03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4482
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: MaidenFan » czw lip 07, 2016 5:35 pm

Film mam jeszcze otwarty w karcie, więc mam możliwość obejrzenia, jestem na The Book of Souls. Wielka szkoda, że został zablokowany, bo obraz oraz dźwięk super.
Dzięki wielkie.
Jeśli będziesz miał czas/ochotę/możliwość, możesz wrzucić gdzieś indziej, tak, żeby każdy mógł sobie pobrać. Miałem przeczucie, żeby go ściągnąć, ale nie zdążyłem :(

Awatar użytkownika
NomadSPG
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 16
Rejestracja: wt lip 15, 2014 3:22 pm
Skąd: Szklarska Poręba

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: NomadSPG » czw lip 07, 2016 5:43 pm

Usuwam z niego Doctor Doctor, jako jedno z roszczeń, ale tak naprawdę dostałem drugie w czasie 4:40 - 6:11, które zaważyło na zablokowaniu we wszystkich krajach, a nie odnosi się do żadnego utworu (celowo mnie wyłapano więc). Zobaczymy po przetworzeniu, choć nie wiem ile to potrwa. Dam Wam to nagranie do pobrania i za przeproszeniem ch*j im w d.
Musicie jednak poczekać cierpliwie, bo muszę od tego odpocząć i ogarnąć jeszcze inne rzeczy. Nie zginie ;)

Awatar użytkownika
therion
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:26 pm

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: therion » czw lip 07, 2016 6:34 pm

NomadSPG - cierpliwości nam nie zabraknie - chwała, że Ci się chce :)

Awatar użytkownika
NomadSPG
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 16
Rejestracja: wt lip 15, 2014 3:22 pm
Skąd: Szklarska Poręba

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: NomadSPG » czw lip 07, 2016 6:41 pm

Jestem bardzo uparty, a nie daj Boże, jak mi coś wjedzie na ambicję ;)
Mam jeszcze kilka pomysłów, jak to na YT osadzić, także najpierw spróbuję tego, a przy okazji przetestuję coś na przyszłość.
Wolałbym, żeby nagranie też tam było, bo byłoby powszechniej dostępne.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: hipcio_stg » czw lip 07, 2016 8:28 pm

Jakiś upload by był na pewno mile widziany. W pracy nie zdążyłem zobaczyć, ale z tego co piszą Ci co widzieli to już żałuję i nie mogę się doczekać.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9522
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Budziol » czw lip 07, 2016 11:22 pm

Jedyny minus to Dickinson. Jego megalomania chyba samego go przerosła. największy koncert metalowy w Polsce. Dobry żart. On nas nadal traktuje jak trzeci świat.
Przecież mu chodziło o to, że to największy koncert Iron Maiden w Polsce.

Dokładnie!

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1556
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: beaviso » pt lip 08, 2016 12:44 am

Jedyny minus to Dickinson. Jego megalomania chyba samego go przerosła. największy koncert metalowy w Polsce. Dobry żart. On nas nadal traktuje jak trzeci świat.
Przecież mu chodziło o to, że to największy koncert Iron Maiden w Polsce.

Dokładnie!
No nie wiem... Jak dla mnie to Bruce w ogóle powiedział "największy >rock concert< w Polsce", bo miałem wówczas uczucie "oho, ale przesadził" (ew. "ktoś mu nakłamał").

Zresztą o wyniku meczu też był źle poinformowany i Stefek musiał podpowiedzieć mu jak to było.

A z tekstem o Manfredzie von Richtohofenie trafił jak kulą w płot, bo ludzie na ogół nie wiedzą kto to był, skąd pochodził i że "Death or Glory" luźno nawiązuje do dziejów walk powietrznych I wojny światowej i Red Barona, urodzonego we Wrocławiu. Toteż jak tylko powiedział Breslau, zamiast Wrocław, to publika niezręcznie się ściszyła i czekała na ciąg dalszy. Też pomyślałem na początku "Co on pitoli z tym Breslau?", ale ciąg dalszy o Richthofenie, który urodził się w Breslau, wyjaśnił nawiązanie do dawnej nazwy Wrocławia - choć pewnie nie dla wszystkich... Bruce pomylił się także mówiąc o samolotach Fokker, że są holenderskie. Tak, ale podczas I w.św. (czyli wówczas gdy na Fokkerze latał Red Baron) wytwórnia Fokkera była de facto niemiecka.

I tak bohaterem wieczoru był Nicko i jego finalna przemowa. Cóż za donośny głos :D

M.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3407
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Emilio » pt lip 08, 2016 6:09 am

Bruce powiedział, że to największe metalowe show w Polsce (w domyśle, grane przez Iron Maiden, to chyba oczywiste) Zresztą mówił potem, ze to największy osobny występ Maiden w Polsce, więc o to właśnie chodziło... widać niektórzy nie łapią skrótów myślowych i chcieliby zawsze dosłowności ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9751
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: krusejder » pt lip 08, 2016 9:35 am

Usuwam z niego Doctor Doctor, jako jedno z roszczeń, ale tak naprawdę dostałem drugie w czasie 4:40 - 6:11, które zaważyło na zablokowaniu we wszystkich krajach, a nie odnosi się do żadnego utworu (celowo mnie wyłapano więc). Zobaczymy po przetworzeniu, choć nie wiem ile to potrwa. Dam Wam to nagranie do pobrania i za przeproszeniem ch*j im w d.
Musicie jednak poczekać cierpliwie, bo muszę od tego odpocząć i ogarnąć jeszcze inne rzeczy. Nie zginie ;)
Oglądałem, świetna sprawa :) Bardzo Ci dziękuję za nagranie. I za kolejną wrzutę.

A może ktoś ogarnął pierwszą wersję i zechce wrzucić rip na serwer wolny od zarazy praw autorskich?

;)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1751
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: erosinho » pt lip 08, 2016 10:23 am

Jedyny minus to Dickinson. Jego megalomania chyba samego go przerosła. największy koncert metalowy w Polsce. Dobry żart. On nas nadal traktuje jak trzeci świat.
Przecież mu chodziło o to, że to największy koncert Iron Maiden w Polsce.

Dokładnie!
Nie. Bruce powiedział "biggest single rock'n'roll concert ever in Poland" czy jakoś tak - w każdym razie ewidentnie ktoś wprowadził go w błąd (tak samo jak z wynikiem meczu).

Co on myśli, że Polska to takie zadupie że na żaden koncert nie przyszło więcej niż 38 k ludzi? :-)

Borys1978
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 631
Rejestracja: pn lip 10, 2006 1:36 pm
Skąd: Wrocław - Krzyki

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Borys1978 » pt lip 08, 2016 12:43 pm

Witam Starych Wariatów, którzy byli we WRO a w szczególności: Krzyska, Maćka, Kamila, Adama Fafkę, Stiva, Bartka, Spartana- karierę robi na YouTube i resztę sympatycznych chłopaków. Bardzo miło wspominam nasze wyjazdy na koncerty. Życie pisze mi nowe scenariusze i ubolewam, ze nie mogę tak aktywnie uczestniczyć we wspólnych wyjazdach, balangach, libacjach, burdach i awanturach pijackich. Jak mawiał klasyk: "a my dalej swoje!!!". Ale na piwo ze strą Ferajna poszedłbym z miło chęcią, bo nic tak życia nie upiększy jak Iron Maiden, Ferajna i jeden głębszy.

Awatar użytkownika
Papa
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 676
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 9:29 pm

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Papa » pt lip 08, 2016 3:53 pm

Drugi mój gig na tej trasie i jakże odmienne doświadczenie. Azja a Europa to dwa inne światy. :)

Z dźwiękiem różnie bywa, z mojej strony nagłośnienie było na poziomie, wszystko słyszałem bez problemów (prawa strona GC), aczkolwiek według kolegi, który powędrował na trybuny, odlotu nie było - buczenie, zlane i niewyraźne gitary. Bruce wydawał się na początku jakiś wkurwiony, ale jeśli nawet był w kiepskim nastroju, po 30 minutach wyglądał, jakby się zupełnie rozchmurzył. Gadał dużo, bardzo dużo, tak dużo, że nie wiem, czy tak dużo było na innych gigach ;). O Czerwonym Baronie, o rekordowym koncercie Maiden w Polsce, o meczu Steve'a we Wrocku, oczywiście musiał dogryźć Islandii, która odpadła już z Euro, a która rozłożyła Anglię na łopatki. Jak ktoś już stwierdził, raczej się nie spieszyli, luz, zabawa i do przodu. Tradycyjne 100 lat dla Nicko, który świętował urodziny w dniu Wrocławskiego koncertu. Szkoda tylko, że jakiś gość wbił na scenę kilka chwil później, podbił do Nicko i zaczął coś mu mówić - cokolwiek to było, Nicko miał nietęgą minę i oddał temu kolesiowi swoje pałeczki. Cóż, mam nadzieje, że był to tylko nagrzany fan.

Zaczynam zauważać coraz większą ilość osób, które mają koncert w dupie, przede wszystkim zgraje ludzi nagrywających cały występ kamerą czy telefonem. Mnóstwo świętych krów. Jebnięte i nonszalanckie panienki (trafiłem nawet 3 obok siebie), które cały gig starały się przesiedzieć na barkach jakichś baranów lub drzeć gębę, jakby im ktoś rozgrzany do białości pręt w tyłek wsadzał - kit z tym, że przeszkadzają innym, przecież trzeba się pokazać, zwrócić na siebie uwagę. Postanowiłem, że jeśli jeszcze raz jakiś imbecyl zacznie gwizdać mi nad uchem, wsadzę mu mój łokieć w zęby.

Pogo, ściany śmierci, crowdsurfing - ani mnie grzeje, ani ziębi. Z mojej strony życzyłbym sobie jedynie, by ludzie przykładali więcej uwagi do otoczenia, tego, co robią i zważali na innych, by potrafili wyczuć granicę smaku. Raz wziąłem udział w pogo i mi starczyło, na crowdsurfing nie miałem ochoty. Maiden ma kawałki, które świetnie nadają się pod te rzeczy i gadki o tym, że nie ma dla takich rzeczy miejsca w klasycznym heavy jest dla mnie pomyłką. To tak, jakby powiedzieć, że na koncertach Mety podczas wykonywania NEM można robić młyn, bo to przecież zespół thrash-metalowy. :F Liczy się piosenka i ogólny nurt, w którym zespół się obraca. Robienie burdelu na Bloodborthers to nieporozumienie, szaleństwo na Trooperze czy TNOTB jest już dla mnie zrozumiałe. To nie opera. Deal with it. Sorry, jeśli boli kogoś, że ciasno pod barierką niech wypierdala na trybunę. :D

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3286
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: barsiarz » pt lip 08, 2016 4:06 pm

Nicko obchodził urodziny w dniu koncertu? Chyba nie bardzo.

Borys1978
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 631
Rejestracja: pn lip 10, 2006 1:36 pm
Skąd: Wrocław - Krzyki

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Borys1978 » pt lip 08, 2016 4:15 pm

Dokładnie. Chyba nie w dniu koncertu.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1751
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: erosinho » pt lip 08, 2016 4:37 pm

Jak dobrze usłyszałem, to Bruce wspominał o tym, że podczas tej trasy Nicko miał urodziny... To by się zgadzało, 5 czerwca Michael Henry McBrain skończył 64 lata.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Nomad.1985 » pt lip 08, 2016 4:38 pm

Witam Starych Wariatów, którzy byli we WRO a w szczególności: Krzyska, Maćka, Kamila, Adama Fafkę, Stiva, Bartka, Spartana- karierę robi na YouTube i resztę sympatycznych chłopaków. Bardzo miło wspominam nasze wyjazdy na koncerty. Życie pisze mi nowe scenariusze i ubolewam, ze nie mogę tak aktywnie uczestniczyć we wspólnych wyjazdach, balangach, libacjach, burdach i awanturach pijackich. Jak mawiał klasyk: "a my dalej swoje!!!". Ale na piwo ze strą Ferajna poszedłbym z miło chęcią, bo nic tak życia nie upiększy jak Iron Maiden, Ferajna i jeden głębszy.
No, Borys szkoda, że nawet we Wrocławiu na 10 minut żeśmy się nie ustawili. Niestety teraz to prędko do Wrocławia nie przyjadę. Może najszybciej we wrześniu? Nie mam kasy i noclegu.

Węgry>>>Wrocław i tyle mam do powiedzenia. Pewnie nawet by Praga pokonała Wrocław.

Borys1978
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 631
Rejestracja: pn lip 10, 2006 1:36 pm
Skąd: Wrocław - Krzyki

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Borys1978 » pt lip 08, 2016 4:42 pm

Stary. Tylko szyneczka. :D musimy sie spotkać. Koniecznie. Zadzwoń do mnie.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Nomad.1985 » pt lip 08, 2016 4:45 pm

Nie mam z czego, bo przez tych jełopów z GC mam telefon rozwalony. Najszybciej mogę ewentualnie po 10 sierpnia.

Borys1978
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 631
Rejestracja: pn lip 10, 2006 1:36 pm
Skąd: Wrocław - Krzyki

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Borys1978 » pt lip 08, 2016 4:46 pm

Podaj mi na priv nr do domu to ja zadzwonię.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Nomad.1985 » pt lip 08, 2016 4:48 pm

Nie mam stacjonarnego. Gadajmy na priv, a telefon postaram się zmotać szybciej, tylko najlepiej taki pancerny by wytrzymał polskich mjetali, pogowiczów, którzy mają igłę w dupie albo pod butami.


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości