maiden równe 10 razy i im jest większy odstęp między jednym, a drugim koncertem tym lepszy jest mój odbiór tego koncertu.

Tylko nie piszcie, jak chcesz to choć na koncert Iron Maiden co 3-4 lata czy coś w tym stylu. Człowiek to nie jest zaprogramowana maszyna działająca zawsze racjonalnie, wbrew temu co się pokoleniom wychowanym przez internet wydaje.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Schizoid » ndz lut 28, 2016 3:11 pm

Trasa z lat '90 byłaby strzałem w dziesiątkę, szczególnie, gdyby opierała się na koncertach halowych. Problemem jest to, że było już mówione, iż ME jest ostatnią trasą historyczną zespołu (chociaż Bruce różne rzeczy lubi mówić). Niemniej jednak, jest cała gama kawałków, które aż się proszą o odkurzenie. Nie wiemy też, czy chcą nagrać kolejny album. Gdyby nie, to znacznie ułatwiłoby sprawę.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3977
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Mr. M » ndz lut 28, 2016 3:13 pm

Tylko nie piszcie, jak chcesz to choć na koncert Iron Maiden co 3-4 lata czy coś w tym stylu. Człowiek to nie jest zaprogramowana maszyna działająca zawsze racjonalnie, wbrew temu co się pokoleniom wychowanym przez internet wydaje.
Ale tak... napiszemy :wink: Jeśli zespół odpowiednio często urozmaica set, to nawet kilka koncertów w roku jest takim samym świętem i super przeżyciem, którego nigdy dość i dla mnie też spokojnie mogliby grać co pół roku (przy takich założeniach). Rzeczywistość, w której większość setów jest dosyć podobna może powodować, że nie ma takiego ciśnienia oglądać ich za każdym razem, ale życzenia, żeby grali rzadziej to dla mnie trochę narzekanie malkontenta, któremu zawsze źle.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: hipcio_stg » ndz lut 28, 2016 3:18 pm

Jeżeli zrobiąttrasę z lat 90 będą tam ze dwa trzy utwory i stałe zapychacze. Osobiście nie wieżę w trasę z tego okresu bo mało tam materiału dla januszy.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3671
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Geri666 » ndz lut 28, 2016 3:26 pm

Jeżeli zrobiąttrasę z lat 90 będą tam ze dwa trzy utwory i stałe zapychacze. Osobiście nie wieżę w trasę z tego okresu bo mało tam materiału dla januszy.
+1. Poza tym była mowa, że koniec z trasami historycznymi. Lubicie zapominać i bujać w obłokach :D

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: PanPrezes » ndz lut 28, 2016 3:32 pm

To byłby zresztą finansowy strzał w stopę, Rod by nigdy do tego nie dopuścił.

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3977
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Mr. M » ndz lut 28, 2016 4:58 pm

Taka trasa miałaby sens jakby była niezbyt długa i przede wszystkim halówkowa... ale po co mają to robić, skoro mogą grać ciągle te same klasyki na stadionach i hajs się będzie bardziej zgadzał :lol: Szkoda, bo jest tyle perełek z czasów 1990-1998, że warto byłoby posłuchać.

Deleted User 1499

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Deleted User 1499 » ndz lut 28, 2016 5:14 pm

Kurczę nawet się nie spodziewałem że TBOS może być tak wymagającym kawałkiem. W Tulsie Bruce już lepiej, ale widać że mnóstwo wysiłku go to kosztuje.
https://www.youtube.com/watch?v=K_sa-EQwyek

Nie wiem czy widzieliście, ale motyw z sercem oryginalny :)


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość